Skocz do zawartości
phranzee

Screenshoty pulpitów Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie zainstalowałem przez panel sterowania/czcionki/zainstaluj nowa czcionke.

Normalnie plik nazywa sie "pogoda3.ttf". Po zainstalowaniu w katalogu windows/fonts jest czcionka "fonty pogodowe3.ttf". Otwieram ją Samurize i zmienia nazwe na pogoda3.ttf czyli ok. (nie wiem czemu wcześniej nie odczytywał). Ale w polu tekstowym pojawiają się zamiast symboli jakieś kwadraciki i znaczki zamiast symboli. Przesuwam "read line" i dalej to samo :(

Czy ten plik z czcionką jest jakoś powiązany ze skryptem :?: Chodzi mi o to czy jak np. zmieni się temp lub warunki pogodowe to zmieni się także symbol :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS: tak gwoli dopowiedzenia: wszelkie info zapisywane są w oddzielnych linijkach, więc co Ty tam jeszcze kombinowałeś? przecież ustawia się numer linijki i ile linijek ma wyświetlać i to wsio.... ;)

a te serduszka to tez mi się podobają :) choć i bez nich też mogłoby być ;) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam poważne pytanie do expertów samuriza, nie było tego jeszcze w tym temacie napewno.

Chodzi o to, że w samurize jest opcja pauzy jak każdy wie, klikajac ikonke lewym myszy właczamy ją, nie wiem jak wy ale ja z tego korzystam czesto bo niektóre gry nie chodzą lub chodzą ale konfig samurize miga w grze z samurizem.

Teraz pytanie, co sie dzieje klikając pauze w kompie? Chodzi o to czy jest możliwe sprawdzenie jakie polecenie wykonuje ten klik?

Chciałbym sobie dodać to polecenie na klawe na programowalny klawisz.

Wydaje mi sie ze to trudne ale może ktos zna odpowiedź..

pozdro :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlatwiej to skombinuj sobie program emulujacy klikniecia i inne takie ;)

np w girder mozna takie cos zrobic, ale pewnie tez sa mniejsze programy. watpie zeby samurize akceptowal jakiekolwiek komendy wysylane do okna albo z linii polecen. mozesz sie spytac na glownym forum samurize, o ile jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie programy to mnie nie bawią, nie potrzebuje ich itd. Chciałbym to przypisać do klawisza funkcyjnego w klawie (logitech) no nic tak myślałem, ze sie nie da/nie wiadomo jak.. :?

z klawy bez zadnego programu to sie nie da. chyba ze napisz do autora zeby dodal obsluge linii polecen ;)

 

np:

samurize.exe /showhide :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede pisał do autora bo pewnie nie ma czcionki na kompie z polskimi ogonkami :lol: Nie znam na tyle angieslkiego, zeby napisac to w miare po polsku (angielsku) co by zrozumiał :D

Nie da sie to trudno, trzeba po myszke przy właczaniu gry, z tego co teraz mam zainstalowane to tylko moto gp2 cos nie lubi samurize, a w traod miga prostokąt (rozmiaru całego konfinga)

Myśle ze to wina kodeków i innych gowien uzywanych przez gre i samuraj sie z tym gryzie coś, jakby nie olewali tak tego proga to pewnie by to sie wyprostowalo w nastepnych wersjach. Strona samurize nie działa, wersje ciagle bety co jest? trzeba szukac innego programu? :) ale przeciez samurize jest najlepszy i freeware :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemiki:

1. Czasami pokazuje czasmi nie pokazuje mi KB oderbrenych i wysłanych, obojętnie, czy text czy histogram

Tz. 2 x zadziałało, reload i nie działa :(

 

2. Nie mogę wyłączyć "PASEK JĘZYKA", zawsze po restarcie jest wł.!!

 

3. Mam patch zainstaloanego ale i tak nie działają mi WinStyle. Jak dam "kompozycje", "zastosuj" to tylko tapeta się zmienia?!?!?!? Przy StyleXp działało OK ale przeca system obiąża

 

Nie czaje, może mój system jakiś do [gluteus maximus] jest??? (w sumie dużo rzeczy się sypie, a MBM nie działa, obojętnie jaka wersja).

 

Odrazu przepraszam jeśli już to było, ale jak czytałem temat to bardziej się skupiłem jak co zrobić, a nie co jak naprawić :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie zrobić dodatkowy wykres użycia swapa. Ustawiłem w Samurize "used pagefile" i pokuje 220MB użytego swapa. Co ciekawe jak dam "free pagefile" wyświetla 770MB natomista total prawie 1GB a w systemie mam ustawionego swapa na sztywno 512MB 8O

Czy Samurize bierze te wartości z kosmosu czy po prostu XP i tak sam sobie kontroluje swapa :?:

 

Druga sprawa: wkurza mnie że skrypty do odczytu postów z tweaka i np. sharereactora trzeba odświeżać ręcznie a w Samurize ustawiłem żeby odświeżanie następowało co 10minut.. Jest na to jakieś wyjście :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Son-Goku:

1) samurize ze wszystkim sie sypie po kilku reloadach - rada: nie reloadowac :P

2) wywal go bedac w opcjach klawiatury, usun jezyki, ktorych nie potrzebujesz, powinien sie wtedy stracic

3) odpalaj .msstyle a nie .theme

4) sprawdziles czy mbm obsluguje twoja plyte ?

 

RS:

wp sux ;)

 

turzol:

1) porownaj swapy w samurize i w task managerze

2) nowe samurize nie odswieza :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Son-Goku:

1) samurize ze wszystkim sie sypie po kilku reloadach - rada: nie reloadowac :P

2) wywal go bedac w opcjach klawiatury, usun jezyki, ktorych nie potrzebujesz, powinien sie wtedy stracic

3) odpalaj .msstyle a nie .theme

4) sprawdziles czy mbm obsluguje twoja plyte ?

 

RS:

wp sux ;)

 

 

1. Nie rozumiesz. 2x WOGULE DZIAŁAŁO!!!, a nie że po reload się sypło. Nawet po resecie kompa i wł sam.. nie działa :(

 

3. odpalam .msstyle (obojętnie jaki) i wysakuje

"Właściwości:Ekran"

"wygląd"

"okna przyciski"

-styl kalsyczny Windows

-styl systemu Windows XP

"Schemat kolorów"

-standardowy windows

..

 

Mam screen'a ale nei wiem jak wrzucić :(???

PS. Wcześniej działało !!!!(może StyleXP w systemie coś spier....????)

 

4. Obsługuje !!!! Pod W2K dziłał program !!! na Stronce też jest na liście!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Son-Goku - wywal StyleXP bo to shit. Zainstaluje patcha do uxtheme.dll i po kłopocie.

 

Ze swapem sobie już poradziłem (thx Phranzee :wink: ). Ale mam jeszcze 2 pytania:

 

1. Jak odpalić skrypt pobierający newsy z onet.pl/wp.pl :?: Nie wiem jakie wartości mu tam podać :?

 

2. (może lamerskie, ale na to nie wpadłem :lol: ) Jak wstawić symbol temperatury :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę z innej beczki. Szukam ikonek do 3d Marka, Sandry i Aquamarka do ObjectDocka. Przeleciałem większość "lepszych" stron o modingu desktopu i lipa. Może macie takowe lub znacie konkretne namiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę z innej beczki. Szukam ikonek do 3d Marka, Sandry i Aquamarka do ObjectDocka. Przeleciałem większość "lepszych" stron o modingu desktopu i lipa. Może macie takowe lub znacie konkretne namiary?

Potrzebujesz ikon z tych programów czy innych ikonek dla tych programów? Bo jesli z tych programów to co za problem, ikony mozna łatwo wyciągnąć z exe'ków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę z innej beczki. Szukam ikonek do 3d Marka, Sandry i Aquamarka do ObjectDocka. Przeleciałem większość "lepszych" stron o modingu desktopu i lipa. Może macie takowe lub znacie konkretne namiary?

 

buahahah a na www.wincustomize.com byles :?: bo chyba nie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. uzywacie jakis innych skryptów niz podstawowych do Samurize? ja

foldersize (czy jakos tak) wsomie szukalem jakis innych zeby poszalec ale raczej nic ciekawego nie ma niz podstawowe :| macie jeszcze jakies ciekawe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jak mam to se przerobić????

style builder

1.No fajny ten program, a najlepsze to to że nie wiem za co się złapać :)

 

2. Po formacie DZIAŁA MBM5 :D wszystko cacy, ALE ODCZYT WYSYŁU I ODBIORU (net) DZIŁĄ TYLKO PRZEZ CHWILKE :(, tego dalej nie rozgryzłem. Winstyle też dziłają vez problemów (bez StyleXP). Czyli coś musiałem zainstalować co system zrypało, myslałem że to service pack (zawsze jak zainstaluje objętnie jaki system to sie rypie coś !!!!), ale to nie on, ciekawe co??? Może znów to coś zainstaluje :)

 

3. MÓJ TEMAT PRACY DYPLOMOWEJ "TUNNING WINDOWS'A" :D, fajnie nie ???? Przyjemne z porzytecznym :). wszystko: winstyle, kursory; ikonki, login'y itp.

Pewnie będę miał dużo problemów, i DUŻO jeszcze napisze tutaj pytań :lol: sie zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sgj - no wg tego kiedys robilem i nie ruszylo

 

slim - przeczytaj CALY temat, ktory podal sgj.....

Działa, tylko w win9x/Me nie da sie zmienic nazy dysku a zmiana ikony powinna działac w kazdej wersji windows(w 2000/Xp na pewno działa). Przykładem ze to działa jest ikona wirtualnego napędu Clone CD , która jest własnie wpisana tam do rejestru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...