Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Swiadek Koronny 2/10 - nuda nuda jeszcze raz nuda i pseudo dramat pod koniec ;)

btw. jaki debiut malaszynskiego ? co on aktorem nie byl wczesniej ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda z tym Świadkiem Koronnym. Widze ze nie tylko ja dalem sie nabrac. Wczoraj ogladam juz po raz drugi Zieloną Milę (genialny!) na TVN i niestety bylem skazany na reklamy. Jedna była dosyc ciekawa, a mianowicie nowego serialu Odwróceni. Nie bylo by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt ze w tej reklamie lecialy urywki Swiadka Koronnego! Okazuje sie ze TVN zrobil serial o tym nedznym filmie. Malo tego, w nastepnym pasie reklamowym widze znow reklama z Swiadka Koronnego, ale tym razem o programie, ktory opisuje jak ten film powstal. Czysta parodia. Rozumie ze chca zbic na tym kaske, a i pomysl jest w sumie niezly, ale dlaczego o tak cienutkim filmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xpektor "jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma"

nie stac ich na nakrecenie dobrego filmu a mimo to wierza w naiwonosc ogladajacych i trzepia kase ;p

 

co do zielonej mili pierwszy raz ja wczoraj widzialem, super film az sie rozczulilem na koniec :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ze niektorzy ludzie uwazaja ze to bardzo dobry film.. ja niestety zupelnie nie wiem czemu ;) w kazdym razie teraz Malaszynski jest bardzo popularny moze dlatego ;) no nic , swiadka ocenilem wyzej :)

Jesli chodzi o Zielona Mile to tez ogladalem wczoraj i rowniez twierdze ze jest to genialny film , juz ktorys raz z kolei go ogladalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Kill Bill na polsacie. Pierwszy raz widzialem, Świetny film, niesamowicie mnie wciągnął i skonczył sie w ciekawym momencie. Musze jak najszybciej zobaczyć druga czesc. Polecam tym którzy jeszcze nie widzieli. Tarantino robi świetne filmy ;]

Jedno strasznie irytowalo. Polsat chyba ocipiał z tymi reklamami. : |

rozumiem ze musza zarabiac i wrzucic pare reklam, ale nie film.. 10 reklam zapowiedz 3-4 filmow i dalej reklamy i dopiero film :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

# 22:15 TVP 1: Czas Apokalipsy: Powrót

 

Przypominam ;] Ja juz grzeje sobie miejsce w fotelu. Widzialem kiedys urywkami ten film, za mlody bylem i nie wiedzialem o co chodzi ale teraz nadrabiam zaleglosci. Ciekawe jak do szkoly wstane, skoro film konczy sie gdzies o 1:00 :///.

 

Kill Billa tez widzialem wczoraj - tak dla przypomnienia. Swietna muza i walki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać i dzisiaj obejrzałem 60 sekund. :D Ach te samochody i piekna Angelina :mrgreen: no i oczywiście Nicolas :wink:

 

Ta piekna Angeline jeszcze rozumie :wink: ale Cage???? :blink:

 

 

Ostatni Król Szkocji po filmie spodziewalem sie wiecej, oczekiwalem lepszego ukazania tragedi w Ugandzie. Dostalem wzamian banalna historyjke o bialym chloptasiu w Afryce, jego milostki, zaslepienie i wewnetrzne rosterki. Szkoda, mozna bylo to wszystko polaczyc i otrzymac film z przekazem, ukazujacy postac Prezydenta, wzamian mamy film dobry. Tylko dobry 7,5/10

 

Pachnidło Nawet nie ocenie. Sam poczatek filmu, pomysl na niego (raczej na ksiazke) jest fajny. Popaprany koles o wechu silniejszym niz wszystkie zwierzeta (lol) lata po miescie i morduje kobiety by uzyskac esencje zapachu. No ok do tej pory bylo fajnie. Pomijam wszelkie fakty itd, ale koncowka filmu zawiodla mnie (moze dlatego ze nie czytalem tej ksiazki). Dla mnie osobiscie jest wyrwana z kontekstu, wstawiona na tak sobie poprostu. Niepasujaca do calosci. Wstrzymam sie do oceny bo moglaby byc niesprawiedliwa.

 

Iluzjonista tu znowu film zaskoczyl mnie pozytywnie. Spodziewalem sie calkowicie innego kina. Milo spedzony czas. Rozwijajaca sie ciekawa fabula, fajne sztuczki, zaskakujaca koncowka. 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dublerzy

Mialem wielka nieprzyjemność zobaczyc ten film. Sam nie wiem czym on mial byc. Parodia amerykanskich filmow akcji, lub ta bardziej prawdopodobna - proba bycia amerykanskim filmwem akcji. Tak czy siak, wyszło to bardzo bardzo cienko. Juz na poczatku gdy zobaczylem Kayah i uslyszalem jej pikna wloska wymowe nie wiedzialem czy plakac czy sie smiac. Tak wogole po co byl motyw we wloszech? Mialo to uatrakcyjnic film? Zalosne. Gra aktorow bardzo denna i totalnie bez przekonania. W prograie TV pisalo ze to komedia - to prawda. Czlowiek caly czas smieje sie z tego jak ten film zostal wykonany i jak debilne rzeczy w nim sie dzieja. Smiesznych sytuacji jest naprawde niewiele. No moze tylko Grabowski czasem walnal cos co powodowalo usmiech na twarzy, szczegolnie hasło "k*rwa, k*rwa, k*rwa". Nie mozna tez zapomniec o wspaniaclych efektach specialnych, ktorymi jestesmy wprost bombardowani przez caly film. Polscy filmowcy pozazdroscili bullet-time'a Matrixowi, wiec wmontowali to w omedie, udoskonalili i jeszcze bardzeij spowolnili. Dzieki temu mozemy ogladac dokladny lot co drugiego wystrzelonego pocisku. Brawo. Szczerze nie polecam, nie marnujcie swojego czasu, nie popelniajcie mojego bledu.

ps. kiedy Polacy znow zrobia jakas dobra komedie, chocby pokroju Killera, Chlopakow Nie Placza czy Kariery Nikosia Dyzmy?

1/10

 

Zielona Mila

Film prawie doskonaly, wiadomo dlaczego. Jesli nie wiesz, to lepiej go zobacz. Oczko w dół za niepotrzebne efekty specialne, psujace troszke klimat.

9/10

 

ps. Jak wiadomo o gustach sie nie dyskutuje, ale jonathan jak mozna dac Iluzjoniscie tak wysoka ocenke? Widziales moze Prestiz?

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. Jak wiadomo o gustach sie nie dyskutuje, ale jonathan jak mozna dac Iluzjoniscie tak wysoka ocenke? Widziales moze Prestiz?

Jak??

Wystarczy stworzyc film z klimatem (w tym wypadku mrocznym), dobra fabula, ponadprzecietna gra aktorow, okraszona odpowiednio dobrana muzyka. Niebanalna historia wplatana w wybrany okres historyczny. Mamy juz jakies dzielo. Jedni wlasnie wola cos takiego. Innym starczy kiczowaty humor z duza iloscia quana, innym plastikowe samochodziki a jeszcze innym kilka golych cyckow. Ja wole jednak jakas fabule, najlepiej lekko zakrecona. Stad moja wysoka ocena filmu. Moja ocena ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimat moze i ma, jednak jedna rzecz w tym filmie, przynajmniej mnie mocno wkurzyla.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Cala historia niby oczywista. Wszystko sie wydaje jasne i nic nie wskazuje na tak wielki przekret jakiego dokonali glowni bohaterowie. Nie bylo by w tym nic zlego, gdyby po drodze zostaly przez rezysera pozostawione jakies poszlaki, aby widz mogl troszke mozgownice wyslic i miec chocby mala szanse na rozwiazanie zagadki. Tutaj jednak zostaje wszystko zachwowane do samego konca w najwiekszej tajemnicy, po to aby w ciagu 2 minut pokazac cale rozwiazanie. JA nie lubie tego typu zagrywek, dlatego duzo bardziej podobal mi sie Prestiz. Jesli go nie widziales to zobacz, ma wszystko to co lubisz i nawet wiecej ;)

Pozdro.

 

editniete.

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wlasmnie byla najwieksza perelka ;] To niby tak oczywiste zakonczenie, ale ukryte pod innymi scenami. Caly czas co innego przykuwalo uwage widza odciagajac od tego przekretu. Chyba nie zaprzeczysz ze wyszlo to rezyserowi i scenarzyscie w sposob wrecz idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakonczenie byloby oczywiste gdyby mozna bylo na to jakos samemu wpasc, a w tym wypadku tu nie bylo opcji na to. Rezyser nie mial od czego odwracac uwagi widza, poniewaz nie bylo zadnych wskazowek ze historia potoczy sie tak a nie inaczej. Mi poporstu nie odpowiada cos takiego. Iluzjonista to przez 90% zwykły filmik z domieszką fantastyki, dopiero koncowka wskazuje na to ze ten film mial aspiracje na cos wiekszego. Wg mnie nie udalo mu sie niczego nadzwyczajnego osiagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak piszecie cos o tego typu filmie i macie zamiar rozmawiac o zakonczeniu to uzywajcie stosownego tagu (słowa te kieruję do xpektora).

 

--------------------->8---------------------->8-----------------------

EDIT:

Weź w spoiler fragment o

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

"wielkim przekrecie dokonanym na koncu przez glownych bohaterow"

:P

--------------------->8---------------------->8-----------------------

 

Po drugie

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

klimat w Iluzjoniscie owszem, był, ale mroczny? Chyba tylko w momentach tych seansow rodem z Dziadów Mickiewicza. Przez większość filmu klimat był raczej baśniowy (a propos - nie wiem czy zdajecie sobie z tego w ogole sprawe, ale tricki glownego bohatera nie sa wykonalne w rzeczywistosci, wiec zamiast "fajnych sztuczek" pochwaliłbym raczej efekty specjalne, ktore to byly zrobione bardzo ladnie) i bynajmniej nie mam na mysli baśni braci Grimm. Z tym "wole filmy o lekko zakreconej fabule" to juz strzelasz do wlasnej bramki, bo Iluzjonista zbyt zakręconym filmem nie jest, w przeciwieństwie do Prestiżu. Poza tym nie mowcie, ze rezyser nie dal widzowi zadnych poszlak pozwalających przewidziec zakonczenie, bo to tez nieprawda. Siłą Iluzjonisty jest przede wszystkim muzyka, gra aktorska i klimat. Natomiast Prestiz mial potencjał, ktory został niestety skutecznie roztrwoniony przez Nolana. Bylem wrecz zdegustowany tanimi chwytami rezysera, ale mniejsza o to, bo ogolnie film jest dobry (aczkolwiek mogl byc swietny). Ja juz pisalem chyba 3 razy, ze imo Iluzjonista>Prestiz, przy czym oba filmy są dobre (Iluzjonista o punkt lepszy).

 

Po trzecie z tego co mi mowiono (o czym swiadczą rowniez procenty pod moim avatarem) ten topic nie jest do dyskusji na temat filmów, tylko do ich oceniania :P .

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie zadnych elementow fabuly nie opisalem, tylko przedstawilem jego ogolny zarys.

Triki stosowane w Iluzjoniscie, to juz inna bajka, tak jak mowisz und3r - to byly raczej efekty specjalne. Ja zadnych poszlak nie zauwazylem, a film ogladalem dosyc uwaznie. Moze jakies by sie znalazly ale bardzo naciagane.

 

No nic, jesli nie wolno podyskuotwac, nie bedziemy sie wylamywac. 40% wisi od ponad roku, a czasem cos napisac lubie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hannibal Rising - Hmm... jednak opinie innych się potwierdziły. Dno dno i jeszcze raz dno. Historia niby dobrze opisana ale BRAKUJE tego czegoś co powinno wzbudzać skrajne emocje, przerażenie. Słabo i bez żadnych emocji. A że oczekiwania wobec takiego tytułu były większe - ocena podwójnie niska czyli 1/5 jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labirynt Fauna - piekny film. Myslalem, ze to basn dla dzieci ale sie okazalo ze to dosc brutalny film - no przynajmniej nie dla dzieci.

Albo mialem chetke na taki film albo jest rzeczywiscie wyjatkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miasto Boga 9/10 Poezja :-P Ciężko było rano wstać do szkoły, ale się poświęciłem. Btw nie wiem jakim cudem nie oglądałem jego wcześniej :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bordertown - Pomijając fakt, iż uważam że J.LO jest fatalną aktorką a Banderas wogóle nie pasuje do tego filmu... myślę że jest to dobre kino - nad wyraz lekko szokujące (lecz oparte na faktach autentycznych) gdyż porusza dość ważny temat. Dam 3/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klątwa 2 (The Grudge 2) - w niektórych momentach film potrafi wystraszyć, powtarzam, wystraszyć, bo o klimacie grozy tu nie może być mowy. Pokręcone zakończenie, nie połapałem sie o co biega. Ogólnie film dobry żeby sie poprzytulać z dziewczyną, moja tak reagowała że łapała mnie za ręke lub sie przytulała. Odemnie 6+/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mialem okazje obejrzec "300"..szybka opinia/recenzja:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Zacznijmy od tego oczywiscie, ze film ten nie jest filmem dokumentalnym na temat Sparty (zreszta jak sam rezyser filmu powiedzial), jest on tylko adaptacja ksiazki "300". Takze wybierajac sie do kina, i po obejrzeniu trailerow kilkanascie razy, bylem nastawiony isc na film akcji, ze swietna muzyka i odrobina historii.

Musze powiedziec ze nie zawiodlem sie.

Sceny walk otwieraja szczeki. Muzka daje 'gesiej skorki'. Calosc wyglada wyjeta jak wprost z bajki. Niektore momenty sa ujete w taki sposob ze normalnie miazdzy na kolana.

Minusem byla dosyc plytka fabula, oraz pewny niedosyt po okazaniu sie koncowych napisow. Rezyser moglby spokojnie przedluzyc troszeczek film, dodajac nieco wiecej do fabuly (niewiem jak to by wygladalo w porownianiu do ksiazki bo nie mialem okazji jej czytac).

Imo biorac pod uwage akcje, to film miazdzy na kolana Gladiatora, albo LOTR. Jezeli chodzi o fabule to na odwrot.

 

Ogolnie,, jak dla mnie to najlepszy film akcji jaki do tej pory widzialem. Mysle ze za kilka dni wybiore sie po raz kolejny do kina (jedna scena z bitwy mi utknela w glowie i namawie mnie zeby isc :))

 

"Remember this day, men, for it will be yours for all time." :)

 

 

Sczegolnie polecam aby nikt nie sciagal marnych kopii filmow na komputer i niech wybierze sie do kina. Naprawde warto.

Edytowane przez phase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...