Skocz do zawartości
Macho

Jakim wozem jeździsz? - motoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sie ma skad zalatwic rope po 2zl na litr to sie jedzie taniej niz autobusami :P

No to mamy odpowiedź dla kogoś kto szuka oszczędności.

Ty z tym ON to masz fajnie, ja mam aż za 2,5 zł, oczywiści made in USSR, ale żadnych zastrzeżeń co do jakości. (jednorazowo 500 litrów)

 

[3 litry, 3 cylindry, 3 miejsca ]

bagażnik, silnik, ilość miejsc, ale czego nie zrobić dla oszczędności pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bagaznik wiekszy niz w Tico :P, silnik owszem 3 cylindry taki pomniejszony 1.9 :) i nie 3 miejsca tylko 4 :)

autko przykuwa uwage przechodni, wszyscy pytają sie co oznacza napis 3L za nazwą modelu na tylnej klapie :) niektorzy wiedza ze to spalanie i sie pytaja czy rzeczywiscie a niektore mlode lebki mysla ze ma silnik o poj. 3000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koleś który u nas oglądał a4, twierdził że jego viki bez turbo i chipa ma 115 kucy (mowa o silniku 1,6 benz) i że pali i tak mniej bo 10l w mieście..

Tyle kucyków to mają starsze 2.0.

Chociaż 2245677[/snapback]

Bo mój dziadek ma Astre 1.6 16V i wyszło mi że na 100km pali 11.5l, troche dużo ale dziadek ma czasami syndrom ciężkiej nogi.

Prócz ciężkiej nogi, to ma chyba dziurę w baku. ;)

A to przecież EcoTec, czyli niby ekonomiczny silnik.

 

Bo jest dla mnie za duże - po prostu. Nie czułbym się w niej dobrze, wiem z praktyki bo jeździłem też 525ETA. Komfort tak, ale przyjemność nie, lepiej czuje się w trójeczce. Ale nie przekreślam, myślę o E34 bo łatwiej kupić w dobrym stanie.

E34 na długość do pewnie jest podobne do E30 combi (nie mierzyłem, specyfikacji nie szukałem). Na szerokość trochę większe, ale człowiek do wszystkiego przywyknie.

 

No i powiedz mi jeszcze, gdzie Ty znalazłeś taki wynalazek, jak 525ETA? Przecież to jest E28, które o ile mi wiadomo, to nie jest wiele dłuższe od E30 sedna, natomiast na szerokość powinny być niemal identyczne. Nie wspomnę już, że ten silnik (oznaczenie 2.5ETA - mylące, w rzeczywistości ok. 2.7L - jeszcze większa zmyłka) pakowali także do E30 i nawet tam rewelacji nie robił. Haczyk w tym, że ten silnik ma tyle mocy, co 2.0 12V, czyli tylko 130KM, co na serię 5 nie jest rewelacją. E34 zaczyna fajnie latać od 2.0 24V, przez 2.5 12V w górę. 2.0 12V jeszcze jakoś sobie radzi, lecz 518i to już chyba się nie da poszaleć. 116KM przy tej masie po prostu nie ma szans.

 

kupiłem dzisiaj CRX'a:] tzn zostawilem zaliczke jutro po niego jade

zdjec nie dam bo jest do drobnych poprawek ale pare groszy wydam i bedzie gitt:P

Przesiadka z 126p do CRX. Co Ty będziesz robił z taką mocą? ;)

Liczymy na fotki, jak już będzie wyglądać ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do astry, to w w/w Astrze 1.4 16V tez ecoteciem... mam wrazenie jakby dziura byla w baku - niestety ten typ tak ma.

 

Co do Lupo 3L... hmmm ciekawa alternatywa, kupic full opcje, zeby sie nie udusic w letnie dni w takim autku i mozna po warszawie jezdzic bez wydawania miliardow na paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego tygodnia jezdze Dodgem Neonem 2.0 DOHC (automat). Zrobilem juz nim jakies 280mil (450km) i spalanie w miescie wychodzi mi jakies 13l na 100km a na higwayu schodzi do okolo 9l. Moze duzo jak na taki silnik ale klima chodzi przez caly czas wiec nie ma co sie dziwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej w poszukiwaniach :unsure:

Znalazłem ofertę która nawet mi odpowiada.

Corsa 1.2 z gazem (niestety nie 1.4) - wiem że samochód ten nie posiada żadnych osiągów ale myślę, że na pewno jest samochodem oszczędnym(na czym mi bardzo zależy). Auto ma 4/5 drzwi co też jest dla mnie ważnym atutem. Rocznik 98 od pierwszego właściciela. Klient woła 10-11tys. Przebieg 100tys.

Co myślicie :?:

 

 

EDIT:

Już poprawiłem przebieg ;)

Edytowane przez scoorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie poprzednie 3 strony, i moje zdanie jest takie, że: :mur: :mur: :mur:

Większości tutaj osób, jeśli mają prawo jazdy to trzeba było by im je pozabierać. Dosłownie jak czytam te wasze głupoty to mnie na śmiech zbiera. Panowie wyjaśnię wam sprawę:

 

Mianowicie:

W KAŻDYM silniku zasilanym wtryskiem (obojętnie jakim, elektroniczny, czy mechaniczny), disel czy benzyna jadąc z górki na biegu pobiera 0 (słownie ZERO) paliwa. I nie piszcie tu takich bzdur, bo tylko wprowadzacie ludzi w błąd.

Nawet gdyby jechać na "5", na pełnych obrotach, a samochód dalej pchał by silnik (raczej niewykonalne) to dalej nie spalał by nic paliwa.

Tak więc, każdym samochodem zasilanym wtryskiem, jadąc z górki ("pchając silnik") jedziemy za DARMO.

 

Ta sytuacja nie zachodzi w silnikach zasilanych gaźnikiem.

A ja myślałem, że tu ludze się choć trochę znają na mechanice.

Myślałem, że ten post zakonczy wszelkie dywagacje na temat spalania przy hamowaniu silnikiem ale nie.... :

 

[Arni]

....

[/Arni]

Jesteś nielogiczny - skoro jesteś pewien to po co to sprawdzać - możesz co najwyżej udowodnić swoją tezę.

 

2245876[/snapback]

Arnie, nie obraź się, ale chyba za dużo jeździ na luzie... :wink:
Niestety tak ucza ka kursach, ucza dojezdzac do skrzyzowania nie hamujac silnikiem tylko na luzie. :?

 

 

A ja dalej w poszukiwaniach :unsure:

Znalazłem ofertę która nawet mi odpowiada.

Corsa 1.2 z gazem (niestety nie 1.4) - wiem że samochód ten nie posiada żadnych osiągów ale myślę, że na pewno jest samochodem oszczędnym(na czym mi bardzo zależy). Auto ma 4/5 drzwi co też jest dla mnie ważnym atutem. Rocznik 98 od pierwszego właściciela. Klient woła 10-11tys. Przebieg 10tys.

Co myślicie :?:

11k za corse 1,2L ?

Nie dal bym za corese z 98 11k zl.

 

Ma cokolwiek? elektryka, klima, abs, poduszki, etc?

Wiezysz w te 10 tysiecy km ? :huh:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego tygodnia jezdze Dodgem Neonem 2.0 DOHC (automat). Zrobilem juz nim jakies 280mil (450km) i spalanie w miescie wychodzi mi jakies 13l na 100km a na higwayu schodzi do okolo 9l. Moze duzo jak na taki silnik ale klima chodzi przez caly czas wiec nie ma co sie dziwic.

U Ciebie wacha jest tak tania, ze aby sie rownac ze spalaniem w PL to auta musialyby palic 0,5l/100km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11k za corse 1,2L ?

Nie dal bym za corese z 98 11k zl.

 

Ma cokolwiek? elektryka, klima, abs, poduszki, etc?

Wiezysz w te 10 tysiecy km ? :huh:

Myślę że mogę wierzyć ale to się okaże na miejscu.

Ważne że klient ma go od nowości - serwisowany w Oplu (pełna dokumentacja)

Garażowany (mam 100% pewności), centralny zamek, poduszka, autoalarm, immobilizer, wspomaganie kier, elektr.wtrysk, katalizator, wel.tapicerka, metalik, opony zimowe, instalacja w kole zapasowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie wacha jest tak tania, ze aby sie rownac ze spalaniem w PL to auta musialyby palic 0,5l/100km :)

Tania....hmmm zalezy jak dla kogo. Wacha 93oktanowa kosztuje na shellu/BP 3.23$ za galon (galon ma 3.79l), 89okt. 3.07$ a 83okt. 2.99$. A jeszcze rok temu za 93okt placilo sie 2.55$. Ten rok w Dells jest tragiczny, o polowe mniej turystow niz zazwyczaj i to tylko dlatego ze amerykance nie maja kasy na paliwo. Zamiast wydac 100 dolkow na paliwo w jedna strone, wola siedziec juz w chacie.

Dla mnie zatankowac autko do pelna to 18$ wiec oklo 2.5h pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mogę wierzyć ale to się okaże na miejscu.

Ważne że klient ma go od nowości - serwisowany w Oplu (pełna dokumentacja)

Garażowany (mam 100% pewności), centralny zamek, poduszka, autoalarm, immobilizer, wspomaganie kier, elektr.wtrysk, katalizator, wel.tapicerka, metalik, opony zimowe, instalacja w kole zapasowym.

Imo za drogo o ladnych kilka tysi.

Tak dla przykladu.

2-3 miesiace temu sprzedalem astre I z 99 roku (1,4L) to co wyzej, z wyjatkiem braku gazu i u mnie byly 2 poduszki pow. Rowniez garazowany, sprzdalem go za ~12K zl.

Corsa o rok starsza, z silniczkiem 1.2 bez 2 poduszek i baaardzo malo prawdopodobny przebieg

 

Przy 10 tysiacach nie powinien miec jeszcze zmienianego oleju, sprawdz w ksiazce serwisowej kiedy mial i czy mial wymieniany olej, filtry i takie tam duperele.

10k km w 8 lat, wychodzi 1250km na rok, 3,5km dziennie imho niemozliwe.

 

@Shantillas

3,23$ za galon (93oktanowej), wychodzi ~0,85$ za litr co na zlotowki (przy kursie 1 USD =3,0725) daje 2,6zl, a u nas 95 kosztuje 4,3zl :blink:

Roznica znaczna nie sadzisz, mimo że u ciebie podrozala przez rok :unsure:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu szkoda że nie wiedziałem o tej Twojej Astrze...

Przeglądając na necie ceny właśnie Astr i Cors to one właśnie tak stoją. Ciężko dostać coś ciekawego za mniejsze pieniądze (szukam min 98r.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zatankowanie mojego auta do pełna to tydzień pracy, tak więc nie nażekaj.

U mnie po zapelnieniu 45L baku z konta ulatnia sie ~190zl (V power racing lub BP ultimate 98).

 

Btw:

Ostatnio doszedłem, że na shelllu w Pruszkowie (mazowieckie) wrednie oszukluja, dystrybutor wlal 42L a wedlug komputera powinno wejsc 39L..... nie tankuje juz na shellu, tylko na BP ;)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10k km w 8 lat, wychodzi 1250km na rok, 3,5km dziennie imho niemozliwe.

dziadkowie maja punto II, kupione jak tylko one wyszly, czyli ma ze 7 lat i tylko niecale 8,5k km. wiec mimo ze prawdopodobienstwo jest bardzo maje na dorwanie takiego auta to jednak one istanieja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tania....hmmm zalezy jak dla kogo. Wacha 93oktanowa kosztuje na shellu/BP 3.23$ za galon (galon ma 3.79l), 89okt. 3.07$ a 83okt. 2.99$. A jeszcze rok temu za 93okt placilo sie 2.55$. Ten rok w Dells jest tragiczny, o polowe mniej turystow niz zazwyczaj i to tylko dlatego ze amerykance nie maja kasy na paliwo. Zamiast wydac 100 dolkow na paliwo w jedna strone, wola siedziec juz w chacie.

Dla mnie zatankowac autko do pelna to 18$ wiec oklo 2.5h pracy.

U Ciebie 93 oktany to 93 oktany. U nas 95oktan srednio w badanych probkach daje moze z 90oktan (srednio, wiec czasem jest pewnie z 85).

Wiec wolalbym lac te Twoje 89 oktan za 80 centow za litr niz u siebie znacznie ponad 4 pln.

Jakby nie bylo w USA jest tanie paliwo nawet patrzac nie na przelicznik, a na jednostke jaka sie zarabia.

Jaki jest sredni zarobek w USA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Buu sorry za zamieszanie ale ja chyba jeszcze śpię (jestem po nocce).

Mój błąd - napisałem 10tys a cały czas czytam 100tys i dziwie Ci się, dlaczego nie możesz uwierzyć w te 100K. Samochód ma przejechane 100tys. Co do ceny, wiem że jest wysoka ale naprawdę ciężko znaleźć coś w tych rocznikach za mniejsze pieniądze. Największym moim problemem jest czas, który mnie niestety goni..

Jeszcze raz sorki :oops: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego tygodnia jezdze Dodgem Neonem 2.0 DOHC (automat). Zrobilem juz nim jakies 280mil (450km) i spalanie w miescie wychodzi mi jakies 13l na 100km a na higwayu schodzi do okolo 9l. Moze duzo jak na taki silnik ale klima chodzi przez caly czas wiec nie ma co sie dziwic.

 

 

Ostatnio gadałem z gościem, który jeździ Vectrą z 3.0 V6, z klimką w trasie ok 10 litrów (220KM) nieźle

 

mały off top

zabawne jak polacy za granicą szybciutko zapominają rodzimego języka

wystarczy posiedzieć trochę w niemczech i już nie ma metra tylko uban, w stanach nie ma autostrad tylko higway .. itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety z cena paliwa jest wesolo, a teraz moi mili Panowie, czy wiecie, ze cudowny rzad zaplanowal juz podwyzke akcyzy, ktora wraz z vatem da nam ok 32groszy na litrze? Zyc nie umierac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety z cena paliwa jest wesolo, a teraz moi mili Panowie, czy wiecie, ze cudowny rzad zaplanowal juz podwyzke akcyzy, ktora wraz z vatem da nam ok 32groszy na litrze? Zyc nie umierac :)

nic tylko emigrować - do jakiegoś normalnego kraju ...

ja jak sprzedam autko to nic nie kupie - nie będzie mnie państwo grabić na każdym kroku ... a jak strace przez to prace to wyjade w świat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 5 zł za litr staje się coraz bardziej realna. Czemu oni tak wszytsko robią żeby normalny człowiek miał pod górę zawsze? Pamiętacie było kiedyś coś takiego że jakiś poseł miał ileś pieniędzy i miał przeżyć za to przez cały miesiąc.Pamiętam że nie dał rady.Sądziłem że to coś zmieni ale jak widać nic. Pomińmy fakt że u nas benzyna jest jedną z droższych w Europie(patrząc po zarobkach społeczeństwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie 93 oktany to 93 oktany. U nas 95oktan srednio w badanych probkach daje moze z 90oktan (srednio, wiec czasem jest pewnie z 85).

oni maja inne normy u nich 93 oktany to u nas 98, a 89oktanow to u nas 95.

 

podobno mozna sporo jesli sie kupi baniaczek 5000l i kupuje paliwo od dystrybutora.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezdzi na WSZYSTKIM co sie pali ;)

 

ostatnio kumpel ojca jezdzi na tluszczu z knajp roznych z benzyna... zapach spalin ciezko okreslic jednym slowem, cos miedzy spalonym olejem, frytkami a ryba

 

samochod ociupinke ciezej startuje i ma mniejsza moc odrobine ale wciaz smiga ;) musle nad tym wozem poniewaz jezdzi zawsze, czego nie wlejesz conajwyzej ciezej bedzie palic i mniej mocy miec....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...