Skocz do zawartości
Mardok

Modernizacja LC - Czyli Mardok myśli czy nie popływać :)

Rekomendowane odpowiedzi

Przydałby się jeszcze zawór do odprowadzania płynu, ale troche by nie wyglądał w takim czystym zestawie.

Pytanie jakie masz temperatury na grafie i procku, oraz na ramach?

 

Zaworu nie planuję bo właśnie tak jak mówisz nie wyglądał by tu najlepiej, póki co będę sobie radził porostu odkręcając jakiś korek od grafiki. Żadnych testów wydajności jeszcze nie przeprowadzałem, mam pewne obawy co obciążania procesora i karty z 5letnim zasilaczem 430W :P Jedynie procesor męczyłem i było 58-60stC na 4,5GHz tak czy inaczej kolejna chłodnica jest już w planach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoodjOb Mardok :) naprawdę fajnie to się prezentuje choć współczuje układania kabli od nowa...

 

PS: Ja bym takich potworków nie podłączał pod zasilacz 430W :-)

 

Dzięki, a przedłużki chociaż są już na miejscach to kable zasilacza jakoś poukładam - tak czy inaczej ten zabieg nie zmieni nic w części "dla oka" :) Natomiast co do zasilacza to najwyższa seria BQ więc mimo mocy zaledwie 430W daje radę choć fakt że nie chcę odciążać grafy aby go za bardzo nie męczyć, a komputer chodzić musi bo nie mam na czym pracować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje w budzie nawet , nawet wyglada ten backplate , ale ten od evga zdecydowanie lepiej by wyglądał ;D

Fajnie wyglada jak spuszczales caly uklad , tak jak bys mleko tam mial ;D

Szkoda ze gdy ja budowalem lc to nigdzie nie bylo do dostania bialego plynu, tylko w USA za 50 USD więc zakup mało opłacalny.

Od razu bardziej mi sie podoba Twój kibel po dodaniu bloczku na GPU , gratki , ładnie wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje w budzie nawet , nawet wyglada ten backplate , ale ten od evga zdecydowanie lepiej by wyglądał ;D

Fajnie wyglada jak spuszczales caly uklad , tak jak bys mleko tam mial ;D

Szkoda ze gdy ja budowalem lc to nigdzie nie bylo do dostania bialego plynu, tylko w USA za 50 USD więc zakup mało opłacalny.

Od razu bardziej mi sie podoba Twój kibel po dodaniu bloczku na GPU , gratki , ładnie wyszło Dołączona grafika

 

1. Cóż myślałem nad EVGA ale jednak sobie podarowałem, ten EK mi się spodobał Dołączona grafika

2. Miałem identyczne odczucia zwłaszcza w czerwonej misce Dołączona grafika

3. Teraz idzie dostać "normalnie" w Polsce Mayhems Pastel Ice White ale tylko w Angela więc też szału z dostępnością nie ma a cena za 1l to 80zł.

4. Dzięki choć już kombinuję jak tu wepchać kolejną chłodnicę i pewnie będzie to 1x120 pod zatoką i może 1x120 albo 1x140 po lewej stronie (tam gdzie jest teraz wentylator Corsair AF140). Mam w domu jakąś starą chłodnicę 1x120 akurat na przymiarki będzie Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw wsadził cienką z tyłu i podłączył między GPU a CPU.

Potem rozszerzyć ikład i możesz wstawic grubą jedynkę z przodu obudowy, przy okazji dorabiając kranik ;)

 

 

całość była by tak:

 

pompa > chlodnica na dole + zaworek > gpu > chlodnica z tylu > cpu > chlodnica na suficie > pompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw wsadził cienką z tyłu i podłączył między GPU a CPU.

Potem rozszerzyć ikład i możesz wstawic grubą jedynkę z przodu obudowy, przy okazji dorabiając kranik Dołączona grafika

 

 

całość była by tak:

 

pompa > chlodnica na dole + zaworek > gpu > chlodnica z tylu > cpu > chlodnica na suficie > pompa

 

No właśnie nie wiem jak to będzie wyglądać, nie chcę mieć "nasrane" w obudowie stąd będą najpierw przymiarki jak to się prezentuje. A i jeszcze jedno ja pompuję w drugą stronę Dołączona grafika

 

pompa > chłodnica na topie > cpu > mała chłodnica 1 z boku > gpu > mała chłodnica 2 pod zatoką > pompa

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się wydaje, że powyższy schemat nie ma zbytnio sensu, woda schłodzona przez 3x120 znowu leci przez 2x1x120 ? Naah i tak będzie wystarczająco chłodna a zbicie temperatury wody o ułamek stopnia przez trzecią chłodnicę nie jest warty świeczki. Rozumiem, że nie chcesz trzeciej chłodnicy, ale i ja wiem i Ty wiesz, że fajnie by było jakby ta mała 1x120 znalazła się między CPU a GPU.

Dołączona grafika Wiem, że to popsuje Twoje Feng shui , ale ... już tyle fajnego pokazałeś w tym temacie, że co ? Ty nie dasz rady ? Nigga please. Dołączona grafika

 

EDIT:

 

Dołączona grafika

 

Hmm ?

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh tam by może nawet wlazła 1x140 w końcu wentylator się mieści ale musiałbym ją wtedy odwrotnie zamontować czyli złączkami do dołu, natomiast 1x120 powinno wejść bez problemów. Tak czy inaczej jak ogarnę bajzle remontowy w domu wezmę i zamontuję na próbę tego starocia:

 

Dołączona grafika

 

Wtedy zobaczę jak to się wszystko prezentuje i czy da się coś z tego sensownego zdziałać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowileś że juz miałeś cięzko z montowaniem tego w zatoce , a co jak dojdzie takie laczenie na dol ?

Bez roznicy gdzie sa chlodnice , temp w calym ukladzie jest nimal taka sama , moze roznica 1 stopnia bedzie na wlocie do chlodnica a na wylocie z nich, walkowane to bylo pelno razy , roznicy nie zobaczysz w temperaturze CPU czy GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowileś że juz miałeś cięzko z montowaniem tego w zatoce , a co jak dojdzie takie laczenie na dol ?

Bez roznicy gdzie sa chlodnice , temp w calym ukladzie jest nimal taka sama , moze roznica 1 stopnia bedzie na wlocie do chlodnica a na wylocie z nich, walkowane to bylo pelno razy , roznicy nie zobaczysz w temperaturze CPU czy GPU.

 

Pomijasz jeden aspekt który przyświeca projektowi od początku mianowicie estetyka :) Dodatkową chłodnicę pod zatoką chciałem dodać aby pustkę wypełnić to wszystko ;) Podpięcie tego pewnie byłoby koszmarem dlatego coraz bardziej przyglądam się temu co proponuje MaciekCi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh tam by może nawet wlazła 1x140 w końcu wentylator się mieści ale musiałbym ją wtedy odwrotnie zamontować czyli złączkami do dołu, natomiast 1x120 powinno wejść bez problemów. Tak czy inaczej jak ogarnę bajzle remontowy w domu wezmę i zamontuję na próbę tego starocia:

 

Wtedy zobaczę jak to się wszystko prezentuje i czy da się coś z tego sensownego zdziałać Dołączona grafika

 

O jaki fajny oldsql Black Ice ;)

Pamiętam moją pierwszą 2x120 Black Ice Extreme - to były czasy ehh... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje i moglo by to byc warte tej meki z tym, bo by praktycznie nie bylo widac dodatkowych przewodow a w propozycji Macka juz bys stracil z tego minimalizmu.

Jak byś miał takie PCB na karcie to zadnego backplate byś nie potrzebował ;D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaki fajny oldsql Black Ice Dołączona grafikaPamiętam moją pierwszą 2x120 Black Ice Extreme - to były czasy ehh... Dołączona grafika

He he dokładnie Black Ice Extreme 1x120 moja pierwsza "markowa" chłodnica Dołączona grafika Teraz posłuży za wzór do przymiarek, szkoda mi nią wyrzucić sentyment mam Dołączona grafika

W sumie masz racje i moglo by to byc warte tej meki z tym, bo by praktycznie nie bylo widac dodatkowych przewodow a w propozycji Macka juz bys stracil z tego minimalizmu.Jak byś miał takie PCB na karcie to zadnego backplate byś nie potrzebował ;D/foto/

O kurde! No to PCB jest super, szkoda że nie widziałem nigdy karty z takim Dołączona grafika Natomiast wracając do chłodnic dałem projekt z "kanapką" z 2x 1x120 tylko dlatego że taki miałem pod ręką z umiejscowieniem nowej chłodnicy, docelowo miała by być tylko jedna 1x120 gdyż "kanapka" została już wybita mi z głowy ze względu na zerowy przyrost wydajności oraz grubość może sięgnąć 20cm a to już na mobo wejdzie ...

 

EDIT:

 

Pora zacząć poważnie myśleć na etapem nr 3 :) Oto dwa projekty jakie póki co chodzą mi po głowie:

 

Numer 1:

Dołączona grafika

 

Numer 2:

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ czym się różni Twój projekt Numer 1 od mojego - U Ciebie i chłodnica i wentylator są w środku obudowy, wydaje mi się, że w takim układzie zrobi się "nieestetycznie ciasno" koło CPU. Jeśli nie chcesz wywalać chłodnicy na drugą stronę obudowy, wybierz projekt numer 2.

 

Swoją drogą, to jakiś program czy lecisz wszystko w CADzie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ czym się różni Twój projekt Numer 1 od mojego - U Ciebie i chłodnica i wentylator są w środku obudowy, wydaje mi się, że w takim układzie zrobi się "nieestetycznie ciasno" koło CPU. Jeśli nie chcesz wywalać chłodnicy na drugą stronę obudowy, wybierz projekt numer 2.

 

Swoją drogą, to jakiś program czy lecisz wszystko w CADzie ? Dołączona grafika

 

Wow ... ja tylko przemalowałem twój układ jako nr1 nie wpadłem na to że chłodnica ma być na zewnątrz :P Hym prawdę powiedziawszy nie bardzo podoba mi się pomysł z chłodnicą na zewnątrz, wolę aby obudowa nigdzie nie "odstawała" trzymając prostą linie FD. Natomiast opcja nr2 w ułożeniu węży "widocznych dla oka" była by identyczna z obecną tylko większy bajzel by był w zatoce 5,25" - i tu się obawiam czy w ogóle to wszystko wepcham. Cóż będzie trzeba na weekend pomierzyć wszystko i w końcu zdecydować :)

 

A projekty powstają w specjalistycznym programie uruchamia się go poleceniem: mspaint :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wpakować chłodnicę nad cpu tak, aby chłodnica była wewnątrz, a wentylator na zewnątrz (w trybie pull) - optycznie w środku będzie mniej.

 

To nie wygląda na paint'a.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wpakować chłodnicę nad cpu tak, aby chłodnica była wewnątrz, a wentylator na zewnątrz (w trybie pull) - optycznie w środku będzie mniej.

 

To nie wygląda na paint'a.

 

1. Hym ja wiem to już lekkie kombinowanie i nie bardzo jestem przekonany co do tego pomysłu, ale dorzucę go do listy testowej :) Piątek mam wolny to porobię kilka zdjęć z tą niebieską chłodnicą 120 w kilku wymienionych miejscach i się na własne oczy przekonamy co wygląda najlepiej :P

2. Chyba wiem w czym to sam namalowałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A projekty powstają w specjalistycznym programie uruchamia się go poleceniem: mspaint Dołączona grafika

 

A, no spoko, ja też lubię pisać czysty tekst binarnie.

 

80 111 119 111 100 122 101 110 105 97 33

 

 

Gimp? Cokolwiek z obsługą warstw będzie zbawienne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, no spoko, ja też lubię pisać czysty tekst binarnie.

 

80 111 119 111 100 122 101 110 105 97 33

 

 

Gimp? Cokolwiek z obsługą warstw będzie zbawienne.

 

 

1. Co jak co ale ten "napis" na pewno nie jest binarny no chyba że coś się zmieniło w tej kwestii i nagle liczby poza 0 i 1 stały się dozwolone :)

2. Gimp to nie mój program a PS'a ni będę włączał do takie pie'rdoły :) Poza tym w pracy jestem a tu tylko painta mam :P

 

Panowie, coś się tak uczepiliście w czym wykonuję projekty - wiem że może "mega" piękne nie są ale za to przejrzyste. No przynajmniej tak mi się wydaje :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzialem wczesniej karty z bialym PCB ale strasznie ciezko je dostac, robi je galaxy albo takze pod nazwa kfa 2 mozna spotkać.

Troche wiecej na jej temat: http://hexus.net/tech/reviews/graphics/41737-kfa2-geforce-gtx-680-ltd-oc/

Moim zdaniem w Twoim przypadku zdecydowanie lepiej numer 2 , na pewno wiecej sie nameczysz ale powinienes byc bardziej zadowolony z efektow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciem: nie no karta bardzo fajna choć firmy w ogóle nie kojarzę.

 

Nie no spokojnie katy już nie zmieniam dopiero co kupiłem i na razie jedyne w czym pracuje ta karta to 2D na pulpicie :) Procesor nawet zwolniłem do 4.2GHz i czekam na przypływ gotówki aby zasilacz wymienić - po tych zabiegach dopiero będę dodawał kolejną chłodnicę no i myślał czy aby tu pompki nie zmienić na coś mocniejszego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ap-ropo zasilacza - http://www.expreview.com/22001.html corsair szykuje AX860i wersję zbudowaną na bazie AX1200i - cena pewnie będzie zabójcza ale z tego co zrozumiałem z chińskich krzaków Dołączona grafika będzie miał te same bajery w postaci oprogramowania monitorującego jego pracę jak w wersji 1200. niezły bajer Dołączona grafika jak mój zasilacz nie daj Boże padnie to chyba bym się za takim rozglądał Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co jak co ale ten "napis" na pewno nie jest binarny no chyba że coś się zmieniło w tej kwestii i nagle liczby poza 0 i 1 stały się dozwolone Dołączona grafika

 

zwykłe ASCII. ;) Nie chciało mi się już przeklepywać na bin.

 

 

Panowie, coś się tak uczepiliście w czym wykonuję projekty - wiem że może "mega" piękne nie są ale za to przejrzyste. No przynajmniej tak mi się wydaje Dołączona grafika

 

To zupełnie nie o to chodzi ! Projekty są jakościowo super, wszystko mega przejrzyste i czytelne, tylko szkoda Twojego czasu i pracy na męczenie się, jeśli można to ułatwić. Jakościowo dobrze, jakby pozostały takie same. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...