Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Lock stock and two smoking barrels - 8/10 - świetna czarna komedia z typowym angielskim poczuciem humoru, warto do niej wrócić :)

 

Pride and Glory - 7/10 - co by się nie powtarzać solidny dramat/kryminał, aczkolwiek nie trzymał mnie murem przy monitorze...

 

Taxi driver - 6/10 - pewnie mnie zlinczujecie, ale jak na kultowy film to dla mnie lipa. Niby dobrze ukazana przemiana zagubionego weterana w mściciela, fajnie pokazane nocne życie NY i jego ciemnej strony, ale imho reżyser trochę przesadził z tym tworzeniem portretu psychologicznego tytułowego taksówkarza.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Końcówka"
Wolałbym żeby driver mimo wszystko zginął po tej masakrze - Robocop by tyle ołowiu na siebie nie przyjał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lock stock and two smoking barrels - 8/10 - świetna czarna komedia z typowym angielskim poczuciem humoru, warto do niej wrócić :)

W takim razie zobacz sobie tez Big Nothing :lol2: Czarna komedia przy ktorej wylem ze smiechu co kilka minut :lol2: Moze jest w niej troche mniej akcji niz w "Lock stock and two smoking barrels" ale motyw jest ten sam. Poczatkowo prosty plan komplikuje sie do granic mozliwosci :D

 

A przy okazji polecam How to Lose Friends & Alienate People. Przypalowy glowny bohater i nic wiecej mi nie trzeba :lol2: Usmialem sie do lez, masa smiesznych scen. Glowneg bohatera gra ten sam aktor ktory gral w "Big Nothing". Polecam

 

edit, jeszcze mi sie przypomnialo. Jeszcze jedna czarna komedia (bardzo dobra) to Zgon Na Pogrzebie. Kozacki humor :lol2:

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadamaskar 2 ;) kupa smiechu, moim zdaniem lepsze od jedynki, esencja polskiego dubingu ;), tylko ze nawet na ostatnim seansie poznym wieczorem wkurzaja mnie dzieciaki biegajace po sali a za nimi elorodzice - 9/10

 

Zmierzch romansidlo w troche innym ujeciu, niezle kino dla dwojga ;) kobieta bedzie zachwycona filmem - 7/10

 

po reckach widze ze obowiazkowym jet obejrzenie : slumdog millionare, a wiec do dziela :)

Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zobacz sobie tez Big Nothing :lol2: Czarna komedia przy ktorej wylem ze smiechu co kilka minut :lol2: Moze jest w niej troche mniej akcji niz w "Lock stock and two smoking barrels" ale motyw jest ten sam. Poczatkowo prosty plan komplikuje sie do granic mozliwosci :D

 

A przy okazji polecam How to Lose Friends & Alienate People. Przypalowy glowny bohater i nic wiecej mi nie trzeba :lol2: Usmialem sie do lez, masa smiesznych scen. Glowneg bohatera gra ten sam aktor ktory gral w "Big Nothing". Polecam

 

edit, jeszcze mi sie przypomnialo. Jeszcze jedna czarna komedia (bardzo dobra) to Zgon Na Pogrzebie. Kozacki humor :lol2:

Lock Stock... faktycznie super film. Polecam.

How to Lose Friends & Alienate People moim zdaniem był cienki jak sik węża i nie podobał mi się. Zwykła szablonowa komedia o dobrodusznym idealiście nieudaczniku, który nie może znaleźć sobie panienki. Wystarcza to jedno zdanie i pewnie większość z was zna już zakończenie filmu. :P

Zgon na pogrzebie to zacna oryginalna i pokręcona komedia, bardzo mi się podobał. ;-)

 

Jeszcze jedna czarna komedia rodem Z UK którą koniecznie trzeba zobaczyć to Hot Fuzz. Jak dla mnie genialny film- masakrator. Gra ten sam oktor co w How To Loose Friends and Alienate People, i wypada ze 100 razy lepiej.

 

Big Nothing obczaję. Dzięki za cynk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o świetnym Lock stock and two smoking barrels, to nie dobrze było by nie wspomnieć o jeszcze lepszym Snatch. Oba te filmy są jednymi z moich ulubionych - miazdzace teksty, genialne sceny oraz niesamowici aktorzy. Jak ktos jeszcze nie widzial, to brac sie za ogladanie! Sam wkoncu łykne Big Nothing, bo przymierzalem sie do tego film juz kilka razy, ale zawsze cos innego odwracalo moja uwage...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madagaskar 2 - 10/10 - film na pewno nie dla dzieci :P Dubbing miażdży, kopie i wbija w ziemię. Zmiata całą animowaną konkurencję :)

 

The day the earth stood still - 5/10 - Zmarnowany pomysł, cała para poszła w SFXy, które w tym filmie naprawdę nie są najważniejsze. Ocena rodzaju ludzkiego na podstawie relacji matka - przybrany syn? Dajcie spokój... Jedynie Reeves gra jak na aliena przystało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie wczoraj obejrzalem Death Race (glownie dlatego, ze swego czasu zagrywalem sie w Carmageddon ;) ).

Nad fabula nie ma sie co rozwodzic, mozna ja spisac na polowie serwetki, druga polowa starczy na dialogi.

Muzyka nawet jakas jest, glownie jacys skandujacy murzyni albo pojekujace panienki :P

 

Efekty niezle, akcja toczy sie wartko, a trup sciele gesto. Nawet nie wyglada zbyt plastikowo.

 

Ocenilbym go na 7/10 - na wieczor przy browarze w sam raz, mozna sie przy tym rozerwac i zapomniec bez zalu 5 minut po senasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The day the earth stood still 1.5/10- tyle ja oceniam, właściwie tylko za pierwsze 30 minut, potem jest tylko gorzej. Moja dziewczyna dała -(minus)5/10. Debilizm się wylewa z filmu bez litości nawet dla zwierzęcego mózgu. Kolejny raz USA pokazuje , co trzeba zrobić z naszymi kosmicznymi braćmi- bić z bejsbol -a i dźgać nożem (Znaki), to za mało. Kulka z m16 naąc nam dzień dobry, a potem poprawić napalmem - to przesłanie tego filmu. Tak bardzo kibicowałem zagładzie, ale oczywiście końcówkę każdy zna- obcy polecieli w piz... wyłączając za karę nam prąd. Nie będę więcej spojlerował, bo szkoda pisać. Nie wiem, kto daje kasę na te debilizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revolutionary Road (Droga do Szczęścia) - DiCaprio i Winslet w najlepszych wydaniach. Jest to dramat dla raczej starszej publiczności. Nie dlatego, że jest ograniczony wiekiem ale obawiam się, że głównie przez taką widownię może zostać doceniony.

Winslet dostała Złotego Globa dla najlepszej aktorki i chyba jej się należało.

Świetna muzyka.

Dla mnie film w kategorii dramat - 9/10

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Cottage - jezeli komus przypadl go gustu Hot Fuzz to mysle ze The Cottage takze mu sie spodoba. Film zaczyna jak jako gangsterska komedia. Dwaj bracia porywaja corke gangstera. Niestety tak sie sklada ze wszystko sie komplikuje. Mozg operacji bierze poprostu do pracy dwie jelopy ktore caly czas cos zawalaja. Na dodatek zatrzymuja sie w miejscu gdzie byc nie powinni. O czym szybko sie przekonuja jak zapada gleboka noc. Film ogolnie niezly, usmialem sie troszke. Strzelania nie ma, za to lataja rozne czlonki ;] 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Now Pronounce You Chuck and Larry - komedia na temat homoseksualizmu, świetny duet aktorski, duża dawka śmiechu, polecam każdemu :P 8,5/10

 

Reign Over Me - bardzo wzruszający film o gościu, który stracił rodzinę i trochę "zfiksował". Chwyta za serce. Moja ocena 9/10

 

Pride And Glory - niestety rozczarowanie. Film kiepsko zrealizowany i łatwy do przewidzenia. Pierwsze pół godziny strasznie nudne. Gdyby nie Edward Norton pewnie bym nawet nie obejrzał, bo za Farellem nie przepadam. Jak dla mnie ledwo 6/10

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghosts of Mars - 6/10 - zabawny S-F klasy B nakręcony przez Carpentera. Praktycznie to odpowiednik Ucieczki z Nowego Jorku - chyba do wszystkich filmów zatrudniał ten sam zespół statystów :) Miałka fabuła, dwie blondynki plus Statham i Ice Cube sieją rozpierduchę wśród opętanych przez duchy górników. Dużo wybuchów, trochę krwi i mocna muza - jak to u Carpentera można by rzec. Lekka rozrywka, nie radzę szukać głębszego sensu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghosts of Mars - 6/10 - zabawny S-F klasy B nakręcony przez Carpentera. Praktycznie to odpowiednik Ucieczki z Nowego Jorku - chyba do wszystkich filmów zatrudniał ten sam zespół statystów :) Miałka fabuła, dwie blondynki plus Statham i Ice Cube sieją rozpierduchę wśród opętanych przez duchy górników. Dużo wybuchów, trochę krwi i mocna muza - jak to u Carpentera można by rzec. Lekka rozrywka, nie radzę szukać głębszego sensu ;)

Ja bym temu filmowi dał max 3 punkty. Do dzisiaj jak sobie go przypomnę, to żałuję czasu jaki poświęciłem na jego obejrzenie :D Po prostu szmira. I mnie ani trochę nie śmieszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajne przez poufne - :| fuck, shit, fucking shit, shit shit. Dialogi w tym filmie rozbrajają, choc po czasie dla mnie zrobily sie juz betonowe...taki sobie film, nie zabardzo watek przypadl mi do gustu - 5/10

 

Max Payne - nie wiem czemu, ale ten aktor nie przypadł mi do gustu :/ , film sam w sobie też średniawka, watek z aniołami raczej przesadzony. Mona tez, zamiast napieprzać z tego mp5 co tam miała to tylko w jednej akcji uraowała Payne'a -6/10

 

 

Hancock - opowieść o super bohaterze, jakże samotnym na tym świecie. Super-uber Hancock ratuje jedna ciotke przed smiercia, ten zamierza go wypromowac na przyjaciela narodu. Ble ble ble. Niestety okazuje sie ze pussy tego kolesia jest tez uber ales jeszcze silniejsza! efekty sa nawet okej, film tez pozwala sie zasmiac w kilku momentach -7/10

Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolejny refresh. Tym razem padło na Snatch. Utwierdziło mnie to tylko w przekonaniu ze to film GENIALNY.

A ja wczoraj widzialem RocknRolla, czyli kolejny film Guy'a Ritchie. Klimaty Snatcha, fajni aktorzy, swietny angielski humor. 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resurrecting The Champ - Film opowiadający o byłym bokserze, który stał się bezdomny oraz o dziennikarzu, który postanowił napisać o nim artykuł żeby uratować swoje dupsko w pracy. Film całkiem przyjemny, ale nie porywający. Aczkolwiek nie nudziłem się oglądając go. 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...