Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.sferis.pl/produkt/83450-gigabyte-geforce-gtx-780-3072mb-ddr5-384bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-1006-6008-wer-oc-overclock.html

 

Czy warto to kupować ? Mam go mozliwosci go ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> troche taniej, niz jes tutaj, ale cholera.. Co czytam to karty gigabyte maja jakies problemy.

Zdaje sobie sprawe, ze ludzie zazwyczaj pisza jak maja problem, a jak nie maja to po prostu uzywaja, ale o innych GPU tyle nie czytałem. I mam pewne watpliwosci pomimo 3 lat gwarancji.

 

A kupic cos musze bo juz drugi tydzien na integrze siedze a tak sie pracować nie da.

Edytowane przez iniside

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie z tymi Palitami spoznilem. Tzn. w Sferis zapronowali mi potem inne GPU, ktore tez juz nie ma.

Dzieki za odp. Chyba po prostu kupie na Allegro, jakiegos uzywanego GTX 780 na gwarancji i lepiej na tym wyjde :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już czuje pismo nosem. Poczytam. Ale i tak napaliłem się na kartę + pamięci no i ten nieszczęsny zasilacz. Monitor też tylko 1680x1050, zdarza się, że zagram na plazmie i wtedy mam Full HD :] to wypada też i monitor zmienić. Przesadziliście.

:)

Zaczęło się od pamięci bo zostałem zmuszony do zmniejszania rozdzielczości tekstur (np: thief, battlefield właśnie) a to już zapoczątkowało zgubny, jak widać, dla mnie tok myślowy.

Crysis 3 już słabo. NFS też lubi zamulać na max a ja nie lubię kompromisów jeśli chodzi o grafikę w grach. ;) Zapewne nie posłuchawszy się Waszych rad postąpię z założonym już scenariuszem, mając nadzieję, że zmiany przyniosą satysfakcję. Po tym wszystkim zacznę myśleć o nowej platformie i jak widzę to na polecanym i5 się skończy.

:D

 

Ja wiedziałem, że tak będzie.

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

Jeszcze fizyka słabo myka.

:

 

Zalezy jak szybko bys mogl sobie procka wymienic na sensowniejsza i5. X4 po o/c oczywiscie da rade z GTX770 (testy na PPC byly robione na stocku) i bedzie lepiej jak zmiana na i5 + zostawienie grafy (nowe czesci). Ale jak przez najblizsze 6 miesiecy nie bedziesz chcial wymieniac mobo + plyte... moze faktycznie pomysl o i5 + gorsza grafa, a z czasem dokupisz lepsza.

 

A na sam koniec mala anegdotka na temat GTX760: przyczlapal sie ostatnio jakis random noob z polecenia, ze jego komputer byl w serwisie, a mimo to zle dziala... Przychodzi tata z ~13 letnim gimbem za raczke i na pytanie na jakich ustawieniach gra, bo mi sie nie udalo zauwazyc zadnej usterki: 1080p ustawienia ultra w BF4 :D coz, niektorzy maja fantazje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, szybkie pytanie:
Mam kupca na mojego MSI Twin Frozr 560Ti w wersji 2 GB za 400pln.
Wystawiałem na allegro za więcej i niestety nikt inny się nie odezwał.
Chce zamienić na 770 również od MSI, jednak to dopłata 800pln. Opłaca się teraz sprzedawać moją 560ti?
Przesunięta premiera Wiedźmina i nie ma zbytnio tytułów na 'już', na które bym bardzo czekał.
Boje się jednak, że jeśli poczekam kolejne pół roku, to moja karta będzie już nic nie warta.
Czy 400pln to dobra cena, czy lepiej się wstrzymać aż na rynku pojawią się lepsze maxwelle? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak szybko bys mogl sobie procka wymienic na sensowniejsza i5. X4 po o/c oczywiscie da rade z GTX770 (testy na PPC byly robione na stocku) i bedzie lepiej jak zmiana na i5 + zostawienie grafy (nowe czesci). Ale jak przez najblizsze 6 miesiecy nie bedziesz chcial wymieniac mobo + plyte... moze faktycznie pomysl o i5 + gorsza grafa, a z czasem dokupisz lepsza.

 

Będę musiał iść za ciosem i zaraz po zakupie grafy szukać mobo pod tego intel'a.

 

Dzisiaj jadę po pamięci czyli domino ruszyło. Dziękuję wszystkim za uświadomienie. Faktycznie jak się patrzy na niektóre wyniki to aż trudno w to uwierzyć.

;)

Trochę szkoda mi mojego kompa bo to całkiem zwinna maszyna a za grosze będzie trzeba oddać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartosc Twojej karty 300zl w przeciagu 6-12 m-cy. Chyba sredni pomysl do zakupu 770 jak chcesz czekac na nowego wieska.

 Tzn, że za pół roku będzie warta 300pln czy jej wartość spadnie o 300pln?

Czyli odradzasz zakup teraz? Pytam, bo mam gotówkę i zastanawiam się, czy nie będę żałował jak mam okazję, a nie zmienię karty i później już nie znajdę kupca :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Tzn, że za pół roku będzie warta 300pln czy jej wartość spadnie o 300pln?

Czyli odradzasz zakup teraz? Pytam, bo mam gotówkę i zastanawiam się, czy nie będę żałował jak mam okazję, a nie zmienię karty i później już nie znajdę kupca :wink2:

Ceny 770 spadną w momencie pojawienia następcy ,czy się pojawi następca w tym roku dowiesz się w q4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny 770 spadną w momencie pojawienia następcy ,czy się pojawi następca w tym roku dowiesz się w q4.

Czyli chyba nie warto czekać do września/października na następcę, tylko brać teraz, póki jest kupiec na starszą wersję :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje się jednak, że jeśli poczekam kolejne pół roku, to moja karta będzie już nic nie warta.

Czy 400pln to dobra cena, czy lepiej się wstrzymać aż na rynku pojawią się lepsze maxwelle? :>

 

Jeśli nie masz zamiaru w nic grać do czasu Wieśka, to strategicznie sprzedaj 560Ti za 400zł, i rok przesiedź na zintegrowanej. ; ] 

 

Kupując teraz grafę z myślą o Wiedźminie zrobisz mocny falstart, patrząc na ceny, to szybciej będzie spadała cena 770tki niż Twojego 560Ti (powiedzmy, że na każde 25% spadku u Ciebie, przypada też spadek 25% 770tki). Narysuj wykres i zobacz, gdzie najbardziej się opłaci wymiana. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba nie warto czekać do września/października na następcę, tylko brać teraz, póki jest kupiec na starszą wersję :wink2:

Kupisz uzywkę w dobrej cenie to prawie nic nie stracisz , jeżeli w 2014 żadne tytuły cie nie interesują to jak pisał przedmówca sprzedaj co masz i działaj na integrze Tylko masz mobasa na p67 , więc nie masz obsługi integry z procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zamiaru w nic grać do czasu Wieśka, to strategicznie sprzedaj 560Ti za 400zł, i rok przesiedź na zintegrowanej. ; ] 

 

Kupując teraz grafę z myślą o Wiedźminie zrobisz mocny falstart, patrząc na ceny, to szybciej będzie spadała cena 770tki niż Twojego 560Ti (powiedzmy, że na każde 25% spadku u Ciebie, przypada też spadek 25% 770tki). Narysuj wykres i zobacz, gdzie najbardziej się opłaci wymiana. ;)

 

O to mi chodzilo ;) za kilka miechow 560ti bedzie warte ok 300zl. Jak masz kupca, to pchaj ile wlezie i ew. rozgladaj sie za uzywka 650Ti Boosted. Malo co doplacisz a powinno byc lepiej ;) Nawet mala strata pod koniec roku nie zaboli, a ceny 770/780 spadna znaczaco + ew. nowsze modele. Tak wychodzi najrozsadniej jak nie ma dla Ciebie zadnych hiciorow do mlocenia w namietnosci.

Kupisz uzywkę w dobrej cenie to prawie nic nie stracisz , jeżeli w 2014 żadne tytuły cie nie interesują to jak pisał przedmówca sprzedaj co masz i działaj na integrze Tylko masz mobasa na p67 , więc nie masz obsługi integry z procka.

 

Ale po co kupowac cos teraz na pozniej, skoro ciezko w 100% przewidziec to pozniej ;) A noz widelec Rosja wybuchnie i kazdy zamiast pada w dloni bedzie biegal w kamaszach to i wieska nie bedzie :D

Ot ciezki przypadek, koles od GTX760 powrocil i nie rozumie, ze jego config jest za slaby na ustawienia Ultra w 1080p... "bo Pan w sklepie mowil"

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz uzywkę w dobrej cenie to prawie nic nie stracisz , jeżeli w 2014 żadne tytuły cie nie interesują to jak pisał przedmówca sprzedaj co masz i działaj na integrze Tylko masz mobasa na p67 , więc nie masz obsługi integry z procka.

Właśnie mnie uśmiadomiłeś, że moja wypasiona płyta i mój wypasiony proc (tzn. był jak kupowałem) nie obsługują integry :zonk:  no masakra...

Przyznam szczerze, że gram tam sobie na co dzień, to w Skyrim'a, to w Battlefielda + oglądanie filmów w full hd, więc siedzenie na integrze odpada...

Pomóżcie, bo mam wrażenie, że w ogóle kupno 770, to jak kupno malucha do tego kompa i zaczynam co raz bardziej wątpić :> .

Ale na 780 i lepsze nie dozbieram... Wiem, że do Wieśka nie ma jeszcze oficjalnych wymagań, ale podejrzewacie, że przy karcie rzędu 770 na full hd, może być padaka jeśli chodzi o puszczenie tego tytułu na full?

 

Edit: A kupować używki nie chcę... Staram się co jakiś czas wymieniać sprzęt elektroniczny na nowy, bo można by rzec, nie ufam o trwałość takich rzeczy, jeśli chodzi o dzisiejsze czasy. Chce mieć nówkę, z gwarancją i działać na tym bez problemu, przez kolejne dwa lata :>

Edytowane przez yoshi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej zakup 770 pod wieska to tak srednio. W 1080p owszem, pograsz plynnie, ale po zapowiedziach, to raczej zapomnij o napawaniu sie plynnascia w maksymalnych ustawieniach. W tej samej kwocie z wieskiem lepsza karte kupisz.

 

Nowki kart pokroju 650Ti/Ti Boosted dostaniesz w okolicy 500zl, a to lepsza inwestycja na przeczekanie niz 770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie uśmiadomiłeś, że moja wypasiona płyta i mój wypasiony proc (tzn. był jak kupowałem) nie obsługują integry :zonk:  no masakra...

No ja też to przeoczyłem, proponując Ci siedzenie na integrze. 

Przyznam szczerze, że gram tam sobie na co dzień, to w Skyrim'a, to w Battlefielda + oglądanie filmów w full hd, więc siedzenie na integrze odpada...

Akurat z filmami w FHD integra radzi sobie świetnie, co innego Skyrim czy BF. 

 

Pomóżcie, bo mam wrażenie, że w ogóle kupno 770, to jak kupno malucha do tego kompa i zaczynam co raz bardziej wątpić  :> .

Porozmawiajmy, bo mamy podobną sytuację... Ja siedzę na i7-930 @ 4.3 i GF SoC 470GTX. Jako, że jestem uparty na topowego maxwella i nową podstawkę 2011-3... czekam. Czekam z tym co mam. Udało mi się przejść AC4 : BF na tym zestawie i teraz cisza. Na co czekam ? Watch Dogs i GTA V, jednak pierwszy tytuł będzie pod koniec maja, drugi nie wiadomo kiedy, ale załóżmy, że podobnie. 

 

Skoro do czerwca nie ma i nie będzie żadnej gry, która mnie interesuje - to po co wydawać pieniądze ? Wobec powyższego, do czerwca nawet nad tym nie rozmyślam. Jednak idąc myślami w przód :

1. 770tka do czerwca z pewnością troszeczkę stanieje.

2. Zobaczę, jak to będzie w ogóle chodziło na moim sprzęcie (zakładam, że źle).

3a. No i mam dwie opcje : 1 - spróbować wepchać się w SLi (koszt ~ 300zł) i przeczekać na tym do zmiany platformy

3b. Kupię 770/780, przejdę WD i GTA5 i ją sprzedam. Powinienem zmieścić się w 200/300zł. ;)

 

Jest z tym trochę roboty, ale to też wynika z mojego upartego postanowienia, że chcę topowego maxwella i już. Ekonomicznie też nie wydaje się to taką złą opcją. Skoro grasz w gry, proponuję Ci zostawić teraz tego 560Ti i zobaczyć jak sytuacja będzie wyglądała jak będziesz faktycznie potrzebował nowej grafy (czy to czerwiec - WD, czy luty - wiesiek).

 

 

 Wiem, że do Wieśka nie ma jeszcze oficjalnych wymagań, ale podejrzewacie, że przy karcie rzędu 770 na full hd, może być padaka jeśli chodzi o puszczenie tego tytułu na full?

Wszystko zależy od Twoich preferencji. Ja nie mam problemu z graniem w 30-35FPSach, są osoby na tym forum, dla których wszystko poniżej 100FPS to klatkowanie i nie mogą grać... Także :

 

1. Jeśli wystarcza Ci ~ 35FPS, to myślę, że 770tka z wieśkiem w FHD sobie poradzi.

2. Jeśli musisz mieć ~ 60FPS to szczerze wątpię.

3. Jeśli musisz mieć ~ 100FPS< to zapomnij. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja  się zastanawiam czy GTX 780 Ti uciągnie "Wiedźmina 3" w 1080p ze wszystkim na maksa tak żeby było te 60 fps (spadki do powiedzmy 40) a tu ludzie chcą na 770 przy drewnianych prockach ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja  się zastanawiam czy GTX 780 Ti uciągnie "Wiedźmina 3" w 1080p ze wszystkim na maksa tak żeby było te 60 fps (spadki do powiedzmy 40) a tu ludzie chcą na 770 przy drewnianych prockach ? :D

Nie no, aż takiego drewnianego procka to nie mam :wink2: . Ale może źle się wyraziłem. Nie zależy mi na graniu z uberpróbkowaniem na Ultra przy stałych 60fpsach.

 

 

Wszystko zależy od Twoich preferencji. Ja nie mam problemu z graniem w 30-35FPSach, są osoby na tym forum, dla których wszystko poniżej 100FPS to klatkowanie i nie mogą grać... Także :

 

1. Jeśli wystarcza Ci ~ 35FPS, to myślę, że 770tka z wieśkiem w FHD sobie poradzi.

2. Jeśli musisz mieć ~ 60FPS to szczerze wątpię.

3. Jeśli musisz mieć ~ 100FPS< to zapomnij. ;)

Wystarcza mi granie w 40 fpsach. Nawet nie chodzi mi o odpalenie tego na Ultra, wysokie detale z obniżonym antyaliasingiem w zupełności wystarczą :)

Nie chciałbym przesiadać się na 660 a za pół roku znowu sprzedawać i kupować 770 :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gosu

 

ja mam nadzieję, że na swoim sprzęcie (karta w trakcie testowania OC, proc @4,1 GHz) mam nadzieję pograć w 40 fps w Ultra bez uberpróbkowania.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gosu

 

ja mam nadzieję, że na swoim sprzęcie (karta w trakcie testowania OC, proc @4,1 GHz) mam nadzieję pograć w 40 fps bez uberpróbkowania.

Nie no, nie podejrzewam, że będzie aż taka rzeźnia, jeśli chodzi o wymagania :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yoshi89

 

oby, bo w jakimś wywiadzie straszyli kosmicznymi wymaganiami nowego Wieśka, tzn, zachęcali do kupna nowych grafik, żeby pograć w przyzwoitej jakości.

Mam nadzieję, że to było tylko strachy na Lachy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, aż takiego drewnianego procka to nie mam :wink2: . Ale może źle się wyraziłem. Nie zależy mi na graniu z uberpróbkowaniem na Ultra przy stałych 60fpsach.

 

 

Wystarcza mi granie w 40 fpsach. Nawet nie chodzi mi o odpalenie tego na Ultra, wysokie detale z obniżonym antyaliasingiem w zupełności wystarczą :)

Nie chciałbym przesiadać się na 660 a za pół roku znowu sprzedawać i kupować 770 :wink2:

Nie no, Ty akurat masz procka który cały czas jest solidny, tylko warto by go podciągnąć na te 4.4-4.5, czy nie robi?  ;-) Drewnianego procka to miałem na myśli jako wszelkie wynalazki od AMD ;-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, Ty akurat masz procka który cały czas jest solidny, tylko warto by go podciągnąć na te 4.4-4.5, czy nie robi?  ;-) Drewnianego procka to miałem na myśli jako wszelkie wynalazki od AMD ;-)

Na początku sprawdzałem i na 4.5 działał stabilnie na napięciu 1.32V, więc nie było źle, ale stwierdziłem, że nie potrzebuje takiej mocy i puściłem go na 4.0. Potem wyszedł Black Flag i trochę go podgoniłem. Jutro Pan przyjeżdża po 560Ti, a w piątek odbieram 770 :wink2: . Mam nadzieję, że nie będę żałował wydanej kasy i niektóre gry z radością przejdę chyba raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Daje radę, jak to się mówi. Muszę trochę odsapnąć ($) i biorę się za mobo i procesor by się karta wykazała.

 

Podoba mi się bo jest cicha nawet podczas obciążenia.

:D

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Wiosenna atmosfera chyba sprzyja producentom kart graficznych, którzy po przebudzeniu z długiego zimowego snu postanowili wytoczyć najcięższe działa przeciwko konkurencji, wprowadzając do sprzedaży kolejne modele dla entuzjastów. Niedawno testowaliśmy odlotowego MSI Radeon R9 290X Lightning, natomiast dzisiaj obiektem naszego zainteresowania będzie smakowita nowość od firmy ASUS należąca do rodziny Matrix Platinum. Karty graficzne wykonane zgodnie z filozofią Republic of Gamers powinny być zabójczo wydajne, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach oraz urzekać nietuzinkowym wyglądem. ASUS ROG Matrix GeForce GTX 780 Ti Platinum przynajmniej teoretycznie powinien być spełnieniem marzeń każdego gracza. Nadarza się również znakomita okazja do porównania podkręconych wersji najszybszych konstrukcji, bowiem naprzeciw siebie stanął ekstremalne wydania GK110 oraz Hawaii XT - wojownicy wagi superciężkiej gotowi sprostać każdej grze komputerowej. Który model ostatecznie okaże się zwycięzcą - Radeon R9 290X czy GeForce GTX 780 Ti? Let's get ready to the rumble!

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się.

 

Daje radę, jak to się mówi. Muszę trochę odsapnąć ($) i biorę się za mobo i procesor by się karta wykazała.

 

Podoba mi się bo jest cicha nawet podczas obciążenia.

:D

 

Pozdrawiam.

Też Mam Twin Frozry i potwierdzam. Jest to cicha karta nawet pod obciążeniem. Wszystkie 7 wentyli (Buda i tower na CPU) mam skręconych na 700-800obr/min, wentyl w zasilaczu się nie kręci i w takich warunkach kart w trybie obciązenia po prostu nie słychać. Coś pięknego.

Edytowane przez Gooralesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...