Skocz do zawartości
Grzechu

Cyfrak w granicach 600zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Faktem jest niepodważalnym że za 600 PLN-ów nie kupisz dobrego cyfraka, do 1000 już może coś będzie (np. ten reed'a), a najlepiej i najoptymalniej jest przeznaczyć na cyfraka 1500 - 2000 plnów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A hp320?? Qrcze, no myślę tak gdzie bym dzisiaj mógł dorwać taką minoltę w cenie powiedzmy około 900zł, jakbym znalazł to pewnie bym ją wzioł!! Ale musze na dzisiaj we Wrocławiu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a co powiecie o tym HP?? Ma on tryb MACRO bo nie mogę się nigdzie doczytać :( Bo ten MediaTech ma, i te inne tanie też mają, więc jak? Bo chyba go wezme albo media techa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się skończyło na tym że kupiłem Mercurego 2,1 MPIXA, mogłem sobie porównać jakość zdjęć z Mediatech'a 412 ESUS, HP Photosmart 302 no i mercurego... Mediatech wypadł kiepsko, potem był mercury, a najlepszy HP, ale do rzeczy, dalczego go nie wziołem! HP ma zero dodatkowych bajerów, tylko aparat, w dodatku ma zastosowanie odwrotne do tego które ja potrzebowałem, czyli robi dobrze zdjęcia na otwartej, bardzo dobrze oświetlonej przestrzeni, w pomieszczeniach zaryzykuję stwierdzenie żę wypał najgorzej z całej trójki! Jak narazie jestem zadowolony, wiadomo że nie można się czegoś extra spodziewać, ale jak na tę cenę jest eXtra!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... wiadomo że nie można się czegoś extra spodziewać, ale jak na tę cenę jest eXtra!!

Dokładnie :!: Sam nie spodziewałem się, że aparat za niecałe 500zł robi takie fotki - Warto było, a jeśli przestanie wystarczać zawsze można go sprzedać :wink: i kupić np. Minolte E223, albo Canona A200.

Reed - ja niedługo zapodam zdjęcia z nad morza :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholery można dostać - nie mam pojęcia jak zrobić zdjęcie mojej obudowy z włączonym wewnątrz oświetleniem. Wszystkie próby kończą się rozmazanym, niewyraźnym zdjęciem i to bardzo. Kto wie jak to zrobić :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze trafilem teraz na ten topic;) mialem podobny problem i wybralem praktice dc21 za 560zl, zastanawialem sie nad HP320 ale zrezygnowalem zero funkcji, a te takie nieznanych firm to si ebalem (miedzy innymi ten mercury), zdjecia robi nawet spoko poki jest jasno, wsumie to zdjec w sloneczne dni mam zero zastrzezen ale jak jest ciemno to kiszka;(((( nawet przy oswietleniu;((( aha ile wam aku wytrzymuja???? ja do mojego kupilem 4x aaa 750 i tak na okolo 90 zdje cbez lampy starcza! wszytkei cyfraki tak maja????

 

a tak wogole to co sadzicie o canonie a200 mam na niego straszna ochote!!!

 

jakbym wiedzial jak dodac zdjecie to bym dal jakies

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka Minolte jak ma Reed i aku 2000mAh starczaja mi na ok.120 zdjec w tym gdzies ok.polowa z lampa ale naszczescie mam szybka ladowarke tak ze nie ma problemu.Jesli chodzi o Canona A200 moim zdaniem nie warto lepiej juz A300 a najlepiej A60(sprowadzany mozna dostac za ok.1200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka Minolte jak ma Reed i aku 2000mAh starczaja mi na ok.120 zdjec w tym gdzies ok.polowa z lampa ale naszczescie mam szybka ladowarke tak ze nie ma problemu.Jesli chodzi o Canona A200 moim zdaniem nie warto lepiej juz A300 a najlepiej A60(sprowadzany mozna dostac za ok.1200)

A300 jest o tyle dobry że za ok 1000 zł dostajemy już 3 Mpix, ale nie ma zoomu optycznego, dlatego chyba raczej wybiore a60 (IMHO bardzo fajny sprzęt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka Minolte jak ma Reed i aku 2000mAh starczaja mi na ok.120 zdjec w tym gdzies ok.polowa z lampa ale naszczescie mam szybka ladowarke tak ze nie ma problemu.Jesli chodzi o Canona A200 moim zdaniem nie warto lepiej juz A300 a najlepiej A60(sprowadzany mozna dostac za ok.1200)

A300 jest o tyle dobry że za ok 1000 zł dostajemy już 3 Mpix, ale nie ma zoomu optycznego, dlatego chyba raczej wybiore a60 (IMHO bardzo fajny sprzęt).

Wlasnie, bez optycznego to i 4megapixle mozna sobie w buty wsadzic :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chces zamieścic fotkę na forum, musisz ja mieć najlepiej na stronie www jakiejs zamieszczona. Wtedy kopiujesz sciezke dostepu do obrazka np. http://www.burakicukrowe.pl/burakman.jpg wtedy podczas pisania wiadomosci na forum naciskasz alt+p i wklejasz adres obrazka, potem znowu alt+p i powinno byc dobrze.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do mojego kupilem 4x aaa 750 i tak na okolo 90 zdje cbez lampy starcza! wszytkei cyfraki tak maja????

Przede wszystkim to wszystko zalezy od tego jakie masz baterie ja mam 4 x 700, czy nawet 600 mAh juz sam nie pamietam (ale na pewno max 700) i robie 200-300 zdjec, sprawdz na innych bateriach. Jesli to samo to znaczy ze aparat pobiera tyle pradu :-)

 

To co, wie ktoś jak zrobić zdjęcia wieczorne/ nocne przy słabym oświetleniu bez uzycia lampy błyskowej    

Oczywiście chodzi o aparat Mercury 2.1Mpx

Grzechu, nie bardzo wiem o co Ci chodzi, ale masz funkcje np trzymasz spust (na raz bo na drugi raz robisz zdjecie) i wowczas widzisz jak zwieksza Ci sie jasnosc itp, no chyba o to Ci chodzi? Ale generalnie ilosc swiatla(jasnosci) "dobierasz" trzymajac "na raz" spust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co, wie ktoś jak zrobić zdjęcia wieczorne/ nocne przy słabym oświetleniu bez uzycia lampy błyskowej   

Oczywiście chodzi o aparat Mercury 2.1Mpx

Grzechu, nie bardzo wiem o co Ci chodzi, ale masz funkcje np trzymasz spust (na raz bo na drugi raz robisz zdjecie) i wowczas widzisz jak zwieksza Ci sie jasnosc itp, no chyba o to Ci chodzi? Ale generalnie ilosc swiatla(jasnosci) "dobierasz" trzymajac "na raz" spust

Tak to wiem :!: , ale jak zrobić zdjęcie w nieoświetlonym pomieszczeniu, żeby migawka była szybsza, a nie 0.5s :lol: bo takie narazie zrobilem fotki mojej budzie po ciemku.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj szczerze mowiac to mnie zagiales bo nie wiem czy to jest pytanie z pogranicza mozliwosci technicznych aparatu, czy tez jakies tajniki fotografii :-)

 

Ja tam nigdy nie robilem zdjec po ciemku (bez lampy), wiec tu nie moge sie wypowiedziec, szczerze mowiac nawet nigdy nie probowalem. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok skoro juz jestesmy przy aparatach do 600 zł to mial ktos doczynienia z trustem PowerCam 820???? bo na www.trust.com jak sie w wyszukiwaniu wpisze poercam 820 to jest ten aparat niby 4.1Mpix w co nie wierze, ale rozdzielki przyzwoite itd itp. a kosztuje 535 w selgrosie bo w sklepach internetowych ok 590

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mógł by się ktoś jeszcze wypowiedzieć na temat HP 620, jest w vobisie za 750 zł brutto, czy może lepiej jednak minolte 223 za 900 jest w www.slc.com.pl w Olsztynie koło którego mieszkam. Bardzo prosił bym o opinie dlaczego warto dołożyć (ewentualnie ) te 150 na minolte bo parametry są podobne, i czy 100 ISO wystarczy czy szukać z większą czułością?? Aparatu potrzebuję jak jade na wakacje i na potrzeby rodzinnych imprez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze, poratujcie, jak z tego mercurego wrzucić zdjęcia na dysk?? Bo ja już nie mam pojęcia, mam płytkę jak w podpisie, w biosie włączone USB1,1+2,0. I nie wiem co jest grane :( Tak samo zresztą z moją nokią 5510, też nie moge wrzucać na nią mp3 bo jej nie widzi komp, czy w XP gdzieś się to włącza i wyłącza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mógł by się ktoś jeszcze wypowiedzieć na temat HP 620, jest w vobisie za 750 zł brutto, czy może lepiej jednak minolte 223 za 900 jest w www.slc.com.pl w Olsztynie koło którego mieszkam. Bardzo prosił bym o opinie dlaczego warto dołożyć (ewentualnie ) te 150 na minolte bo parametry są podobne, i czy 100 ISO wystarczy czy szukać z większą czułością?? Aparatu potrzebuję jak jade na wakacje i na potrzeby rodzinnych imprez.

Argumenty?

 

HP 620 to produkt dosc stary, chyba orientujesz sie ile to znaczy w fotografii? E223 to aparat w miare nowy. HP 620 nie ma juz nawet w sklepie HP, jest to aparat juz nie produkowany, a wiec nie trudno domyslic sie ze jest to sprzet wyzbywany i zapomniany.

 

Kolejne minusy HP, bardzo durnowate rozdzielczosci, nie wiem czy jest tam wybor ale np robienie zdjec w 1632 x 1232 to jakos nie to samo co w 1600 x 1200 po pierwsze chocby dlatego ze trzeba je pozniej poddac obrobce (chyba ze chcemy aby zdjecie wybiegalo po za fullscreen, jednak przy normalnym uzytkowaniu jest to uciazliwie), a w zwiazku z tym straci na tym jakosc... Juz pomijam nawet fakt ze Minolta moze robic zdjecia interpolowane nawet do 2048x1536.

HP korzysta z 4 baterii AA natomiast Minolta z 2 AA lub Bateria litowa CR-V3, to w sumie malutki plus dla HP. HP korzysta z pamięci SD, natomiast Minolta umozliwia stosowanie pamieci MMC (znacznie tanszych), trudno powiedziec czy jest to plus, natomiast pozwala tanio miec wiecej w przypadku Minolty, przy wolniejszych pamieciach, SDramy sa dosc drogie.

Minolta umozliwia nagrywanie filmu z dzwiekiem, HP bez dzwieku, to tez plus dla Minolty. Te dwa aparaty roznia sie tez dosc znaczaco wymiarami, Minolta nawet pod tym wzgledem uwidacznia swą nowoczesnosc

 

HP620

120 x 50 x 73 (szer. x wys. x gleb.)

Minolta E223

107 x 67 x 38

 

W ten sposob w porownaniu Minolty z HP620 okaze sie ze w dotyku HP620 to... grubas :lol: (73mm vs 38mm w Minolcie)

 

To tez ma znaczenie poniewaz wazne jest jak aparat sie trzyma w rece.

 

Minolta dzieki temu iz jest chudsza, oraz wyzsza, a HP szerszy, sprawia ze robi sie nia latwiej i wygodniej zdjecia.

 

Moim zdaniem te 150 zlotych warto doplacic. Oczywiscie nie chce zeby ktos to zrozumial iz napisalem, ze HP620 jest zlym aparatem, on byl dobrym a stal sie obecnie przecietnym aparatem wypieranym przez aparaty nowoczesniejsze jak chociazby Minolta E223. Zatem to co tu napisalem nalezy zrozumiec jako dlaczego warto doplacic 150 zlotych do E223 a nie ktory jest lepszy...

 

Wiele faktow tu nie zostalo powiedziane, np o tym jakie robia zdjecia w praktyce itd itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz miec wlaczone przerwania dla USB, oraz zainstalowany USB Filter dostepny na stronie np. viaarena.com, w Biosie oczywiscie musisz miec wlaczone USB

Qrcze, ale ja mam mobo na nForcie2, to nie ma nic do rzeczy?? A gdzie te przerywania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz już nic nie rozumiem :( Na starej płycie MSI KT3 Ultra2 wszystko śmigało i nokia 5510 i jakaś tam badziewna kamerka netowa... A teraz nokii nie widzi, aparat w trybie kamery działa, aparat bez karty pamięci też działa i odczytuje dane, ale jak już jest w środku karta to nie widzi :( Qrde, narobiłem 2x64mb karty zdjęć nad morzem i lipa, ale to ma na bank związek z USB, bo nokia też nie działa :( Pomóżcie mądrzy kudzie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak masz nforce2 no to naturalnie nie instalujesz usb filter patch'y tylko sterowniki do nforce2 a co do USB, wlaczenia przerwan i samego USB itd to Ci nie powiem bo nie widze Twojego biosu, musisz po prostu poszukac

 

MSI KT3 Ultra2 wszystko śmigało i nokia 5510 i jakaś tam badziewna kamerka netowa... A teraz nokii nie widzi, aparat w trybie kamery działa, aparat

Miales plyte na VIA KT333 a teraz masz na nforce2 reinstalowales system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...