Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

No współczuje, bo sam podobną odpowiedź dostałem w Areście kiedyś jak reklamowałem radka 9800 PRO, bo miałem przypalony styk dodatkowego zasilania na karcie. Wtedy to był molex 3-pin ;) Ale jakoś po negocjacjach naprawili. Chociaż dalej po naprawie się zdarzało, że komp nie chciał odpalić, bo wyskakiwał komunikat, że nie podłączone dodatkowe zasilanie. Gość próbował mi wcisnąć bajkę, że to mój zasilacz spowodował spięcie. Przycichł ja mu odsapnąłem gdzie i kiedy kupiłem zasilacz. Oczywiście razem z kartą w ich sklepie. Moim zdaniem powinieneś jakoś się odwołać. Dostac jakiś raport z tej odrzuconej reklamacji od Palita. Zresztą co tu dużo ukrywać skoro ostatnio głośno było o Ram.net. Że problem z serwisem i dlugi czas reklamacji. Następnym razem bierz w bardziej sprawdzonych sklepach. Szkoda kasy i nerwów.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. Ktoś tu kiedyś na forum wspominał o jakiś pisemku o niezgodności towaru z umową. Wystarczy złożyć takie pismo (może i to być polecony) i w ciągu 14 dni sprzedawca musi naprawić towar lub wymienić na nowy. Niestety nie serwisowałem w ten sposób sprzętu gdyż w życiu bym nie kupił z żadnego sklepu wyszukanego w Ceneo itp. Nawet jeśli ma dobra opinie. Jedynie 2-3 sklepom na tyle ufam i moge kupić przez internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu poczytaj Gwarancja I Rękojmia - Jak To W Ogóle Działa? - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

Możesz też zwrócić się o pomoc do rzecznika praw konsumenta, nie odpuszczaj, to Twoje ciężko zarobione pieniądze a byle burak zbywa Cię swoja ekspertyzą z doopy wyjętą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leven chodzi stabilnie :) Mysle nad wiecej mhz :D aa i powiedz mi dlaczego mam 1050 mhz ?? na pamieciach ??

Edytowane przez sopi123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogóleni to nie kupować w lipnych sklepach. Poza tym takie opinie to powinien wystawiać serwis producenta,a mnie jakiś sklepik czy inny dystrybutor.

 

Jesli to opinia tego śmiesznego sklepiku to bym walczył o swoje.

 

Czy to jest Pan stasio z garażu czy komputronik to sklep robi wstępną ekspertyze. A jak jest uszkodzenie fizyczne/upalenie to nawet nie powinien przyjmować na serwis.

 

Skoro upierasz się przy "walce" to z pewnością zdajesz sobie sprawę, ze w takiej sytuacji wysyłka od sklepu do dystrybutora będzie z twojej kiesy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest Pan stasio z garażu czy komputronik to sklep robi wstępną ekspertyze. A jak jest uszkodzenie fizyczne/upalenie to nawet nie powinien przyjmować na serwis.

 

Skoro upierasz się przy "walce" to z pewnością zdajesz sobie sprawę, ze w takiej sytuacji wysyłka od sklepu do dystrybutora będzie z twojej kiesy :-)

 

Tak ale często nawet towar wysłany warunkowo na gwarancję ejst jednak wymieniamy/naprawiany.

 

Z drugiej strony znam przypadki, gdy sklepy odrzucają gwarancję z błahych powodów lub wręcz nieco poprawiają karcie uszkodzenia- a to urwą jakieś smd itp i problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie, dziś w końcu wziełem sie za złożenie kompa który leży od miesiąca w pudełkach

płyta asus m4a79xtd evo ma 2x pci x16, gdy włożyłem w górny nr1 i mam zasłonięte oba małe pci,

a mam płytke z usb 3.0 na te małe pci.

 

czy jak włoże grafike w dolny pci x16 bedzie ta sama wydajność co na górnym?

nie ma to różnicy ?

 

pisze tu bo karta gigabyte gtx460 1gb.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oba sloty są pełnowartościowymi x16, to nie będzie żadnej różnicy. Z jaką prędkością chodzi dolny slot możesz sprawdzić po włożeniu karty i zainstalowaniu sterowników w programie GPU-Z, ale z tego co widzę to są pełne sloty x16, tryb CF działa x8/x8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leven chodzi stabilnie :) Mysle nad wiecej mhz :D aa i powiedz mi dlaczego mam 1050 mhz ?? na pamieciach ??

 

Pokaz bios w nibitorze albo w AF.

Musi byc 2100 (1050).

 

EDIT:

 

Chopy jest fajny programik, ktory jeszcze bardziej obciaza karte nix furmark :D

 

Jak ktos chce, to niech uruchomi test jak na fotce i ustawi pelny ekran.

U mnie karte rozgrzalo do 71 st C i dalej by bylo, ale sie wycofalem ze strachu :wacko:

 

Dołączona grafika

 

W czerwonym polu rozwija sie testy i wybiera "geometrik".

Jest piekny :mrgreen:

 

http://www.geeks3d.com/wp-content/plugins/download-monitor/download.php?id=167

 

EDIT:

 

Male sprostowanie....

Pomylilem sie i zamiast temperatury odczytalem fps :lol2: :lol2: :lol2:

 

 

Tak, ze programik jest srednio obciazajacy gpu :oops:

Edytowane przez leven
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem czy pamietacie ale ja jestem od tej upalonej karty, właśnie mi odpisał ram.net

 

 

 

i co mam im teraz zrobic ? mieszkam z drugiej strony polski :/

 

Informuj jak sprawa sie toczy, mialem wlasnie w tym sklepie kupowac 460, ale dzieki Tobie nie dam im zarobic :)

Jak wyglada sprawa cewek na 460?

Zdarzaja sie glosne egzemplarze?

Cos nikt nic o tym nie pisze wiec cicho jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Posiada ktoś kartę asus gtx460 788mb direct cu? Wie ktoś może co trzeba zrobić w biosie albo jaki bios wgrać żeby podbić napięcie tak jak w msi cyclone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś kartę asus gtx460 788mb direct cu? Wie ktoś może co trzeba zrobić w biosie albo jaki bios wgrać żeby podbić napięcie tak jak w msi cyclone?

 

 

daj tutaj twoj bios a leven Ci pomoze :) Podaj mu numer biosu i co chcesz miec zrobione to Ci zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z Metro, 1680x1050 dx11 very high - średnio 25fps phenomII x2 3.1ghz 4gb ram gtx460 1gb giagabyte bez oc.

to normalne wyniki jak czytam kilka stron wstecz, mocniejszy proc lub 4 rdzenie coś dają ?

 

edit: dałem dx10 25-45 fps jest w maire grywalnie, choć czasami spaść do 17fps.

tak żeby gra nie spadała poniżej 35fps byłoby dobrze...

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie wykorzystuje 4 rdzeni.

 

też właśnie test widziałem.

co trzeba wiec do tej gry by było płynnie (40-50fps) w 1920x1200 lub 1650x1080 dx11 very high

gtx480 ? gtx460 sli ?

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...