Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Ta firma wszedzie wali jakies wartosci OC z kosmosu popatrzcie sobie na ich aukcje kart graficznych itp.

http://allegro.pl/item178237701_gainward_7..._1_2_ultra.html

http://allegro.pl/item178448935_galaxy_790...olermaster.html

http://allegro.pl/item179659908_agp_palit_...ic_ed_box_.html

i tak dalej ;)

Ja kupowałem od nich nie raz i jeszcze ani razu siuę nie zawiodłem.

Fakt, że pierwszy link trochę odbiega od prawdy, bo nie można zrobić z GS'a - GTX'a, ale skoro piszą , że karty tak się kręcą to jest to pewnie prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wyboru procka to możesz zerknać na:

 

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1138241

 

z tego co tam widać to najlepszy przyrost (na dole pod tabelkami "Avg. Gain)

predkosci maja e4300 potem e6300.

 

Tam masz tez rok i tydzień produkcij. Ponoć niema to większego związku ale... nie kupuj z 2007 roku :)

 

aha. np week q 640 oznacza: pierwsza cyfra rok produkcji, druga tydzień

czyli rok 2006, 40 tydzień.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój E4300 z 41 tygodnia na Abicie Ab9 bez zmiany napięcia idzie ok 2925mhz może troche więcej ale do 3ghz już musiałem dać 1,350V , więcej narazie nie bawiłeś sie bo mam stare pamieci 533mhz i nie chce ich katować , jak zakupi sie jakieś lepsze to potem sie zobaczy ile pójdzie łobuz :D

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie to 1.45 Proc odpala na 1.4 V ale go na 1.4 nie sprawdzałem dziś w nocy będę zchodził z napięciem . Na wodzie z doświadczenia wiem że potrzeba niższych napięć mój stary xp na wodzie potrzebował napięcia 2.05 V a żeby osiągnąć to samo na AC trzeba było już 2.20 V czyli na wodzie miałem jeszcze 0.15 V do popisów . Procek działał tak trzy lata i działa do dziś , więc osobiście co do elektroprzebić to mam mieszane uczucia , myśle że C2duo spokojnie może latać 1.75 V na codzień ale jeszcze sprawdzem > Full stable chodzi 1.4 v 9 x 350 przy 1.4 ~ 1.38 przy 1.45 9 x 380 to wiem i już to pokazałem . Tutaj 3dmark 03 w opcji 8 x 400

 

4 GHZ JUŻ JEST NA POWIETRZU ! Tutaj . Sobie poczytajcie jeszcze To i To . Widać teraz 4ghz to już normalka będzie . Walczymy o 5 ghz :)

ehh

4GHz 1M w pi a stabilne 4GHz to jakieś 400MHz różnicy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilne to oczywiście 12h Prime :) Albo 24H :) . Tylko nie wiem za bardzo o co Ci chodzi bo mają 4ghz ale czyżby niestabilne :?: źle zrozumiałem z angola :?:

Te 4GHz na powietrzu to baaardzo niestabilne :D

Stabilne 4GHz na C2D to wielka rzadkość (pomijam subzero)

Na WC zrobić Orthosa powyżej 3,6GHz to już coś (kilka h)

Mod na strapa 1333 też lipa (wydajność kiepawa)

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czyżbyś robił strapa ?

 

Kurde ze strapem wiązałem wielkie nadzieje ..... :blink:

 

Mój odpalił na 9 x 400 ale problemos amigos grzał się tak że kosmos . Nawet 3d marka nie przechodzi co dopiero ORTHOSA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czyżbyś robił strapa ?

 

Kurde ze strapem wiązałem wielkie nadzieje ..... :blink:

 

Mój odpalił na 9 x 400 ale problemos amigos grzał się tak że kosmos . Nawet 3d marka nie przechodzi co dopiero ORTHOSA .

nie - od czasów bad axe nie lubię strapa 1333 (tam mogłem sobie zmieniać w biosie)

Strap 1333 jest wolniejszy o ok 5% (na takich samych nastawach CPU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedno pytanie odnosnie C2D

moj zestaw:

-E4300 ,nie krecony

-Asus P5LD2 SE

-GoodRAM 667 MHz CL5 2x1 GB,nie krecone

-Sapphire radek X1950Pro ,nie krecone

-Modecom ATX MC 2.0 400W

 

patrze na CPU-Z czy Everesta i widze ze moj procesor pracuj na mnozniku x6 i doslownie czasami przeskakuje na chwile na 9

odpalajac z everesta bencha mierzacego wydajnosc proca zauwazylem ze zuzycie procesora nie przekracza 60 % :| ,1 z rdzeni srednio na 80 % a drugi na 20 % pracuje.

Czy to jest normalne czy jakis blad czy co ? E4300 przeciez ma mnoznik 9 ,a czemu u mnie pracuje na 6 i w dodatku oba rdzenie nie wykorzystywane sa w 100%-ach. Skurczybyk pracuje na 2x1200 MHZ a ma pracowac 2x1800MHz :mur: :mur: :sad: :-| :angry: :mad: :unsure:

 

thx z gory

Edytowane przez Star

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie w trakcie pisania cos do mnie powoli docieralo,ale wolalem nie zwlekac i od razu po ujrzeniu tego co zobaczyle mco z moim prockiem jest :P postanowile mnei zwlocznie pisac...choc przypuszczalem..k nie wazne

czy wersja B2 rozni sie od L2 sporo ?>? jezeli tez chodzi o podkrecanie?

 

P.S czy np jak odpale jakas gre ,to wtedy zuzycie prockow idzie w gore,tyle ze znopwu nie na 100% ,no ale w koncu dopiero Crysis bedzie obslugiwal wielo jajecznych :D.

P.S2. jak odpalale orthosa to wtedy pod obciazeniem stu procentowym sa oba jajka ,mam rozumiec ,ok. Ale ostatnio jak odpalalem 2x SP 2004 to w jednym oknie (w sumie oba byly uruchomione i bylo to " GO") pojawialy sie kolejno testy,wszystkie passed,chyba 2 "tury" przeszedlem bez bledu ,natomiast w drugim oknie SP 2004 nic nie drgnelo :| tylko bylo cos wspomniane o pierwszym tescie ...nie iwem cyz mnie ktos zrozumial :P ale tak chyba nie powinno byc.O co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee..yyy..wychodzi na to ze z tego dsamego...:P juz zie domyslilem ze to ma znaczenie :E ogolnie ,normalnie klikam na ikone SP2004 dwukrotnie i mam 2 okna :P ...i wlasnie jakby to 1 nie dzialalo.

odpalajcie orthosa - i po problemie (toż to SP2004 z nową powłoczką i wbudowaną obsługą wielu jaj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wersja B2 rozni sie od L2 sporo ?>? jezeli tez chodzi o podkrecanie?

 

 

Napewno, będzie mniejszy problem z fsb wall. Ale generalnie to wszystko zależy od tego na jaki egzemplarz trafimy. Z część osób która kupiłaE4300 narzeka na OC, a część osiąga wyniki przekraczające 100% i z dodatkowo niską temperaturą oraz niskim Vcore. Także trudno to ocenić, ale jak bym miał do wyboru B2, to bym go wziął.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania odnośnie e4300:

1.) Jaki może mieć TDP e4300 przy 2700mhz bez podnoszenia napięcia?

2.) Jaką może mieć temperaturę e4300 przy 2700mhz na boxowym wentylatorze? (moja płyta pokazuje 35, więc wydaje mi się to wątpliwe :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania odnośnie e4300:

1.) Jaki może mieć TDP e4300 przy 2700mhz bez podnoszenia napięcia?

2.) Jaką może mieć temperaturę e4300 przy 2700mhz na boxowym wentylatorze? (moja płyta pokazuje 35, więc wydaje mi się to wątpliwe :lol: )

W idle może tyle mieć , szczegulnie jak masz EISTE i C1 włączone . Ja mam 8x400 napięcie 1.45 i w stresie dochodzi do 65 ( orthos ) na boxowym coolerku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.) Jaki może mieć TDP e4300 przy 2700mhz bez podnoszenia napięcia?

Teoretycznie wydzielanie ciepła powinno być na poziomie 97W przy 2700MHz. Ale w praktyce bez podnoszenia napięcia wydzielanie ciepła raczej nie zmienia się w tak dużym stopniu raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...