Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

Ja widzialem z polowe EuroTrip i wylaczylem, nie dla mnie takie filmy. Z bratem tylko raz sie zasmialismy :lol:, to samo Epoka Lodowcowa 2.

 

Wczoraj widzialem Bullit

Film mi sie srednio podobal, nudny strasznie i prawie zero akcji, wszystko pomalutku sie rozkreca dopiero pod koniec filmu... sama koncowka tez nie najlepsza. Czasem z 20 minut jest pokazane jak koles cos robi i w ogole nie zamini slowa z nikim, po prostu prawie zasnalem... podobal mi sie jedynie koles grajacy glowna role (:lol:) tzn jego gra i charakter, no i jedyny poscig w filmie byl fajnie zrobiony nawet. A tak poza tym to kicha jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzalem ponownie Prestige, za drugim razem o wiele bardziej mi sie podobal, nie wiem czy to za sprawa reminsescencji ;]] czy po prostu dostrzegalem szczegoly i ich znaczenie... :)

 

Neighbour No. 13 - polaczenie OldBoya i Fightclubu to mocno przesadzona opinia... To ze film o zemscie i schizofrenii, nie znaczy od razu ze mozna popadac w takie generalizowanie... Milosnikom Takashiego Mike na pewno przypadnie do gustu...

 

PS

-->Crosis

dzieki za uznanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

88 minut - Ohohoho, nie sadzilem ze AlPacino moze jeszcze sie tak postarac !

Oczywiscie nie urągam jego mozliwoscia ale sadzilem, ze po Bezsennosci to juz koniec jego kariery. Alez sie mylilem. Jest to najprawdziwszy thriller kryminalny trzymajacy do konca w napieciu. Moze delikatnie koncowka mnie rozczarowala ale to tylko przez to, ze caly film byl majstersztykiem i wymagalem od koncowki ze po niej moge umrzec. Z gatunku kryminalow to ten ma ode mnie 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tydzien temu sprzedalem grafe. Mam troche czasu na nadrobienie 1,5-rocznych zaleglosci w filmach. Przegladam ten temat od tyłu i sprawdzam na imdb te tytuły. Juz sciagnalem z 20 pozycji. Swego czasu bardzo podobaly mi sie filmy o samurajach, ale nie takie w stylu "ostatni samuraj" tylko powazne kino japonskie przedstawiajace ich kulture, życie, konflikty, i walki(Zatoichi, Twilight Samurai, When The Last Sword Is Drawn). Moze orientuje sie ktos w tytulach ktore warto obejrzec. Ciezko samemu takie cos znalesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yojimbo (Straz Przyboczna), 7 Samurajów, Shogun Assassin...

...i kurna tytuly mi powypadaly z glowy bo dawno nic takiego nie ogladalem :P

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tydzien temu sprzedalem grafe. Mam troche czasu na nadrobienie 1,5-rocznych zaleglosci w filmach. Przegladam ten temat od tyłu i sprawdzam na imdb te tytuły. Juz sciagnalem z 20 pozycji. Swego czasu bardzo podobaly mi sie filmy o samurajach, ale nie takie w stylu "ostatni samuraj" tylko powazne kino japonskie przedstawiajace ich kulture, życie, konflikty, i walki(Zatoichi, Twilight Samurai, When The Last Sword Is Drawn). Moze orientuje sie ktos w tytulach ktore warto obejrzec. Ciezko samemu takie cos znalesc.

Absolutne co musisz zobaczyc to:

1. Siedmiu samurajow

2. Zabójca Shogunów (Shogun assassin)

 

Po prostu klasyki, jeden lepszy od drugiego i na odwrot ;)

 

Ehh, nie wiem czy ja jestem slepy, nie widzialem Twojego posta Jin

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy szukasz stricte o samurajach ale jezeli tylko o tematyce wladania bronia biala to:

 

1. Przyczajony tygrys, ukryty smok - 9,5/10

2. Hero - 9/10

3. Dom latajacych sztyletow - 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy szukasz stricte o samurajach ale jezeli tylko o tematyce wladania bronia biala to:

 

1. Przyczajony tygrys, ukryty smok - 9,5/10

2. Hero - 9/10

3. Dom latajacych sztyletow - 7/10

 

No dla mnie niestety te filmy to totalne dno. Nie lubie takich bajeczek.

 

 

Blood Diamond w koncu porzadne kino. Nie przesadzone, oparte w pewnym sensie na faktach. Ukazujace wielki problem wojen domowych w Afryce. Bardzo dobra rola Leonardo [zajefajny akcent]. 9/10

 

Man in Tights chyba jedna z najlepszych parodii jaka w zyciu widzialem. Mel Brooks dal po maksie. Film ten rozpoczal odswiezanie serii starych parodii. Kolejne w kolejce Hot Shots [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hogfather - jak dla mnie 11/10 !! Po prostu genialnie przeniesli Wiedzmikołaja na ekran. Podobno skyone zajmie sie dalej ekranizacjami Terrego, nic tylko czekac...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prestiż - moje myśli kierowały się ku nudnemu oraz bezsensownemu fimowi... Niestety to była tylko "obietnica".... Nastąpił "zwrot"... A potem to tylko "prestiż"... Film jest poprostu wspaniały. Nie spodziewałem się, aż tak ciekawej oraz zaskakującej fabuły. Gdy dowiedziałem się, że tematyką filmu jest iluzjonizm, to sobie pomyslałem o 2 godzniach nudy. Jednak film tak mnie wciagnął, że musiałem opróżnić swoje zwieracze do pierwszej lepszej butelki. Moim zdaniem "prestiż" zasługuje na 10/10. ten film musi obejrzeć każdy dobry kinoman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smokin' Aces (As w rękawie) - Film nabiera na wartości gdzieś w 3/4 całości. Do tego momentu jest trochę nudno, zagmatwanie (może to przez te nazwiska bohaterów, bo jest ich... nawet nie chce mi się liczyć). Sama końcówka jest przejeb*ana ;o Jednakże więcej niż 3/5 nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ong Bak - srednie to i schyla sie w kierunku slabizny. Gdyby nie ciekawy styl walki glownego bohatera to nie dociagnalbym do konca - 4/10

 

Pozniej Ola poprosila mnie o jakis lekki film na wieczor i niezle sie bawila przy

Perfect man - w kategorii romantycznych komedii niezle sobie radzi i nazwalbym go fajnym filmem. Jezeli cos wybieracie na wieczor wlasnie w takim klimacie to jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idiocracy - Kolejna satyra Mike'a Judge'a. Tym razem oberwalo sie calym stanom, konsumenckiemu sposobowi zycia i ogolnym oglupieniu spoleczenstwa. Niestety duzo slabszy od Office Space, na poczatku zapowiada sie jako tako, ale im dalej w las tym slabiej.

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciągnęli mnie ze szkoły na taki film, co się zwie "Wielka Cisza", dokument podobno

Powiem jedno - nie idźcie na to, chyba, że chcecie oglądać 2,5h modłów i słuchać odgłosów chodzenia po schodach, ale faktycznie - prawie w ogóle nie ma dźwięku, to się akurat zgadza z tytułem, większość osób spała lub grała na komórkach/słuchała MP3

Nie polecam, no chyba, że kogoś będzie kręcił film o zamkniętym klasztorze, jakiś tam braciach zakonnych i praktycznie bez dźwięku

I powtarzali z 50 razy jakiś napis uwieżyłem panu czy jakoś tak, mohernia normalnie

Nie polecam, odradzam, unikajcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni król Szkocji - filmy o Afryce ostatnio dosc popularne. Zawsze dobrze sie sprzedaja i tym razem jest nieinaczej. Reklama reklamą i nagrody nagrodami ale Forest Whitaker zagral tutaj nadzwyczajnie. Juz w Ghost Dog byl genialny a tutaj tylko potwierdzil swoj talent. Sam film mniej dynamiczny niz np. Hotel Ruanda ale nadrabia to gra aktorska Whitakera, naprawde. Akcja z zona Amin`a pod koniec miazdzy - 8/10 (w glownej mierze dzieki grze Foresta). Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...