Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Miasto Boga - potwierdzam ochy i achy.

Za 6 dni w koncu bedzie w moim miescie kino! Na pewno pojde na "300".

Plaza bedzie rzadzic ROW.

Jak sobie przypomne smierdzacy teatr to mi sie odechciewa ogladania filmow :P

Jakie w Plazie bedzie kino ? (Multi czy Imax - a moze oba ?)

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Host - ten film rozwalil mnie praktycznie pod kazdym wzgledem! Ciekawa fabula, swietne zdjecia i efekty! Do kilku rzeczy moglbym sie przyczepic, dlatego 9/10

Potwierdzam w całej rozciągłości, btw:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2506627

Po znudzeniu się kiczowatymi zachodnimi filmami polecam zapoznanie sie z innymi tworami płd. koreńskiej kinematografii, np:

Hwal

Failan ( brat powiedział że chciałby mieć taką żonę:))

Palwolui Christmas

Welcome to Dongmakgol

wyżej wspomniana trylogia Chan-wook Park'a

i wiele wiele innych

Edytowane przez jesus79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klątwa 2 (The Grudge 2) - w niektórych momentach film potrafi wystraszyć, powtarzam, wystraszyć, bo o klimacie grozy tu nie może być mowy. Pokręcone zakończenie, nie połapałem sie o co biega. Ogólnie film dobry żeby sie poprzytulać z dziewczyną, moja tak reagowała że łapała mnie za ręke lub sie przytulała. Odemnie 6+/10

To ścier... straszy w takich momentach w jakich nie powinno ;] Oczywiście jedynki nie oglądałem... I co chwile myślałem że ktoś beeeeka [;

 

- Po pierwsze, te dzieciaki, duchy czy co to innego było. To smerfy!

- Co to za matka która daje dziecku zło? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Letters from Iwo Jima (Listy z Iwo Jimy) - Genialnie ukazane wydarzenia od strony Japończyków; to jak obrona wyspy wpłyneła na każdego żołnierza; ich strach oraz obawy. Świetne zdjęcia i wogóle cała produkcja. Co do długości to nie ma co oczekiwać że takie produkcje będą trwać 1,5h. Ode mnie +4/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Queen - nie wiem co sadzic o filmie. ogladalem go tylko dla oscarowej roli Hellen Mirram. Mysle, ze zasluzyla sobie na oscara bo normalnie widzialem jakby Ela grala. Nie wiem czy to film propagandowy bo nigdy nie interesowalem sie rodzina krolewska w UK ale jakos tak mi sie wydawalo, ze na zlecenie ten film zostal zrobiony. W sumie nic ciekawego ale poogladajcie sobie dla glownej roli kobiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

the history boys - potwierdzam to co wyzej. Nie wiem jakim cudem ten film na imdb ma ocene 7.0.... W kazdym razie nudny, plytki i tak na prawde to o niczym - bo troche jest o nauczycielu-pedofilu, calkiem sporo o gejach i cale multum "niczego". Ani to komedia, ani dramat... Porownywanie tego filmu do stowarzyszenia umarlych poetow jest ogromne naduzycie(a czytalem takie opinie...). Moja ocena 3/10

 

Flags of our fathers - kolejny film nie wiadomo o czym. Jako obraz wojenny - nijaki. Czlowiek nie utozsamia sie ani z grupa zolnierzy, ani z jakims konkretnym czlowiekiem. Historia opowiedziana w sposob chaotyczny, okrecona wokol jednego zdjecia. Ciagle mieszanie terazniejszosci z przeszloscia wcale nie jest ciekawe, nie trzyma tez w napieciu. Sceny "batalistyczne" rowniez nie powalaja na kolana, zdjecia wybitne nie sa. Po prostu nudy, mozna obejrzec dla formalnosci, ale z filmow wojennych w ostatnim czasie 9-ya rota bije sztandary chwaly na glowe. Jak bedzie jakas ciekawa wersja to zobacze czy letters from iwo jima jest choc troche lepszy, chociaz nie spodziewam sie... Ocena 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tu się nie zdenerwować, kiedy ktoś ogląda najbardziej wyczekiwany film roku 2 tygodnie przed tobą :angry:

Zazdroszczę niemiłosiernie.

Polowa marca ledwo, nie za wczesnie z tym "najbardziej oczekiwanym filmem roku"? ;)

 

Obejrzalem sobie ostatnio Children Of Men - klimat dosc dolujacy (co nie musi byc wada), zmarnowana IMHO interesujaca wizja przyszlosci, film tak na dobra sprawe kompletnie o niczym - ani nie ma zadnej mysli przewodniej, ani porzadnego zakonczenia (w ogole nie ma zakonczenia, wyglada, jakby w polowie zabraklo budzetu i ucieto go na przypadkowej scenie).

Ocena koncowa to 5/10, plusy za klimat, pomysl i role Michaela Caina jako Jaspera.

 

EDIT: BTW, a propos 300:

Dołączona grafika

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzane (nadrabiam starocie):

 

12 Angry Men 9/10 (mistrzostwo w kreacji postaci),

Once Upon a Time in the West 7.5/10 (IMO Dobry Zły i Brzydki jednak lepszy),

Rear Window 8/10,

North by Northwest 8/10

The Maltese Falcon 8/10 (świetny Humphrey Bogart).

 

i poza stawką

Blood Diamond 7/10

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twelve Monkeys - sięgnąłem po ten tytuł gdyż jakoś nie miałem okazji wcześniej go widzieć... wersja 720p.HD ;] Ciekawy klimat; trochę chory ale dobry! I ta końcówka.... dam +3/5

 

a wracając do "300" to mam już zarezerwowany przedpremierowy pokaz w najbliższą środę :D can't wait zwłaszcza że posiadam kinówkę a jutro mają ukazać się pl napisy, ale tyle czekałem więc dotrwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj telewizja szaleje:

TVP1:

K2

Antitrust

 

Polsat

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

 

TVN

Troja

 

Wszystko fajnie tylko te reklamy

 

 

Good Shepherd - film jest za długi, rozlazły i nie trzyma w napieciu-nie mam pojecia jak go ocenic. 6,5/10 bo nie zaluje ze go obejrzałem, duzo gwiazd i pewne smaczki ale rozczarowałem sie troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twelve Monkeys - sięgnąłem po ten tytuł gdyż jakoś nie miałem okazji wcześniej go widzieć... wersja 720p.HD ;] Ciekawy klimat; trochę chory ale dobry! I ta końcówka.... dam +3/5

12 Monkeys to legenda juz i genialny film !

Ja rozumiem, ze istnieja gusta ale chyba musisz go jeszcze z 3x poogladac zeby docenic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troja

Bardzo slabutki filmik, nudny i ślamazarny. Walki przedstawione bez emocji, bez agresywnosci i woli zwyciestwa. Pojedynki 1vs1 przypominajace bardziej Virtual Fighta niz walke na smierc i zycie. Samotny rajd Achillesa do swiatyni, zabijajac kilkunastu przeciwkow przy czym krew pojawila sie na ostatnim wyglada bardzo smieszne. To chyba normalne ze w czsie pojedynkow krew powinan sie pojawiac. Wyglada na to ze tworcy chcieli byc grzeczni i zrobili film edukacyjny, choc to rowniez im nie wyszlo. Dialogi aktorow sa zalosne "wracaj do meza, on cie dzis w nocy potrzebuje". Rola Achillesa to chyba najgorsza jaka widzialem w wykonaniu Brada Pita, mimo ze tego aktora szanuje. Do tego wszystkiego reklamy na tvn...

4/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Troja 4/10? ;o

 

Dla mnie film porządny, nie genialny, ale dobry, wiec nie wiem skad ta ocena...

 

Wczoraj wdziailem kawałek K2 - zapowiadal sie super, ale zasnalem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troja, Gladiator, Krolestwo Niebieskie to tego typu filmy, ze mimo slabizn jakimi one sa to po prostu bardzo lubie je ogladac.

Pewnie 300 bedzie takim samym gniotem, ktorego obejrze w kinie, i w Divx z 3x, a pozniej w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Krolestwo Niebieskie to bardzo dobry film, a w porownaniu z Troja jest swietny. Gladiatora mam, ale nie widzialem, choc strach sie przyznac... i jakos nie ciagnie mnie zeby to nadrobic. Poprostu takie klimaty troszke mi nie odpowiadaja, chyba ze sa ciekawie zrealizowane. Na 300 z wielkim utesknieniem nie oczekuje, choc pewnie obejrze, ze wzgledu na zapowiadany rozmach filmu i ciekawe walki.

 

4/10 na tyle sobie zasluzyl... gdyby nie znane nazwiska, pewnie szybko bysmy o nim zapomnieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilo23, eQ.: mi sie wydaje, ze wy potraficie pisac, ale z czytaniem to juz nie za bardzo...

 

Running With Scissors - Dziwna historyjka, ale podobno prawdziwa wiec sadze, ze warto zobaczyc :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troja, Gladiator, Krolestwo Niebieskie to tego typu filmy, ze mimo slabizn jakimi one sa to po prostu bardzo lubie je ogladac.

Nie no bez przesady - zaden z tych filmow nie był słabizną (słabizna w moim rozumieniu: od 5/10 w dol), chyba ze dzielisz filmy na:

1) ambitne (+ te z wszelkiego rodzaju "przesłaniem")

2) dokumentalne

3) kultowe serie (Bond, SW)

4) słabizny

 

;)

 

Jeśli ogądasz film 5 razy to siłą rzeczy nie moze on być słaby (przy załozeniu, ze nie jesteś masochistą i masz w miare "sensowny" gust, a wiem, ze masz :P ), a te filmy co wymieniłes swietnie sie sprawdzają w swojej kategorii (czysto rozrywkowej).

 

No z pewnoscia nie lepszy od tych dwoch pozostalych.

Trochę jednak lepszy ;) . Kingdom of Heaven (nawet mimo swietnej jak zwykle roli Nortona)<Troy<<Gladiator (przy czym roznica punktowa pomiedzy KoH i G to jakies 2/10)

 

Co do 300 to też nie spodziewam się rewelacji. Nie podniecajcie sie tak trailerem, bo on nie swiadczy o niczym (no moze poza efektami). Poza tym ten trailer ma wiele wspolnego z trailerem DOA :lol:

 

 

Pułapka aka Hard Candy - nie lubie oceniac takich filmow. W gruncie rzeczy kompletnie nic nie wnoszących, a jednak mających sporo cech "punktujących", ze tak powiem. Tak z 7,7/10 dam, ale jak nie obejrzycie to nic nie stracicie:>

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...