Skocz do zawartości
PoznanskaPyrka

PC w walizce(32rdzenie/64wątki)

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciąg ciepłego powietrza gotowy. Teoretyczna wydajność, 760m3 powietrza na godzinę. Maksymalna prędkość obrotowa wentylatorów 6000RPM. Pobór prądu ~70W. Maksymalny generowany hałas 65dB.

 

Wentylatory oczywiście nie będą pracowały na 100% cały czas, ta szczytowa wydajność zaplanowana jest na jakieś nietypowe sytuacje, chociażby praca w pełnym słońcu. 


DSCF7515.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz zarzucę Ci pewnym porównaniem. 

 

GTX1080 jest jak nowoczesna ciężarówka mercedesa. Ładna, cicha, mało pali ale nie pojedziesz tym nigdzie po za autostradą. 

 

Vega64 jest ja ruski Kamaz. Wielki głośny grzmot chlejący tony ropy. Za to możesz mu na naczepę załadować 100 ton kamieni i przeciągnąć to przez tajgę. 

 

Z racji, że szukam sprzętu maksymalnie uniwersalnego, to wybrałem vege. Bo tylko z tą kartą mogę przejechać autostradą (gry) jak i wozić tony gruzu przez tajgę (opencl). 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtedy bierze się coś z seri pro a nie dla graczy

Karty pro to ździerstwo pieniędzy, niczym się to nie różni od karty gamingowej. GTX580 można było w quadro zamienić przelutowując kilka rezystorów i zmieniając bios... Serwerowe karty graficzne dopiero się czymś różnią, np odblokowanym FP64, tylko wtedy ich ceny to kilkanaście tysięcy, a na taki sprzęt to ja nie mam pieniędzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obróbka wideo od 1080 do 8K, streaming, w wolnym czasie Boinc. Pewnie coś jeszcze się nawinie, jak to zwykle bywa. 

 

Zrobiłem testowe uruchomienie bez GPU, wygląda na to że wszystko działa :)

 

20170902_124627.jpg

Edytowane przez PoznanskaPyrka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt fajny tylko mnie ciekawi jak zrobisz tu klawiaturę.

Tak jak już wspominałem wcześniej, karta graficzna będzie inaczej umieszczona niż to widać na filmiku. Teraz po prostu kusiło mnie niesamowicie żeby to wreszcie uruchomić :D Klawiaturkę chciałem jakąś bez numpada, mechanik logitecha mi się strasznie spodobał. 

 

 

Ile planujesz RAM docelowo?

Tak jak wspominałem wcześniej, jest też na filmiku. 128gb 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych testach z obciążeniem

 

00006.MTS_snapshot_00.07_2017.09.30_00.3

 

00007.MTS_snapshot_00.06_2017.09.30_00.3

 

Przy maksymalnym możliwym obciążeniu procesorów (AVX) i karty graficznej (karta w trybie OC) zużycie energii dobijało do 700W. 
Pełne obciążenie bez OC i AVX ok 550W.
Pulpit, chrome itp. 150W
Praca bez obciążenia 80W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że główne prace zostały zakończone. Pozostały drobiazgi, które są jednocześnie ogromnymi wydatkami.
96GB pamięci ram, cztery dyski SSD czy karty rozszerzeń HDMI/SDI 6G.


20171019_023442.jpg


Myślę, też nad przykryciem od góry, z czego je wykonać. Czy przejrzysta pleksa czy może jednak jakiś inny materiał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...