Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tam chyba jednak jest miedź tuż nad procesorem. Swojej nie rozbierałem, ale na zdjęciu parę stron wcześniej pod dużą warstwą pasty widać ciemniejszy kwadrat w miejscu, gdzie radiator styka się z GPU.

 

Dołączona grafika

 

Edit, jednak macie rację, tam jest stop aluminium tylko. Kwadrat powstał po zdjęciu radiatora z GPU i jest zwykłym odciskiem. Na powiększeniu dobrze to widać.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłubałem przy jednej ze swoich kart i zdjąłem chłodzenie i zmieniłem pastę na AS5 - nawet całkiem nieźle, bo ubyło 4-5 stopni (musiałem dużo dłużej grzać kartę w furmarku żeby te 77 stopni osiągnęła co wczoraj, w idle ma raptem 37 stopni).

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven

Liquid Pro dałeś na aluminiową podstawę chłodzenia?!

 

To nie jest aluminiowa podstawa.

Juz zdazylem zdjac chlodzenie, zrobic lapping podstawy radiatora.

To wyglada na aluminium i nawet pisalem o tym, ze jest bez sensu wkladac pipki w aluminium i okazalo sie, ze to tylko pokryta czyms miedziana podstawa.

Po wyszlifowaniu wyszla miedz i na nia nanioslem liquid pro.

Po dwoch dniach sciagnalem chlodzenie dla sprawdzenia i wszystko jest w porzadku.

Cala ta babranina na nic, bo tu nie chodzi o przekaz ciepla z gpu na radiator, tylko o to, ze chlodzenie jest za slabe do podkreconego gpu do poziomu 900 mhz i wyzej.

Co to sa dwie rurki ?

Tu trzeba co najmniej 4 i wiecej.

 

Gdzies widzialem w opisie usera gtx 460 + mk-13.

Czy moze mnie ktos naprowadzic na ta osobe ?

Chetnie sie dowiem jak to sie sprawuje w praktyce.

 

Dzieki.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven

Jak dla mnie to chłodzenie może być u mnie radzi sobie bardzo dobrze do 920MHz na GPU, temp. nigdy nie przekraczają 80 st. Jednak powyżej wpadam na ścianę, nie pomaga nawet radykalne podniesienie V.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz...

Masz dobra sztuke w przeciwienstwie do mojej.

U mnie 880 mhz na gpu jest normalka i temp nie przekracza 73 st C w crysisie (ta gra najbardziej rozgrzewa karte).

Jednak furmarka juz nie przejde na 880 mhz gpu.

Za cieplo.

Jakis crap mi sie trafil :(

 

Szkoda zmieniac chlodzenie na tym gigusiu, bo jest takie sliczne i ciche :( ale nie mam wyjscia.

Mk-13 bedzie ok i zostanie na przyszla karte.

Tylko znowu z 300 zlotych trza wydac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki najlepszy GTX460 1gb tak by nie grzał sie i aby dobra wydajność miał ?

nie zależy mi an oc.

GIGABYTE GTX 460 OC FERMI GDDR5 1GB DirectX 11 Gw. (1182955524) - Aukcje internetowe Allegro

ktoś ma tego ?

 

i takie pytanie jeszcze czy duża różnica w wydajności jest pomiedzy GTX460 2gb ?

bo nie moge znaleść testów.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki najlepszy GTX460 1gb tak by nie grzał sie i aby dobra wydajność miał ?

nie zależy mi an oc.

GIGABYTE GTX 460 OC FERMI GDDR5 1GB DirectX 11 Gw. (1182955524) - Aukcje internetowe Allegro

ktoś ma tego ?

poczytaj powyższe wypowiedzi. Gigabyte'a ma pare osób, w tym i ja, i jak nie będziesz kręcił to jest cichy i dość chłodny. do mocniejszego OC lepszy MSI Cyclone..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybkie odp. czytałem wyżej troche.

wogle nie bede krecił.

wezme chyba tego gigabyte te chłodzenie wygląda solidnie.

DUG1 nie miałeś z nim żadnych problemów?

 

wdg. tego linka wyżej gtx460 1gb i 2gb mają prawie identyczne wynki, imo nie ma co przepłacać 100zł za 1-2fps wiecej.

z drugiej strony 2gb na grafice to już by było na przyszłość..

ale z tego co widze to tylko GAINWARD GF GTX 460 2048MB DDR5/256b do kupienia, jest jeszcze coś innego?

http://allegro.pl/item1194757772_2gb_256bit_gainward_gtx460_golden_sample_sklep_wwa.html

 

na świeżo interesuje sie tymi kartami bo do wtorku musze zamówić i troche nieogarniety jestem :)

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tego gigabyte i dotychczas(2tyg) uzywalem go w pelni stabilnie na

987mV/850mhz/2000mhz pelna stabilnosc zarowno w grach jak i furmarku

dzis zmienilem na 1050mV/890/2000, narazie pogralem troche w bc2 i bylo stabilnie, w furmarku testowalem jedynie 3 min dajac 70% obr wentylatora, temp wzrosla do 80st dluzej nie probowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

GAINWARD ma głośne chłodzenie. Lepiej dołożyć kilka zł do HD5850/GTX 470 niż bawić się w GTX 460 2GB.

 

Po czym wnioskujesz że głośne? Cooler ten sam co w wersjach GS/GLH 1 GiB, a na X-bit Labs twierdzą że jest cichszy od referenta GTX 275, która jest jedną z najcichszych kart z wyższej półki.

 

2 GiB na chwile obecną nie jest potrzebne. O ile GTA IV na max detalach wykorzysta sporo ponad 1 GiB, to FPS-ów na tej karcie nawet z quadem raczej by brakowało, trzeba by zjechać z View Distance, albo zrezygnować z nowych cieni.

 

 

A Zotaca to ja nidgy w życiu już nie kupię. Miałem trzy karty i z wszystkimi bylo coś nie tak (albo od początku albo po jakimś czasie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszy wybór na dzień dzisiejszy to właśnie MSI GTX 460 1GB Cyclone. Lepiej się kręci rdzeń. Martwi mnie jednak brak chłodzenia sekcji zasilania i pamięci. Będzie trzeba dokupić radiatorki, a to i tak dodatkowa kasa. Sam wciąż myślę co wziąć i do tej pory nie mogę się zdecydować. GTX 470 może być jednak troszkę za mocny do tego proca i zbytniej różnicy pomiędzy GTX 460/470 bym nie zauważył. A cena przecież jest dużo wyższa. Chyba jednak, a raczej na pewno, będzie to MSI GTX 460.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia niby miała obniżyć ceny kart. Ale nie wiadomo kiedy i czy to będzie miało wpływ na ceny również u nas. A problemy z dostępnością to norma. Karty schodzą dosyć szybko, a hurtownie potem świeca pustkami. Najgorsze jest chyba to, że rzadko dany model jest dostępny na dłużej. Najpierw próbują się pozbyć tych modeli co nie schodzą. Z głośniejszym chłodzeniem np.

 

Znając moje szczęście to za te 3 tygodnie kart już pewnie nie będzie i wezmę pewnie to co będzie dostępne, albo poczekam na jakieś niereferencyjne modele, o ile się szybko pojawią.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil, bierz Gigabyte'a i nie marudź :D :wink: Ja wczoraj zamówiłem w ram.net.pl wersję 1GB [799,99 pln] + nowy zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W, tylko muszę trochę poczekać, bo jak zamawiałem, to niby wszystko było na stanie, a dostałem mail'a, w który mi napisali, że dopiero w środę, 25'ątego dostaną dostawę i chyba chodzi o zasilacz, bo kart niby mają na magazynie, a zasilacze w dostawie są, więc samą kartę można śmiało zamawiać : ) nawet już statniała o 4 zł :D ale nie powiem, trochę się napaliłem i nie mogę się jej doczekać :wink:, w końcu coś godnego zastąpi mojego 8800gt : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie we wrzesniu zaczna drozec

narazie ustawilem tego gigabyte na 1062mV/910/2000, w w furmarku po 2 min wywala sie sterownik gdy temp dochodzi do 83-84st, ale vantage czy bc2 dziala bez problemu temp duzo nizsza wiec chyba ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil, bierz Gigabyte'a i nie marudź :D :wink: Ja wczoraj zamówiłem w ram.net.pl wersję 1GB [799,99 pln] + nowy zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W, tylko muszę trochę poczekać, bo jak zamawiałem, to niby wszystko było na stanie, a dostałem mail'a, w który mi napisali, że dopiero w środę, 25'ątego dostaną dostawę i chyba chodzi o zasilacz, bo kart niby mają na magazynie, a zasilacze w dostawie są, więc samą kartę można śmiało zamawiać : ) nawet już statniała o 4 zł :D ale nie powiem, trochę się napaliłem i nie mogę się jej doczekać :wink:, w końcu coś godnego zastąpi mojego 8800gt : )

 

Wiadomo co teraz napiszę. Poproszę o wszelakie testy na tym GTX'ie. Wiadomo sprzęt mamy prawie ten sam. ;) Naprawdę będę wdzięczny i pewnie parę osób z dwu rdzeniowymi C2D również. Zwłaszcza interesuje mnie test w 3DMark06 i Vantage. No i jakieś parę gier jak Metro 2033 lub Crysis o ile je masz. ;) ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doczytałem jeszcze, że Pali wypuścił podkreconą wersje gtx460 , obie karty wyglądają tak samo tylko ta podkrecona - Sonic Platinum ma radiator na czesci zasialnia.

czy ten Gigabyte gtx460 z 2 wentylatormi ma radiatory na mosfetach zasilania ?

 

Test 5 kart GeForce GTX 460. Palit GeForce GTX 460 Sonic Platinum . Benchmark.pl

PALIT GeForce GTX 460 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI (1190387641) - Aukcje internetowe Allegro

 

ktoś wogle ma tą PALIT GTX460 1gb SONIC PLATINIUM ?

generalnie nie chce krecić karty, ostatnio robiłem to x-lat temu na gf6800 :)

ale czy takie oc z 715/900 na 800/1000 jest dużo odczuwalne w grach?

przeglądałem testy i różnie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doczytałem jeszcze, że Pali wypuścił podkreconą wersje gtx460 , obie karty wyglądają tak samo tylko ta podkrecona - Sonic Platinum ma radiator na czesci zasialnia.

czy ten Gigabyte gtx460 z 2 wentylatormi ma radiatory na mosfetach zasilania ?

 

Test 5 kart GeForce GTX 460. Palit GeForce GTX 460 Sonic Platinum . Benchmark.pl

PALIT GeForce GTX 460 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI (1190387641)  - Aukcje internetowe Allegro

 

ktoś wogle ma tą PALIT GTX460 1gb SONIC PLATINIUM ?

generalnie nie chce krecić karty, ostatnio robiłem to x-lat temu na gf6800 :)

ale czy takie oc z 715/900  na 800/1000 jest dużo odczuwalne w grach?

przeglądałem testy i różnie to wygląda.

 

Ten sonic platinum nie ma radiatorów na sekcji zasilającej, miały je tylko wersje przedprodukcyjne podobno rozesłane do testów. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby samemu coś dodać, kilka stron wczesniej masz pokazane jak to wygląda. Akurat mam wersje, platinum bo z podkręconych od razu po premierze w PL innych nie było, więc brałem bo nie chciało mi się czekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kendo9999

podkrecanie z 725/3600 na 850/4200 maly to ma sens 300 punktow wiecej a wgrach zadnej roznicy miezylem frapsem po co przegzewac karte niewidze zadnej roznicy w graniu

Edytowane przez kendo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...