Skocz do zawartości
CyriC

Czyszczenie nagrzewnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano, kto mi powie z czego jest zrobiona TA chłodnica? Taką będę instalował w moim WC i nie wiem czym czyścić. Teoretycznie one ze sklepu są nowe, ale ja kupiłem używaną trzy miesiące, pracowała z demineralką+copal. Czytałem gdzieś że to 100% miedź, tak też wygląda. Można ją zalać octem 10% na dwie nocki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo bede przerabial swoje WC na rev2 :)

w zwiazku z tym mam pytanie czym nalepiej teraz radzicie odkamienic srodek nagrzewnicy,

kadeta?

na zew jest pomalowana na czarno i nie bardzo chce ta farbe zdzierac, ogolnie chodzi mi tylko

o srodek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mosiezno-stalowa chlodnice oleju (made in CCCP) i teraz takie pytanie -

 

Jak usunac z niej rdzawy nalot - nie jest ona nigdzie przezarta, zaden syf w postaci platow rdzy z niej wypada

 

Do srodka nalalem benzyny ekstrakcyjnej zeby wyplukac olej, potem wpakowalem tam cos 'kamien + rdza' a na koniec poprawilem wybielaczem - i wlasnie po 'bielince' pojawil sie rdzawy nalot :mur:

 

Co tam wlac do srodka zeby nie pogorszyc jej stanu, a pozyc sie rdzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ostatnio zauwazylem? Otoz zdemontowalem uklad WC (uszy zaczynaja mnie bolec, ale coz - musialem...), i chcialem wyczyscic wszystkie elementy przed sprzedaza. Nagrzewnica (kadet) byla czyszczona w srodku chemia, myslalem ze jest OK. Ale wpadlem na pomysl zeby wsadzic do niej pokruszona tabletke, taka co sie wrzuca do czajnika zeby go odkamienic. Pokruszylem ja, wsypalem do nagrzewnicy i zalalem wrzatkiem, a calosc wsadzielm do gara i zaczalem gotowac. Pozniej dorzucielm jeszcze 2 tabletki do gara ogolnie. Po godzinach woda stala sie doslownie brazowa, z nagrzewnicy wyplynely jakies syfy :/. Moze to jest dobra metoda. Aha, na bank jest bezpieczna, nagrzewnica dziala i nawet kolorek na finach i zbiorniczkach jakis taki ladniejszy sie wydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po oleju w silniku raczej kamien sie nie osadza - chodzi o to ze za czasow oleju rdzy i kamienia tam nie bylo, dopiero po uzyciu wybielaczu pojawil sie rdzawy meszek. Chodzi mi o to zeby sie tego ustrojstwa pozbyc

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to jest tylko taki nalot, to moze sprobuj isopropanolem go potraktowac (to jest plyn, ktorego uzywa sie np. w serwisach GSM do czyszczenia telefonow po zalaniu - czysci mosiezne i miedziane pola kontaktowe, styki, usuwa korozje spod elementow SMD, ogolnie jest bardzo mocno penetrujacy). Moze sie nada, butla litrowa kosztuje na allegro cos kolo 20 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia urzywam stęrzonego kwasu solnego, azotowego, siarkowego (30-60%) wykorzystywanego w ogrodnictwie do zakwasznia gleby pod uprawę roślin.

Do uszczelniania małych nieszczelności powstałych w wyniku działania kwasu, szkła wodnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

W jakim sklepie można najtaniej kupić nagrzewnica samochodową i jaki od jakiego modelu samochodu najlepiej ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>?

 

Z góry dzieki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A metalowa podkladki usunales?

Nie za to się nie brałem. Chodzi mi o to oby nagrzewnicę wrzucic prosto do tego wrątku z octem bez żadnego rozbierania bo się na tym nie znam. Można tak i nie wyjdzie to nagrzewnicy "bokiem"? POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do elektrolizy bo kiedys robiłem rozlutowanemu fiatowi i wyrzarło kawałek...

Teraz bede robic elektrolize zalutowanej nagrzewnicy... i gdzie najlepiej podpiąć tzn. w którym miejscu nagrzewnicy zachaczyć -??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektroliza na syf nic nie daje!

Wyżarło, bo pewnie odwrotnie podłączyłeś, inaczej nie ma możliwości.

 

 

Robiłem eksperyment.

Rozlutowałem fiata, wcześniej go nie czyszcząc i z całym syfem wrąbałem go do michy z roztworem soli, 5,5A, 1h wyciągnąłem i co?

Syf jak był tak został, a nic nie znikło.

Edytowane przez muciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie poco komu elektroliza?

 

Elektroliza utlenia miedź!!! Jest to jedyny i wystarczający powód żeby jej nie stosować do czyszczenia nagrzewnic.

 

Kiedyś pisałem topic z przemyśleniami na temat elektrolizy i jej szkodliwości przy czyszczeniu nagrzewnic, ale zainteresowanie było na tyle małe że gdzieś tam sobie umarł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgoda utlenia miedz ale takze zwiazki ktorych my nie chcemy oraz zanieczyszczen z miedzi ;] podobnie z mosiadzem ;] pozatym jeszcze sie nie spotkalem zeby mi jakas dziure przez to zrobilo albo wzer, by chyba to musialo by trwac bardzo dlugo, przeciez podobnie dzialaja odkamieniacze i cala reszta wiec nic nowego nie zostalo odkryte ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkamieniacz cilit to badziwie najlepszy taki co od razu "kluje w oczy" u siebie kupilem tytana za chyba 9zl rece od razu robily sie miekkie a z nagrzewnicy momentalnie splywal mosiadz ;) charakterystyczny rozowy nalot ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie jest tragicznie urombana w srodku to zagotój ocet, wlej do srodka, zostaw na chwile, potrząsnij pare razy i wylej. Mi kiedys pompgło jak miałem nagrzewnice, tez od rekorda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede miał niedługo kadeta slim i chciałbym go troszke "podreasować" czyli wypolerowac zbiorniczki i pomalować finy.. a własnie czy nie strace na wydajnosci jak "prysne" finy na czarno? Oczywiscie matowy w sprayu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...