Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

PWM to uklady zasilajace proca, to, to co jest na lewo od procka te takie czarne kwadraty (zwane mosfetami przez jednych przez innnych inaczej  :-P ) oraz te 4 cewki i kondensatory.

1462926[/snapback]

A to co w biosie widnieje jako "system" to właśnie PWM? Bo w speed fanie jest 6 odczytów temperatury:

Temp1 Temp1 Temp2 Temp3 HDD0 HDD1

Temperatura tych Temp1 jest taka sama; zastanawiam się czy jest to to samo, czy może PWM oraz system, czy może PWM i jeszcze coś innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz to. Temp PWM to temp ukladow zasilajacych, temp proca to wiadomo, system to niby temp obodowy, ale nie dokonca... ciekawe gdzie jest czujnik od tego. I na plycie sa tylko te czujniki od temp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij lewym, wait 1sec. i jeszcze raz ROTFL ;]

1470916[/snapback]

Najpier lewy zeby zaznaczyc a potem

przytrzymac prawy klawisz myszy, reszta tak jak mowiles.

Dzieki dziala :)

Edytowane przez gralmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gralmi a jak tam praca nad zapinką? Mam już swojego Zalmana, i tylko czekam na instruktaż ;]

1472090[/snapback]

Jednak sposob ktory obmyslilem na papierze nie dal sie zrealizowac w rzeczywistosci :?

Chcialem pret mealowy z nagwintowanym otworem zachaczyc o 2x uchwyty na plycie, Z drugiej strony to samo. Potem za pomoca zapinek od zalmana przykrecic radiatorek do pretow

Jednak tu pojawily sie problemy.

Zalman nie miesci sie razem z Aerocool VM 101 :mur:

i oryginalne uchwyty zalman na kolki sa za nisko.

Teraz mysle jak by mozna bylo go zamocowac na druciki wykorzystujac oryginalme zapinki od Zalmana B)

Dlaczego abit wymyslil te durne uchwyty na moboa zamiast otworow??

Wtedy wystarczylo by nadwintowac radiator i wszystko skrecic :angry:

Edytowane przez gralmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak wyłączyć ten napis, a właściwie zapytanie przy starcie o raid? Już mi nic do głowy nie przychodzi... Pozatym...

2. Mam to co w opisie..jakie ustawienia w biosie proponujecie? Chodzi mi głównie o GAT... (PAT chodzi bez problemu od początku) I jeszcze...

3. Jeśli pamiątki chodzą na 2,5 v przy 2-3-3-5 i nie wywalają błędów, a producent zaleca 2,8v (nie podaje timingów), to je zostawić na 2,5 czy 2,8? Kostki to Twinmos Twister pc4300 533mhz 3cl 2x512MB. (GAT na a/a/a/a/a/)

4. Kość w 3 slocie tak na dotyk strasznie się grzeje, tzn ledwo na niej można palec przytrzymać, ale nie parzy... W slocie 1 jest oki, kostka ledwo letnia (dodam że na 1 slot dmucha jakiekolwiek powietrze, a na 3 nie bardzo). Zmieniałem już kości miejscami, i dokładnie ta sama sytuacja. (GAT na a/a/a/a/a/)

5. Jeśli ktos ma ochote, to poprosze o propozycje testów, moge porobić, zobaczymy co daja poszczególne funkcje, ich włączenie i wyłączenie... Procek daje rade do FSB260, wiec jest troche możliwości.

6. Na koniec, przepraszam za długi post, i za to co teraz: Jaki najleprzy bios? Może jakieś uwagi? Chodzi mi o stabilność podczac kręcenia, no i może o skalibrowanie temp na cpu... No i oczywiście jak go poustawiać?

Mam nadzieje że ktoś odpisze... W razie co chętnie pogadam na pw lub gg o wyżej przedstawionych problemach...

Mam 2 druciki do mobo, do zamocowania radiatorka na zbyciu... jak by ktoś chciał... :D

Edytowane przez Oles07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tesh posiadam mobo Abit IS7 nie narzekam miałem problem z dźwiękiem po podkręceniu procka do 3.5 okazało się że trzeba przestawić jeden ze zworków na płycie głównej żeby więcej energii było dostarczane do karty dźwiękowej ( on board ) A mam jeszcze drobne pytanko na jak najlepiej moge podkręcić swojego procka żeby był stabilny i dobrze się sprawował. Dziękii z góry za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tesh posiadam mobo Abit IS7 nie narzekam miałem problem z dźwiękiem po podkręceniu procka do 3.5 okazało się że trzeba przestawić jeden ze zworków na płycie głównej żeby więcej energii było dostarczane do karty dźwiękowej ( on board )  A mam jeszcze drobne pytanko na jak najlepiej moge podkręcić swojego procka żeby był stabilny i dobrze się sprawował. Dziękii z góry za odp.

1480337[/snapback]

Napisz jeszcze rez "tesh" to postaram sie aby wszystkie twoje posty były kasowane ;)

 

A co my wrózki?

Sprawdz na ile pójdzie, podnies napiecie, sprawdz temp. i krec

Jak wszystko bedzie Full Stable(po testach itd.) to zmniejsz taktowanie o 5% i wtedy bedzie na 100% stabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem plyte abita is-7 z pamiecia kingston 512Mb 400Mhz ,posiadam procek PIV 2,6 i karte graficzna radeon 9000 saphire. Mam problem-nie moge zainstalowac oryginalnych sterownikow do karty graficznej. Po zainstalowaniu sterow i zaladowaniu win xp wywala mi blad, ze nie mozna zaladowac jakiegos pliku. Dopiero SP2 rozpoznaje prawidlowo karte jako radeona ale oryginalnych sterow dalej nie moge wrzucic. Moze trzeba cos przestawic w BIOS-ie ??? Pomocy...! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne ze bo raczej nie powinno sie nic gryzc:/ a sprubuj wyciagnac grafike i wrzucic ja jeszcze raz bo ja mialem tak ze mi wywalalo stery a jak wyciaglem i wlozylem grafike to potem problem zniknol, a prubowales np omegi zainstalowac?? albo jakies inne wersje sterow?? pozdro powodzenia!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie probowalem juz omegi,jeszcze sprobuje wyciagnac i wlozyc karte,ale watpie zeby to pomoglo bo przeciez po SP2 winda rozpoznaje karte,wkurza mnie to ze nie dziala to wszystko jak powinno! Grafa jest bankowo sprawna bo pracowalem na niej caly czas na starym kompie. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i probowalem juz wszystkich sterownikow,zaktualizowalem BIOS i dalej to nie pomaga. Wiec szybko zaisntalowalem Win ME i nie ma zadnego problemu, system przyjmuje oryginalne sterowniki. W takim razie wszytsko wskazuje na to ze wina lezy po stronie Win XP tylko nie mam pojecia jak sobie z tym poradzic. Po zaisntalowaniu i restarcie systemu wyskakuje blad ze plik cli.exe zykonal nieprawidlowa operacje..... :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez kiedys mialem problem z instalacja sterow i zrobilem tak odpalasz setup omeg po rozpakowaniu plikow odpala sie ten wlasciwy setup wylacz go wejdz w menedzer urzadzen karta graficzna aktualizuj sterowniki i wskaz folder program files/radeon omega drivers/xxxx/2kpxp_inf te xxxx to katalog ktorego nazwa jest wersja sterow mi pomoglo moze i tobie sie uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat jest za duzy zeby go w calosci przeczyac wiec przepraszam ze zadam pytanie ktore moliwe ze zostalo kiedys tam zadane

a mianowicie mam pentagram a 80cu i ic7-g na ktorej zaciera mi sie ten nieszczesny NB fan wiec musze go wymienic bo budzi mi siostre w pokoju jak kompa wlaczam :P

mam na oku ThermalTake Tiger 1,

czy on sie zmiesci do mnie z tym pentagramem,

czy jest naprawde taki cichy jak zapowiada producent ;)

i czy to dobry wybor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kup ic7 rozni sie tym ze nie ma lana i raida s-ata  i kosztuje prawie 100zl mniej:) chyba ze musisz miec 4x s-ata  a lan niby jest ale chyba tylko na plytce;) bo w biosie nie widac:P hehe

1483485[/snapback]

To jakim cudem mam raida 0 :) zrobionego z 2 dysków SATA :)

na IC7 :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie .. a więc tak ... :) Troche lamerskie pytanie , mianowicie skąd pobrać najnowszy/najlepszy bios do IC7 (bez G ;P ) ,bo boje sie samemu szukac , zeby nie zabic plyty (sama wymiana kosci biosu pomimo tego ze nie jest az tak upierdliwa - tylko zaniesienie plyty do serwisu , narazila by mnie na dosc duzy stres - Rodzice sa wysoce przeciwny mojemu WC , sadza ze przesadzam i ze "niszcze" tak drogi sprzet , dlatego musze uwazac zeby zjebki nie dostac ;D. Nooo jak na jedno zdanie to niezle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie .. a więc tak ... :) Troche lamerskie pytanie , mianowicie skąd pobrać najnowszy/najlepszy bios do IC7 (bez G ;P ) ,bo  boje sie samemu szukac , zeby nie zabic plyty (sama wymiana kosci biosu pomimo tego ze nie jest az tak upierdliwa - tylko zaniesienie plyty do serwisu , narazila by mnie na dosc duzy stres - Rodzice sa wysoce przeciwny mojemu WC , sadza ze przesadzam i ze "niszcze" tak drogi sprzet , dlatego musze uwazac zeby zjebki nie dostac ;D. Nooo jak na jedno zdanie to niezle ;)

1491830[/snapback]

BIOS release 2.8 for IC7, IC7-G V1.0/1.1

 

Wiec po prostu sciagasz ten bios i flasciach!esz B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...