Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nawigacja w telefonie? Serio? Kup E63 + Navia 45 w Biedronce. W PLN wyjdzie na jedno, ale w użytkowaniu różnica może być kolosalna. Ewentualnie wypatruj nowości, bo poza N95 8GB, to nie widzę dla Ciebie zabawek wartych uwagi. No chyba, że nie przeszkadza Ci "tyci" (w porównaniu z N95) ekranik...

Swoją drogą GPS można mieć w telefonie przez BT.

 

2. Nie wiem w jakiego Symbiana się wpakowałeś (czyżby E65?), ale w E51 i Navigatorze chodzi to już całkiem przyzwoicie.

 

3. Generalnie uparłeś się na system i nawigację, ale czy na pewno potrzebujesz tego w telefonie? O ile mi wiadomo, to każda szanująca się Nokia (poza budżetówkami) posiada synchronizację z MSO. Aktywny pulpit jest obecnie także w sofcie S40, a nawigacja najlepiej sprawdza się w oddzielnym urządzeniu. Z drugiej strony WiFi nie poparte Symbianem można sobie o kant d... eski potłuc. Gdybyś jednak nadal się upierał na Symbiana i GPS, to jest jeszcze E71.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam jakiegoś telefonu dla kobiety ;)

Jej kryteria:

-Ma być ładny, błyszczący - najlepiej srebrny/metaliczny

-Dzwonki mają ładnie grać

-Ma być tani (najlepiej <300zł - może być używny / ew nowy trochę drozej z możliwoscia kupna na raty ;) )

-Mało awaryjny

-nie "otwierany", moze być ew slider

 

-Aparat i inne [ciach!]ły nie istotne

 

 

Poprzedni telefon - Nokia 7360 (4razy w serwisie w ciagu roku .... )

 

Jak narazie znalazłem takie :

 

Samsung J700

Samsung U700

 

Nie jestem zbyt obeznany w tych wszystkich nowych modelach telefonów wiec prosze o pomoc ;)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 zdecydowanie U700. Samsung gra podobnie jak SE i zdecydowanie inaczej niż Nokia. W przypadku tego modelu na forach panuje opinia, że telefon szybko się rysuje. Moje dziewcze ma taki telefon już chwilę i jak na razie wygląda jak nówka. Problemy na początku mogą sprawiać klawisze dotykowe, ale idzie się do nich przyzwyczaić. Drugi problem to kopiowanie z kompa na telefon (i vice versa) odbywa się przez PC Studio. Telefon nie zezwala na wykrycie karty pamięci jako dysku USB. Na szczęście kartę pamięci wyciąga się bez wyłączania telefonu, więc z pomocą prostego czytnika kart na USB kopiowanie jest dość proste i bezproblemowe. Czytnik tego typu.

 

Poza tym telefonem, to można by pooglądać SE (serię W), bo wg niektórych są ładne (mi i mojej drugiej połówce już się przejadły). Z Nokii to zapewne 5300 (o ile wiem, zdarzają się awaryjne wersje), 5030 (nowość), 2680 Slide (nowość). Z telefonów, za które dał bym sobie rękę uciąć jest 3110 classic, ale on jest czarny, więc płci pięknej do gustu raczej nie przypadnie.

 

Nie napisałeś nic o wymiarach i baterii. K800i ma duże wymiary, ale może się podobać. Do tego ma bardzo dobrą baterię. No i miły dodatek w postaci porządnego aparatu 3.2. Zdecydowanie natomiast odradzam K550i, nawet jeśli była by to nówka fabryka nie śmigana. Poza tym omijaj Nokię 5130 XM, oraz modele bliźniacze (te super cienkie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poca

 

Tak jak kolega wyżej wspominał jeżeli nawigacja to tylko Navia z biedronki, spokojnie odblokowujesz WM i wgrywasz AutoMapę. Z nawigacji w telefonie korzystam tylko w awaryjnych sytuacjach kiedy nie jestem w swoim aucie a muszę gdzieś dotrzeć, używanie telefonu jako GPS jest beznadziejnie niewygodne, oraz niedokładne.

 

A co do telefonu, obecnie posiadam Nokie e66 i jest to najlepszy telefon jaki miałem. Duży wyświetlacz, bardzo dobre i solidne wykonanie, szybkość działania, właściwie nie ma się co do niego przyczepić, mam go od kilku miesięcy i ani razu mnie nie zawiódł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używanie telefonu jako GPS jest beznadziejnie niewygodne, oraz niedokładne.

Podobnie jak nawigacje tradycyjne (jechałem z dwoma nawigacjami włączonymi i jedynym minusem komórki był cichszy głośnik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbujcie mi tu wmawiać, że moduły GPS wbudowane w telefon radzą sobie równie dobrze jak te w nawigacjach (podobnie jak mapy). Może jeszcze te oparte na WM, dobrym chip-ie i dużym ekranie jakoś sobie radzą, ale jazda z ekranem 2-2.5 cala na Garminie to chyba nie do końca pokrywa się zamysłem autorów GPS.

 

2 kumpli ma telefony z GPS. Jeden to 6120 Navigator, drugi to N95 (v1). O ile pierwszy twierdzi, że jakoś to działa, o tyle drugi na trasie Jasło-Krosno szukał zasięgu przez połowę drogi. Jest jeszcze 3 kumpel, który sprawę w E51 rozwiązał przez zewnętrzny moduł GPS firmy Pentagram (czyli jedna z tańszych propozycji). Jemu też działa to znośnie, ale używa go raczej na rower lub wędrówki piesze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, to dokładność nawigacji zależy od zamontowanego tam chipu oraz oprogramowanie je obsługującego. Dlatego nie wydaje mi się, aby zależało to od napisu na obudowie.

 

A tak poza tym to nie zmieniajmy tematu. Przypominam, że tematem są telefony, a nie nawigacje z MM vs te po 1000 PLN. ;]

 

Ergo:

Jak ktoś ma nawigację w telefonie i sprawuje się ona bardzo dobrze, to niech się wypowie. Kolega na pewno na tym skorzysta. Sam osobiście nie miałem styczności z takową, a w oparciu o doświadczenia znajomych, sam nie zdecydował bym się na takie rozwiązanie. Trasę do Zakopca i z powrotem zrobiłem na Navii 45 i nikt mnie nie przekona do gapienia się malutki ekran i słuchania cichego głośniczka w telefonie z GPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojoj, się narobiło. Mając w samochodzie nawigacje Garmina wole bardziej włączyć Diamonda z automapa. Nie wmawiajcie we mnie jakiś banialuków o dodatkowych modułach gps. I co? W jednej kieszeni telefon, w drugiej moduł, w trzeciej portfel? Nie róbcie sobie jaj ;]

 

Tak, nawigacji bardzo potrzebuje w telefonie. Każdy mój telefon od 2 lat ma ten śmieszny moduł w sobie i szczerzę mówiąc nie mogę się bez niego obyć. Miałem Sony E C905 tydzień, wiecie czemu? Właśnie... bo miał zje... system navi. Dlatego pytam się o małego kombajna, a nie "co można dokupić w Biedronce".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja Ci nie potrafię pomóc - jesteś niereformowalny. ;)

Generalnie zostaje Ci tylko eksperymentować z HTC itp, bo z "normalnych" (czytaj: popularnych) telefonów to nie mogę Ci chyba nic zaproponować, aby miało WM i GPS.

Tak na marginesie, to zastanawiam się, czy Ty rzeczywiście używasz GPS-u cały czas, czy tylko lubisz mieć świadomość, że jest on ciągle pod ręką...? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadomość to raz, a używania to dwa. Bardzo często muszę gdzieś jechać w miasto nie swoimi autami i przekładanie nawigacji mogło by być męczące. Poza tym dużo biegamy i chodzimy z kobitką więc czasami lubię sobie zapisać koordynaty co by potem nie mieć zonka z powrotem ;]

 

Po prostu GPS wpisał się w mój telefon jak sms i dzwonienie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z telefonami z GPS jest tak jak było kiedyś z prockami AMD (nie kupuj, bo AMD się wiesza). Fakt ekrany są mniejsze, ale w nowych telefonach Nokii (Seria Navigator) GPS działa całkiem przyzwoicie. Nieraz używałem mojej N82 jako nawigacji i nigdy nie było "problemów z zasięgiem". W stosunku do Nokii N95-1, Nokia N82 i N95-8GB itp poszły bardzo do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek, dokladnie tak jak napisal rbtck1. Ma ja moj kumpel. Ten telefon to troche nieporozumienie. Aparat moze nie jest tragiczny, ale telefon przy wiekszym obciazeniu, zainstalowanych programach czy malej ilosci wolnego miejsca na karcie zaczyna strasznie mulic. Wszystko chodzi bardzo wolno. Do tego praktycznie bez patyczka nie da rady obslugiwac telefonu. Zdecydowanie odradzam.

Jak byś po używał z miesiąc tego telefonu to byś się przyzwyczaił do pisania ja "patyczka" używam tylko do internetu .Do sms i innych rzeczy jest on zbędny . Co do aparatu to tragiczny nie jest(do porównania z moim poprzednim e51)ale więcej niż dostateczny się mu nie należy.

Mi go osobiście nie muli choć na karcie jest wolnego miejsca tylko 200mb.Poleć koledze zainstalować nowy soft powinno mu to pomóc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera ja nie wiem co tak wszyscy się czepiają tej navi w Nokiach? Ja człowiek uwielbiający gadżety, zmieniałem telefony co 2-4 miesiące a obecna Nokie N95-1 mam już z 1,5 roku. Kupiłem do niej oryginalny uchwyt dedykowany do tego modelu i mimo iż bym chciał zmienić to tracę praktycznie tylko pieniądze. Dlaczego o tym piszę - W pracy często używałem nawigacji (Mam Garmina), piszę używałem gdyż teraz już lokalizacje moich punktów docelowych znam praktycznie na pamięć. Moją przygodę z Nokią i Garminem oceniam na bdb! 9/10 przypadków dojeżdżam praktycznie pod drzwi, sygnał się nie gubi a czas łapania fixa to tak jak pisałem wcześniej 15sekund - 1 minuty. Mimo iż miałem ze sobą zawsze telefon to w razie "W" w aucie miałem palma Asusa z AM i co? użyłem go może z 2 razy z czego raz jechałem na obu urządzeniach i jedyne różnica to wielkość ekranu. O czym również muszę coś dodać. Tak co niektórzy marudzą o te marne wielkości wyświetlaczy - Czy Wy jadąc nie patrzycie na drogę tylko na ekran jakbyście oglądali film? Czy jeździcie pojazdami gdzie szyba jest w odległości 1,5m od kierowcy, a może oczy zawodzą?

Rozumiem, że im większy tv tym lepiej się ogląda ale nie przesadzajmy, że w "klasycznych" telefonach traci to sens.

 

Chylę czoła przed AM, bo jest to topowe oprogramowanie do nawigacji, szkoda że nie ma jej na Symbiana gdyż dobrze mieć 2 programy, ale miałem WM i już nie wrócę do tego systemu w roli podstawowego telefonu służącego do dzwonienia i pisania smsów ;)

 

Plastikowa jak tak jak wszystkie Nokie Nxx, ale jakością wykonania jest o niebo lepsza od np N73, którą też miałem.

Co do klawiatury to jest bardzo dobra.

Ja bym powiedział, że ten sam gatunek/rodzaj pastiku ;) Co do klawiatury, że jest b ardzo dobra to jest pojęcie względne gdyż moim zdaniem jest niewygodna. Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadomość to raz, a używania to dwa. Bardzo często muszę gdzieś jechać w miasto nie swoimi autami i przekładanie nawigacji mogło by być męczące. Poza tym dużo biegamy i chodzimy z kobitką więc czasami lubię sobie zapisać koordynaty co by potem nie mieć zonka z powrotem ;]

 

Po prostu GPS wpisał się w mój telefon jak sms i dzwonienie ;]

Ja polecę Ci Omnię ;] Miałem troche styczności z tym telefonem i musze go ocenić jako bardzo fajny kombajn oparty o WM. Ten Samsung ma bardzo szybki procek i dużo ramu, szczerze mówiąc nie udało mi się go zamulić, o dziwo śmiga szybko jak na tel z OS'em. Kolega miał wgraną AutoMapę i fixa złapało szybko ( co prawda centrum KRK), masa opcji co do wyszukiwania pkt docelowych, ulic, numerów domów itd itd. Generalnie Omnia udany telefon, a w dodatku możliwość wgrania różnych Touch Flo 3D i pochodnych sprawia że staje się atrakcyjny. Zresztą możliwości WM chyba przedstawiać nie trzeba :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Ci Omnię ;] Miałem troche styczności z tym telefonem i musze go ocenić jako bardzo fajny kombajn oparty o WM. Ten Samsung ma bardzo szybki procek i dużo ramu, szczerze mówiąc nie udało mi się go zamulić, o dziwo śmiga szybko jak na tel z OS'em. Kolega miał wgraną AutoMapę i fixa złapało szybko ( co prawda centrum KRK), masa opcji co do wyszukiwania pkt docelowych, ulic, numerów domów itd itd. Generalnie Omnia udany telefon, a w dodatku możliwość wgrania różnych Touch Flo 3D i pochodnych sprawia że staje się atrakcyjny. Zresztą możliwości WM chyba przedstawiać nie trzeba :wink:

Ja też do GPSa nic lepszego nie znajdziesz , a cena jest przystępna , mam swoją od stycznia i zero problemów.

właśnie wrócilem z urlopu 3,5kkm na navi z Omni i rewelka używałem iGO8 .

Przy użyciu Spb mobile shell 3.0 do normalnej obslugi rysik zbędny .... ogólnie same zalety ....

GPS łapie fiksa świetnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Omnie. Leży w szufladzie i czeka na zbawienie. Gryzie mnie w oczy jej pixelowaty wyświetlacz który wygląda jak Atari przy moim Diamondzie.

 

No nic, dalej będę szukał ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Omnie. Leży w szufladzie i czeka na zbawienie. Gryzie mnie w oczy jej pixelowaty wyświetlacz który wygląda jak Atari przy moim Diamondzie.

 

No nic, dalej będę szukał ;]

:) jak Cię gryzie wyświetlacz w Omni w oczy to jak masz HTC Daimonda to czemu szukasz czegoś do navi ..... pod WM wyboru brak ...

Masz 3 zawodników :

Omnia

HTC HD

Xperia

Pod Symbianem N95 8G śmiga też ładnie ale tylko Garmin i to jedyna jego wada.

Najszybciej śmiga i łapie fixa Omnia ..... wykonanie HD daje wiele do zyczenia przy tej cenie ... a Xperia ... hmmm

najgorsza do navi z tych trzech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole korzystac z automapy w Touch HD niż w dedykowanym NavRoad'zie 430 (4,3''), dzieki programikowi quickgps, ktory raz na tydzien pobiera z netu polożenia satelit, fixa łapie błyskawicznie a jedno pudełko do noszenia/chowania itd mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W HTC Touch HD jest moduł Sirf Star 3. Sygnał Gps bardzo szybko łączy. Automapa jest bardzo dokładna. Ostatnio zaprowadziła mnie idealnie do Rudej (koło Stoczka Łukowskiego).

Jak ktoś ma kasę, to w pełni zadowoli go Touch HD. Raz na miesiąc aktualizuję Radio Rom. Dzięki tym zabiegom bateria trzyma trochę dłużej, a co za tym idzie, dłuższe użytkowanie gps. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nadszedł czas na zmianę operatora i wymianę tel, mam kilka modeli, które biorę pod uwagę (plus) prosiłbym o opinie najlepiej ułożenie chronologiczne - które warto brać - lubię "gadżety" więc odtwarzacz wideo, fajny aparat wszelkiej maści "bajery" jak najbardziej pożądane, bateria nie jest już tak istotna. Dodatkowo czy gps w 7220 to raczej dodatek czy praktyczna funkcja ?

 

Samsung Avila NS

LG KU990 Viewty

Samsung S7220 Ultra Classic

LG KP500

Nokia 6303

Nokia 5310

Sony Ericsson K800i

Samsung S3310 NS

 

Wizualnie przemawia do mnie avila, filmy na fajnym dużym ekranie... Proszę o pomoc, czy może nie płacić nic i brać s3310... czy te tel warte są dopłacenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć dobry aparat i duży ekran, to KU990. IMO trochę wolny soft. Bardzo dobry aparat, genialnie ogląda się filmy. Trudności z dopasowaniem wyglądu menu do potrzeb.

 

Jeśli chcesz mieć dobry aparat i dobrą baterię, to K800i. Najlepszy aparat 3.2 (różnica widoczna szczególnie przy słabszym oświetleniu), bardzo dobra bateria, duże rozmiary, trochę mały ekran, joystick, cukierkowe menu SE.

 

Jeśli chcesz mieć dobry aparat i niezłą baterię, to S7220. Dobry aparat, przyjemne menu i klawisze. Utrudnione wgrywanie aplikacji Java i innych plików z komputera (Java wymaga podpisów elektronicznych przez stronę www, inne pliki wgrywa się przez PC Studio). No chyba, że wgrywanie poprawili w tym modelu - opis na podstawie Samsunga U700 i F480.

 

Cookie i Avila to tylko tanie zabawki dotykowe. Pozostałe telefony nie są warte uwagi, mając do wyboru te wyżej.

Jeśli lecisz na ekran i filmy, a baterię możesz ładować co 2 dni lub nawet co dzień (przy oglądaniu filmów), to bierz KU990. Jeśli wolisz mniejszy ekran i lepszą baterię, to S7220.

 

A tak z innej beczki:

Mam N5130 XM. Czy to normalne, że ekran wygląda jak by miał bardzo małe kąty? Przy lekkim odchyleniu w lewo/prawo/góra/dół jasność wyświetlacza znacznie się różni. A może to jakaś wada fabryczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Potrzebuję porady odnośnie kupna telefonu w kwocie 100, do 150 zł.

Wymagania mam raczej dość proste. Telefon służy mi do tego, do czego został wymyślony :) czyli do rozmów i pisania często dużej ilości wiadomości. Nie potrzebuję odtwarzacza MP3, ani aparatu. Miło gdyby bateria w miarę trzymała. Wygodne pisanie wiadomości... Obecnie używam Nokii 6030 i zapewne to kwestia przyzwyczajenia, ale jestem dość zadowolony z tego telefoniku. Podajcie więc jakieś ciekawe waszym zdaniem propozycje za 100 zł i za 150. Chyba, że np za 100 nie uda się nic polecić, wiec automatycznie za 150. Oczywiście mowa o telefonach używanych, prawdopodobnie z allegro.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki dylemat i spośród tych 4 telefonów wybieram LG KP100. A dlaczego? Bo zbiera wiele pozytywnych opinii. Będzie to dobry zamiennik dla mojego Samsunga Solid'a B2100 (bateria trzyma 6 dni!).

 

BTW odnośnie Solida, będąc lekko pod wpływem, chciałem pokazać koledze co potrafi, podrzuciłem nim do góry na 2,5 metra, odbił się od asfaltu i lekko wgniótł się prawy i lewy bok, co ciekawe można je wyjąć i włożyć nowe. Stąd też pytanie, szukałem na allegro ale nie znalazłem, ale może ktoś widział?

 

1. LG KP100 - minimalistyczny telefonik z dobrą baterią 900 mAh http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1543 99 zł kosztuje w Biedronce i Vobisie.

2. Sony-Ericsson J120i - 100 zł http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1111

3. Nokia 1208 - 100 zł http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1186#

4. Motorola W180 120 zł - http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1297

 

Jako ciekawostka najtańszy telefon na rynku to monochromatyczna Motorola W156 - 64 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smartfony na WM to jakby 2 oddzielne urządzenia: Pda+moduł komunikacyjny (gsm, wifi, gprs itd), radioRom to czesc oprogramowania obsługujaca własnie tą cześc telefoniczną, jest jeszcze ROM (czyli własciwie cały system operacyjny WM ze sterownikami, nakładkami np. manilla w htc, zintegrowanymi programami itd) i jeden plik spinający to razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnosnie Nokii 5800XM

 

ma wbudowanego A-Gps'a i standardowo Nokia Maps

czy jest mozliwosc wgrania jakiejs bardziej normalnej nawigacji typu TomTom czy Automapa ?

 

prosilbym o pomoc bo w temacie telefonow jestem od ponad roku do tylu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...