Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli [gluteus maximus] jesteś , a nie tester. Wszystkie ułomności sli/cf były i będą , zasada działania nie zmieniła się.

 

Nadal są kwiatki typu fraps pokazuje 40fps , a nie da się grać i wygląda to jak ~15fps , żabkowanie , gubienie klatek itp.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak to napisał Sideband czasem wydaje się ze jest ok ale coś tak nie do końca jest ok.Niby nie tnie fps wysoki ale nie do końca działa jak powinno.Siedziałem na CF ponad pól roku zrobionego z 4850 a najmocniejsze w tedy były 4870 wiec z dość mocnych kart był ten CF i po przesiadce na jednego 4890 było o wiele lepiej oczywiście FPS'y mniejsze ale komfort gry był większy na jednej karcie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To ciekawe, ja nie widziałem najmniejszych problemów. Może dlatego że dla mnie komfort przy czymkolwiek innym niż stałe 30/60 FPS jest niski.

 

A skoro przeszkadza mi judder w filmach, i widze wszelkie przeskoki/przycięcia, to dziwne żebym nie widział problemów w multi-GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal są kwiatki typu fraps pokazuje 40fps , a nie da się grać i wygląda to jak ~15fps , żabkowanie , gubienie klatek itp.

 

Na jakich kartach?

Nie mam moze wiele gier, ale na zadnej nie zauwazylem ,zeby co kolwiek klatwkowalo, cielo czy tez co kolwiek podobnego.Nie wiem ile klatek pokazuje fraps, bo go nie uzywam ;) dlka mnei liczy sie plynnosci a tej nigdy mi nie zabraklo.

Nie wiem byc moze nie trafilem na problemowa gre, ktora nie lubi SLI i tyle.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcią bym to zrobił niestety mam Xp a SG jest na DX11. Tak wiem że karta na Xp się marnuje ale nie mam narazie kasy na 7. Może jest coś do sprawdzania stabilności oprócz Furmarka co działa z Xp??

 

Znalazłem jeszcze taki program o nazwie Artifact Locator, który świetnie się nadaję do sprawdzenia stabilności karty graficznej. Link do strony www programu:

HOME PAGE OF MISHA CHERKES

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich kartach?

Nie mam moze wiele gier, ale na zadnej nie zauwazylem ,zeby co kolwiek klatwkowalo, cielo czy tez co kolwiek podobnego.Nie wiem ile klatek pokazuje fraps, bo go nie uzywam ;) dlka mnei liczy sie plynnosci a tej nigdy mi nie zabraklo.

Nie wiem byc moze nie trafilem na problemowa gre, ktora nie lubi SLI i tyle.

 

Bo widzisz to występuje raczej przy niskim FPS'sie i nie we wszystkim np w Crysis przy 20-30 FPS'ach było ok ale w Far Cry 2 przy 60-80 FPS'ach już nie do końca. I nie jest to jako takie klatkowanie ciężko to określić ale jak się zauważy to wkurza to na maxa ;D Edytowane przez Ns5
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To może trzeba Vsynca włączyć?

 

Far Cry 2 działała idealnie w stałych 60 FPS-ach, jakies małe przycięcia były gdy Fraps pokazywał 58-59. Ze SLI AAx64 Jak był zmienny framarate to już dziwnie działała gra, ale to samo jest na pojdynczej karcie ze zmiennym framerate. Zresztą ze SLI AAx64 przewaznie spadało do stałych 30 (jakby triple buffering nie działał), wtedy też było idealnie.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnym polskim czasopiśmie komputerowym przeczytałem artykuł o proponowanych zestawach komputerowych na grudzień 2010 w różnych zakresach cenowych.

Oprócz tego że najczęściej polecany jest GeForce GTX460 , to jeszcze często w skład zestawu był używany zasilacz Fortron FSP460-60GHN 80+, 460W (cena około 150zł).

Zdziwiłem się, gdyż ten zasilacz posiada tylko jedno złącze do zasilania PCI-Express, natomiast Gigabyte GeForce GTX460 1GB wymaga przecież dwóch złączek zasilania.

Podczas zakupu tej karty ponoć w pudełku znajduję się też przejściówka molex -> PCI-E ,

tak więc nie powinno być żadnych problemów ?

Dziwię się, gdyż ten model zasilacza nie jest jakoś specjalnie popularny, a w tym artykule był bardzo chwalony.

Co sądzicie na temat tego zasilacza w duecie z Gigabyte GeForce'm GTX460 1GB ???

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest dobry, a to że ma jedną wtyczkę zasilania PCI-e o niczym nie świadczy. Fortron w wersji 400W mógłby sobie nawet dać radę w zależności od reszty sprzętu. Ważne jest obciążenie linii 12v. Jak będzie trzymać napięcia to karta będzie działać stabilnie. GTX 460 nie ciągną za dużo prądu. ok 270W o ile mnie pamięć nie myli. Także 460W pozwoli nawet na pewne OC na procku i karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

tak mozna.

 

Tak? A to ciekawe. Z doświadczenia piszesz czy "usłyszałeś"?

Edytowane przez chaos`theory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja nie testowalem, ale ktos taki co testowal i dzialalo.

A ty z doświadczenia piszesz czy "usłyszałeś", ze nie mozna laczyc kart a rozna iloscia pamieci?

W SLI jedyne co musi pasowac to ten sam GPU - ten musi byc identyczny.Czyli GF104 1GB w polaczeniu z GF104 768 MB bedzie dzialal.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tylko że GPU efektywnie nie są identyczne, bo 768 ma wyłączone 8 ROP-ów i jeden kanał pamięci.

 

Nie mówie że nie działa, ale wydaje sie troche dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie bedzie dzialac, bo to rozne GPU.

Zeby nie motac - te same GPU mozna laczyc w SLI, nie wazna jest ilos pamieci.

Aczkolwiek faktycznie nie wzialem pod uwage tego,ze deko sie jednak roznia miedzy soba i nie tylko pamiec jest mniejsza.

Moze sie myle z tymi 460tkami.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Nie ja nie testowalem, ale ktos taki co testowal i dzialalo.

A ty z doświadczenia piszesz czy "usłyszałeś", ze nie mozna laczyc kart a rozna iloscia pamieci?

W SLI jedyne co musi pasowac to ten sam GPU - ten musi byc identyczny.Czyli GF104 1GB w polaczeniu z GF104 768 MB bedzie dzialal.

 

Taaak? Ktoś testował? Link może jakiś czy coś?

Ja? Z doświadczenia piszę.

O tak, i przynajmniej w jednej rzeczy tutaj się nie mylisz. To samo GPU musi być, a wbrew Twojej wiedzy GF104 z karty 1 GB różni się od GF104 z wersji 768 MB.

 

Ale chip jest ten sam , a pameic nie ma nic do rzeczy.

 

Nie, nie jest ten sam.

 

Zeby nie motac - te same GPU mozna laczyc w SLI, nie wazna jest ilos pamieci.

Aczkolwiek faktycznie nie wzialem pod uwage tego,ze deko sie jednak roznia miedzy soba i nie tylko pamiec jest mniejsza.

Moze sie myle z tymi 460tkami.

 

Ale nie wiem czy zrozumiałeś - to nie to samo GPU, ok?

Aczkolwiek masz rację, że nie wziąłeś pod uwagę dlatego... PROSZĘ NIE SIEJ DEZINFORMACJI, bo oczywiście się mylisz i nie wiem jakim cudem da się połączyć 1 GB z 768 MB. Tak jak sądziłem - nie piszesz z doświadczenia tylko z "usłyszenia" i wprowadzasz ludzi w błąd.

 

Swoją drogą skoro nie wiesz takich rzeczy to nie dziwny jest dla mnie fakt, że nie widzisz na swoim SLI microstutteringu. W końcu znasz to pojęcie tylko ze słyszenia i nawet jeśli takie zjawisko występuje u Ciebie (a gwarantuje Ci, że występuje) to go po prostu nie potrafisz rozpoznać. Co zresztą również było do przewidzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak? Ktoś testował? Link może jakiś czy coś?

Ja? Z doświadczenia piszę.

O tak, i przynajmniej w jednej rzeczy tutaj się nie mylisz. To samo GPU musi być, a wbrew Twojej wiedzy GF104 z karty 1 GB różni się od GF104 z wersji 768 MB.

 

 

 

Nie, nie jest ten sam.

 

 

 

Ale nie wiem czy zrozumiałeś - to nie to samo GPU, ok?

Aczkolwiek masz rację, że nie wziąłeś pod uwagę dlatego... PROSZĘ NIE SIEJ DEZINFORMACJI, bo oczywiście się mylisz i nie wiem jakim cudem da się połączyć 1 GB z 768 MB. Tak jak sądziłem - nie piszesz z doświadczenia tylko z "usłyszenia" i wprowadzasz ludzi w błąd.

 

Swoją drogą skoro nie wiesz takich rzeczy to nie dziwny jest dla mnie fakt, że nie widzisz na swoim SLI microstutteringu. W końcu znasz to pojęcie tylko ze słyszenia i nawet jeśli takie zjawisko występuje u Ciebie (a gwarantuje Ci, że występuje) to go po prostu nie potrafisz rozpoznać. Co zresztą również było do przewidzenia.

 

Kolego nie krzycz bo nie jestem gluchy a krzyczec sobie mozesz na kolegow z podworka ;).Moze i ty jestes najmadrzejszy na swiecie, ale ja czasem popelniam bledy i na koncu napisalem,ze moege sie mylic.Wiec nie rob "z igly widlel" prosze , bo zachowujesz sie jak goscie z pclaba, gdzie co najmniej polowa z nich nie potrafi prowadzic normalnej kulturalnej rozmowy ;) Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Wytłumacze Ci to w najbardziej przystępny dla Ciebie sposób.

To forum czytają TAKŻE ludzie, który nie mają pojęcia i chcą się doinformować.

I w momencie kiedy widzę takie coś:

 

ej własnie sprawa jest taka Idzie połączyc karty 1 giba z 768 ??

 

tak mozna.

 

To szlag mnie trafia, bo skąd wiesz czy ten gość po Twojej wypowiedzi akurat nie postanowił licytować do końca na allegro albo zamówić karty w sklepie do konfiguracji, która nigdy nie będzie mu działać?

 

Ale bardziej boli mnie coś innego.

Znam mnóstwo ludzi, którzy "zjedli by Cię" swoją wiedzą na temat sprzętu, a nie mają pieniędzy na zabawy z tym stuffem i siedzą na PC pokroju phenom x3, e2160 czy nawet athlon x2 na s939.

Więc dla mnie zatrważający jest fakt, że zazwyczaj ludzie którzy mają pieniądze są kompletnymi ignorantami - bo tak mogę nazwać Ciebie - w końcu masz classie i i7 + sli gtx 460 - natomiast pojęcia to zero.

Sorry, ale taka prawda.

 

Pozdrawiam i koniec OT.

Edytowane przez chaos`theory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniadze nie leza na ulicy, trzeba je zarobic, a do tego, zeby je zarobic musialem dac cos od siebie.Tazke sory ale daruj sobie takie wstawki.Wiele jest ludzi co potrafia narzekac i plakac jak im to w zyciu zle - pytanie czy zrobili cos w tym kierunku,z by bylo im lepiej.Nie genaralizuje bo w wielu przypadkach nie zalezy to akurat od nich, ale w niektorych tak jest ,bo niektorzy uwazaja,ze im sie nalezy, lub tez jest im z tym dobrze.Ja nie mam kasy ,bo mialem bogatych rodzicow,sam na wszystko zapracowalem uczciwa praca, skonczylem studia itp , wiec z laski swojej nie nazywaj mnie ignorantem, nigdy i nigdzie sie z tego powodu nie wywyzszam, ani nie wywyzszalem.Poza tym ja jestem pan pikus bo sa tacy co maja duzo lepszy sprzet odemnie i duzo wiecej kasy,moj i7 to najprostszy jaki moze byc - wcale z reszta mnie to nie boli, mam tyle na ile mnie stac i na ile zarobilem.

Nie napisalem tego specjalnie i bylem przekonany,ze mozna polaczyc te karty.Nie mialem absolutnie na mysli,zeby kogos wsadzic na mine.

Jak pisalem kazdy popelnia bledy i z calym szacunkiem, alenie mow, ze mam zero pojecia po jednej wpadce ok.Mam nadzieje, ze ty jestes nieomlny inigdy bledu nie popelniles.

koniec OT

 

@sopi123 - sory za wprowadzenie w blad, nie zrobilem tego specjalnie.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi Nic sie nie stało wcale tej afery nie musiało byc Ja zawsze pierw pytam i czekam na wiecej odpowiedzi :) Pozdrawiam i dziekuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli według ciebie sli z 465 i 480 będzie działać bo te ten sam chip ???

 

Do wiesz się jak wgrasz bios 480gtx do 465gtx. Inne id karty i z miejsca nie połączysz kart , 460gtx 768 i 1024 ma inne id także prawdopodobnie wystarczy wgrać bios od 460gtx 1gb do wersji 768mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie bedzie dzialac bo interfejs pamieci jest inny

pzdr

 

Bez znaczenia , zapodajesz te same karty z innymi biosami sli może także nie zaskoczyć.

 

Lepiej sprawdzić już pi... głupoty i niech w końcu zlikwidują te +/- z forum , bo to pożywka dla zjebów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to będzie coś odkrywczego jak napisze, że MSI Cyclone ma prawie referencyjne chłodzenie tyle ,że bez plastikowej obudowy i nieco wiecej finów?

 

http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/fotki_recenzje/3156_460s/karta_graficzna_MSI_N460GTX_2D.jpg

 

Wygląda niemal identycznie(zdjecie w połowie strony)

 

PNY GeForce GTX 460 OC XLR8 Video Card | PNY,GeForce GTX 460,VCGGTX4601XPB-OC,Review,Overclocked,Video Card,Performance,Benchmarks,PNY GeForce GTX 460 Overclocked 1024MB GDDR5 VCGGTX4601XPB-OC XLR8 Black Box Edition Video Card Review

 

Wie ktoś czy poza fabrycznie podkręconymi zegarami PNY GTX460 XLR8 różni sie czymś od wersji niepodkręconej?Jeśli stockowa karta ma taki sam potencjał to po co przepłacać.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...