Skocz do zawartości
obijak

RAM DDR3 do Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki RAM do poniższego zestawu ,głównie gram w gry, mam 2x2 GB i tnie mi w grze RUST 

 

Procesor : Intel core i7 2600k @4GHz

 

Płyta główna : MSI - model Z77A-G43 (MS-7758)

 

Grafika : NVidia GeForce GTX 770

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i  żeby miał 2400 MHz.

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x4gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-8gtx-478219/

 

Myślisz, że my wiemy co ci w głowie siedzi pisząc? CZYTAMY Twoje informacje. Jak wielkie g.. z nich wychodzi, to i masz adekwatną odpowiedź.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej , do SB to dawał bym ramy 1 333 mhz / 1 600 mhz CL9/CL8 np. G.Skill Ares 2x4GB DDR3 1 600 mhz CL8 za 240 zł .

 

Dobre niskoprofilowe pamiątki , chyba że potrzebujesz więcej ramu to Crucial Ballistix Tactical 2x8GB DDR3 1600 mhz CL8 za 399 zł .

 

Albo nieco droższa wersja LP tych Ballistixów na napięciu 1,35V za 413 zł .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NostradamuSek masz rację,procek chłodzony Mugenem 2, czyli te niskie Cruciale,   Jeśli nie trzeba więcej pamięci, to wezmę te 2x4GB  CL8  1,5V . Jeśli przydaje się to dołożę do 2x8 GB CL8 1,5 Crucial Balistic. Brać 2x4 czy 2x8?

Edytowane przez obijak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-ddr3-1600-cl8-8gb-blt2cp4g3d1608dt1tx0ceu-491985/vs

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x4gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-8gtx-478219/

 

25zł różnicy. Do odsprzedaży wziąłbym te drugie, tym bardziej, że ma płytę Zetkę, która je obsłuży. No, ale po to są różne opinie i sam zdecyduje.

 

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr3-8gb-4gbx2-2133mhz-cl9-ares-lowprofile-dual-f3-2133c9d-8gab-723108/

 

Do gier styknie 2x4GB.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury, na sb masz jeszcze większą różnicę niż na haswellu. Między 1600 a 2133mhz to będzie średnio ok 20%, nawet sam system dostaje odczuwalnego kopa. Kontroler w sb kończy się w okolicach 2200mhz, więc i tak nie ma sensu brać nic lepszego jak 2133mhz cl9. Kolejna rzecz w sb i ivy istotne są alphy, wyostrzając je można dostać większego kopa niż po przejściu z 2133 na 2400cl9. Autor tematu ma mobasa od msi one bardzo często mają spartaczone biosy i może być problem z uzyskaniem stabilności na 2133mhz lub wręcz problem z odpaleniem i trzeba ręcznie dobrać timingi od kontrolera cpu.

 

Zastanawiam się ile jeszcze czasu te brednie będą powielane.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury, na sb masz jeszcze większą różnicę niż na haswellu. Między 1600 a 2133mhz to będzie średnio ok 20%, nawet sam system dostaje odczuwalnego kopa. Kontroler w sb kończy się w okolicach 2200mhz, więc i tak nie ma sensu brać nic lepszego jak 2133mhz cl9. Kolejna rzecz w sb i ivy istotne są alphy, wyostrzając je można dostać większego kopa niż po przejściu z 2133 na 2400cl9. Autor tematu ma mobasa od msi one bardzo często mają spartaczone biosy i może być problem z uzyskaniem stabilności na 2133mhz lub wręcz problem z odpaleniem i trzeba ręcznie dobrać timingi od kontrolera cpu.

 

Zastanawiam się ile jeszcze czasu te brednie będą powielane.

 

Hm, ciekawe...

 

http://www.xbitlabs.com/articles/memory/display/sandy-bridge-ddr3_7.html

http://www.anandtech.com/show/4503/sandy-bridge-memory-scaling-choosing-the-best-ddr3/6

 

Jakby co, testów z identycznymi wynikami jest dużo więcej (Bit-Tech, TechReport itp...)

Edytowane przez Dammeron
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam walczyć z wiatrakami, robiłem testy już kilka lat lemu 1333mhz cl9 vs 2133mhz c11 ~20% na sb, przejście na cl9 kolejne ~10% do przodu.

 

Nie pokazuj mi testów gpu, tak właśnie kończą dyskusje z matołkami którzy posiłkują się śmiesznymi testami. Chcesz to ci mogę wykazać, że różnice będą wynosić 1% wystarczy zrobić test gpu.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazuj mi testów gpu, tak właśnie kończą dyskusje z matołkami którzy posiłkują się śmiesznymi testami. Chcesz to ci mogę wykazać, że różnice będą wynosić 1% wystarczy zrobić test gpu.

 

Przejrzyj pozostałe strony - zobaczysz dokładnie to samo. Jedyne różnice wyszły w benchmarkach. Więc zanim kogokolwiek obrazisz "matołkiem", to sprawdź, czy aby na pewno masz rację.

 

 

Poza tym pokazałem stronę z wynikami z gier, ponieważ:

Jaki RAM do poniższego zestawu ,głównie gram w gry, mam 2x2 GB i tnie mi w grze RUST

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsprzedazy... co ty z nia masz? Lepiej wybulic ponad 400zl na skylake, bo odsprzedaz - nie policzyles kosztu plyty i co najwazniejsze wzrostu wydajnosci wzgledem tanszej wersji. Tutaj na sile forsujesz szybszy ram, tylko... podaj w jakim realnym zastosowaniu masz te przyspieszenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj co chcesz. Jak 25 zł robi ci różnicę to ok. Mnie NIE.

Ty porównujesz platformy i tak bzdurnie, bo nową bym brał skylake, choćby z powodu DDR4 i właśnie odsprzedaży i nowych rozwiązań.

Wszystko ma swoje uzasadnienie, NIE MUSISZ z nim zgadzać się.

 

Gdybym patrzył tak jak TY to bym na pewno nie brał 100ME po co? Z powodu backplate?

Nie kupiłbym starego Della 6-rdzeniowca, bo po co? Za niewiele więcej miałbym nowego z i5 K itd...

 

Czepiasz się kwoty 25 zł? O jakim forsowaniu Ty mówisz?

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nadal 0 konkretow gdzie ten boost? Daj chociaz 1 (slownie jeden) przyklad, gdzie te pamieci pokaza, ze sa warte doplaty. Co do platformy skylake, jak ktos chce wybulic dodatkowe 500+zl za 5% wydajnosci wiecej... ok. Ale w tym przypadku roznice sa marginalne. 0,01fps wiecej warte jest dorzucenia hajsu? Bo ja juz wolalbym te 25zl to na cos innego wydac. A za 2 lata lub wiecej to te ramy beda mialy podobne ceny, bo i rynek zbytu bedzie mniejszy niz teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś piszę o jakimś booście?!

 

Pomijając, że kolega już jak widzisz kupił..... 

 

Wystarczy, że będzie chciał zmienić platformę w przyszłości... (Haswell, Broadwell) nie na DDR4, to raz, będzie chciał się ich pozbyć, dostanie lepszą kasę za nie, hmm.. Ooo i Mnie bardziej podobają się, mają ładniejsze radiatory, zdejmowalne i w ogóle... a że różnica niewielka...

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest prosta, czy 25 zł (10% dopłaty) to dużo, czy mało dla kupującego.

Dodatkowe sprawy wymieniłem. Nawet gdyby miały tą samą wydajność, to dla mnie są po prostu bardziej atrakcyjnym zakupem na przyszłość i tyle.

 

Jak parę osób wypowie się, to ma większe pole do decyzji. Wybrał dobre, tańsze rozwiązanie. Nikt nie krzyczy przecież, hahaha, a z Cruciali na pewno będzie zadowolony, mniemam, że z moich GSkilli również byłby.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu.

 

Chciałbym wymienić pamięć w komputerze - wacham się pomiędzy 2x8GB DDR3 : 2133Mhz CL9 a 2400 Mhz CL11, Płyta P8P67 PRO ( w bios wybór i dla 2400 i 2133) proc. 2600K

Muszą być niskie ze względu na chłodzenie.

 

Cenowo to znalazłem coś takiego:

 

G.Skill RipjawsX DDR3 2x8GB 2133MHz CL9 (F3-2133C9D-16GXH) 436zł

HyperX DDR3 2x 8GB 2400MHz XMP CL11 Savage - 418 zł;

 

które wybrać - które będą wydajniejsze i stabilniejsze na mojej platformie. Czy 2400Mhz pójdą na 2400 na SB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...