Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

używane spv m3000, nokia 9300i/9500 jednak ceny tych telefonów są podobne do E60. Gdybym miał wybierać wśród Nokii to brałbym 9300i. Miałem okazję używać zarówno E60 i 9300. 93 w tym starciu jest bezkonkurencyjna ;)

 

listę masz tutaj

Tyle, że S80 jest wolny jako przeglądarka internetowa... Na pewno szybszy będzie e60 ale za to wygoda użytkowania jest zdecydowanie inna. No ale Communicatory nie są dla wszystkich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo proszę o pomoc przy wyborze telefonu. Mam do wydania ok. 600 zł. Zastanawiam się nad:

 

- Nokia N70

- Nokia 6280

- SE K550i

 

Szczerze mówiąc bardzo kuszą mnie te nokie. Tyle, że za kwotę, o której pisałem to będzie telefon używany i nie wiadomo, czy nie trafię na telefon bardzo zużyty. Natomiast SE za te pieniądze na pewno będzie w miarę nowy. I w tym cały problem.

 

A może polecacie coś innego? Potrzebuję telefonu przede wszystkim z odtwarzaczem mp3 i z radiem. Przydałby się też EDGE-dotychczas korzystałem z internetu w komputerze przez komórkę (iPlus), teraz z tego rezygnuję, ale może przyda się w przyszłości. Z wideorozmów nie będę korzystał. Aparat też nie jest mi specjalnie potrzebny.

Wielkie dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na aparacie foto to po co wybierasz SE z serii Cyber-Shot? Akurat on mp3 ma takie sobie, a aparat prawie wyśmienity jak na telefon oczywiscie...

N70 ma Symbiana (jak jestes fanem takich telefonów), oprócz tego niczym nie zachwyca.

6280 nie ma Symbiana, telefon bez porównania do K550i (jak i nawet K750i) oprócz wielkości wyświetlacza.

 

Jeśli stawiasz na dobre mp3, dobre radio (dobre czyli z RDS i AF) oraz EDGE to najlepszym wyborem moim zdaniem byłby SE W810i. Ma wszystko to co chcesz + aparat porównywalny do K550i. No i podstawa - lepsza bateria od Nokii, które wymieniłeś.

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro ojciec bedzie mi brał kontrakt, mieszkam w UK wiec jakie waszym zdaniem telefony są warte uwagi? Bo długo ni byłem w temacie i nie jestem na bierzaco, wiem ze n95 jech chyba warta uwagi, moja matka ja ma i w sumie minusem jest ze slaba ma baterie.

Daj sobie spokój z n95, na forum masz już temat o tym telefonie w skrócie:

-wykonanie żałosne (nawet jak wybierzesz nowy telefon bez luzów to po paru godzinach będziesz miał już całkiem ładne luzy <_< )

-bateria- tego komentować nie musze chyba :lol: :lol:

 

Jak masz możliwośc i zalezy ci na dobrym telefonie bierz e90, moi zdaniem na chwile obecną najlepszy telefon na rynku zdecydowanie lepsza bateria i wykonanie, ogromny wewnętrzy ekran, dużo wolnej pamięci ram ( na starcie ok 78 mb).

 

 

Witam!

Bardzo proszę o pomoc przy wyborze telefonu. Mam do wydania ok. 600 zł. Zastanawiam się nad:

 

- Nokia N70

- Nokia 6280

- SE K550i

 

Szczerze mówiąc bardzo kuszą mnie te nokie. Tyle, że za kwotę, o której pisałem to będzie telefon używany i nie wiadomo, czy nie trafię na telefon bardzo zużyty. Natomiast SE za te pieniądze na pewno będzie w miarę nowy. I w tym cały problem.

 

A może polecacie coś innego? Potrzebuję telefonu przede wszystkim z odtwarzaczem mp3 i z radiem. Przydałby się też EDGE-dotychczas korzystałem z internetu w komputerze przez komórkę (iPlus), teraz z tego rezygnuję, ale może przyda się w przyszłości. Z wideorozmów nie będę korzystał. Aparat też nie jest mi specjalnie potrzebny.

Wielkie dzięki za pomoc!

Jak możesz sobie darować radio to bierz nokie e50 bardzo fajny i udany model, masz tam nowszego symbiana, zdecydowanie lepszy wyświetlacz, zdecydowanie lepsze wykonanie . n70 to już stara konstrukcja ze starym OS, jej plusy w porownaniu do e50 to radio i lepszy aparat. 6280 sobie odpuść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mafia35 Myślałem też nad W810i i wczoraj ja porównywałem-wydawało mi się, że K550i jest lepsza (a przynajmniej tak wynikało z tabelek)-mówię tu np. o RDSie którego W810i podobno nie ma.

 

@KrisJR E50 mi się bardzo podoba jednak zależy mi na radiu. Jak oglądam N70 to też miałem wrażenie, że to już przestarzałe:/ Jeszcze się zastanowię nad tym radiem, choć często go używam. A czemu 6280 nie?

 

Co do Symbiana, to nigdy nie miałem z nim telefonu i nie wiem czy to coś fajnego, czy nie i czy mi się przyda.

Edytowane przez lukasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6280 potrafi mieć niezłe luzy które przy włączonej wibrze powodują klekotanie, bateria też nie najlepsza.

 

Jak wolisz lepszy aparat i radio to bierz w810i

Jak wolisz symbiana i lepszy ekran bierz e50, albo poszukaj używanej 3250 która ma radio i lepszy aparat niż e50

 

Co do symbiana to daje on ogromne możliwości od gier po encyklopedie, słowniki, emulatory i nawigacje. Poczytaj sobie symbianOS.pl

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka-właśnie przeglądam tę stronę. Czy w codziennym użytkowaniu Symbian się przydaje? Jak pisałem telefon służy mi do dzwonienia, ewentualnie pisania smsów oraz słuchania muzyki/radia. Warto więc w to inwestować?

A jeśli tak jaki telefon z Symbianem wybrać? E50, ale bez radia, N70, ale przestarzała... czy jest coś innego w tym przdziale cenowym?

 

Aha jeszcze muszę dodać, że specjalnie nie zależy mi na jakiejś super jakości muzyki-dotąd miałem Nokię 6230 i spokojnie mi wystarczała (i pewnie wystaczałaby dalej, gdyby się nie rozleciała ;) )

Edytowane przez lukasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi pytanie czy sie przydaje, oczywiście że TAK. Symbian to niemal nieograniczone możliwości podsosowania telefonu pod własne preferencje, dużo by trzeba pisać jak raz kupisz telefon z systemem i wpadnie c ido gustu to innego już nie będziesz chciał.

Jak do pisania sms to może używana e61 (tyle że nie ma aparatu) zyskujesz jednak jeden z największych wyświetlaczy w telefonach i wifi.

Jakość dźwiękiu z e50 i e61 na pewno będzie lepsza niż z 6230. Poczytaj sobie na SymbianOSie opinie na temat 3250 (osobiście nie miałęm z tym telefonem dłuższego kontaktu), e50 jest wg mnie najlepiej niż 3250 jednak nie ma radia. N70 jak dla mnie na dzień dzisiejszy nie jest warta uwagi.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujesz telefonu do pisania smsów, dzwonienia i słuchania muzy z radia/odtwarzacza to branie telefonu z symbianem mija się z celem.

Symbian po prostu muli telefon. Widziałem jak długo odpala się aparat foto w N73 (bez komentarza). A co do wykonania E50... Przemilczę to :D

No i jest oczywiście wiele opinii, że E50 to jedna z najgorszych Nokii z systemem ogólnie. I podstawa: w obu Nokiach beznadziejna bateria!

 

A co do W810i to oczywiście, że ma RDS :) K550i jest nowszym telefonem z serii Cyber-Shot, W810i jest z serii Walkman. Muzyka lepsza będzie w W, zdjęcia MOŻE będą lepsze w K.

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest oczywiście wiele opinii, że E50 to jedna z najgorszych Nokii z systemem ogólnie.

I podstawa: w obu Nokiach beznadziejna bateria!

1) a ja chętnie pogadam z tymi co te opinię wygłaszają, zapewne 99% z nich pochodzi od ludzi którzy tego tel. nie mieli w dłoni, albo nie potrafili posługiwał się telefonem z symbianem...

2) z dobie elektryczności to chyba nie jest duży problem ;) poza tym bateria wcale nie jest taka słaba. Mojemu kuzynowi bez problemu wytrzymuje 4 dni przy kilku minutach rozmów, kilku zdjęciach i kilkunastu esemesach dziennie, a ma go już jakiś czas :) to już ja k750i częściej ładuje niż on e50

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujesz telefonu do pisania smsów, dzwonienia i słuchania muzy z radia/odtwarzacza to branie telefonu z symbianem mija się z celem.

Symbian po prostu muli telefon. Widziałem jak długo odpala się aparat foto w N73 (bez komentarza). A co do wykonania E50... Przemilczę to :D

No i jest oczywiście wiele opinii, że E50 to jedna z najgorszych Nokii z systemem ogólnie. I podstawa: w obu Nokiach beznadziejna bateria!

Słucham na temat e50... Miałem ten telefon i nie mogę się do niego doczepić a tym bardziej do wykonania i baterii bo moim zdaniem pod tymi względami jest lepsza od N73, którą obecnie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.

 

E61 odpada, bo jest za drogi. Zastanawiam się teraz nad E50 i W810i, no i prawdę mówiąc, żaden w pełni mnie nie przekonuje (W810i bez symbiana, a E50 bez radia). Tak sobie teraz myślę, jeśli bym już zrezygnował z radia, czy nie lepiej zdecydować się na Samsunga z oferty PLAY (Z400, Z630, Z370). Co o tym myślicie?

 

I jeszcze jedno-co inni sądzą o 6280 i N70? Podzielacie zdanie KrisJR, że nie warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chwile "bawilem sie" parudniowa n73 i aparat wlaczal sie co najmniej tak szybko jak na k750@w800 na najnowszym sofcie. Imo 6280 to przecietniak z fajnym wyswietlaczem.Symbian to wielki krok naprzod,po zakupie komorki z tym systemem nie potrafie juz uzywac telefonu jedynie "do dzwonienia i smsow" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symbian o ile dba się o telefon wcale nie jest taki wolny, owszem można tak zawalić system że sie głupi aparat będzie włączał 10sek, w e90 np. nie widać żadnej różnicy pomiędzy nią a 8800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-lepszy aparat

-solidniej zbudowana

-nie klapka (mniej potencjalnych elementow mogących sie popsuć i mniej szęści ruchomych

-lżejsza

-jak dla mnie łądniejsza (ale to kwestia gustu)

-mocniejsza bateria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A co do W810i to oczywiście, że ma RDS :) K550i jest nowszym telefonem z serii Cyber-Shot, W810i jest z serii Walkman. Muzyka lepsza będzie w W, zdjęcia MOŻE będą lepsze w K.

Chcę tylko uzasadnić to MOŻE dla innych. Jako posiadacz W810i mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, iż ten telefon robi zdjęcia na poziomie K550i na standartowym sterowniku aparatu. Na korzyść K550i, którego też miałem w ręku, przemawia to że jest nowszą konstrukcją. Jednak W810i jest na tyle popularna konstrukcją, że ludzie zajeli się robieniem różnych sterowników i np. sterownik aparatu Kriomag v21.8 przez wielu stosowany ma dawać zdjęcia porównywalne do takiego K800 i takie są też opinie wszędzie do okoła. Poza tym dzieki takim sterownikom ma się większe pole manewru jeśli chodzi o ustawienie aparatu. Akustyka: w standarcie W810i brzmi lepiej (ciepleszy bass, góra nieprzejaskrawiona). Jak dobierze się sterowniki do swoich preferencji to już w ogóle idealnie. K550i jednak trochę szybszy, design to już chyba sprawa indywidualna.

 

A symbian to sprawa też zależna od osoby. Osobiście mi nie potrzebny bo moje oczekiwania to standartowo pisanie sms, dzwonienie + mp3/radio + czasem foto. Możliwości ma duże, ale pierw trzeba się bawić, aby to dostosować pod siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myslicie o wyborze pomiedzy K750i a K550i. Wiadomo, 550 jest nowszy i ma 2.0MPx, ale jak wypada w uzytkowaniu na co dzien? Mozna je dostac w podobnej cenie.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myslicie o wyborze pomiedzy K750i a K550i. Wiadomo, 550 jest nowszy i ma 20MPx, ale jak wypada w uzytkowaniu na co dzien? Mozna je dostac w podobnej cenie.

Brałbym k550i choćby ze względu że nie chodzi z nim co piąta osoba na ulicy... :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, no o kropke sie czepiasz :P hehehe.

Dziwne sa te klawisze w 550, nie wiem jak to wyglada w praniu. Czy da sie na nich w miare wygodnie pisac itd.

No i dosc mocno interesuje mnie jak jakosc zdjec K750i ma sie do K550i.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wielkie dzięki za opinie!

 

Ponawiam jeszcze tylko pytanie-co sądzicie o Samsungach z oferty PLAY (Z400, Z630, Z370)? Telefony są całkiem ładne, mają 3G itp. Jedynie Symbiana brak. Może warto się nimi zainteresować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z400, telefon fajny, takie d600 z 3g

 

+ ładny wyświetlacz

+ czytanie pdfów, miałem wrażenie że otwierają się jak na kompie, zero zacinania, ogromny płynny zoom (czasami się przydaje)

+ czytelne menu

+ zdjęcia można robić zarówno zwykłym aparatem jak i kamerką do rozmów wideo (tzw. twarzowe ;) )

 

+/- średnie mp3, jak ktoś wiele nie wymaga to mu wystarczy

 

- odtwarzacza nie zminimalizujesz w standardowym sofcie

- wejście słuchawkowe na miniUSB bodajże :mur:

- bateria trzyma max 2 dni, chyba, że leży nieużywany, ale raczej nie do tego ten telefon jest stworzony

 

Jeżeli ktoś chce slider za niewielkie pieniądze o dużych możliwościach to może się nim zainteresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Poszukuje czegoś w używce żeby robiło w miarę zdjęcia ciekawe nie musi być to żaden kombajn poprostu sms,mms,irda albo blutek no i dzwonki mp3

Co Polecacie z Nokii lub Sagem czy wogole coś polecić :lol2: możecie tak max do 250zł w używce z Allegro np. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...