Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie się zastanawiam nad koncepcją kupna GTX 760 do pogrania w Wiedźmina 2, Metro LL, Crysisa 3, Baletfield 4 i z tego co widzę to ta karta powinna uciągnąć te i podobne tytuły w FHD na full (lub prawie) detalach, czekając na Wiedźmina 3. A do niego za niecały rok dokupiłbym drugą 760 w SLI. Wtedy powinna być relatywnie tania, choć nie wiem na ile zejdzie z ceną.

Z tego co się orientuję to zestaw nie będzie sprawiał problemów z SLI, ewentualnie zasilacz może być za słaby, ale to kwestia dyskusyjna. Jedni piszą tak, a drudzy nie.

 

Czy taka koncepcja ma sens? Nie jestem pewien ile może spaść cena takiej 760 żeby za rok tanim kosztem zrobić upgrade.

 

Drugą opcją jest zakup 750ti i wyniana karty przy okazji W3 na coś mocnego. Ciekawe ile wtedy będzie stało np. 780? Ale z tego co widziałem w testach 750 nie będzie płynne w wyżej wymienionych tytułach. Wiec nie wiem czy jest sens pakowania się w tą kartę w ramach oszczędności 300zł.

 

Płyta główna ASRock Z87M OC Formula

Procesor Intel CORE I5-4670K

Pamięć Team Group Vulcan DDR3 2x4GB

Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan Pro (HE924)

Zasilacz Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W

Edytowane przez atanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jak myslicie, gtx 770 od gigabyte jakie powinna mieć maks temperatury pod obciążeniem? I jakie fpsy powinna trzymać grając w kampanie bf 4, tomb raider 2013 i jaki mniej więcej wynik w 3dmarku? Mam taką i podczas grania temp dochodzi do max 71 stopni i wydaje mi się, że nie daje z siebie 100%.  Dokładnie wyniki testów podam wieczorem albo jutro, bo teraz nie ma mnie w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 70 oC jest po OC (patrz sygnatura) na domyślnych ustawieniach wentyli. W BF4 mam 65stopni max, karta niesłyszalna. Jaką masz obudowę? Wentylacje?

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa corsair 230t z trzema fabrycznymi i trzema dodatkowymi wentylatorami. Ja przypadkowo obejrzałem test tej karty i w stresie temperatura dochodziła do prawie 80 stopni. Myślałem, że moja karta nie daje z siebie wszystkiego wiec i temperatura niższa, a U Ciebie po oc jest jeszcze niższa...  :D taka różnica temperatur może być możliwa?

 

edit

Wynik http://www.3dmark.com/3dm/2716103

Edytowane przez Diego575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smarki to jest loteria:

 

tyle miałem wczoraj: http://www.3dmark.com/3dm/2716421

 

tyle mam dzisiaj: http://www.3dmark.com/3dm/2723594

 

wycisnąłem 7 soki ze swoich kart kręcąc je na 1248/7200 :D

 

a to wynik z dzisiaj w 3dm11 http://www.3dmark.com/3dm11/8147441

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czepiacie sie i tyle zreszta seria 680 i 770 to rzeczywiscie jak ziemia i mars totalnie rozne swiaty.

 

ryba napisz w telegraficznym skrocie jak ogarnac smarka :D nie chodzi mi o wykrecanie jakis tam wynikow ale o ich potwarzalnosc.

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zadbasz o odpowiednio dobre chlodzenie, to boost nie skacze Tobie jak szalone, tylko trzyma sie na tym samym poziomie. Ale to tez odpowiednia "jakosc" karty (gpu i pcb) musi byc. Majac wiele kart tego samego modelu w tym samym czasie mozna to zauwazyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boost można całkowicie zlikwidować po przez modyfikację Biosu i ustawić domyślną wartość taktowania, która nigdy nie spada. Przynajmniej nie przy takich temperaturach jak 78'C, bo takie miałem po OC do 1306 mhz mojego GTX 770.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czepiacie sie i tyle zreszta seria 680 i 770 to rzeczywiscie jak ziemia i mars totalnie rozne swiaty.

Nie dwa światy tylko blokujesz boost i niezależnie od temperatury karta będzie trzymać te same temperatury , na def od 70stopni throtluje , więc masz cyrki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury mam ogarnięte, jedna karta ta niżej chłodzona jest Arctic Accelero Twin Turbo II a druga ta bliżej cpu arctic acclero hybrid. odpowiednio max zarejestrowane temp gpu to 51 i 41C, wentylatory mam ustawione ręcznie w msi afterburner na agresywny profil żeby ogarnąć temp pcb i pamięci. dzięki temu udało mi się zrobić krok naprzód w stosunku do tego co mam w podpisie. ale i tak wyniki to loteria :P zauważyłem że wszystko też zależy od biosu, ale nie wiem jakiego innego używać dla kart ponieważ jedna jest z pierwszego rzutu na rynek z pamięciami hynixa a druga rok temu kupiona z pamięciami samsunga. i o dziwo lepiej prowadzi bios samsunga kartę z pamięciami hynixa :P

 

 

sideband doskonale sobie zdaję sprawę z możliwości regulacji throtlingu w serii 7xx. 

 

powiedzcie mi lepiej jak mieć pewność że karta nie wpada w tryb korekcji jeżeli taki jest dla pamięci gdy są za bardzo podkręcone. wiem że pamięci zbyt podkręcone wywalają artefaktami na ekranie i widzę to gdy puszczę je na 7300 ale na 7200 tego nie ma ale czy w tedy nie działa jakaś korekcja danych? kiedyś gdzieś o tym coś czytałem ale wolę zapytać fachowców ;)

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://forums.geforce.com/default/topic/688127/geforce-700-600-series/update-gtx-780ti-artifacting-crashing-gygabyte-windforce-gv-n78toc-3gd-oc-bad-batch-/1/

 

Na tym forum sporo osób opisuje problemy TAKIE SAME jak moje z GTX 780 Ti WF 3. Mój pierwszy egzemplarz również nie przechodził nie raz benchmarków i wieszał się...Plus rzecz jasna artefakty.

Model na który mi wymieniono wali "tylko artami". Karta została odesłana do serwisu GBT. Opisałem problem, podałem konfigurację komputera oraz dołączyłem CD z nagranym za pomocą telefonu filmikiem jak wali arty w 3DM11.

Zażądałem zwrotu pieniędzy za to dziadostwo, nigdy więcej karty Gigabyte'a i odradzam każdemu ten chłam. Problemy z 780/780 Ti czyli najdroższymi kartami (Po za Titan Black) - śmiech na sali, żenada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumple kupil mniej wiecej w tym samym czasie co ty 780 wf3 rev. 2.0 i nie ma zadnych problemow. karta sie fajnie kreci itd. pcb karty jest takie same jak 780ti tak przynajmniej wyglada ze zdjec. takze nie jest to do konca regula. z drugiej strony po takiej wtopie jaka zaliczyl gigashit dlugo nie polece nikomu od nich grafiki.

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty zdarzaja się wadliwe i widzę że coraz częściej mamy z tym do czynienia. Nie wiem czy to cięcie kosztów przez producentów czy inny czynnik, ale to jest jedna loteria. Dzisiaj jeden z użytkowników zgłosił problem ze swoją kartą, ale od firmy Zotac. Nie jest pewne czy to wina karty, ale jak tak to robi się ciekawie. Komp kupiony niedawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, karty zdarzają się wadliwe jednak firma Gigabyte w tym temacie bardzo przoduje.Ja tylko przestrzegam przed kupowaniem kart tej firmy, sam NIGDY więcej nie kupię ani karty od nich ani płyty głównej (chociaż z tą "odpukać" nie mam problemów). Strach się bać jak ich "kontrola jakości" wygląda i na jaki bubel można trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu robic OT o co prosił Klaus. Sam miałem problemy z moim GTX'em 460 od Gigabyte, ale mimo to kupiłem GB 670 i nie narzekałem. Jednak ze względu na ryzyko piszczących cewek wybrałem GTX 770 od MSI i póki co nie żałuję..

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte ma świetne karty ale tylko 1 rewizje. Późniejsze są na gorszych komponentach. Tak było z moim GB HD7950 rev 1.0 który kręcił się jak oszalały z 800 na 1200 na rdzeniu oraz wysoko na pamięciach. Drugi 7950 rev 2.1 miał gorsze pamięci, brak chłodzonej sekcji zasilania, brak regulacji napięć i kręcił się słabo. Mój 770 kręci się bardzo dobrze i ma niskie temperatury (cewki nie piszczą), nowsze jednostki łapią wysokie temperatury i są głośne. Tak samo jest z GTX780 którego pierwsze wersje kręcą się super i nie mają problemów z artami, dopiero nowsze modele się sypią. Jest to na 100% spowodowane cięciem kosztów i stosowaniem gorszych komponentów.

 

10 marca wyszły nowe sterowniki 335.23 Testował ktoś na 770/780? Wnoszą coś nowego czy tylko profile do SLI i nic więcej? Obecnie mam 332.21

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte ma świetne karty ale tylko 1 rewizje. Późniejsze są na gorszych komponentach. Tak było z moim GB HD7950 rev 1.0 który kręcił się jak oszalały z 800 na 1200 na rdzeniu oraz wysoko na pamięciach. Drugi 7950 rev 2.1 miał gorsze pamięci, brak chłodzonej sekcji zasilania, brak regulacji napięć i kręcił się słabo. Mój 770 kręci się bardzo dobrze i ma niskie temperatury (cewki nie piszczą), nowsze jednostki łapią wysokie temperatury i są głośne. Tak samo jest z GTX780 którego pierwsze wersje kręcą się super i nie mają problemów z artami, dopiero nowsze modele się sypią. Jest to na 100% spowodowane cięciem kosztów i stosowaniem gorszych komponentów.

 

10 marca wyszły nowe sterowniki 335.23 Testował ktoś na 770/780? Wnoszą coś nowego czy tylko profile do SLI i nic więcej? Obecnie mam 332.21

 

Ja testowałem jakby ciut ale tylko ciut mniej artów waliła karta a mam gtx 780ti Gigabyte WF3 rev.1.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnimi czasy zaopatrzyłem się w nowy sprzęt, m.in. MSI GTX 770, dziś miałem więcej czasu, więc mogłem sprawdzić jak to działa. Dwie rzeczy które niepokoją mnie na starcie, temperatura w stresie (bf4) przy zamkniętej obudowie ~79 st. przy otwartej 73-74 + dźwięk przypominający delikatne piszczenie, chociaż tutaj stawiałbym na zasilacz, podobny dźwięk generował przy poprzedniej grafice. Jakieś pomysły jak zbić temperaturę ?

Bebechy: http://www.smlw.pl/~zeciak/Komp/1.JPG

Trochę chaos z kablami ;)

 

specyfikacja puszki:

I5-4570 
ram 2x4GB 1600MHz
Gigabyte GA-B85M-HD3
zasilacz  be quiet! SP E6-500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Afterburner>settings>Wentylator  Zaznaczasz opcję "Włącz autamatyczną kontrolę Wentylatora..."  Wtedy pojawi się Ci wykres. Przeciągasz w górę każdą wartość w góre. Np tak by przy 60'C prędkość wzrastała do 55% czy jak tam Ci pasuję. Ja np mam przy 68'C ustawioną prędkość 76%. Czyli gdy temperatura wzrośnie do tej wartości lub wyższej wentylator rozkręci się do tej prędkości. Spokojnie do 85% można ustawiać. Karta nie jest specjalnie głośna. Ja w BF4 mam temperaturę 72'C i to po OC przy zamkniętej budzie z 1 wiatrakiem z tyłu, z przodu, z boku i góry. Czyli 4 wentyle. Do tego mała obudowa, gdzie nie ma specajlnie dużo miejsca i zasilacz montowany od góry. Ale to chwilowo bo Corsair 330R za niedługo zawita do mnie ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...