Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie chyba nie powinienem tworzyć nowego tematu, więc spytam tutaj...

 

Mam problem z zasilaczem Colors-It 350 PFC (tylko do testów go mam, mozna powiedziec ze pozyczyłem, bo czaję się na zakup), chociaż wątpię zeby to PFC miał... po pierwsze, wentylator (12 cm) nie chłodzi wogóle, nawet przy dużym obciążeniu... po drugie, zobaczcie na log z aidy:

 

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.42 V

Napięcie pomocnicze procesora 1.50 V

+3.3 V 3.31 V

+5 V 4.97 V

+12 V 11.33 V

-12 V 0.80 V

-5 V 1.99 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.97 V

VBAT baterii CMOS 3.30 V

 

reszta napięć (oprócz nieszczesnego +12 i 1.5V) wygląda raczej w porządku... wydaje mi się, że zasilacz jest uszkodzony :huh: ... co Wy o tym myślicie ???

 

Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie jest to zasilacz najlepszej klasy, ale coś jest chyba nie tak...

 

Pozdrawiam, Jacek :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci rade zmierzyc napiecia miernikiem! bo niestety Aida itp to jest dobra do odczytow predkosci wiatraczka :D (i to tez nie zawsze)

Np. na mojej porzedniej zasilce Aida wskazywala cudowne napiecia.. a miernik juz calkiem inne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZASILACZ OBECNY

 

LINKWORLD LPG6-430W

 

+3,3V -- 24A

+5V -- 40A

+12V -- 19A

 

-5V -- 1A

-12V -- 1A

 

+5VSB - 2A

===============

proca kręce nawet do 2600+ / pokazane w biosie i tak potrafi pracować pod xp sp2pl /

ale żeby stabilnie już do gier 3d to muszę zmniejszać kręcenie w fsb na bliższe 133fsb -(266proca 2000+)

 

czy jest coś leprzego w cenie do 100 zł / na konfig w opisie ???

 

coś mocnego ponad te 430W / dobrze trzymającego napięcia bo w aida mam jakieś ciffne odczyty minusowe do -18v i strasznie skaczące napięcia

 

gg 3036259

 

chodzi mi o tani mocny dobry do kręcenia zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam takie jedno malutkie pytanko.Czym różni sie zasilacz megabajt MGB-350 od MGB 350s bo nigdzie w internecie nie moge znależć wzmianki na ten temat.Posiadam właśnie model MGB-350s a moje napięcia to 3,3v=3,23, 5v=4,92 , 12v=12,35 czy są one w miare możliwe i do przyjęcia czy zasiłka do wymiany?? Dzięki i pozdro ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem i nie wiem gdzie lezy przyczyna. Byc moze przyczyna to za slaby zasilacz .

Moze to wynikac z nowej grafy (gf 6800 GT) ale po kolei:

 

 

Wczoraj wlozylem nowe bebechy do budy , popodlaczalem wszystko ..wszystko czyli:

 

 

 

AMD Athlon 64 3200+

MSI K8N Neo Platinum

MSI GF 6800 GT

DVD

CD-RW LG

HD 120 GB SATA

HD 80 GB ATA

 

w budce jest zasilacz FEEL 350W

 

 

Po podlaczeniu wszystkiego komputer wogole sie nei podnosil , jesli odlaczylem wszystko i zostawilem dysk jeden to podniosl sie ale po chwili sam sie wylaczyl ..potem juz podnosil sie ale do momentu gdy mialby sie wczytac windows..okazalo sie ze muesze przeinstalowac windowsa bo cos polecialo ..jak przeinstalowalem to na 1 dysku sie podnosi , w sumie na 2 tez sie podnosil ale jesli podlacze jeszcze dvd i cd-rw i dwa wiatraki to pewnie sie wylaczy tak jak wtedy (moja wiedza o zasilaczach jest bardzo mala)

 

wiec mam takie pytania:

 

1. czy do tego zestawu co podalem zasilacz feel 350 to wystarczajacy sprzet i przyczyna lezy gdzies indziej

 

2. Jesli jest niewystarczajacy to jaki bedzie wystarczajacy (450? 500?....) i jakiej marki (ANTEC, CHIEFTEC itd itp)

 

3. czy to ze komputer mi sie tak wylaczyl to normalne w tym przypadku czy swiadczy o jakims uszkodzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zasiłka do wymiany..... :cry:

 

Nie rozumiem Twojego działania - kupujesz wypaśny sprzęt i oszczędzasz na zasiłce. Gdzie to się kupy trzyma? :mur: Tego Feel'a możesz postawić w jednym rzędzie z Codegenem.

 

Do tego sprzętu proponuję coś powyżej 420 W. Zajrzyj do działu Sprzedam, tam Vip sprzedaje zaczepiste Enermaxy w dobrych cenach. Ewentualnie adekwatny Top Power, Tagan lub Antec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zasiłka do wymiany.....  :cry:

 

Nie rozumiem Twojego działania - kupujesz wypaśny sprzęt i oszczędzasz na zasiłce. Gdzie to się kupy trzyma?  :mur: Tego Feel'a możesz postawić w jednym rzędzie z Codegenem.

 

Do tego sprzętu proponuję coś powyżej 420 W. Zajrzyj do działu Sprzedam, tam Vip sprzedaje zaczepiste Enermaxy w dobrych cenach. Ewentualnie adekwatny Top Power, Tagan lub Antec.

1233114[/snapback]

Dokładnie - zwłaszcza, że teraz będą Enermaxy w super cenach!

http://zenfist.pl/product_info.php/cPath/34/products_id/62

Edytowane przez ZenFist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zasiłka do wymiany.....  :cry:

 

Nie rozumiem Twojego działania - kupujesz wypaśny sprzęt i oszczędzasz na zasiłce. Gdzie to się kupy trzyma?  :mur: Tego Feel'a możesz postawić w jednym rzędzie z Codegenem.

 

Do tego sprzętu proponuję coś powyżej 420 W. Zajrzyj do działu Sprzedam, tam Vip sprzedaje zaczepiste Enermaxy w dobrych cenach. Ewentualnie adekwatny Top Power, Tagan lub Antec.

1233114[/snapback]

Chciałbym sprostować , ja tego kompa nie kupiłem (wygrałem w konkursie ..szczegóły konkursu tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=108817 .... i ten komputer juz miał taki zasilacz w srodku i jeden dysk , nie miałem oczywiscie wpływu na to jaki zasilacz będzie w srodku , po przelozeniu częsci bebechów ze swojego starego kompa (bartek 2500 + gf-4-4200) nastąpiły takie objawy jak juz pisałem. Gdybym kupywał to nie wziąłbym na pewno jakiejs taniej 350tki ..tyle w kwestii sprostowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awaryjnością ;)

1234406[/snapback]

 

Co by mi koledzy poradzili do mojego kompa :

 

 

Topower 500W P5 Titanium

 

czy moze

 

Tagan TG480-U01 (480 W)

 

 

hmmmm

 

naprawde nie mam pojecia ktory jest lepszy .....

 

czy moze cos innego po w miare rozsadnych cenach (na kosmosy w stylu X-connecta troszke szkoda mi kasy)

 

 

 

P.S. z tego co gdzies wyczytalem to na Tagan-a jest 36 mcy gwarancji ...a na Topowera? ...bo jakos w paru miejscach bylem i nigdzie nie pisalo :unsure:

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by mi koledzy poradzili do mojego kompa :

Topower 500W P5 Titanium

 

czy moze   

 

Tagan TG480-U01 (480 W)

hmmmm

 

naprawde nie mam pojecia ktory jest lepszy .....

 

czy moze cos innego po w miare rozsadnych cenach (na kosmosy w stylu X-connecta troszke szkoda mi kasy)

P.S. z tego co gdzies wyczytalem to na Tagan-a jest 36 mcy gwarancji ...a na Topowera?  ...bo jakos w paru miejscach bylem i nigdzie nie pisalo  :unsure:

1234540[/snapback]

na topowera tez jest 36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na stronce TOPOWERa http://www.topower.com.tw/home/power_supply_atx12v.htm sa podane rozne wersje zasilek

 

Konkretnie rozchodzi mi sie o 420W-P6 w tabelce jest TOP-526P6 ( 420W ) i TOP-527P6 ( 420W ) rozni je 1 cyfra to ten sam zasilacz czy 2 rozne wersje bo zauwazylem ze dla wszystkich tych zasilek o roznych mocach widoczne sa te roznice

 

Ps

Porazka uwazam ze od 2 tygodni nie moge dostac w Polsce zasilacza Topower P6 i nie bedzie go jeszcze do polowy lutego co za marny kraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zdecydowałem się na TAGANA 480 ...po przejrzeniu paru pozytywnych recenzji zachodnich/polskich tej zasiłki . nie twierdze ze jest lepszy od Topowera po prostu tak wybrałem..mam nadzieję ze nie dałem d*** B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Codegen (będę się wypowiadał grzecznie bo nie mam z nim kłopotów) działa już 1,5 roku i po przekopaniu się przez forum chyba to jest jakaś magiczna bariera dla tego zasilacza bo osatnio zauważyłem, że powietrze wyciągane z zasiłki jest

gorące w porównaniu do reszty powietrza; nawet z wentyla na procku jest zimne. Ale napięcia są w normie ATX - tolerancja z alarmem w MBM i rzadnych zwisów czy restartów. Pomijam fakt że jest zajefajnie głośny wentylator.Karta tylko lekko podkręcona z Ti4200 na 4400. Oczywiście to mój pierwszy komp i byłem zielony w tym temacie i tylko na początku wybierałem obudowę (oczywiście wszystkie Codegena) No ale zachciało mi się czytać forum :? i teraz bacznie obserwuję zasiłkę.

Pytanie dla bardziej zaawansowanych: czy te objawy są niepokojące :zonk:

Drugie pytanie czy warto ładować się w ostatnio bardzo rzucającego się w oczy na Allegro Colors-ita ???

Było wielu kupujących na Allegro, słuszna waga: 1,7 kg, ale coś tu nie gra bo w necie natknąłem się cyrylicą napisane

że ten Colors-it to jakaś pochodna Codegena. Ruskij język miałem bardzo dawno ale jeżeli to prawda to raczej nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wybrać zasilacz z wentylem 120mm. mam kilka typów i szczerze mówiąc spore problemy z podjęciem decyzji :D :

1. Chieftec ENH-0746G,

2. SilverStone Strider 460W,

3. Akasa PaxPower 460W,

4. NeoTEC V4200,

5. Cooler Master RS-450-ACLY 450W.

W tej chwili mam szefa 360-202 (non DF) i szczerze mówiąc grzeje się on dość mocno a na nadmiar ciszy z jego strony nie mogę liczyć ;).

Interesuje mnie który z powyższych typów jest najlepszy? Zależy mi na stabilności i oczywiście na ciszy. Ideałem byłby taki w którym można wymienić w razie potrzeby wentyl na jakiegoś noiseblockerka bez utraty gwarancji, ale to pewno zbyt piękne byłoby...

Edytowane przez przemiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dopiero się zarejestrowałem, ale cały czas jestem obecny obecny na forum :)

Moja konfiguracja: Duron 1200@1260, Jetway V266B (KT266A), 512MB SDRAM (2-2-2-6), Geforce 2 MX400 64MB 128bit, zasilacz IMPET 300W (o nim będzie mowa), 3xwentyl 80x80. Na dniach kupno Gigabyte R9550, reszta jeszcze dłuuugo posiedzi w kompie:)

Przeczytałem cały watek o zasilaczach i juz nawet zdecydowałem sie na ModeCom ATX-350GTF (125zł, może jest gdzieś taniej?), ale... Napięcia mam nastepujące (1260MHz):

+3,3V - 3,07-3,10

+5V - 4,79-4,81

+12V - 12,18 (bez wentyli 12.24)

-12V - -12,11

+5VSB - 5,17

VABT - 3,25

 

A to porówanie zasilaczy:

Napięcie |+3,3| +5 |+12| -5 | -12 |+5VSB|

Modecom | 28 | 30 | 15 | 0,3 | 0,8 | 2 |

___IMPET | 25 | 30 | 13 | 0,5 | 0,8 | 2 |

 

Czy to jest sens sie pchać w Modecoma czy lepiej kupić coś więcej W? Tego Radka chciałbym trochę podkręcić :D

Z góry WIELKIE DZIĘKI!!!

 

Pozdrawiam

KuBaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie . Posiadam kompa ( Athlon 2.0 Ghz + , Seagate 80GB , Ati radeona 9550 , Epoxa 8k9a, CD-RW , DVD , )

No i jaki zasilacz mógłbym dobrać??

poprzedni mi sie spalił , bym prosił o rozwarzanie zsilaczy do 250zł <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno  pytanie . Posiadam kompa ( Athlon 2.0 Ghz + , Seagate 80GB , Ati radeona 9550 , Epoxa 8k9a, CD-RW , DVD , )

No i jaki zasilacz mógłbym dobrać??

poprzedni mi sie spalił , bym prosił o rozwarzanie zsilaczy do 250zł  <_<

1241694[/snapback]

ja bym ci proponował jak na twoj sprzęt Topowera 350W: http://zenfist.pl/product_info.php/cPath/28/products_id/40

 

lub Enermaxa 380 W: http://zenfist.pl/product_info.php/cPath/34/products_id/62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie Enermax EG451P-V FM 431W czy Tagan 380W? Cena prawie taka sama 250-280zł...odpowie ktoś?

1242032[/snapback]

Powiem tak - w tym przypadku zdecydowanie Tagan 380W. Jednak za 259 dostaniesz taki zasilacz:

 

Enermax EG385AX-VHB(G) Coolergiant

http://zenfist.pl/product_info.php/cPath/34/products_id/62

 

W tym przypadku jednak musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czego oczekujesz od zasilacza? Czy ważniejsza jest stabilność i jakość wykonania, czy minmalna różnica w głośności? Tagan jest minimalnie cichszy, a Enermax ma 6lat gwarancji i podwójne linie +12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pogubiłem w mnogości propowanych przez was zasilaczy. Może pomożecie mi coś wybrać dla siebie? Mam 3Mój zestaw (szykuje mi się większy dochód więc niektóre cząstki wymienie, zasilacza jednak potrzebuje na gwałt, a narazie jest z kapustą krucho-> chcę przeznaczyć na zasilacz do 300zł na siłę do 350zł):

p4 - 1,7 docelowo Prescott 3GHz chłodzę narazie pentagramem dreezone QC-92 Cu

ASUS P4C800

1x Kingstone 400/512 docelowo 2x

Radek 9600Pro

WD 1600JB (chce dokupić coś na sATA)

SB Audigy

2 napędy optyczne (DVD-RW Lite-On i jakis stary cd-rom Mitsumi)

TV-tuner (Winfast)

Chciałbym żeby zasilacz wytrzymał O-C przyszłego zestawu (to takie ciche życzenie :mellow: )

W tych mniej-więcej cenach znalazłem:

 

Be-Quiet 350W Black Line (ewentualnie Be Quiet 400W Black Line ale to na granicy możliwości finansowych)

Antec Solution 350W (j.w.)

NeoTEC V4200 420W GOLD APFC No-Noise

TAGAN TG380-U01

TOPOWER 400W P5 TITANIUM EPS

Chieftec HPC-420-302-DF - 420W

Thermaltake Silent PurePower 420W

Enermax EG435AX-VHB(W)(SFMA)V1.3 gold

 

A więc pytanie- KTÓRY? <_<

Acha fajnie by było gdyby zbytnio nie hałasował...

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie zasilacz do tego kompa? (będe kręcił :) )

 

Barton 2500+

512 MB 400 MHz DDR Kingston CL2.5

Abit NF7-S

Sparkle GeForce 6600 AGP 128MB

Seagate 40 GB Barracuda IV

Seagate 20 GB (jakiś stary :) )

Liteon combo 48x/24x/48x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci rade zmierzyc napiecia miernikiem! bo niestety Aida itp to jest dobra do odczytow predkosci wiatraczka :D (i to tez nie zawsze)

Np. na mojej porzedniej zasilce Aida wskazywala cudowne napiecia.. a miernik juz calkiem inne  :wink:

1218779[/snapback]

non stop myślę i myślę i dochodzę do dziwnych wniosków :) przecież AIDA mierzy napięcia z płyty a niezasilacza ... przecież nie da siezmierzyć AIDA napięć na zasilaczu jako takim :) więc moze to ze są takie róznice między pomiaem miernikiem a AIDĄ to wcale nic dziwnego?, czyba, że ktoś mierzy miernikiem na ppłycie a nie na zasilaczu np. na molexach :)

 

moze to poprostu płyty główne podają tak tragiczne napiecia i wprowadzaja programy pomiarowe w błąd ? moze AIDA mierzy dobrze - poprostu to c ojej płyta podaje? w końcu jeśli płyta żle podaje napięcia to nawet najlepszy zasilacz nic nie do bo moze trzymać napięcia doskonale do wtyczki od płyty a poza wtyczką to i tak sprawa płyty nie zasilacza (jakie będa napięcia)?

 

rozumiem, że zasilacz daje prąd do napędów i dysków bezpośrednio ale reszta urządzeń zasilana jest z płyty i jeśli ona jest do [gluteus maximus] to nawet ANTEC 550 albo OCZ 600 W nie pomoże .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ważne pytanie. Mam niedługo wymieniać zasialacz. Jego cena mawynosić do 150zł. Obecnie mam Codegena 300W. Jak narazie zaciekawiły mnie dwie oferty: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40132237 (Colors-it 450W) lub http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40842843 (Q-tec 550W). Jeśli w tym przedziale cenowym znacie coś leprzego to walcie!!! Jeżeli jednak nie znacie, to powiedzcie, który bardziej się opłaca kupić. Z góry thx za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...