Skocz do zawartości
Dudek89

GTX 960 vs R9 380 vs R280X

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, noszę się z zamiarem zakupu karty graficznej do max 1000zł. 

Zastanawiam się nad jedną z 3 kart

Palit GTX 960 Super Jet Stream 2GB 
MSI R9 380 Gaming 2 lub 4GB
Club 3D R9 280X 3GB

Kartę potrzebuję na okres minimum 3 lat. Nie grywam jakoś dużo, Fifa, GTA, CoD, Battlefield, jakiś Batman od czasu do czasu.

 

Która karta będzie najbardziej przyszłościowa?

 

Serdecznie pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio rozważasz kartę na okres trzech lat do przodu? :)

 

W kontekście nowych architektur i nowego typu pamięci za progiem? :)

 

Odpowiedź brzmi: żadna nie będzie przyszłościowa, 280X wyeliminuj, z pozostałych dwóch wybierz wg własnego uznania.

 

Wprawdzie teraz jest hype, że R9 będzie bardziej przyszłościowe, ze względu na jedną (istotną) cechę obsługi DX12, ale nie traktuj tego zbyt serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że 1.5roku traktuję na zasadzie "ma działać" a kolejne 1.5 "fajnie jakby działało i tak bede miał mało czasu" :D. 

To może warto jeszcze poczekać na nowe cuda? Są już jakieś plany wydawnicze? Bo poczekać nawet i 3-4 msc bym mógł, ale czekać rok czasu nie ma sens :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybkie premiery się niestety nie zanosi. Na dzień dzisiejszy, pod DX11 najlepszym wyborem wydaje się GTX 960. Upowszechnienie się DX12 może przesunąć wahadło w stronę R9 380.

 

R9 280X (czyli HD 7970) to bardzo stara konstrukcja i może utracić większe wsparcie w sterownikach (to wprawdzie też GCN jest, jak i 380-tka ale starszy wariant). To była bardzo udana karta, no ale 4 latka temu.

 

Rozumiem, że grasz w fullhd, nie wyżej?

 

Możesz zrobić jeszcze jedna rzecz: wziąć pod uwagę używane R9 290.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie max roczne i z realną gwarancją (najlepiej 3-letnią) można brać w miarę bezpiecznie. No ale rozumiem, ja bym np. nigdy nie kupił używanego dysku. Karty graficzne zmieniam kilka razy w roku i nie mam problemu z kupnem używek.

 

Lepsza używka z gwarancją wiarygodnego sklepu, niż "nówka" z legendarnym już alle-hasłem "gwarancja producenta" albo od sklepu-krzaka. Nowe też się psują. :)

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym kupował to w jakimś morele, x-kom, proline. Coś normalnego ;). 

Takie mam jeszcze pytanie, czy duża różnica w wydajności byłaby między 2 a 4GB wersją R9 380? 

Przepraszam, ze zadaje tyle durnych pytań, moja ostatnia karta graficzna to GT 8600 :D a później 6 czy 7 lat laptop. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 160pln różnicy. Dzisiaj może nie wiele gier może wymagać od tej karty więcej niż 2Gb ram. Np. GTA 5, ale po wejściu DX12 nie wiemy czy wystarczy to 2Gb. Kartę na pewno kupuje na przynajmniej 2-3 lata. Więc warto 4Gb, aby za rok nie być zaskoczonym jak gry Dx12 będą wymagały więcej pamięci. Do tego jakby nie patrzeć karty z większą ilością pamięci dłużej trzymają jakąś wartość i później jest je łatwiej odsprzedać. Więc taka inwestycja na przyszłość.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej odłożyc kasę  kartę za rok sprzedać i kupic coś nowego niż bujać się ze starym crapem

a i na pewno już bedzie dx13

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rok czy dwa będzie dx13? Jak jeszcze dziś nie ma dx12. DX 12 będzie panował do końca żywota ps4/xbox one czyli jeszcze z dobre 5 lat. Zresztą weź pod uwagę, że nie każdy zmienia grafikę co rok. Więc w jego przypadku jak nie planuję zmiany przez najbliższe 3 lata 4Gb jest wskazane. Faktem jest, że częste zmiany grafiki są całkiem opłacalne. Bo stara nie traci jeszcze za dużo na wartości, ale co rok i tak trzeba sprzedawać starą i dopłacać kilka stówek do nowej. Tak robi raczej mniejszość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już producensci softu i graf zadbają aby za długo się nie cieszyć sprzetem

 

a konsole boraz bardziej beda odstawać wydajnościowo wiec moze tez tak sie stać że zostaną trochę olane [nie dostaną pełnego wypasu jak pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie takich bezsensownych odpowiedzi jak Twoje

 

nie ma co przepłacać za 4GB

Przepłacać? Są testy w sieci porównujące obie wersje i wyraźnie 4GB wariant jest wskazany bo ma mniejsze spadki fps.

MSI ma bardzo ciche chłodzenie. Sam też na ten model patrze bo uważam za jeden z najlepszych wariantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70qvkl.jpg

Co panowie sądzicie o takim zestawie? Całą resztę mam (tj. SSD,HDD,obudowa,myszka,klawiatura,monitor). 

Zasilacz da radę? Z tego co czytałem do pamięci 2133mhz nie opłaca się dopłacać bo różnica 2%. Plus na tej płycie i tak by nie śmigały, a to znowu kolejne 150zł dopłaty. 

Karty graficznej nie mam zamiaru jakoś często zmieniać, teraz mam 13msc stażu na którym jeszcze coś pogram w wolnej chwili, ale później pewnie więcej czasu przesiedzę na dyżurach gdzie już Fifę czy CoD-a zobaczę tylko na YouTubie :(
********************************

Ewentualnie zamiast R9, GTX 960 tylko ciągle nie wiem czy 2 czy 4GB. MSI daje jakiś cashback 40zł. 
Czy może jednak szukać R 290 w okolicach 1000zł - używka? 

Edytowane przez Dudek89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poskladałem już cały zestaw - też za waszymi radami. Z kart graficznych wybrałem R9 280X, jednak zaczynam się zastanawiać czy opłaca się dopłacać nawet >100zł w stosunku do R9 380? Czy może jeszcze wstrzymać się 1 miesiąc i zaczekać jak sytuacja będzie wyglądała z R9 380X? Powiem szczerze, że jestem niedzielnym graczem - głównie Fifa/CoD/BF, jakieś nowości na kilka razy (obecnie) i raczej bardzo często pykać nie będę.

90% czasu w rozdzielczości - 1680x1050
10% głównie Fifa - FullHD

Edytowane przez Dudek89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 380 w teorii jest słabszy , to lekko zmodyfikowany R9 280 znany pod nazwą R9 285 / Tonga .

 

W praktyce obie karty mają zbliżoną wydajność , R9 380 ( 285 ) jest nieco nowsza , choć obie karty jako całość są dość stare - to nic innego jak HD79xx po modyfikacjach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralbym 290 uzywana bo w zblizobej kwocie mamy jednak zauwazalnie wyzsza wydajnosc niz sredniaki typu 380 tka. I w przypadku 290 4GB sie przydaje bo karta pozwala na ustawienie wyzszych detali

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro odpada to pozostaje czekac na 380x

Tak zerkam na informacje o cenie 380X - piszą o 250$ - więc jak u nas marże itd. wskoczą wyjdzie już w okolicach 1100zł. 

 

Dostaję już mętliku w głowie. 280X - starsza konstrukcja, droższa, mocniejsza. 380 - nowsza, starsza, słabsza. GTX 960 - z tego co czytam w ogóle mało oplacalny.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego,że sensowne karty to od AMD 290,380x, 390, GTX 970-ki w górę. Reszta niżej to takie ryzyko, że możesz czuć niedosyt mocy (FPSów)

Za ten sens trzeba sporo zapłacić. Szkoda, że segment do 1000zł jest taki dziwnie "słaby". Jednak 1500zł za kartę graficzną to dla mnie dużo za dużo. Powiem tak, ja w życiu nie grałem w gry na max detalach, zawsze te moje komputery i laptopy to były o takie średnie konstrukcje i podobny pomysł mam tutaj. Dlatego zaczynam się zastanawiać czy ja w ogóle zobaczę różnicę miedzy 280X a 380. 

 

Ponawiam pytanie na chu... ci 16GB RAMU?

Obecnie mam 6GB w Lapku i czasami zaczyna mi brakować. Różnica między 8 a 16 to 130zł (a po odebraniu VAT nawet 106zł) - kto wie ile za 2 lata będzie zjadał Chrome :D. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...