Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

patent na ciecie szkła wypróbuje przy jakiejś okazji

a twój przyszły syn będzie w tedy pełnoletni i jak go wychowasz tak postąpi i nie wieże aby nie miał swojego zdania na ten temat i wątpię żebyś go do tego zmusił choć może chcieć iść i tego też nie byłbyś w stanie zmienić, no chyba że chcesz być tyranem :)

stay rude

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie skojarzylo :>

 

Ojciec Stalina krótko go trzymał

napierdalał bez końca, karma boląca

Ojciec Stalina wykonał olbrzyma

kata milionów, upiora domów

 

Ojciec Hitlera ciągle go napierdzielał

pasem go ćwiczył, a mały razy liczył

Ojciec Hitlera stworzył fuhrera

co skończył na grobie idei chorej swojej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sie zastanawiam w jakim stopniu ogranicza, jakich zawodów itp.. Heh bo właśnie sie zastanawiam czy warto pokazywać badania lekarskie czy mieć A, bo i tak pewnie pójde gdzies na studia:D Chociaż z drugiej strony jak by nie poszło ze szkołą, to czy da sie później jakoś odwołać od kategorii A??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odwołać ? jak to ? D to trwały uszczerbek na zdrowiu, chcesz udowadniać że nagle cudownie pozbyłeś się wady serca :D

 

napewno nie przeszkodzi ci to w pracy w banku ale w każdej instytucji rządowej będzie to dyskwalifikacją po części

 

z resztą kazdy pracodawca może patrzeć na kategorie - po co im chory pracownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ja wlaśnie odwrotnie, jak dostanę A to czy mogę przyjść poźniej jak np. bym nie zdał maury albo nie dostał sie do szkoly :D z badaniami lekarskimi, że ja jednak jestem niezdolny do slużby :D Bo wojo dla mnie śmierdzi nudą, poza tym dusze sie bez gg i internetu, wiec to niewykonalne by isc:]

Edytowane przez AbsoluT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

katerogia D oznacza że jesteś ułomny

1265802[/snapback]

No dziękuję bardzo <_<

Jeśli powiem, że chciałbym może iść do wojska (taaaa hehehe) ale wada wzroku (-2dp) wyklucza taką możliwość. Wada niewielka (kto nosi szkiełka to wie, ale zarazem upierdliwa lekko) i nie zwalniająca ze służby wojskowej, ale przydzielili mi tylko i wyłącznie za to D! Mimo, że nie mogą dać takiej kat za samą wadę wzroku - minął ustawowy czas na, uwaga - WYLECZENIE wady (proponuję witaminę C i rumianek :D ) i musieli mi taką przyznać.

I co? Nazwiesz ludzi w okularach kalekami, a może jestem ułomny z tego powodu.

Poprostu to co zachwalacie to jeden wielki burdel. Skoro Oni nie potrafią trzymać dyscypliny w swoich urzędach, sami nie znają swoich zarządzeń to mają mnie uczyć dyscypliny? Niech się wypchają (u tapicera) swoimi "wartościami".

Można to przyrównać do szkoły - nauczą Cię tego i tamtego! G..... prawda. Byliście w szkole/studiach i wiecie, że początkowe wyobrażenia co ja tam będę robił i jakich to wielkich rzeczy się nauczę to brednie! Jeśli sam o siebie nie zadbasz to nikt tego nie zrobi.

Rozumiem - szkolenie na poziomie, kultura, przydatna wiedza - może wtedy chętnie poszedłbym do woja. A tak? perspektywa słuchania debila po podstawówce, z wypaczoną psychiką, który zachowuje się jak baba bo nie wie czego sam chce mnie nie pociąga. Minęły czasy świetności wojska. W ramach odwetu, powiem że ułomni ludzie idą do woja - zgadzając sie na takie traktowanie - podciągnę to pod ubezwłasnowolnienie, bo w woju nie piśniesz słówkiem jak Cię będą katowali - przełożony to Twój pan i władca.

 

No offense dzielne wojaki <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułomność to wada, interpretować to słowo można w każdy sposób od lekkiego do obraźliwego. Po wojskowemu jest to ułomność, newt jest rubryka tak nazwana dla kategorii innych niż A.

 

To czy jest się ułomnym dla wojska czy dla siebie lub ludzi to są DWIE różne sprawy.

 

Mi chcieli wlepić D za nie wiem skąd wzięte płaskostopie, na szczęście jakos sie wybroniłem bo teraz bym żałował choć w tamtym okresie wiele bym dał za D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D nie daja tylko z jakies choroby czy "ulomnosci" niewyleczalne. Sam dostalem 3x D (co sie przelozylo na kat E ogolnie) - 1x za zespol gilberta (podwyzszona bilirubina, teoretycznie powinienem przestrzegac jakiejs diety itp. itd. - ale zyje i bez przestrzgania takowych), 1x za bardzo niska wage (od czasu gdy bylem wazony przytylm 10kg, a napewno jeszcz zgrubne - wiec to sie zmieni. No i 1x za "fobie szkolna" z ktorej cudownie ozdrowialem - tj. na studiach nie mam problemow juz zadnych.

A wiec tylko z tej bilirubiny nie moge sie "wyleczyc", zostaloby mi 1x D. A gdybym jej nie mial ? to gdybym teraz ponownie szedl na jakies badania, dostalbym pewnie A.

Tyle jesli chodzi o nieuleczalne ulomnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na komisji wojskowej przydzielono kategorie A. Wada wzroku (-1,5dp) wcale nie dyskfalifikowal mnie do przydzielenia tej kategorii, choc nie wiem czy mam sie cieszyc czy smucic :). Z tego co pamietam to nawet ludzie z dosc znaczym skrzywieniem kregoslupa dostawali kat A, tak wiec jak juz ktos powiedzial miedyz ulomnymi a ulomnymi jest roznica. Wszystko zalezy od lekarza :P.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jest tak że kazdy posiada taką kategorie, jaką chce a nie na jaką zasługuje.

 

Dzięki temu do wojska idą ci co chcą lub którym jest to obojętne. Inni załapują się na D lub E i mają spokój.

 

Jak kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jest tak że kazdy posiada taką kategorie, jaką chce a nie na jaką zasługuje.

 

Dzięki temu do wojska idą ci co chcą lub którym jest to obojętne. Inni załapują się na D lub E i mają spokój.

 

Jak kto woli.

1266076[/snapback]

Taa, jasne - chyba jak się kopertę da - ja dostałem A, mimo, że nie chciałem, mimo że mam lekką wadę wzroku - ale tylko w jednym oku - okazuje się że na jedno oko, to można być nawet ślepym, a i tak się A dostanie (w każdym razie tak mi w szpitalu wojskowym powiedzieli - no może nie ślepym :) )...

 

Na razie mam studia, więc mnie to nie obchodzi, a później coś wymyślę... a nie mam zamiaru tracić cąłych wakacji na durne wojsko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy wiesz - chciec a móc to dwie różne sprawy ale jak się bardzo chce to właśnie załatwia się jakiś papier albo koperte. Kilku moich znajomych zapłaciło gigantyczne pieniądze żeby mieć spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. kategoria zdrowia w książęce wojskowej nigdy podkreślam nigdy niema wpływu na możliwość wykonywania jakiegokolwiek zawodu kto pracuje ten wie, do rzeczy z książeczki wojskowej potrzebne są: numer, stosunek do służby, ewentualnie stopień gdy taki stosunek został odbyty, oraz przynależność do wku

o tym czy możesz pracować w danym zawodzie decyduje lekarz medycyny pracy jest to jedyny lekarz który ma takie kompetencje

2. kategorie wojskowe maja wpływ tylko w wojsku stad też ich nazwy:

A zdolny do odbycia służby wojskowej

B czasowo nie zdolny do odbycia służby wojskowej(odroczenie)

D niezdolny do odbycia służby wojskowej w czasie pokoju

E niezdolny do odbycia służby wojskowej w czasie wojny i pokoju

 

paragrafy określają schorzenia itp.

 

3. chorować możesz od dziecka ale jeśli nie przyniesiesz na to glejtów, to nici z twej choroby

4. na d najlepszy jest psychiatra i jakieś załamanie nerwowe czy nerwica, i niema bata byś poszedł w kamasze

albo padaczka którą to stwierdza się tylko w wywiadzie

nie mąćcie chłopakom jak nie znacie szczegółów są ustawy tam można sprawdzić za co przysługuje jaka kategoria i możecie sobie nato "chorować"

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na możliwośc wykonywania nie ma ale jak pracodawca bedzie miał do wyboru dwóch takich samych ludzi z różnymi kategoriami to wybór jest oczywisty

 

widac nie szukales pracy w powaznych instytucjach, teraz kazdy sie pyta o kategorie wojskową nawet do pracy w banku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymek niestety niema dóch takich samych ludzi zasze jeden jest lepszy albo ma wyższa sile przebicia albo wiecej kultury przecież wiesz jak jest, jedyne pytanie jakie pojawia się od pracodawcy to stosunek do śłużby, awynika to z tegoże nikt nie bedzie wprowadzał do pracy ( czytaj uczył, pokazywał knify, zdradzał sekrety) jeśli w ciu roku mu takiego pracownika zabierze ministerstwo obrony narodowej, pracodawca niechce tracić na tym dlatego tak to wyglada

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie spotkalem ze stwierdzeniem, ze np. dobrze sie nie przyznawac na komisji ze sie ma prawko i dostac kategorie E, bo moga prawko zabrac... ogolnie E jest rzeczywiscie zla i moga byc z nia problemy, D jest jeszcze w miare bezpieczna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam dostalem 3x D (co sie przelozylo na kat E ogolnie) - 1x za zespol gilberta (podwyzszona bilirubina, teoretycznie powinienem przestrzegac jakiejs diety itp. itd. - ale zyje i bez przestrzgania takowych)

No ja mam właśnie dokładnie to samo, podwyższoną bilirubinę (2.75), samo sie zrobilo :]. Zastanawiam sie tylko czy wystarczy pokazać samo badanie gdzie jest to wykazane, czy musze mieć specjalną karteczke od lekarza, bo za bardzo nie chce mi sie czekac miesiaca na wizyte a pozniej u lekarza spedzic calego dnia :D

Pocieszający jest fakt, że D nie ma wpływy na dostanie pracy, bo juz sie przeraziłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbytorq ma troche racji z tym prawem jazdy. Ja podalem, ze mam prawko, w woju dostalem kat E. Nie wiem czy dlatego sobie o mnie przypomnieli, ze dostalem wlasnie ta kategorie, czy wynikalo to ze wspomnianych juz przeze mnie problemow szkolnych (pscholog i te sprawy), w kazdym razie wyslali mnie na badania spcjalistyczne dla kierowcow... Takie jak miedzy innymi robi sie kierowcom ciezarowek. Oprocz oplat i straconego czasu, musialem sie prosic o nowe prawo jazdy - tym razem czasowe 3 letnie. Po tym okresie znowu spowrotem oddadza mi prawojazdy bezterminowe (bede sie jeszcze musial raz zglosic do lekarza), za co oczywiscie znowu wezma troche kasy :)

Podkreslam - nie wiem czemu kazali mi te testy robic, ale mozliwe ze z powodu kategorii w wojsku.

 

Absolut: ja mialem troche papierkow, napewno wyniki badan krwii i lepiej jednak byloby miec cos od lekarza(wydaj mi sie, ze mialem. A tak btw. pierwsyz raz spotykam osobe, ktora ma tez ta dolegliwosc. Masz z tego powodu jakies problemy (ja raczej wiekszych nie) ?? Bo lekarz na komisji, jak mu powidzialem, ze raczej z powodu tejze bilirubiny nie mam wiekszych problemow, zdziwil sie i to bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie tez lekarze robili oczy, że duża ta bilirubina, zrobili mi jakies testy na żółtaczkę i w ogole aż w koncu stwierdzili, że to od stresu:D Jak nie wiedzą co zrobić to zawsze zwalą na stres i przemęczenie :D W sumie nie wiem czy mam jakies dolegliwości, czasami cos pobolewa z lewej albo prawej strony ale nawet nie wiem czy to od tego. Jak dla mnie to tylko mój brzuch zrobił sie od tego strasznie głośny, ciągle cos w nim halasuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem(j92-w94), nie żałuje-poznałem fajnych ludzi i z niektórymi przyjażń trwa do dziś...

Mój avatar to zdjątko z T-72 w czasie poligonu

Edytowane przez viking34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem wezwanie na komisję wojskową :|

 

I teraz trzeba zacząć kombinować żeby mieć D/E. Napewno mam niedowagę (60kg i 185cm), okulary -3, jakieś tam skrzywienie kręgosłupa i cholera wie co jeszcze :P Jakie by tu jeszcze badania porobić :) Co to jest ta podwyższona bilirubina ?? Może bym jeszcze to miał to by już super było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem wezwanie na komisję wojskową :|

 

I teraz trzeba zacząć kombinować żeby mieć D/E. Napewno mam niedowagę (60kg i 185cm), okulary -3, jakieś tam skrzywienie kręgosłupa i cholera wie co jeszcze :P Jakie by tu jeszcze badania porobić :) Co to jest ta podwyższona bilirubina ?? Może bym jeszcze to miał to by już super było :)

1268940[/snapback]

niedowaga nic Ci nie da, kumpel przy wzroscie 196cm wazy 66kg i nawet to komisji nie zainteresowalo, a za okulary i kregoslup dostaniesz pewnie paragraf :P - wariant pesymistyczny, moze cos wykombinujesz na D, na E raczej nie licz :)

ja mam A +zryty kregoslup :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...