Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Diabel ubiera sie u Prady - Swietna gra Meryl Streep. Kiedys pamietam podobal mi sie Pret`a`Porter ale ten byl o wiele lepszym filmem o modzie.

Czasami mozna sie zasmiac i generalnie na seans z dziewczyna mozna sie wybrac, na pewno Wam sie spodoba - 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość outkub

Egzorcysta

(...)

4/10

grzeszysz

 

jako ciekawostka - monolog ze sceny gdzie ksieza modla sie w pokoju dziewczynki jest na poczatku jednego z utworow Cypress Hill.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jestem tego swiadom :]

 

Blood Diamond

Swietny film sensacyjno-przygodowy opowiadajacy o tym jak wiele złego dzieje sie w Afryce, po to aby zaspokoic potrzeby i chec zysku ludzi z najbardziej cywilizowanych krajow swiata. Caly film jest bardzo dosadny, epatuje przemoca, nie unika drastycznych scen. Najbardziej przerazajacy jest widok malych dzieci, biegajacych z AK i strzelajacych do swych rodakow bez zadnych skrupolow. Coraz mocniej doceniem talent DiCaprio. W tym filmie zagral wysmienicie, z klasa i stylem. Mysle ze w przyszlosci dolaczy do grona najlepszy aktorow takich ja DeNiro czy Pacino. Nie dostrzegam w tym filmie, zadnych powazniejszych bledow, lecz nie jest to takze jakies ponadczasowe dzielo. W sam raz na piatkowy wieczor w TVN.

8.5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Guardian (PATROL - oczywiscie bledny i durny tytul po polsku).

Nie spodziewalem sie tak dobrego filmu. Troche patosu i bohaterstwa ale naprawde swietne kino akcji. Lepsze od Infiltracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Last King of Scotland - Eastwood w roli rezysera na prawde sie sprawdza, fakt - dopiero drugi jego film ogladalem po Mystic River, ale mimo wszystko. Jest swietny! Zdecydowanie najlepszy film traktujacy o sytuacji w Afryce (Blood Diamond niech sie kryje), nie nudzi ani na chwile, do tego gra aktorska Whitakera miazdzaca - oskar zasluzony! Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eastwood w roli rezysera Ostaniego Króla Szkocji? Chyba literowka i pomylilo Ci sie z Kevinem Macdonald'em. Chyba ze sie filmweb myli. Filmik mam nadzieje ze obejrze w najblizszym czasie i porownam z Krwawym Diamentem.

 

Kaeres Patrol rzeczywiscie taki udany? Lezy u mnie na dysku od dluzszego czasu i boje sie ze bede 2h w plecy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eastwood w roli rezysera Ostaniego Króla Szkocji? Chyba literowka i pomylilo Ci sie z Kevinem Macdonald'em. Chyba ze sie filmweb myli. Filmik mam nadzieje ze obejrze w najblizszym czasie i porownam z Krwawym Diamentem.

 

Kaeres Patrol rzeczywiscie taki udany? Lezy u mnie na dysku od dluzszego czasu i boje sie ze bede 2h w plecy...

 

Bardzo fajny

Dla mnie 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny

Dla mnie 9/10

Również przyłączam się do oceny.

 

R. Polański, Wstręt (Repulsion)- pierwsza długometrażowa produkcja Polańskiego po wyjeździe z Polski. Bardzo dobra gra 22-letniej Catherine Denevue (swoją drogą, ładna dzieucha to była :wub: )

Film czarno-biały, ładne i ciekawe ujęcia, muzyka pojawiała sie praktycznie tylko wtedy gdy bohaterka miała halucynacje( werble, jakies rzępolenie na skrzypcach czy czymkolwiek innym, całkiem klimatyczne;))Warto obejrzeć, dla mnie 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki film polecicie na miły piątkowy wypad z dziewczyną do kina? Wiem że ona chciałaby iść na Ghost Ridera, ale z tego co czytam to kiszka nie film jest... może Hannibal?

 

baj de łej - oboje lubimy horrory i nie cierpimy romansideł, więc wybór chyba jest...

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hannibal tez jest do [gluteus maximus]. Biega sobie mlody Hannibal po Europie (w ktorej wszyscy oczywioscie rozmawiaja po angielsku, niewazne czy to francja czy to ZSRR, ale maja rozne akcenty wiec wszystko jest ok ;) ) i zabija faszystow ktorzy zabili jego siostre. Nuuuudy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również przyłączam się do oceny.

 

R. Polański, Wstręt (Repulsion)- pierwsza długometrażowa produkcja Polańskiego po wyjeździe z Polski. Bardzo dobra gra 22-letniej Catherine Denevue (swoją drogą, ładna dzieucha to była :wub: )

Film czarno-biały, ładne i ciekawe ujęcia, muzyka pojawiała sie praktycznie tylko wtedy gdy bohaterka miała halucynacje( werble, jakies rzępolenie na skrzypcach czy czymkolwiek innym, całkiem klimatyczne;))Warto obejrzeć, dla mnie 8/10

taaa, ja ostatnio widzialem Bitter Moon z Grantem, wszystko spoko, ale troche chory ten film, moze Polanski jest zboczony... Film erotyczny:D fajny klimat mimo wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres Patrol rzeczywiscie taki udany? Lezy u mnie na dysku od dluzszego czasu i boje sie ze bede 2h w plecy...

Sam sie zdziwilem, ze mi sie podobal bo naprawde jest taki, hmm...oklepany.

Wszystko juz bylo - stary wyjadacz, mlody obiecujacy adept, najpierw sa wrogami, pozniej przyjaciółmi.

Niby totalna papka ale jednak Costner przyciaga jak zwykle swoja dobra gra i warto obejrzec jak chlopaki musza byc zajebiscie wyjatkowi aby moc pracowac w tym zawodzie. I prawdziwy tytul ma byc Straznik bo pasuje do legendy*

 

* - swietna koncowka z ta legenda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Guardian

W polskim tłumaczeniu - Patrol. Ci ktorzy tak to przetlumaczyli chyba nawet tego filmu nie widzieli, albo nie dotrwali do konca. Powinen nazywac sie Strażnik tak jak mowi Kaeres.

Podszedłem do niego z duzym dystansem, poniewaz średnio ciekawia mnie proste i banalne filmy, a takiego sie wlasnie spodziewalem. I jak to ze mna bywa - nie myliłem się, przy czym jest to bardzo dobry przedstawiciel tego gatunku. Typowy amerykanski (to nie znaczy zły;)) film akcjiz patetycznymi przemowami, mężnymi bohaterami, mlodymi gniewnymi i oczywiscie miejscem na troszke milosci. Jeden z wielu, choc ostatnio nie mialem okazji widziec czegos podobnego bo z TV znow jestem na bakier. Duzym plusem Patrolu jest gra Kevina Costnera, ktory swietnie wypadl w tej roli. Gdyby nie ta schematycznosc i oklepanie byloby zbyt dobrze.

7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co można obejrzeć w TV?

 

Piątek.

TVN - Shrek 2 o 20:15. O 22:15 Minority Report (Raport Mniejszości). Film Spielberga na podstawie powieści Philipa K. Dicka. Dobry film, również warto obejrzeć.

Polsat - The Fly (Mucha) o 00:45. Klasyka. Takie horrory kręciło się w latach 80-tych.

 

Sobota.

Polsat - Kill Bill vol.1 o 22:05 i Trainspotting o 00:25.

TVN - The Green Mile (Zielona mila). Na podstawie powieści Stephena Kinga.

 

Niedziela.

TVP1 - Apocalypse Now Redux (Czas pokalipsy: Powrót) o 22:15. Must see!

 

Poniedziałek.

Polsat - National Treasure (Skarb narodów) o 21:00. Taki lekki, fajny film przygodowy.

 

Wtorek.

TVP2 - Miasto Boga o 00:05.

 

Środa.

TVN - Wejście smoka o 21:30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to ja jakis pomylony chyba jestem bo z checia bym jeszcze raz zobaczyl ten film. Ale moze tak jak mowisz, klimaty Ci nie siadly. Dla mnie film, muzyka, gra aktorska to przednia polka kina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testosteron - a mnie się podobał! O proszę. Po tym kmiocie z Piotrem jestem pod wrażeniem. Aktorzy... hmm, cała śmietanka. Zabawna fabuła. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem właśnie z Testosteronu.

 

Dawno już nie widziałem tal dobrej polskiej produkcji. Kot, Szyc, czy młody Stuhr zagrali jak dla mnie rewelacyjnie, większość tekstów poprostu miażdży

 

tak ci przetrząsne sakwe że nawet grosz nie zostanie

:lol:

 

Jak dla mnie to 8/10, dobra polska komedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadek Koronny (2007)


ale debiut Małaszyńskiego :lol: wciąż milczał i milczał tylko..., no ale przecież miał powody...

Ten wywiad, to zeznanie Blachu, skojarzyło mi się ewidentnie z jednym - MAFIA The City of Lost Heaven ;] nawet niektóre kwestie zerżnięte heh.

film ogólnie ciekawy, bo Robert Więckiewicz to bardzo dobry aktor, tylko ten Żmijewski z Foremiakową wszędzie muszą się wbić.

7/10

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...