Skocz do zawartości
bald86

Eizo EV2450 vs Dell U2415

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastawaniem się nad kupnem monitora. Moje typy to: Eizo EV2450Dell U2415.
A może coś innego o podobnych parametrach i cenach? . Monitor będzie służył do gier, filmów i internetu. Zależy mi w pierwszej kolejności na najlepszej jakości obrazu. Z mojego monitora iiyama X2483HSU (kupiłem bo miał dobre opinie) nie jestem zadowolony. Według mnie średnie kolory, brak regulacji gammy, mała możliwość dostosowania poziomu ostrości obrazu... na poziomie 2 za ostry na 3 mało ostry i jest lipa. 

 

Edytowane przez bald86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nic powyżej 1080p bez G-sync nie wchodzi w grę. Poproszę coś "wow" w Full HD od 22 do 24 cali. A jeśli nic takiego nie ma to zostaje mi jednak jakiś drogi Asus z IPS 1440p i G-sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa to na pewno Vsync to już wiem i mam go dość. A co do G sync to są testy monitorów Asus czy Acer wykonane przez polskie redakcje i biorąc pod uwagę ich opinię mam inne zdanie co do tej technologii.

Edytowane przez bald86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak VESA brak pivot brak regulacji wysokości i niepotrzebne głośniki - w asusie

Bardziej interesuje mnie jakość obrazu :-)

Niż sprawy konstrukcyjne. Który będzie lepszy pod względem wyświetlanego obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 mała możliwość dostosowania poziomu ostrości obrazu... na poziomie 2 za ostry na 3 mało ostry i jest lipa. 

 

 

 

Najlepiej ustaw na wartość neutralną, czyli taką, gdzie dezaktywowane jest filtrowanie (by nie było ani filtra wyostrzającego, ani rozmywającego - one tylko zniekształcają obraz). Jeśli przy takim ustawieniu obraz masz rozmyty (zakładam oczywiście rozdzielczość natywną itd.), to pozostaje zakup monitora z większym upakowaniem pikseli.

Według mnie średnie kolory,

 

 

Konkretnie, co z nimi nie tak?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ustaw na wartość neutralną, czyli taką, gdzie dezaktywowane jest filtrowanie (by nie było ani filtra wyostrzającego, ani rozmywającego - one tylko zniekształcają obraz). Jeśli przy takim ustawieniu obraz masz rozmyty (zakładam oczywiście rozdzielczość natywną itd.), to pozostaje zakup monitora z większym upakowaniem pikseli.

 

Konkretnie, co z nimi nie tak?

Tak właśnie mam ustawiony monitor. iiyama skopała sprawę, bo jest regulacja ostrości od stopnia 1 do 5. Nie mogę tego ustawić pod siebie. W starym monitorze miałem skale od 0 do 100 i skok co 2 oczka (Samsung LS22C300BS) do tego Samsung miał TN a kolory były lepsze. Na iiyamie są jak dla mnie są średnie, czyli mało żywe, trochę sprane. To nie to czego bym oczekiwał. Na telefonie mam IPS w Sony Z2 i kolory są naturalne, żywe, ale nie przesycone (porównuje tylko kolory, nie oczekuje od monitora PC właściwości ekranu telefonicznego o ppi ponad 400). Brak regulacji gammy jeszcze zniosę bo mogę to zrobić w panelu NVIDIA, ale ostrości nie poprawię. Podsumowując im dłużej siedzę przy tym monitorze (mam go od stycznia, myślałem że jakoś uda mi się przystosować... ale nic z tego) tym bardziej mam go dość. Chcę kupić coś dobrego co mnie zadowoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecnym monitorze też możesz uzyskać bardziej nasycone kolory - wystarczy poszukać innego profilu barw (może od innego modelu, z wystarczająco wąskim gamutem). Dzięki temu w każdej aplikacji korzystającej z profilowania uzyskasz jaskrawsze kolory (czyli np. Firefox dla internetu, MPC-HC dla filmów, systemowa przeglądarka zdjęć dla zdjęć).

 

Inne rozwiązanie, to poszukaj w menu monitora opcji nasycenia barw (saturation).

 

Jeśli jednak chcesz nowy monitor, to sugeruję wybrać model z szerszym gamutem, by byłą pewność, że nasycenie na pewno nie będzie za małe.

 

ps. możliwe że laptop przesycał kolory - bez kontroli kolorymetrem nie wiadomo w czym problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku też bym polecił Ci ten model, ale po tym co opisałeś z nasyceniem, nie wiem czy nie lepiej byłoby szukać czegoś szeroko-gamutowego, np. Dell UP2516D . ... cena oczywiście x1,5.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku też bym polecił Ci ten model, ale po tym co opisałeś z nasyceniem, nie wiem czy nie lepiej byłoby szukać czegoś szeroko-gamutowego, np. Dell UP2516D . ... cena oczywiście x1,5.

Patrzyłem na ten model. Mam nad czym myśleć, to ma być monitor na dłuższy czas i nie chciał bym być znowu niezadowolony przez oszczędność. Następna zmiana dopiero na 4K kiedy będzie już osiągalny na jednym GPU w zadowalającej płynności co szybko pewnie nie nastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślami jestem co raz bliżej tego monitora. Daje sobie czas do końca czerwca na decyzję, uściślając - do wypłaty :P
Im więcej czytam i oglądam na YT ten model, tym bardziej wydaje mi się ze będę zadowolony. Później jeszcze przyjdzie sprawa zmiany grafiki, padnie pewnie na 1070 albo jak zaszaleje to na 1080 :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...