Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko będzie dostać kartę szybszą od 8800GT w cenie do 150 zł .

 

Może jak uda ci się tanio wylicytować HD4850 albo HD4770 ( ta druga jest 1 sztuka za 102 zł obecnie ) .

 

Normalnie to koszt 190+ zł za HD4850 DDR3 .

 

Albo kupić tanio uszkodzoną HD4850 i łudzić się że naprawa to drobnostka .

 

Ostatnie co mi przyszło do głowy to szukać Galaxy 9600GSO 768MB i próbować przerobić ją na 8800GTS 512MB .

 

Musiał byś mieć zdjęcie gołej karty i info czy na drugiej stronie są kości pamięci , jak ich nie ma to nie da się zrobić unlocku .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Postanowiłem kupić kartę graficzną niestety ostatnio prawie wcale się nie interesowałem sytuacją na rynku dlatego proszę o Waszą pomoc.

 

Aktualna konfiguracja:

 

Zasilacz: Fortron FSP400-60APN

Płyta: GIGABYTE 880GM-UD2H (z kartą zintegrowaną)

Procesor: Athlon 2 X3-445

Ram: GOODRAM DDR3 2GB 1333MHz CL9- x 2

 

Pytanie jaką grafikę warto dołożyć do takiego zestawu w granicach 200-300zł. I drugie pytanie czy jest sens dołożyć jeszcze 2x 2GB ramu.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez gieeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo HD4850 1GB DDR5 od Vertex3D z gwarnacją na 24 m-ce , kosztuje ~270 zł w morele.net , wydajność prawie taka sama jak pełny HD4870 i lekko lepsza niż HD5770/HD6770 i sporo szybsza niż HD6750 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z używek nie zapominajcie o kartach od nv, 4870 ma też odpowiednik wydajnościowy u zielonych

z przedziału 200-300, polować na np. gtx260 które kończą się na allegro poniżej 250zł.

Radka 4850 dostaniesz za 150zł+kw jak dobrze snipniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie coś:

Core i5 750 2.6Ghz

12GB ram

1x 250GB, 1x1TB

 

Enermax pro 82+

 

No i naszło mnie na zmiane karty graficznej. Chcialem GeForce 560 (560Ti). Radeony sa poza opcją, moge conajwyżej poczekać na 660 o ile pokaża sie w rozsądnym okresie czasu (wakacje).

 

Teraz pytanie. Czy ten zasilacz wystarczy na tego GeForce, czy warto by wymienić na jakieś inne markowe 500W+ ?

 

Sorry jeśli zaśmiecam temat, ale szkoda zakładać nowy na tak błache pytanie (;.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

A ile twój zasilacz ma watów? Najlepszy wyborem jest teraz GTX 570 można go kupić od 950zł.

 

Zgaduję, że ma 450-500watów jeśli nie będziesz podkręcał karty to wystarczy w zupełności.

 

To jak sprawuję się karta możesz przeczytac tutaj:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/palit_geforce_gtx_570_sonic_platinum_pogromca_hd_6970

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję wymianę obecnej karty gainward gtx 460-768mb. Karta ma być pod D3. Musi być cicha. wydajność zachowana bądź lepsza. cena w okolicy 600-700.

 

PS. Za ile sprzedać obecną kartę, aby cena była 'atrakcyjna' dla kupujących?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co w takim razie mogę zrobić, żeby nie chodziła jak helikopter podczas grania w betę d3?

 

fakty:

1. komputer stoi otwarty, 30cm od mojej głowy, na wysokości mojego ramienia.

2. komputer musi stać gdzie stoi.

3. mogę wymienić obudowę.

4. mogę kupić maty/wstawić jakiś kontroler itd.

5. chciałbym też wyciszyć zasilacz (OCZmodx500W)

 

tak to mniej więcej wygląda

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuję kartę grafiki do poniższego zestawu:

 

i5 2500k

P67 PRO3

XFX 550w

 

Cel - pograć w D3 i nadchodzącego Bioshocka, chciałbym też "wybadać" Wiedźmina 2 oraz kilka innych tytułów w które nie udało mi się zagrać na przestrzeni ostatnich 2 lat.

 

Zastrzeżenie - posiadam monitor 22" o rozdzielczości 1680x1050 (którego nie planuję w najbliższym czasie zmieniać bo w 100% mi odpowiada).

 

Budżet maks. 800zł (im mniej tym lepiej ;) ) - wstępnie myślałem o jakimś GTX 560 Ti, ale zastanawiam się czy jest sens kupować taką kartę do takiej a nie innej rozdzielczości maksymalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 560 Ti OC 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

 

Jest sens. Jak chcesz taniej to bierz tą: http://www.morele.net/xfx-hd6870-dual-heatpipe-1gb-hd-687a-zdfc-364293/

 

 

Do tej rozdzielczości wystarczy jakiś HD6850

 

Do wieśka na full detalach, full AA, AF? To na granicy płynności chyba. Do BF3 tym bardziej. Nowy bioshock wygląda imponująco, więc też może wymagać czegoś mocniejszego do full detali.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wieśka starczy bez problemu. AA można wyłączyć akurat w wieśku brak wygładzania nie przeszkadza - tym bardziej na 22calach. Do bf'a, diablo również wystarczy a sam bioshock graficznie nie powala. Tym bardziej, że to dalej stary UE3 po modyfikacjach.

 

@qasq - Przedmuchaj radiator karty. Nałóż nową pastę na gpu (przy okazji na cpu też możesz ja "odswiezyc"), zamontuj z tyłu wyciagajacy wentylator poniewaz w stresie karta podgrzewa powietrze. Zrób porządek z kablami bo teraz jest masakra i zamknij bok obudowy. Dlaczego te dyski wisza? Tak bardzo wibruja? Zamontuj je w zatoki i ew. zaloz podkladki.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! ;)

 

Chciałbym abyście doradzili mi jaką, jak najlepszą kartę wstawić do mojego pc, oczywiście do gier.

 

Budżet na kartę to 400-450- max z 500zł.

 

Mój pc to:

AMD Phenom X3 720 BE 3x2.8 @ 3.4

3gb ddr3

zasilacz ocz 500W

aktualną kartę przemilczę ... ;p

 

Chciałbym aby karta umożliwiała pogranie w full hd w tytuły takie jak TERA Online, GTA IV itp. Z góry dziękuje za podpowiedzi ;)

PS: Karte tylko z allegro będe zamawiał, może być nówka jak i używana.

 

 

 

Pozdrawiam Krzysztof

Edytowane przez Simonel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...