Skocz do zawartości
Strongmen

Do znawcow i expertow ... DYLEMAT !!! radeon9100 vs TI4200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w zasadzie , to nie wiedzialem do konca gdzie zamiescic owy temat .. jednak jak widac zdecydowalem sie tutaj ...

 

Jestem Obecnie na etapie zmiany karty w kompie

2200 XP 256 DDR 400 mhz ABIT KD-7E

 

ROzpatruje zakup jednej z 2 kart z zupelnie 2 roznych firm

 

Pierwsza to

 

ATI Radeon 9100 128 mb DDR nie mam specialnie upatrzonej firmy zastanawialem sie nad POWER COLOR ze wzgledu na Instalowanie w 9100 pamieci 500 MHZ inne firmy 460 , 480 mhz ....

 

Druga to

 

Nvidia Geforce 4 ti 4200 64 ddr x8 agp tutaj jestem o tyle przekonany ze gdybym sie zdecydowal to bedzie to karta firmy PROLINKA

Mysle ze jest ona Stosunkowo dobra i tania a pamieci sa ponoc dobrej jakosci 3,6 ns i chodza pierwotnie ok 513 mhz ....

 

Sprostowanie ... dlaczego przywiazuje tak wielka uwage do PAMIECI ... poniewaz NIe bede ukrywal ze pragne owa zakupiona karte PODKRECIC zwlaszcza pamiec ... dlatego potrzebuje karty na dobrych szybkich pamieciach ...

 

i tutaj zapytanie ktora z OWYCH kart mozecie mi polecic .. chodzi mi o wydajnosc i jakosc ... oraz przyszlosc ...

 

Cena w sumie podobna bo Prolink Geforce 4 ti 4200 64ddr x8 kosztuje ok 470 zl ..

Natomiast jak juz wspomnialem co do radeona nie mam specialnie upatrzonej Firmy ... byc moze power color , ew MInt ... i cena ok 450 zl

 

Rozwazam ten zakup i nie moge sie zdecydowac ... CO radzicie !!! prosze o uzasadnienie !!!

 

dziekuje za wypowiedzi !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż normalnie jestem za radkami, to w tym wypadku więcej wyciśniesz z gf4, ale nie kupuj prolinka, bo prawie nic nie podkręcisz. Ta firma stosuje pamięci takie, aby było taktowanie nominalne i nic poza tym. A tak w ogóle to w tym modelu prolinka pamięci chodzą na 500, a nie 513.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej GF4TI ,128mb na r9100 to nieporozumienie i wogole r9100 ze slabych firm to nieciekawa propozycja

gf4 tez jakiejs lepszej firmy znajdz bo mozesz sie wpakowac w szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jes tdylemat, to jest głupie pytanie ! wiadmo że Ti4200 wymiata takiego radka ale radek jest tańszy. BTW jak można dać za R9100 aż 450 zł ?? przecież ta karta kosztuje normalnie 300-350zł, np saphire czy herc. a te 128 MB to pic na wodę, nic nie daje oprócz tego że pogarsza podkręcalność karty.

 

z tych 2 TYLKO GF 4 Ti 4200 :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jes tdylemat, to jest głupie pytanie ! wiadmo że Ti4200 wymiata takiego radka ale radek jest tańszy. BTW jak można dać za R9100 aż 450 zł ?? przecież ta karta kosztuje normalnie 300-350zł, np saphire czy herc. a te 128 MB to pic na wodę, nic nie daje oprócz tego że pogarsza podkręcalność karty.

 

z tych 2 TYLKO GF 4 Ti 4200 :!:

Przyslowie mowi ze nie ma glupich pytan a sa tylko glupie odpowiedzi :lol:

 

Argh... grrrr.... wrrr..... roar.... - ciężko tak zajrzeć tu: http://forum.purepc.pl/search.php 

Argh... grrrr.... wrrr..... roar.... - ciężko odpisać? :lol:

 

Ti4200 of course :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...