Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam płytę ECS K7S5A i mam problem.

 

Pojawił się on, kiedy zakupiłem nową kartę graficzną - MSI GF FX 5900XT.

Od tego czasu w WIN XP nie mogę uruchamiać gier. Przy próbie pogrania w coś - wyrzuca mnie na pulpit :(

Problemów takich nie mam w WIN ME.

 

Mam najnowsze sterowniki do karty graficznej - to nie pomaga.

Moja konfiguracja: ECS K7S5A, DURON 850, GF FX 5900XT, Segate 40 GB, 512 SDRAM.

 

Ludzie - błagam, pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje i natrafiam na kolejny problem - w czasie naprawy systemu wymagane jest "hasło administratora".

Moje hasło użytkownika (uprawnienia administratora) nie działa...o jakie hasło tu chodzi? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmmmmmmmmmmmm naprawa systemu według mnie najlepiej zrobisz jak zainstalujesz go na nowo mi nigdy ta opcja nie pomogła i to w XP czy win2000 według mnie problemem są już zainstalowane stery gdyż w Xp (tak mi się przynajmniej wydaje|) nie da się ich do końca usunąć sam miałem problem z SB LIVE kiedy na kompie zalegały mi stery XP-owskie, KX-y i z SB AUDIGY

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam doświadczonych użytkowników ECS'ka!! Już pisałem na tym forum o moim problemie, ale niestety nic nie pomaga (wymiana ZASILACZA, WENTYLATORA(cisza w pokoju)).

Mam to kochane MOBO w wersji 1, bios chb0327(ale trenowalem juz chyba na każdym innym:)), 512 SDRAM i procek ATHLON XP 2000+ palomino.

I mam taki problem, że po ustawieniu na 133/133 komp mi sie resetuje albo niebieskie ekrany w windowsie i nawet nie przechodzi testow prime95.

A po ustawieniu 100/100 lub 124/124 wszystko jest OKEY.

Ram jest sprawny bo testowalem go GoldMemory i MemTest wiec raczej to nie to.

Poradzcie co mam począc, czytalem ze SDRAM nie chodzi za stabilnie na tej mobo, ale dlaczego 124/124 (1800MHz) chula okey??

RATUJCIE, please!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ja na 256 DDR miałem podobny problem z dwie strony wcześniej z tym że ja miałem ciągłe zwiechy od czasu jak poradzono mi zmiejszenie timingów wszystko chodzi ok więc spróbój choć nie wiem jak to jest z SDRAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie problemem jest zasilacz, nie podajesz go więc nie wiesz jak jest ważny. ludzie choć trochę obeznani podają zasilacz wymieniając elementy :)

z hasłami sięnie wal, jedźformata i nie zakładaj debilnych haseł, z którymi masz później problemy :!: i pewnie zasiłka do wymieny, FX5900 już troszkę zasysa prądu z kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sibolek proponuje zmiane biosa na honey'a (najlepiej najnowszy albo o jedno wydanie starszy). mialem identyczny problemik z tym biosem chb0327. dokladnie to samo. restarty przy 133/133 nawet na standardowych ustawieniach timingow. zmiana na honey pomogla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem biosik honey-x i było to samo, teraz mam jakis firmowy ze stronki ECS z 2001, ktory został przystosowany do ATHLONAXP 2000+ i narazie nie ma restartów, ale i tak nie przechodzi testow PRIME95, a jak ustawie 100/100 to jest okey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem biosik honey-x i było to samo, teraz mam jakis firmowy ze stronki ECS z 2001, ktory został przystosowany do ATHLONAXP 2000+ i narazie nie ma restartów, ale i tak nie przechodzi testow PRIME95, a jak ustawie 100/100 to jest okey.

moze twoj proc to nie 2000+ ;]

 

ustaw

 

3

7

3 (ot nawet an 4 mozesz dac )

 

bedzie stabilnie jesli to wina pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie problemem jest zasilacz, nie podajesz go więc nie wiesz jak jest ważny. ludzie choć trochę obeznani podają zasilacz wymieniając elementy :)

Upss o kurde chyba też go nie podałem nie znam się musze przejść na liczydła ewentualnie kalkulator :) kurde, chyba dlatego nie podałem bo nie ma się czym chwalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko czy dzwiek na tej karcie ( ja mam SiS 7012 Audio Device [ z AIDY :D]) dekoduje Dolby Digital 5.1 bo bym sobie chcial kupic glosniki 5.1 i niewiem czy nie muze karty dokupic:P

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ___Posiadam K7S5A___czy jest możliwe zrobienie drut-moda do durona 900 <spitfire> bardzo bym prosil i jakies informacje.....Po prostu musze uruchomic mnozniki , a przecinanie mostkow odpada...

 

 

###pozdrawiam###

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem zadowolonym posiadaczem k7s5a

moj konfig:

 

thounderbird 1200mhz, 256mb sdr, gainward gf3 ti450@230/530, seagate 40gb, cd rw lg 16/10/48, fdd :), lan, wiatrak wyciagajacy, psu: fsp 300w (koncowka nazwy modelu to BT, reszty nie pamietam), bios: cheepo 1129

wszystko dziala na fsb 133, sprawdzalem max 143 i wyglada na to ze dziala stabilnie aczkolwiek nie przeprowadzalem dluzszych testow

 

problemy jakie mialem z ta plyta:

- resetujacy sie bios (raz na pol roku)

- po zmianie karty graficznej z gf2mx200 zostalem zmuszony do zmiany zasilacza na ten co wyzej

 

na takim konfigu jestem w stanie grac w farcry w min detalach, po wlozeniu 512mb ddr i fsb 143 srednia ilosc klatek w med detalach wynosi cos kolo 40, a w 3dmaruk2001 mam prawie 7000pkt takze ok, ALE

na horyzoncie pojawil sie doom 3 takze czas na zakupy, oto moj pomysl:

 

- 512 mb ddr, myslalem nad ELIXIR 400mhz, czy moze jakies markowe 266mhz ?

- athlon xp, moze 2200+ ?

co myslicie o nowym konfigu? czekam na sugestie, zastanawia mnie jak to wszystko sie bedzie mialo do psu i wydajnosci, planuje tez pobawic sie w male oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej Elixir 400 bo masz 100% pewność że pujdzie na 150 przy markowych 266 w sumie jak myślisz o czymś na prawde z górnej pułki to też pujdą a fsb powyżej 150 i tak nie wyciągniesz.

Co do tego FX5900XT to może być wszystko od sterowników po zasilacz. Jaką karte miałeś wcześniej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Was wszystkich bardzo serdecznie

 

mam maly problem , mianowicie - planuje zmieniac conieco w komputerze ( procesor , plyta glowna , ram )

 

narazie moje fundusze sa troszke skromne , a to co planuje kupic to Barton 2500+ , Abit NF 7 (rev 2.0) , Kingstone 256 MB 400MHz ... no i narazie mi tylko starcza na procesor i ram ( mam troszke ponad 500zl )

 

i teraz pytanie do Was - czy warto jest teraz kupic sam procesor + ram i puscic to na ECSie ( o ile tak mozna zrobic ? :/ ... czy Barton pojdzie na ECSie ? ktory ma FSB 333 [ jakos spowolnic procesor do FSB 266 ? ] ) ... czy lepiej kupic plyte glowna i ram, a po jakims czasie dopiero procesor ( moj Duron powinien bez problemu dzialac na Abicie ) ... czy najlepszym rozwiazaniem byloby wszystko naraz kupic jak bede mial calosc pieniedzy ?

 

z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj tak z czystej ciekawości chciałem zobaczyć numer seryjny, date produkcji i takie tam na moim procku... wiec zdjąłem radiator itd... już po wszystkim odpalam Winde... wszystko OK. ale tak mnie pokusiło aby zmiesnić sobie FSB na 166/166 z poziomu Windowsa. Wiec zmieniłem FSB komp się nie właczył... no to reset BIOSA. Wszystko OK. Windows sie zaladaowal, lecz po kilki minutach zawias. Reset kompa i kicha, zatrzymal sie przy wgrywaniu ekranu powitalnego, po prostu czarny obraz i nic. No to reset... tak kilka razy i ciągle to samo. Pomyslalem ze cos moze z dyskiem, zrobilem scandiska, nic nie dalo. Później stworzyłem nową ścieżke rozruchu dla Windy i nic... Pomyślałem że może uszkodziłem procka jak zakładałem radiator... sprawdziłem więc, ale wszystko jest ok. Właczyłem kompa i pokazała mi sie informacja CMOS baterry low. windows sie zaladaował, ale zawiasy co 5 min. Sprawdzilem baterie, pokazuje 2.04V. To chyba mało??? Mam takie pytanie, czy te zawiechy windy mogą być spowodowane przez za słabą baterie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemnko :)

 

Mam: Cel 533, 256 SDRAM PC133, Riva TnT 32,Płyta AT! Vtech na chip Intel 440LX (z najnowszym podtuningowanym biosem który pokazuje że to Athlon 3000 :lol: ) - jaki widać sam syf :( ledwo na tym wytrzymuje, moje zamiłowani do gier powoli zanika...

 

Postanowiłem sobie powolna metoda ulepszyć kompa, wymić plytke z prockiem, potem reszte cześci itp...

 

Zastanawiałem się nad ECS K7S5A jak wiemy płytka dla jednych jest OK dla innych to totalny badziew. Napewno nie nadaje sie do O/C, sprawia problemy z zasilaczami, restartami biosu ale mozna temu zaradzić (u kumpla chodzi doskonale) Moj budrzet jest bardzo ograniczony i wypocenie jako takiej kaski jest bardzo trudne, obecnie mam 70ziko :D i dostałem kilka ofert ECS, na allegro też można zakupić. Są różne wersje itp.. v1.0, v3.0, PRO(+USB2.0)

Zastanawiam się czy mam kupić ECS czy zbierać na coś lepszego i bardziej wydajnego, procka bede mieć Athlona 650 :)

 

Jeśli wybrać ECS to jaki byłby najlepszy z jakim biosem? (plese name and link)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak: 

Brać ECS czy nie brać ? - o to jest pytanie... szybko potrzebuje odpowiedzi doświadczonych uzytkowników bo mam tanią oferte.

bierz ! ver 3.x albo PRO biosa honey-X 2003r linka dam pozniej , do Athlona 650MHz nie warto nic lepszego, zreszta kasy chyba nie maz duzo wiec sie nie pakuj w nic drozszego ten ecsik bedzie ładnie chodzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jak mozna sprawdzic ktora wersje tej plyty posiadam (opakownia nie dostalem wiec kicha) ?

a no nie do konca kicha ;] słuchaj luknij sobie na płyte głowną-okolice 1 i 2 slotu pci liczac od dołu-patrz na te sloty i przesun wzrok w lewo sa tam takie 2 scalaczki i 1cm od brzegu pierwszego scalaka od dołu pisze w pionie Ver 3.1 - to u mnie tak sprawdz :) jakby co to pisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no nie do konca kicha ;] słuchaj luknij sobie na płyte głowną-okolice 1 i 2 slotu pci liczac od dołu-patrz na te sloty i przesun wzrok w lewo sa tam takie 2 scalaczki i 1cm od brzegu pierwszego scalaka od dołu pisze w pionie Ver 3.1 - to u mnie tak sprawdz :) jakby co to pisz

wielkie dzieki znalazlem i tez mam 3.1 :D jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ___Posiadam K7S5A___czy jest możliwe zrobienie drut-moda do durona 900 <spitfire> bardzo bym prosil i jakies informacje.....Po prostu musze uruchomic mnozniki , a przecinanie mostkow odpada...

 

 

                        ###pozdrawiam###

drut mod nei dziala jesli procek ma zablokowany mnoznik najpierw trzeba odblokowac na procku mnoznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ta plyte przez jakies 3lata najpierw z Athlonem 1ghz pozniej z Athlonem 1700+. Czasami tak jak juz ktos wczesiej wspomnial zdarzalo sie ze bios sie restartowal ale po ponownym ustawieniu wszystkiego bylo ok. Wiekszym problemem bylo grzanie sie portow USB (nie znam przyczyny) co powodowalo zawieszanie myszki (Logitech MX500). W koncu plyta padla razem z prockiem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...