Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdąż jest, że rocznik 1983 przenoszą w tym roku do rezerwy? Rad byłbym wielce, gdyby tak było, bo te parę miesięcy biegania w moro nabruździłoby mi prawie tak, jak pobyt w "miejscu odosobnienia".

 

700 pesos "żołdu" dla jedynego żywiciela rodziny, łał. A doradcę finansowego zapewniają? Wszak taką forsę szkoda przepuścić na dyrdymały, lepiej mądrze zainwestować :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel dostał ostatnio liścik z Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w którym jest napisane, że ma się stawić 12 lutego, ale nie napisano w jakim celu. Był rok temu na komisji wojskowej, lekarze stwierdzili że przez bark (który juz mu 2 razy wypadł) jest niezdolny do służby i że listownie dostanie zawiadomienie o kategorii jaką otrzyma. Do dzisiaj nie przyszło zawiadomienie.

Ktoś ma jakieś pomysły w jakim celu mogą go wzywać do BBiZK?

Tak dziwnie trochę, ni z gruchy ni z pietruchy...jeśli by chodziło o wezwanie do zasadniczej służby wojskowej to to chyba jest załatwiane przez WKU czyż nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdąż jest, że rocznik 1983 przenoszą w tym roku do rezerwy? Rad byłbym wielce, gdyby tak było, bo te parę miesięcy biegania w moro nabruździłoby mi prawie tak, jak pobyt w "miejscu odosobnienia".

 

700 pesos "żołdu" dla jedynego żywiciela rodziny, łał. A doradcę finansowego zapewniają? Wszak taką forsę szkoda przepuścić na dyrdymały, lepiej mądrze zainwestować :>

Teraz nie ma czegos takiego jak przenoszenie calego rocznika do rezerwy. Przenosza 90% tych ktorzy w tym roku skoncza studia bez opoznien (oczywiscie broniac rowniez magisterke).

Z reszta, przeczytaj najnowsze rozporzadzenia ministra obrony - tam jest wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moje pytanie brzmi co trzeba wziąć ze sobą na te badania lekarskie ?? Jakieś zdjęcie trzeba czy coś ? :lol:

ja bralem fote do ksiazeczki wojskowej, dowod osobisty i zaswiadczenie ze szkoly. jak jestes na cos chory to musisz miec papier na wszystko bo "na slowo" to nikt ci nie uwierzy ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bralem fote do ksiazeczki wojskowej, dowod osobisty i zaswiadczenie ze szkoly. jak jestes na cos chory to musisz miec papier na wszystko bo "na slowo" to nikt ci nie uwierzy ;)

I najlepiej karte ze szpitala, przychodni z historia choroby. Same wyniki malo daja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA właśnie z komisi wróciłem :P

Wziąłem ze sobą: dowód, fotke, opinie lekarza i wyniki badań, zaświadczenie z LO.

Lecze sie w wojewódzkiej poradni naczyniowej czy cos, dałem opinie lekarza na temat, wyniki kapilaroskopi dwa, pokazałem łapki i jest D

Wzrok mam nie bardzo, i bede sie musiał do okulity udać, pewnie mi to w papiery wpisali, ale mam nadzieje że prawka mi nie odbiorą :|

 

P.S

Jak mnie badali, miałem podwyższone ciśnienie i tętno i zapytali czy sie stresuje, odpowiedziałem że tak bo jestem nerwowy i nadpobudliwy, i babka do faceta od genitaliów:P mówi "prosze na siebie uważać.."

Umyjcie sie :D Przyszedł jakiscygan i go wypiepszyli, poszedł do komendanta i ten mu powiedziałże ma sie jutro zgłosić..

Czy wam tez paczyli w kakaowe oko macając wszystko naokoło ? :?

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie badali, miałem podwyższone ciśnienie i tętno i zapytali czy sie stresuje, odpowiedziałem że tak bo jestem nerwowy i nadpobudliwy, i babka do faceta od genitaliów:P mówi "prosze na siebie uważać.."

Umyjcie sie :D Przyszedł jakiscygan i go wypiepszyli, poszedł do komendanta i ten mu powiedziałże ma sie jutro zgłosić..

Hmm... nie zapominajcie się umyć idąc na komisję lekarską! Niekoniecznie kąpiel, ale przynajmniej prysznic! :)

 

Czy wam tez paczyli w kakaowe oko macając wszystko naokoło ? :?

Nie! Jak masz wszystko na swoim 'miejscu', to wystarcza im tylko rzut okiem, tylko w przeciwnym wypadku dokładnie sprawdzają czy wszystko jest na swoim 'miejscu'...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie zapominajcie się umyć idąc na komisję lekarską! Niekoniecznie kąpiel, ale przynajmniej prysznic! :)

Kapiel = prysznic (tylko mniej wody), wiec na jedno wychodzi :)

 

 

Ja pamietam jak bylem na badaniach, wchodzilo sie po 3 osoby, jeden koles jak sie rozebral to tak walilo (zeby nie pisac mocniejszych slow), ze pasc mozna bylo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapiel = prysznic (tylko mniej wody), wiec na jedno wychodzi :)

Ja pamietam jak bylem na badaniach, wchodzilo sie po 3 osoby, jeden koles jak sie rozebral to tak walilo (zeby nie pisac mocniejszych slow), ze pasc mozna bylo :/

Ale mnie rozbawiłeś! A czy był umyty, czy ten stan był spowodowany 'kolorem' jego skóry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie! Jak masz wszystko na swoim 'miejscu', to wystarcza im tylko rzut okiem, tylko w przeciwnym wypadku dokładnie sprawdzają czy wszystko jest na swoim 'miejscu'...

Albo jak sie ma zarost większy niż na głowie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam na wszystko trzeba miec papier :D nawet jak masz 1m wzrostu a przyniesiesz papier ze masz 1.8m to dadza ci A zamiast D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jak sie ma zarost większy niż na głowie :lol2:

Sorry! Masz rację! A więc poprawiam apel: jak idziecie na WKU, to weźcie prysznic (bo kąpiel to to samo! - wg SKRYTOBOJCA'y) i odwiedzcie fryzjera, niezależnie od stanu waszej fryzury na głowie!

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyhyhy. Jutro o 11:30 macańsko mnie czeka. Szczerze? Nie mogę się doczekać ;]

 

Dowód jest, zdjęcie jest (musiałem przyciąć do 3x4 :lol:), wezwanie jest, potwierdzenie rejestracji jest, pół segregatora z poradni specjalistycznej jest...

 

Do boju ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry! Masz rację! A więc poprawiam apel: jak idziecie na WKU, to weźcie prysznic (bo kąpiel to to samo! - wg SKRYTOBOJCA'y) i odwiedzcie fryzjera, niezależnie od stanu waszej fryzury na głowie!

 

:)

A ty idziesz do WKU na wstawke czy poderwać przewodniczącego tej komisji :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pół segregatora z poradni specjalistycznej jest...

 

Do boju ;]

Poca! Z tym pół segregatorem z poradni specjalistycznej chcesz wyruszyć do boju? Przecież Ty ich walkowerem rozłożysz (pół segregatora!)...

 

 

A ty idziesz do WKU na wstawke czy poderwać przewodniczącego tej komisji :mur:

Hmm... te zabawy miałem ponad 10 lat temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie ma czegos takiego jak przenoszenie calego rocznika do rezerwy. Przenosza 90% tych ktorzy w tym roku skoncza studia bez opoznien (oczywiscie broniac rowniez magisterke).

Z reszta, przeczytaj najnowsze rozporzadzenia ministra obrony - tam jest wszystko :)

Nawet teraz po mgr nie przenoszą. Jedynie po 1.5 roku jeśli nie zgłoszą się do Ciebie abyś odsłużył 3 miechy szkolenia. Wtedy przechodzisz do rezerwy. Chyba ze miałeś przysposobienie obronne na studiach wtedy uzyskujesz rezerwe (jak ja ^_^ ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty idziesz do WKU na wstawke czy poderwać przewodniczącego tej komisji :mur:

czego sie czepiasz, jak ja bylem rok temu to pani ktora mnie wypytywala o rozne formalne zeczy byla calkiem ladna ;) a protokolantka na komisji jeszcze fajniejsza:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Kategoria B12. Do zobaczenia za rok ;]

 

Badania ultra ekspresowe. Wzrok, wzrost, waga, rozmiar klatki piersiowej i nara...

 

Siedziałem od 11:30 do 14:00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm 9 marca mam komisje :mur: i teraz moje pytanie jest takie: zgodnie z tym co mozna wyszukac w necie, wady kregoslupa kwalifikuja sie do przydzielenia kategorii D. Czy ~25 stopni skrzywienia bocznego (skolioza) to juz jest cos mocniejszego? Ludzie niby juz od ~8 stopni dostawali D <_< A prawda jest taka ze kazdy wysilek fizyczny (podnoszenie ciezarow -> kocham maja kaskade :D ) powoduje lekkie bole plecow. Do tego widoczny maly garb na odcinku szyjnym (wada od urodzenia). Do tego kilka lat temu uleglem wypadkowi = wstrzask mozgu, bez rzadnych uszkodzen. Heh z takimi wadami moge dolaczyc do grona tych co dostana D? Zawsze chcialem byc jak poca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kategoria D tylko że trzeba mieć karteczkę na co jestem uczulony. Ja niestety posiadałem tylko kserówki z przebiegu chorób. Więc powiedzieli że za rok im doniosę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poca przecież alergików biorą do marynarki :lol: , lepiej uważaj :D

Sprawdzałem swoją karte zdrowia i pisze tam , że mam skrzywiony kręgosłup (coś mniej więcej jak garb hehe) i nie moge podnosić i nosić ciężkich rzeczy ... Ciekawe czy zwrócą na to uwage i dadzą mi D :unsure: <_<

Edytowane przez Koowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...