Skocz do zawartości
Noah13

Dokupienie dysku + adapter sata na DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jestem na etapie kupowania części do nowo składanego komputera. Mam już dwa dyski m2 - lexar nm710 i crucial p5 plus, oba po 1TB. I tyle mam miejsc na płycie głównej. Pomyślałem, żeby dokupić dodatkowo dysk SSD sata około 480-512GB. Posłuży mi on do zgrania plików ze starego PC i planowo na nim będę je przetrzymywać. Będą to w miarę cenne dane, ale będę też regularnie robił ich kopię na dysk zewnętrzny.

Tu pytanie - który dysk na rynku przy budżecie ~140zł sprawdzi się tu najfajniej? Od szybkości bardziej preferowałbym wytrzymałość.

 

Drugie pytanko - jaki polecacie adapter SATA na usb, który pozwoli od czasu do czasu podłączyć starego HDD i przede wszystkim napęd DVD 5.25?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... po co tyle dysków SSD? Zamiast tych trzech dysków SSD, wolałbym jeden porządny SSD 2TB.

Napęd DVD jak chcesz używać jako zewnętrzny, to kup po prostu zewnętrzny - widziałem kieszeń na napędy 5,25 i kosztowała więcej, niż DVD na USB 🤣

Natomiast HDD właduj w kieszeń USB na dyski 3,5" (prawdopodobnie 3,5", bo oczywiście nie napisałeś jaki to HDD) pokroju LC-POWER LC-35U3 (jedna z niewielu obudów na rynku z metalową tacą wewnętrzną, wsuwaną w metalowy korpus = dobre odprowadzanie ciepła).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czekam za dostawą , zobaczymy czy targnie dyski 3.5 cala.  

https://allegro.pl/oferta/adapter-usb-3-0-sata-przejsciowka-do-dysku-hdd-ssd-13670791391

właśnie sprawdziłem dyski SSD ok , HDD 2.5 ok 

 HDD 3.5 nie startuje,  ja do dysków 3.5 to mam kieszeń z zasilaczem 2A , tutaj chodziło tylko o samo sprawdzenie.

Edytowane przez Mr.T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mr.T... napisał:

Witam

czekam za dostawą , zobaczymy czy targnie dyski 3.5 cala.  

https://allegro.pl/oferta/adapter-usb-3-0-sata-przejsciowka-do-dysku-hdd-ssd-13670791391

To jest adapter do dysków 2,5 cala. Do 3,5 potrzebny inny, z dodatkowym zasilaniem. Ja kupiłem ostatnio na Ali za ...2zł po rabatach z 20 paru i śmiga elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kyle napisał(a):

... po co tyle dysków SSD? Zamiast tych trzech dysków SSD, wolałbym jeden porządny SSD 2TB.

Napęd DVD jak chcesz używać jako zewnętrzny, to kup po prostu zewnętrzny - widziałem kieszeń na napędy 5,25 i kosztowała więcej, niż DVD na USB 🤣

Natomiast HDD właduj w kieszeń USB na dyski 3,5" (prawdopodobnie 3,5", bo oczywiście nie napisałeś jaki to HDD) pokroju LC-POWER LC-35U3 (jedna z niewielu obudów na rynku z metalową tacą wewnętrzną, wsuwaną w metalowy korpus = dobre odprowadzanie ciepła).

Części zbieram od kilku miesięcy. Lexara kupiłem względnie wcześniej i na tym miało zostać, ale pojawił się dodatkowy zastrzyk gotówki, fajna promka i dokupiłem drugi dysk później 😉 aktualnie rozważam SSD na sata w okolicach 500gb za około 140zł. Co jest najfajniejszego w tym przedziale?

Kieszeń na DVD i HDD kupować osobno to spory wydatek, dlatego pytam o adapter SATA z zasilaczem. I tak będę to podłączał dość rzadko, a to bardzo uniwersalne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung QVO pod wzgledem ceny i niezawodnosci wydaja sie najlepsze. Wydajnosciowo tez zblizone do MX500 mimo braku cache. Co do DVD to tez polecam zewnetrzny naped na USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mr.T... napisał:

Witam

czekam za dostawą , zobaczymy czy targnie dyski 3.5 cala.  

https://allegro.pl/oferta/adapter-usb-3-0-sata-przejsciowka-do-dysku-hdd-ssd-13670791391

Nawet w opisie produktu podają, że ten adapter nie działa z dyskami 3,5 oraz napędami....

 

22 godziny temu, Noah13 napisał:

Drugie pytanko - jaki polecacie adapter SATA na usb, który pozwoli od czasu do czasu podłączyć starego HDD i przede wszystkim napęd DVD 5.25?

Może coś takiego?

https://allegro.pl/oferta/unitek-adapter-usb3-0-sata-hdd-ssd-2-5-3-5-y-1039-14961546628

https://allegro.pl/oferta/adapter-na-dysk-usb-3-1-reagle-sata-3-5-2-5-hdd-ssd-do-12tb-zasilacz-24w-12258666198

Nie mam, nie korzystałem, za to ludzie w komentarzach są całkiem zadowoleni. Jak zasugerował @B@nita, na aliexpress dostaniesz coś podobnego za mniejsze pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2024 o 09:14, B@nita napisał(a):

Ja kupiłem takie cudo i działa, wersja EU z zasilaczem : Klik

Dzięki 🙂 ta cena trochę podejrzana, skoro na allegro po 80zl chodzą 😮

 

Dzięki za porady, jeszcze kwestia dysku. Bo budżet to jakieś 140 złotych, a kolega wyżej zaproponował za ponad 200. W tej niższej półce cenowej co jest najlepsze? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Noah13 napisał:

Dzięki 🙂 ta cena trochę podejrzana, skoro na allegro po 80zl chodzą 😮

 

Nie byłby to pierwszy raz, kiedy u nas płaci się za tę samą chińszczyznę wielokrotność tego, co zapłaci się bezpośrednio u nich... Do sporadycznego użytku? Brałbym bez marudzenia. Oferta z linka B@nity wygląda ok - 1400 komentarzy ludzie zostawili. Do tego oferta "choice" - do 15 dni od odbioru możesz zwrócić za darmo, gdyby coś miało być nie tak. Wiele nie ryzykujesz, a kilkadziesiąt zł można oszczędzić...

55 minut temu, Noah13 napisał:

Dzięki za porady, jeszcze kwestia dysku. Bo budżet to jakieś 140 złotych, a kolega wyżej zaproponował za ponad 200. W tej niższej półce cenowej co jest najlepsze? 

...A zaoszczędzoną kasę na adapterze dorzuciłbym do np. wspomnianego wyżej Cruciala MX500, którego można kupić w okolicach 220 zł za 500 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brachol napisał(a):

A zaoszczędzoną kasę na adapterze dorzuciłbym do np. wspomnianego wyżej Cruciala MX500, którego można kupić w okolicach 220 zł za 500 GB.

No jasne, to brzmi sensownie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Noah13 napisał:

Dzięki 🙂 ta cena trochę podejrzana, skoro na allegro po 80zl chodzą 😮

Co tam podejrzanego? Janusze biznesu na allegro którzy sprzedaja to samo tylko o wiele drożej?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2024 o 09:14, B@nita napisał(a):

Ja kupiłem takie cudo i działa, wersja EU z zasilaczem : Klik

Jakie parametry zasilacza są potrzebne do tego adaptera? Bo kurczę zamówiłem bez, to może sam zasilacz wezmę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Noah13 napisał:

Jakie parametry zasilacza są potrzebne do tego adaptera? Bo kurczę zamówiłem bez, to może sam zasilacz wezmę. 

Output 12v 2A i plus w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...