Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Umarł król (470 GTX), niech żyje król (770 GTX). Wielkie podziękowania dla ryby za świetną przysługę. :)

 

Dołączona grafika

 

W MSI Afterburnerze bez większych zmian, bo grafa nie chce iść nic poza stock, jedynie tyle, co widać : 

 

Dołączona grafika

 

Najprawdopodobniej te +12mV i power limit na 109% można wywalić, bo nie dało to żadnego efektu w 3DMarku ( i tak i tak na Core Clock + 100 wywala sterowniki) - może gdzie indziej da.

 

No i tutaj rezultat : stary (i7 930), ale jeszcze może :

 

http://www.3dmark.com/3dm/2747881

 

Ogólnie śmieszna sprawa z tym Markiem, bo mój i7 potrafi przelatywać OCCT na 4200MHz, ale max dla 3DMarka to 4050MHz, dziwne, a szkoda, bo bym "w swojej klasie" jeszcze nadgonił wyniki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że pytam, ale ten Lightning to jakiś okazjonalny, czy konkretny zakup? Pytam, bo chciałbym wiedzieć, czy warto inwestować w akurat tą wersję karty. Sam myślałem raczej o wersji "Gameing".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

Ostatnimi czasy zaopatrzyłem się w nowy sprzęt, m.in. MSI GTX 770, dziś miałem więcej czasu, więc mogłem sprawdzić jak to działa. Dwie rzeczy które niepokoją mnie na starcie, temperatura w stresie (bf4) przy zamkniętej obudowie ~79 st. przy otwartej 73-74 + dźwięk przypominający delikatne piszczenie, chociaż tutaj stawiałbym na zasilacz, podobny dźwięk generował przy poprzedniej grafice. Jakieś pomysły jak zbić temperaturę ?

Ja u siebie przed każdym odpaleniem gry ustawiam wiatraki na 80-1000% i dopiero wtedy odpalam gierce. Nie przeszkadza mi co prawda głośność karty, ale temperatury nie przekraczają 55-60 stopni. Wolę głosniejszą kartę, niż katować gpu. Robiłem tak nawet w starej 560Ti, która grzała się zdecydowanie bardziej :> .

Mnie zdziwiło natomiast to, że taka 'maszyna', a nie najnowszy już Far Cry 3 ze wszystkim ustawieniami na maxa wypluwał zaledwie 25fpsów..., dopiero po zmniejszeni AA x8 na AA x4 jest ciągle stałe 55fpsów :sad: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że wysoki AA bardzo mocno zbija ilość klatek/s. Test na PurePC pokazuje idealnie jak mocno obciąża kartę włączenie MSAA x4 a co dopiero x8.

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_crossfire_vs_sli_geforce_gtx_700_vs_radeon_hd_7000?page=0,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że pytam, ale ten Lightning to jakiś okazjonalny, czy konkretny zakup? Pytam, bo chciałbym wiedzieć, czy warto inwestować w akurat tą wersję karty. Sam myślałem raczej o wersji "Gameing".

 

Mimo, że Lightning jest bardzo fajną i solidną kartą, to bym do niej nie dopłacał, jeśli miałbym wybór. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi...  wpisz sobie te ustawienia taktowań i Power Target do biosu, to pozbędziesz się niepotrzebnego programu zewnętrznego do OC.

 

Power Target daj sobie wyżej, np. na 350 000 mW. (109% - 300 000 mW).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że wysoki AA bardzo mocno zbija ilość klatek/s. Test na PurePC pokazuje idealnie jak mocno obciąża kartę włączenie MSAA x4 a co dopiero x8.

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_crossfire_vs_sli_geforce_gtx_700_vs_radeon_hd_7000?page=0,7

Akurat gk104 to brakuje przepustowości i ropów dlatego tak siadają przy AA .Przy txaa czy msaa w crysis 3 780gtx potrafi być szybsza o ponad 50% od 680gtx , tylko w sumie to bez znaczenia obecnie w większości gier msaa nie radzi sobie z wygładzaniem krawędzie i poza ubiciem wydajności nic nie wnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat gk104 to brakuje przepustowości i ropów dlatego tak siadają przy AA .Przy txaa czy msaa w crysis 3 780gtx potrafi być szybsza o ponad 50% od 680gtx , tylko w sumie to bez znaczenia obecnie w większości gier msaa nie radzi sobie z wygładzaniem krawędzie i poza ubiciem wydajności nic nie wnosi.

W ACIII zauważyłem jak bardzo siada wydajność po włączeniu FXAA. W Bostonie ustawiając się w odpowiednim miejscu miałem 40klatek (FullHD, maks detale, tryb SLI w sterownikach recommended). Zdziwiło mnie to zważywszy na tandem kart w kompie ale po doczytaniu w kilku miejscach w necie okazało się, że gra nie daje dużego wzrostu przy SLI oraz wymaga bardzo mocnego procka. 750tka na 3,8GHz najwyraźniej to za mało dla AC III.

Edytowane przez Gooralesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym 750 to slaby procek. majac 750@4.0ghz z gtz 680 podstawowy bez modow skyrim mi sie cial. po zmianie na 3570k z podpisu gra przestala sie ciac. zmien lepiej ta 750 na haswella refresh :)

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł na pewno nie pożałujesz tylko zyskasz. ale 600zł za używanego 2500k to moim zdaniem rozbój w biały dzień max to 400zł. musisz przyfilować aukcje bo widzę w zakończonych że i za 250zł je wystawiali ;)

 

myślałem ostatnio nad sprzedażą mojego procka + płyty za 600zł i zastanawiałem się czy to nie za dużo... ale mój procek ma ciętą czapę i clp pod nią i niektórych może to odstraszać... 

 

wiem moderatorze że to offtopic - sorry :D

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem AC Black Flag, ale to było w lutym.

 

Zaodrze nie uważasz że wymiana z Ivy Bridge na Haswella jest lekko mówiąc bezsensowana.  Nawet z i5 2500K nie ma to większego sensu. Zwlaszcza jak trzeba ciąc IHS i zdejmować to g... od Intela by osiągnąć te 4.5 ghz w przyzwoitych temperaturach. Ale i to nie daje gwarancji, bo często się trafiają sztuki co ledwo robia 4.2. Orgiusz coś niecoś może powiedzieć na ten temat. Dlatego ja sobie daje spokój. Mam P67 EXTREME4. Co prawda PCI-e 2.0, ale powazżnie myslę nad dokupieniem drugiej 770 od MSI.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ACIII zauważyłem jak bardzo siada wydajność po włączeniu FXAA. 

 

w AC IV to samo, ustawiłem wszystko na maks (oprócz Physix) i SMAA to trzyma 60fps, jak wrzucę FXAA to z automatu 40 fps, a w ruchu nawet dropy do 30fps. Co więcej, jak patrzyłem sobie na bujającą się palmę, to dużo ładniej wygląda na SMAA niż jakimkolwiek innym wygładzaniu - wszędzie indziej palma jest "posiepana". 

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tej 770tki, BF4 na full detalach śmiga jak ta lala, Sleeping Dogs to już w ogóle nie ma się gdzie zająknąć, AC 4 faktycznie poprawiło płynność (różnica ~ 40fps a stabilne 60fps). Jeszcze się okaże, że przez tą podmiankę grafik nie zmienię platformy pod koniec tego roku, tylko jeszcze przeczekam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ACIII zauważyłem jak bardzo siada wydajność po włączeniu FXAA. W Bostonie ustawiając się w odpowiednim miejscu miałem 40klatek (FullHD, maks detale, tryb SLI w sterownikach recommended). Zdziwiło mnie to zważywszy na tandem kart w kompie ale po doczytaniu w kilku miejscach w necie okazało się, że gra nie daje dużego wzrostu przy SLI oraz wymaga bardzo mocnego procka. 750tka na 3,8GHz najwyraźniej to za mało dla AC III.

Po pierwsze fxaa praktycznie nie obciążą , po drugie sli w tej grze nie bardzo działa , a po trzecie masz zdecydowanie za słabe cpu i stąd spadki wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem AC Black Flag, ale to było w lutym.

 

Zaodrze nie uważasz że wymiana z Ivy Bridge na Haswella jest lekko mówiąc bezsensowana.  Nawet z i5 2500K nie ma to większego sensu. Zwlaszcza jak trzeba ciąc IHS i zdejmować to g... od Intela by osiągnąć te 4.5 ghz w przyzwoitych temperaturach. Ale i to nie daje gwarancji, bo często się trafiają sztuki co ledwo robia 4.2. Orgiusz coś niecoś może powiedzieć na ten temat. Dlatego ja sobie daje spokój. Mam P67 EXTREME4. Co prawda PCI-e 2.0, ale powazżnie myslę nad dokupieniem drugiej 770 od MSI.

ja rozważam zmianę na haswella refresh tylko jeżeli:

1. będzie się dobrze kręcić minimum 4,8 przy rozsądnym napięciu i to sztuka wzięta pierwsza lepsza ze sklepu nie jakiś tam selekt

2. płyta na Z97 będzie obsługiwać brodwella. 

 

w przypadku nie spełnienia tych wymagań nie zmieniam nic, i znając intela i jego ostatnie praktyki pozostanę na dłużej z ivy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaodrze nie uważasz że wymiana z Ivy Bridge na Haswella jest lekko mówiąc bezsensowana.  Nawet z i5 2500K nie ma to większego sensu. Zwlaszcza jak trzeba ciąc IHS i zdejmować to g... od Intela by osiągnąć te 4.5 ghz w przyzwoitych temperaturach. Ale i to nie daje gwarancji, bo często się trafiają sztuki co ledwo robia 4.2. Orgiusz coś niecoś może powiedzieć na ten temat. Dlatego ja sobie daje spokój. Mam P67 EXTREME4. Co prawda PCI-e 2.0, ale powazżnie myslę nad dokupieniem drugiej 770 od MSI.

Różnica jest większa niż ci się wydaje , przy kodowaniu masz stałą różnicę ~16%. Ale w grach pół roku temu było 7-10% , teraz już jest 25-27% :> na sterach 334.95. Już o tym pisałem na ivy i sb wraz z nowymi sterami traci nieco na wydajności , a haswell zyskuje.

 

@up broadwell to będzie haswell w 14nm i prawdopodobnie już dd4 , więc wymagana zmiana mobasa i pamięci.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja Tobie wierze, bo wiem że masz o tym pojęcie. Ale czy rzeczywiście jest to warte wymiany.  W zasadzie jednym podstawowym argumentem dla mnie by był SLI na nowszej płycie. Do tego dojdzie wymiana zasilacza bo mój już lekko wysłużony BQ E7 STRAIGHTPOWER 700W, który ma 4 linie 12V o łącznej mocy 624W wg opisu na płytce znamionowej. Czyli może być troszkę mało i na granicy.  Raczej wymienię dopiero platformę na broadwell  i wtedy pomyślę nad SLI odpowiedników GTX 770 w przyszłości. Ogólnie docelowo mam zamiar mocno przerobić kompa, który będzie słuzył do rozrywki czyli 27' LCD w 1440p to jest minimum że tak powiem.  Czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil... wyjdą prawdziwe Maxwele, to ten zasilacz sobie odsapnie.

 

Nawet dzisiejsze próbne Maxwele mają znikomy pobór mocy (GTX 750/750ti).

 

Gdyby patrzeć na wydajność kart, GTX 750ti jest o połowę słabszy od GTX 770, czyli można pomnożyć x2 TDP GTX 750Ti (60x2W)  i wychodzi moc jednej GTX 770  (180Wat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to się tak nie skaluje , 750ti to mało zrównoważone gpu. Gdyby rozszerzyć szynę i dodać rop/tmu to wydajność na wat mocno spadnie , ale za to karta nie będzie zachowywać jak sinusoida. Przy maxwell-u sobie zasilacz nie odpocznie ,  z założenia będziemy mieli doczynienia z wydajniejszymi kartami , pobór mocy zostanie na podobnym poziomie , ale za to wydajność pójdziie w górę. Poza tym maxwell przy pascal-u wygląda blado :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to wygląda, bo jak sam piszesz, Maxwel i tak będzie wydajniejszy przy tym samym poborze mocy z zasilacza, a to daje możliwość kupna karty z średniej półki, która będzie mieć wydajność GTX 770, a pobór z zasilacza np. 130 Wat :P

 

A to oznacza, że zasilacz nie będzie musiał oddać 360 Wat w SLI GTX 770, tylko 260 Wat w SLI nowych Maxwelów.

 

100 Wat, to jest 8.3 Ampera mniej na linii 12 Volt  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie martwi jedno - cena wydajnego maxwella szybszego strzelam o 20% od 780ti. chyba że postąpią jak z przejściem z 6xx na 7xx i ceny mocno pójdą w dół. 2k mogę dać za takiego potwora który będzie zamiatał pod stół moje sli :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tak było zawsze praktycznie. Przez jakiś czas R9 290 stały dość wysoko, ale teraz cenowo się unormowało. Z własnych powódek i tak inwestuje tylko w NV, więc nie ma mowy o SLI z topowych serii 880 czy jak to tam się będzie nazywało. Liczę że po jakimś czasie 870 będą nieco tańsze i tak 2400 za komplet bym dał. Do tego nowa platforma + monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze fxaa praktycznie nie obciążą ,

Nie mogę się z tym zgodzić. To samo miejsce i AA na normal daje 50 kl/s. Więc FXAA obniża i to dość znacznie ilość klatek na sekundę.

Edytowane przez Gooralesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie trafi zaraz. Czekałem trzy tygodnie praktycznie na rozwiązanie mojej sprawy z wadliwym GTX 780 TI od Gigabyte'a i co się okazuje?
A no to że stwierdzili iż karta jest sprawna.
Mimo tego że opisałem problem dokładnie, nagrałem filmik nawet jak wali artami w 3Dmarku11. No co to ma być? Co mogę w tej sytuacji zrobić bo nie przyjmę tej karty, nie ma takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...