Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

... (ja przy -3 nie widziałem tablicy B) ).

 

 

 

napewno widziałeś ... tylko rozmazane ;)

 

 

 

ja mam komisje 12 lut, jeszcze musze się do okulisty wybrać po jakieś zaświadczenie, u alergologa juz byłem ale nie umiem się doczytać co napisał ;p, moze dostane D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie... Czy alergicy dostają A ? :D Bo jak ja jestem uczulony na trawy,zboża itp. to chyba nie zaczne na poligonie kichać z bronią w ręku :lol2:

Poszukaj w Wykazie chorób i ułomności istotnych przy ocenie zdolności do odbywania służby wojskowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaeres

 

WTF??

No napisales, ze lajt miales.

@bober9035: bez kitu przynajmniej nie musiałem siedzieć w szkole i mogłem sie wyspać

Rozumiem, ze to chodzilo wlasnie o sluzbe albo czegos w Twojej wypowiedzi nie zrozumialem.

Tylko kucharze, kierowcy badz pisarze maja w monie lajt.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz i tak ciezko zwiac od wojska, :) kazdy sie broni studiami z tym ze po 12 czy tez 18 miesiacach po studiach nadal mogą sie o tą osobę upomnięc, jak sie nie upomną to spokój :) wiec czy studia czy nie, jest szansa złapać fale i wiatr w żagle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh ja za jakies 14 miechow bede pelnoletni kurde i nie chce isc do woja. Musze zaczac sie uczyc bo jak narazie to kfalifikuje sie do wywalenia ze szkoly:/. Niepotrzebnie straszycie bo sie juz boje. I tyle sie slyszy w telewizji o tych mydekach itp. Wie ktos jaka jest szansa ze za rok wojsko bedzie nieobowiaskowe? :D :D

Edytowane przez Gucio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj dzwoniłem do WKU i babka mi powiedziała ze jak skoncze studia - koncze w marcu to mam wpasc z dyplomem i wtedy jak sobie zapisza to maja 12 miechow zeby mnie powolac i ze jak po studiach to sie idzie na 3 miesiace. Dodatkowo jeszcze miałem w czasie studiów Przysposobienie Obronne i dzieki temu mozna zgłosić się na ochotnika, że się chce odbyć taki szybki kurs w czasie wakacji (6 tygodni). Jesli wezma na kurs to tylko 6 tygodni i juz a jesli nie to rezerwa, wiec to chyba najlepsze rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stronka z chorobami:P http://nowaaurora.republika.pl/armia_schorzenia.htm

za garba daja D :P

 

za brak penisa tez:P ciekawe na co komu penis w wojsku:P

 

 

co to sa zdolnosci adaptacyjne?? i ich uposledzenie?:>

 

wie ktos moze czy za zle widzace jedno oko (widze tyko 3 gorne zedy na tablicy i pojedyncze litery) nie da sie tego skorygowac okularami dostane D?:>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za garba daja D

Ja mam krzywy kręgosłup(nie, że mam garba, ale skrzywienie jakies tam jest)

 

A ponadto podobno coś z płucami i prawdopodobnie astme wysiłkową, pisze "prawdopodobnie" bo jeszcze nie uzgodniłem ostatecznej wersji z lekrzem B)

 

Także mam nadzieje, że wojsko da mi spokój :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Najlepszy sposob od woja zrobic sobie tatuaz !! Trawly i widoczny sa to cechy charakterystyyczne i jak co to moga cie rozpoznac na froncie i dlatego takich nie biora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie sprawa ma z osobai ktore maja zawiasy??Mam miec do czerwca(tego roku) a na komisje mam isc 10 marca.Czy osoby karana ida do wojska bo slyszalem ze nie

jasne że idą, dla armi to żadna przszkoda :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - tatuaż musi być widoczny

musiałbys go sobie na twarzy zrobić, na dłoniach w wiekszości przypadków im nie przeszkadza

to co zakryje mundur sie nieliczy :lol:

poza tym czy warto niszczyc sobie skore tylko po to, żeby nie pójść do wojska :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem to na stronie podanej przez Rocca:

 

8. Szyja, klatka piersiowa, kręgosłup

 

Zniekształcenie obojczyka znacznie upośledzające sprawność obręczy barkowej - E; skrzywienia i wady kręgosłupa wrodzone lub nabyte znacznie upośledzające sprawność ustroju - E; Garb - D/E; choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa znacznie upośledzająca sprawność ustroju -- E; zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa - E/D.

Czyli już mam to z głowy, hehe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie sprawa ma z osobai ktore maja zawiasy??Mam miec do czerwca(tego roku) a na komisje mam isc 10 marca.Czy osoby karana ida do wojska bo slyszalem ze nie

 

 

 

wyrok w twoim wieku, za co jeśli można wiedzieć

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za garba daja D :P

 

za brak penisa tez:P ciekawe na co komu penis w wojsku:P

co to sa zdolnosci adaptacyjne?? i ich uposledzenie?:>

 

wie ktos moze czy za zle widzace jedno oko (widze tyko 3 gorne zedy na tablicy i pojedyncze litery) nie da sie tego skorygowac okularami dostane D?:>

Hehehe niezle texty :D

Zalezy od komisji, bo uwierz mi ze nie wszyscy sie tak pieknie stosuja do tego wykazu. To jest Polska. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe niezle texty :D

Zalezy od komisji, bo uwierz mi ze nie wszyscy sie tak pieknie stosuja do tego wykazu. To jest Polska. :mur:

No racja to jest Polska :mur: ale podobno ma być lepiej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja to jest Polska :mur: ale podobno ma być lepiej :wink:

Ma być lepiej, bo teraz wojskowi twierdzą, że wolą brać do wojska ludzi inteligentnych i wykształconych itd.

 

Ponoć armia ma być nowoczesna i wykształcona, pewnie dlatego np. osoby, które nie ukończyły szkoły podstawowej nie mają szans na dostanie się do wojska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być lepiej, bo teraz wojskowi twierdzą, że wolą brać do wojska ludzi inteligentnych i wykształconych itd.

 

Ponoć armia ma być nowoczesna i wykształcona, pewnie dlatego np. osoby, które nie ukończyły szkoły podstawowej nie mają szans na dostanie się do wojska.

no to jak pojde do jakis wojsk inzynieryjnych to co sam te mosty bede budowal?? raczej powinni takich brac zebym ja wyksztalcony czlowiek nie musial sie meczyc:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak pojde do jakis wojsk inzynieryjnych to co sam te mosty bede budowal?? raczej powinni takich brac zebym ja wyksztalcony czlowiek nie musial sie meczyc:P

Zebys sie tylko Arnie nie przeliczyl ;] Wojsko nie szanuje ludzi wyksztalconych, oni niczego nie szanuja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką sprawę: na komisji lekarskiej byłem rok temu na wiosnę, we wrześniu zmieniałem uczelnię, no i stara uczelnia oczywiście dała znać wku że już nie jestem ich studentem. Z obecnej uczelni mam papierek że się uczę ale jeszcze nie udało mi się go zanieść do wku B) Czy mam czekać na wezwanie i wtedy przyjść z kwitkiem czy lepiej jednak uprzedzić fakty i jakoś teraz się wybrac?

 

I jeszcze jak to jest z tym przeniesieniem do rezerwy po 12 czy 18 m-cach? To się liczy od daty dostania kategorii? I kiedy 12 a kiedy 18? Może to już było ale nie czytałem całego tematu, rozrósł się strasznie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być lepiej, bo teraz wojskowi twierdzą, że wolą brać do wojska ludzi inteligentnych i wykształconych itd.

 

Ponoć armia ma być nowoczesna i wykształcona, pewnie dlatego np. osoby, które nie ukończyły szkoły podstawowej nie mają szans na dostanie się do wojska.

wykształcenie podstawowe = podstawówka + gimanzjum

a po gimnazjum, jak ukończysz 18 lat i nigdzie sie nie uczysz to dostaniesz wezwanie

tak samo możesz być szeregowym zawodowym po gimnazjum jesli ukonczyłes 18 lat

ba - do wojska mozna pojsc nawet w wieku 17 lat jesli jest pozwolenie rodziców i na komisji potwierdza ze jestes zdolny do słuzby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

a co wy sie tak boicie tego wojska ?? może uznacie mnie za debila ale na komisje nie zaniosłem zadnych papierów z chorobami załmaniami i innymi takimi tylko po to zeby dostac kategorie A :) a w zwiazku z tym ze poszedlem na studia zglosilem sie na przeszkolenie wojskowe i odsluzylem swoje w czasie zeszlorocznych wakacji :) armie mam za soba moze zapieprz i byl ostry ale z czasem pozostaja tylko dobre wspomnienia :) moze i trwalo to tylko 6 tygodni i nijak siee to ma do 9 miechow ale dwa tygodnie na poligonie to juz cos :) ja tam nie zaluje swojej decyzji wedlug mnie warto isc do woja bo co to za facet bez wojska ?? zdecydowal bym sie na to nawet jak bym mial isc na te 9 miechow pomyscie ze nasi ojcowie byli w woju dwa lata :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...