Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

w drugim kwartale 2007 e4300 ma staniec do 113$ i wtedy bedzie to znacznie ciekawsza propozycja dla osob szukajacych dobrego i stosunkowo taniego procka "na codzien" (chocby te 3GHz nie wystarcza?), a nie do wyciskania max MHz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w drugim kwartale 2007 e4300 ma staniec do 113$ i wtedy bedzie to znacznie ciekawsza propozycja dla osob szukajacych dobrego i stosunkowo taniego procka "na codzien" (chocby te 3GHz nie wystarcza?), a nie do wyciskania max MHz..

Jak rzeczywiście stanieje do tych 113$ to można by sie pokusić bo 3ghz nie jest złe, ale chyba wszyscy spodziewali sie dużo więcej

 

Jest to b. duże ułatwienie dla producentów Oem którzy mogą teraz załadować Core2Duo do płyty gł za 150zł ze zintegrowaną grafą plus 256MB RAM 80GB HDD i cały komp opchnąć za 1500zł... Oczywiście na pół strony reklamie będzie info że to jest core 2 Duo i takich co się na to złapią będzie wielu...

W kwestii OC - całkiem realne jest że intel poważnie potraktował tę kwestię - tzn. zabezpieczył jakimś kondensatorkiem/rezystorkiem możliwość osiągania względnie wysokiego FSB.

Tylko poco Intel to robił skoro robił dobry biznes na E6300/6400 itd. bo wszyscy wiedzieli że procki sie miodnie kręcą, teraz jak ludzie poczytają testy i zobacza jak sie to kręci to mogą sie zniesmaczyć no ale OK nic nie mówie, poczekamy zobaczymy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie ciagle meczy pytanie czy kupic e4300 czy e6300 kase bym mial na obydwa do tego chcialbym plytke asusa kupic p5n-e . Nie bede oszukiwal chce go powaznie skrecic wazne O/C ale jak tu trafic na dobra sztuke:) i zeby te e4300 byly troszenke tansze bo teraz to troche za duzo kosztuja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie ciagle meczy pytanie czy kupic e4300 czy e6300 kase bym mial na obydwa do tego chcialbym plytke asusa kupic p5n-e . Nie bede oszukiwal chce go powaznie skrecic wazne O/C ale jak tu trafic na dobra sztuke:) i zeby te e4300 byly troszenke tansze bo teraz to troche za duzo kosztuja..

Ja nieczekalem poszukalem i znalazlem e6400 za bardzo dobra cene 199$ poszly jak swieze buleczki cale 24szt,teraz tylko musze sie zastanowic ktorego 6400 ES B1 4mb czy normalnego zwyklego B2 2mb.Mam cale 30min na odpowiedz sprzedawcy. Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie ciagle meczy pytanie czy kupic e4300 czy e6300 kase bym mial na obydwa do tego chcialbym plytke asusa kupic p5n-e . Nie bede oszukiwal chce go powaznie skrecic wazne O/C ale jak tu trafic na dobra sztuke:) i zeby te e4300 byly troszenke tansze bo teraz to troche za duzo kosztuja..

czekam do konca stycznia i jednoczesnie stukam kase, zobaczymy co lepiej e4300 czy e6300 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo fajnie by bylo jakby juz troszke uzytkownikow milao e4300 duzo by sie wyjasnilo i ja bym wiedzial juz co kupic :) narazie mi sie nie spieszy:) tak za 2 miechy cos zaczne myslec o kupnie tego najpierw bede musial znalesc potencjalnych klientow na moj sprzecior co moze byc troche uciazliwe... na dzien dzisiejszy mysle ze e6300 bym kupil :) jak mnie cos zaskoczy w e4300 to kupie:) jeszcze jakby tak z 550zl-600zl kosztowal to juz wogole loozik:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak za 2 miechy cos zaczne myslec o kupnie tego najpierw bede musial znalesc potencjalnych klientow na moj sprzecior co moze byc troche uciazliwe...

daj znać jak bedziesz SD sprzedawał :wink: Co do E4300 no jak narazie to brał bym E6300, może potem sytuacja sie wyklaruje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hee i jak tu sie nie wkur... tu sie szykuje od 21 stycznia obnizka intela a tu takie sytuacje. A plakalismy ze roznica w cenie e4300 do 6300 jest znikoma no to teraz nam sklepy podniosa 6300 zeby juz byla cena konkurencyjna.!

Szok takie zeczy to sie tylko mogą w polsce dziac!

Ta tendencje zauwazylem od momentu sprzedazy e4300 wiec to chyba wina sklepow ktore moze zatowarowali sie e4300 a przy cenie dosc niklej do 6300 sprzedaz 43-trojki nie idzie.

Wzrost cen to nie wymysl sprzedawzy/intela tylko kochanej polskiej dystrubucji..

 

Intel daje kase sprzedawcy/dystrybutorowi za odpowiedni target, rok 2006 sie skonczyl, ceny pod koneic cieli ze wzgledu na kase która otrzymali/mieli otrzymac od intela. Teraz zaczol sie nowy rok i nikt nie zna cyferek sprzedazy na 2007..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost cen to nie wymysl sprzedawzy/intela tylko kochanej polskiej dystrubucji..

 

Intel daje kase sprzedawcy/dystrybutorowi za odpowiedni target, rok 2006 sie skonczyl, ceny pod koneic cieli ze wzgledu na kase która otrzymali/mieli otrzymac od intela. Teraz zaczol sie nowy rok i nikt nie zna cyferek sprzedazy na 2007..

Ok dzieki to teraz wiemy na czym jedziemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko poco Intel to robił skoro robił dobry biznes na E6300/6400 itd. bo wszyscy wiedzieli że procki sie miodnie kręcą, teraz jak ludzie poczytają testy i zobacza jak sie to kręci to mogą sie zniesmaczyć no ale OK nic nie mówie, poczekamy zobaczymy :wink:

Właśnie dlatego.... Żeby się E6300/E6400 dobrze sprzedawały.... Pomyśl-kto by wtedy kupował droższe np. E6300 czy E6400 a nawet E6600/E6700 i X6800 skoro taki E4300, który za jakieś 3 miechy ma stanieć do około 500PLN, lata na 3,2-3,4 ghz bezproblemowo?? Poprostu Intelowi się to nie opłaca.... jak dla mnie to wystarczyło by żeby latał full stabilnie na 266mhz-owej szynie :D

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzis jestem szczesliwym posiadaczem E4300 razem z P5B Dlx i kiepskimi pamieciami (Kingmax DDR2 533@666) robi stabilnie 9x333 wiec nie jest zle;)

Jak zmienie pamieci na cos nowszego to powalcze o wyzsze FSB :)

 

Screeny i wiecej info zapodam jutro jak przeinstaluje sys.

Edytowane przez deonet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super <_<

pięć stron pieprzenia o marzeniach - 4 strony biadolenia o tym, że "miało być tak pięknie" i 3 strony niepotwierdzonych (w większości) screenami "testów" :mur:

 

I w dodatku "Intel blokujący możliwości OC", no ludzie bez przesady....czy na prawdę ktoś myśli, że Intelowi to robi różnicę, że ktoś się w OC bawi? Ilu (procentowo) jest ludzi dla których jest to podstawa zakupu na świecie? Licząc oczywiście z procesorami sprzedawanymi producentom komputerów hurtowo? Przecież Intel na to leje sikiem prostym....Ich by więcej kosztowało opracowanie nowej technologii i jej wdrożenie niż by na tym zyskali (zakładając, że czyniąc swój produkt nieatrakcyjnym dla części ludzi można coś zyskać :lol: ).

 

Normalnie żal czytać....

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deonet sprawdz ile Ci memorki robia i bedziesz wiedzial czy cep czy one nie daja rady przy 9x.

 

I w dodatku "Intel blokujący możliwości OC", no ludzie bez przesady....czy na prawdę ktoś myśli, że Intelowi to robi różnicę, że ktoś się w OC bawi? Ilu (procentowo) jest ludzi dla których jest to podstawa zakupu na świecie? Licząc oczywiście z procesorami sprzedawanymi producentom komputerów hurtowo? Przecież Intel na to leje sikiem prostym....Ich by więcej kosztowało opracowanie nowej technologii i jej wdrożenie niż by na tym zyskali (zakładając, że czyniąc swój produkt nieatrakcyjnym dla części ludzi można coś zyskać :lol: ).

 

Normalnie żal czytać....

Pozdr

A zablokowany multi to niby do czego ma sluzyc? Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zablokowanym mnożnikiem to mamy do czynienia już od dawna i dobrze wiesz, że nie o to mi chodziło, tylko o teorie spiskowe.

Jak dla mnie EOT

Pozdr

 

 

EDIT: Po prostu przeczytałem cały wątek (tak lubię :wink: ) i "trochę" mnie zdenerwował - straciłem tylko czas :mur:

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja prostak myślałem, że blokada multi była na nieuczciwych sprzedawców co to zawyżali katowanie procka .. a tu zonk nic nie wiem :D Dajcie jakiś PPC'owy test tego proca bo faktycznie żal. doope sciska od biadolenia.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra

moze w koncu ktos sprawdzi ile proc tak naprawde leci - nie koniecznie na stock V, bo to mnie osobiscie g.. obchodzi. moze byc nawet 1,5V na codzien (w koncu venice tez mialo stock niskie, a po oc chodzilo na 1,5 i wiecej V :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja prostak myślałem, że blokada multi była na nieuczciwych sprzedawców co to zawyżali katowanie procka .. a tu zonk nic nie wiem :D Dajcie jakiś PPC'owy test tego proca bo faktycznie żal. doope sciska od biadolenia.

 

Pozdrawiam.

 

Postaram sie zalatwic ES/retail, ale nie obiecuje :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super <_<

pięć stron pieprzenia o marzeniach - 4 strony biadolenia o tym, że "miało być tak pięknie" i 3 strony niepotwierdzonych (w większości) screenami "testów" :mur:

 

I w dodatku "Intel blokujący możliwości OC", no ludzie bez przesady....czy na prawdę ktoś myśli, że Intelowi to robi różnicę, że ktoś się w OC bawi? Ilu (procentowo) jest ludzi dla których jest to podstawa zakupu na świecie? Licząc oczywiście z procesorami sprzedawanymi producentom komputerów hurtowo? Przecież Intel na to leje sikiem prostym....Ich by więcej kosztowało opracowanie nowej technologii i jej wdrożenie niż by na tym zyskali (zakładając, że czyniąc swój produkt nieatrakcyjnym dla części ludzi można coś zyskać :lol: ).

 

Normalnie żal czytać....

Pozdr

a zablokowany mnoznik? a radeony 9550 z zablokowanym oc? a nvidia obcinajaca zablokowane potoki laserem, coby rivatuner nie odblokowal?

producenci jednak celowo blokuja mozliwosci oc wydajac na to kase, wiec musza miec w tym cel,

a celem tym najpewniej jest lepsza sprzedaz wyzszych modeli.

producenci oem swoja droga, ale klienci indywidualni tez przynosza duze zyski, wiec nie mozna "lac siekiem prostym" na ten segment rynku.

procentowo niewielu klientow podkreca sprzet, ale ci co podkrecaja kupuja sprzet kilkukrotnie czesciej niz szary kowalski biora lepsze=drozsze czesci, wiec ich udzial w zyskach producentow jest procentowo kilkukrotnie* wiekszy niz by to wynikalo z ich ilosci

 

* moje szacunki na podstawie mnie w porownaniu do moich znaomych o podobnych dochodach - wydaje na sprzet srednio 6 razy wiecej rocznie niz inni

Edytowane przez teraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi się nie chce gadać na ten temat, chodziło mi głównie o teorie spiskowe jakie tu były zamieszczane w przypadku core - pewnie zdarzały się jakieś zabiegi ale generalnie one tylko utrudniały OC, aha odblokowanie potoków to nie OC - to modowanie, ale to inna sprawa. W radeonach 9550 odblokowanie OC to było parę sekund (sterowniki).

 

Aha a lanie sikiem prostym odnosiło się do rynku ludzi którzy wybierają sprzęt pod kątem OC (szczególnie jeżeli chodzi o procesory - bo producenci pamięci czy płyta głównych raczej na to zwracają uwagę). Ale może nie mam racji? Cóż w Intelu nie pracuję, może oni faktycznie śledzą XS i purepc i patrzą jak ich produkty się kręcą - i dzięki temu wiedzą czemu jedne procki schodzą a inne nie? Ale to nie ważne.Głównie chodziło mi o to, że przeczytałem cały ten wątek i to była totalna strata czasu, bo ludzie piszą głównie o jakiś [ciach!]łach ja nie wiem już co się tu dzieje, ale jak dla mnie to 90% tego tematu powinno iść do kosza. Niech mi tylko ktoś kiedykolwiek napisze, żebym sobie przeczytał czy poszukał to chyba wyśmieję, i najlepsze, że sami użytkownicy są temu winni....

 

A forum w Internecie ma podobno służyć szybkiemu zdobyciu informacji...heh.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E4300 ma zablokowana virtualizacje i nawet przy tej samej podkrecalnosci jes mniej watr niz E6300.

Jest tańszy a nie mniej wart i to kupowanie E6300 teraz mija się z celem.

Różnica w wydajności to 3%-5% a cenowo oprócz oszczędności na samym C2D

oszczędzamy na pamięciach i płycie (tak jak pisiali porpzednicy można go wcisnąć

nawet do 945)

Dzięki mniejszej szynie jest łatwiejszy w OC, i to wciąż Allendale tak samo jak 6300. I bedzie miał podobne OC, chociaz niższe od Conroe (6600).

Na wyzszym Vcore u x-bit labs idzie na 3,4Ghz (380FSB), wiec na pewno zadowoli przecietnego maniaka OC ;]

 

 

 

Dołączona grafika

 

imho jesli teraz kupowac to zaleznie od gotowki albo E4300 Allendale albo E6600 full Conroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zadowoli maniaka OC... Czytales co napisal nasz Selector :) o E4300

najlepszy jak iw tej chwili dorwalem to 3.2Ghz na 1.35v wywalil sie po praunastu minutach prima..

poza tym zwroc uwage,ze Xbit mieli wersje ES (engineering sample), to wiele wyjasnia :P Edytowane przez Jimmy007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvidia obcinajaca zablokowane potoki laserem, coby rivatuner nie odblokowal?

z tego co zapamiętałem z topicu o tym to chodziło o wyeliminowanie i przerobienie na nizszy model kart z uszkodzeniami powstałymi na linii prdukcyjnej i oszczędzenie sobie kilkunastu tysięcy potencjalny7ch reklamacji w roku. Intel kastrowane procki z uwalonych wafli nazywał celeron z tym że oni mieli preselekcję na taśmie a nie po produkcyjną :D Trochę to jest róznica. Ile z tych genialnych radków i gieforsów miało potem problemy z artami po odblokowywaniu różnych pie.r.dół ??

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam juz e4300 ale czekam na plyte od devilka, kurde poczta leci w preta jak zwykle. Juz mam ochote kogos zbluzgac. Gryyy moze dzisiaj dostana po 19:00 nowe paczki skocze zobaczyc jak nie to znowu czekanie a proc lezy i sie nudzi....

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO PITer dobrze prawi. Przecież to jest ES, wersje sklepowe napewno się gorzej kręcą - zresztąpiter pokazywał wyniki.

 

Nie opłaca się E6300? Tracisz VT i dobre OC, a to wszystko za 20zł - dalej nie warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, istna PA-RA-NO-JA! Biorąc pod uwagę, że to ma ustawienie "takie same" jak venice, to popatrzcie na to w ten sposób: ile % veniców robiło > 3GHz? Bo sorry, ale chcecie mieć 100% OC na BOXie? IMO E4300 to rozwiązanie dla takiego na przykład AsRocka Twinsa, czy innego Duala-VSTA. kszonek z resztą to już napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...