Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Stare GTS są wydajnościowo na poziomie 8800GS. Nie warto nimi się interesować no chyba że naprawde w okazyjnej cenie.

8800GS ma magistralę 192 bitową a 8800GTS320 lub 640 320 bitową.

 

8800GS ma przepustowość 38.4 GB/s a 8800GTS320 lub 640 64GB/s.

 

8800GS ma wypełnianie 26.4 a 8800GTS320 lub 640 24.

 

Jesli chodzi o realną wydajność to przedstawia się to tak:

 

8800GTS 320MB

 

8800GS

 

8800GTS 640MB

 

Mimo wszystko nv92 nie jest do końca kompatybilny ze wszyskim, ja np. miałem 8800GTS512 i ta karta nie była komatybilna z AOE ]I[ .... gra sie wieższała a wszysko inne chodziło...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ;) Nie ma co w sklepach brać bo jest zbyt drogo. Ja mogę polecić wersję od Galaxy tą co mam albo Asusa Glaciatora. Bardzo fajne konstrukcje no i nie są to "suszarki" ;P Ten Palit nie byłby zły ale słyszałem że chłodzenie ponoć tragiczne...

Edytowane przez Mario_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaż i zakup radosława 4850/4870

 

cf to nie jest dobre rozwiązanie...jeszcze...i poki nie będzie scisie zorientowane na dane gry(np [gluteus maximus] z 9.1 dla fear2, na 9.2 150% wzrost wydajnosci) to bedzie to wkurzające. Wszystko zależy od tandemu ati/amd i tego kiedy i JAK napiszą sterownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się kierować przy wyborze grafiki jest sporo bardzo podobnych parametrami a cena odbiega?

Wiem że częściowo zależy to od producenta a czy w takim stopniu.

Jaka jest różnica pomiędzy 4850 a 4870 skoro wartości ma prawie te same? Warto dołożyć więcej na 4870?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie i zarazem prośbę, chodzi o pomoc w wyborze karty.

Dawno już nie jestem w temacie a tym bardziej nie sledze na bieżąco co nowego wychodzi i co najlepiej kupić.

Zmieniłem monitor na 24" 1920x1200 no i moj X1950Pro nie daje juz rady wiec czas na zmianę.

Fundusze to powiedzmy około 500zl max 600zl.

Prosił bym o ile to możliwe o podanie konkretnych modeli kart, co najlepiej wziąć aby sprawdziło się przede wszystkim w nowych grach.

Oczywiście mile widziane karty kręcące się :)

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez Kooz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posadam starego leadteka 8800GTS 640mb ,i czy opłaca mi się zamienić ja na kartę do ok 800zł(ofc jaką byście polecili)??Ja się zastanawiałem nad jakimś 9800 GTX+ ale ,że nie jestem zabardzo w temacie ostatnio to prosiłbym o poradę

 

 

Witam

Posadam starego leadteka 8800GTS 640mb ,i czy opłaca mi się zamienić ja na kartę do ok 800zł(ofc jaką byście polecili)??Ja się zastanawiałem nad jakimś 9800 GTX+ ale ,że nie jestem zabardzo w temacie ostatnio to prosiłbym o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie i zarazem prośbę, chodzi o pomoc w wyborze karty.

Dawno już nie jestem w temacie a tym bardziej nie sledze na bieżąco co nowego wychodzi i co najlepiej kupić.

Zmieniłem monitor na 24" 1920x1200 no i moj X1950Pro nie daje juz rady wiec czas na zmianę.

Fundusze to powiedzmy około 500zl max 600zl.

Prosił bym o ile to możliwe o podanie konkretnych modeli kart, co najlepiej wziąć aby sprawdziło się przede wszystkim w nowych grach.

Oczywiście mile widziane karty kręcące się :)

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

 

Sapphire Radeon HD4850 512MB Dual Slot Fansink : 3230006[/snapback]

Witam

Posadam starego leadteka 8800GTS 640mb ,i czy opłaca mi się zamienić ja na kartę do ok 800zł(ofc jaką byście polecili)??Ja się zastanawiałem nad jakimś 9800 GTX+ ale ,że nie jestem zabardzo w temacie ostatnio to prosiłbym o poradę

 

 

Jaką masz resztę konfiguracji sprzętowej? Na Twoim miejscu dołożyłbym 100 zł do Sapphire HD4870 z nowej rewizji : http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=13001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...