Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego zawsze wgrywam te same BIOSy do obu kart... ;)

 

Zotac/Palit sli ... wgrane takie same biosy i sli nie trybilo za nic w swiecie. Wgranie normalnych biosow do kazdej z graf bylo lekarstwem na to. Szkoda, ze Zotac robil o siakies 20MHz mniej, niz Palit.

 

ps. Asus wersja TOP, nie potrafila dogonic zwyklej DirectCU <_< DirectCU 940MHz @ fabryczne chlodzenie i wersja TOP @ 910MHz z fabrycznym chlodzeniem, wlasciwie takim samym.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wiesz się jak wgrasz bios 480gtx do 465gtx. Inne id karty i z miejsca nie połączysz kart , 460gtx 768 i 1024 ma inne id także prawdopodobnie wystarczy wgrać bios od 460gtx 1gb do wersji 768mb.

 

id nic tu nie zmieni,jak sp się niezgadzają 8800GT(g92) i 8800GTS(g92) nie chciały zaskoczyć to i 460 nie zaskoczą razem w SLI, pamięć jest tu najmniej ważna bo to można obejść 768 czy 1GB nie ważne, 8800gt 512mb i 8800gt 1Gb działały w SLI Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

id nic tu nie zmieni,jak sp się niezgadzają 8800GT(g92) i 8800GTS(g92) nie chciały zaskoczyć to i 460 nie zaskoczą razem w SLI, pamięć jest tu najmniej ważna bo to można obejść 768 czy 1GB nie ważne, 8800gt 512mb i 8800gt 1Gb działały w SLI

 

Możesz wgrać bios 465gtx do 480gtx , czyścisz bios i zamiast 480gtx masz 465gtx. Taki sam myk może zadziałać w 460gtx :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

id nic tu nie zmieni,jak sp się niezgadzają 8800GT(g92) i 8800GTS(g92) nie chciały zaskoczyć to i 460 nie zaskoczą razem w SLI, pamięć jest tu najmniej ważna bo to można obejść 768 czy 1GB nie ważne, 8800gt 512mb i 8800gt 1Gb działały w SLI

 

Lag forum Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wgrać bios 465gtx do 480gtx , czyścisz bios i zamiast 480gtx masz 465gtx. Taki sam myk może zadziałać w 460gtx :wink:

 

wiesz że ten myk tylko tu działa w 460 masz cięte SP a nie blokowane biosem, tak samo jak nie zrobisz SLI z 465 nie \modowanego z 480 bo nie odblokuja ci się SP. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz że ten myk tylko tu działa w 460 masz cięte SP a nie blokowane biosem, tak samo jak nie zrobisz SLI z 465 nie \modowanego z 480 bo nie odblokuja ci się SP.

 

Nie zrozumiałeś z 480 na 465 i 460 1gb na 768mb , pierwszy myk działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięć jest tu najmniej ważna bo to można obejść 768 czy 1GB nie ważne, 8800gt 512mb i 8800gt 1Gb działały w SLI

 

W starych grafach to dzialalo bez problemow, teraz jest to blokowane. Spróbuj uruchomic 768 i 1GB - mi sie nie udalo...

Jak Ci sie uda to powiedz jak to dziala (to nie dziala!)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Są ^^

właśnie testuję ten wynalazek :)

Edytowane przez chaos`theory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo to fajnie ;D Na kiedy mozna spodziewać sie testu ? ;)

Chyba ich pojeb... z cena tego GTX460 SE , myślalem że bedzie ona orzyzwoita a tu widze ceny po 570-600 pln , za tyle jest wydajniejszy GTX460 768MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ten drugi pewnie zniknie, łatwiej im robić 460 SE bo PCB będą w pełni identyczne, łącznie z pamięcią. Do tego Radeony w kosmicznych cenach, więc co sie dziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie czytalem na jakimś zagranicznym forum ,że ma zastąpić wersje 768MB. Też chciałem kupić wersje SE ale po testach a w szczególności po cenie jaką sobie za to cudo wolają wybralem 768MB od GB i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Oooo to fajnie ;D Na kiedy mozna spodziewać sie testu ? ;)

Chyba ich pojeb... z cena tego GTX460 SE , myślalem że bedzie ona orzyzwoita a tu widze ceny po 570-600 pln , za tyle jest wydajniejszy GTX460 768MB.

 

Jutro pewnie będzie.

 

A to czy od SE wydajniejszy jest 768 to sprawa mocno dyskusyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

A ja napisałem, że to mocno dyskusyjna kwestia. Raz jest szybsza jedna, a raz druga i co najważniejsze - ja mam kartę przed sobą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. co jest grane ze w cod4 mam 62 sopnie (czy miernik na obudowie zle mi pokazuje ??) wszystko mam na full 1920/1080

OCCT Dołączona grafika tu 71 ;/ .... ustawilem tylko na 15min ;/ i musialem anulowac bo sie balem ze sie cos..stanie..;/ czego to jest wina ze sie tak grzeje ?? procka czy napiecia ?? czy wentylatorów ??

Edytowane przez XxMARIOxX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napisałem, że to mocno dyskusyjna kwestia. Raz jest szybsza jedna, a raz druga i co najważniejsze - ja mam kartę przed sobą ;)

 

To pewnie tez zalezy kto w czym testuje i jak , na techpowerup 7% gorsza wydajność od 768MB. Na jakimś innym serwisie bylo podobnie ale juz w rozdzielczosci 1920 to wersja SE byla gora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I daje o ile wykorzystanie pamięci jest większe. Czyli głównie w grach typu Metro czy Crysis, gdzie tekstury i modele więcej zajmują pamięci. Ale oczywiście to tylko teoretycznie. Co jak co, ale cena jest zbyt wygórowana jak za możliwości tej wersji. Spodziewałem się coś w okolicach 450-480 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczególnie że przeznaczeniem tej karty nie jest 1920x1080 czy 1920x1200 a 1680x1050 a w tej rozdzielczości 768MB z nią wygrywa w 95% grach

 

:( czyli co zastosowanie 1gb nie jest rozdziłka 1980/1080 ?? i dlatego moze sie grzac ??

Edytowane przez XxMARIOxX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów !

 

Parę dni temu kupiłem MSI Cyklona 1gb no i chce go pokręcić trochę.

W związku z takowym przebrnąłem przez wszyyyyystkie strony tego tematu ale mimo wszystko mam pytanie ;]

 

Chcę nakleić coś na pamięć i sekcję zasilania, czy ktoś z was miał do czynienia z TYM ZESTAWEM?

 

Czy te radiatorki zmieszczą się pod chłodzeniem MSI?

 

Ave!

Edytowane przez Bazyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. co jest grane ze w cod4 mam 62 sopnie (czy miernik na obudowie zle mi pokazuje ??) wszystko mam na full 1920/1080

OCCT tu 71 ;/ .... ustawilem tylko na 15min ;/ i musialem anulowac bo sie balem ze sie cos..stanie..;/ czego to jest wina ze sie tak grzeje ?? procka czy napiecia ?? czy wentylatorów ??

 

62 stopnie czyli wszystko w normie :) occt i inne programy tego typu wygrzewają mocniej niż gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...