Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Gość El_liero

Mam durona 1600... zmodowalem go do Athlona XP 1900+ ( mnożnik x12, szyna 133 )... z nudow zmodowalem go jeszcze do Athlona XP-M (mobile) ale po tym za biedgu zablokowal mi sie mnoznik na x11 , czyli powstal Athlon XP-M 1700+

 

Chce sie dowiedziec czym sie rozni mobile od zwyklego XP... i czy oplaca mi sie miec takiego mobile czy lepiej zostawic sobie Athlona XP (z odblokowanym noznikiem) ?

 

PS:

Mod na mobile sobie "cofnolem" bo nie podobalo mi sie ze zablokowal mi sie mnoznik... ale jezeli mobile jest lepszy to... zmoduje sobie jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobile daje dużo, zwłaszcza jak mamy liptonową płytę bez możliwości zmiany mnożnika, możemy wtedy zmieniać go w windzie (fajna sprawa można dostosować prędkość procka do aktualnych potrzeb - gadajać na gg lub oglądająć film nie potrzeba przeszło 2Ghz :razz: )

 

http://fab51.com/cpu/barton/athlon-e24.html#L5

Tu masz opisane jak uzyskać mnożnik do 24x przy modzie @mobile

 

Przyczym jeśli masz mobo na nf2 to mod mobila sobie odpuść bo na tym chipsecie nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 1600 z serii MIXJB 0412 GPMW po drut modzie v-core z 1,5 na 1,6(niestety [ciach!]iana plyta,bo nie ma w biosie mozliwosci modyfikacji v core:(-ecs via kt 600)dziala na 2 ghz wiecej nie porobowalem(narazie:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. posiadam duraka 1600 i wlasnie przesiadlem sie z MSI kt4v na via kt400 na NF7 coby sobie go pokrecic no i cos mi tu sie nie podoba:/

Na MSI pdo chodzil mi na 2000 (FSB 166) na Vcore 1,5 ale proc bez problemow wstawla na 180 bez zmiany napiecia (nie testowany na stable bo MSI nie ma blokady PSC/AGP i nie chcialem meczyc dysku) a po przesiadce na NF7 przy napieciu 1,5 winada wywala sie juz przy starcie przy 176 :mur: proc aktualnie chodzui na FSB 180 ale przy napieciu 1,7 (dopiero jest stable - primee 3Dmark ) wieej nie da rady bo mam gowniane hlodzenie i jak go pomecze to temp dochodzi do 52C

Ktos ma pomysl czym jest to spowdowane ze nagle proc stal sie taki zachlanny na Volty ?? ??

 

Dodam ze na msi proc caly czas chodzil na FSB 166 przy napieciu 1,45 a temp nie przektaczala 42 C

Edytowane przez sappa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. posiadam duraka 1600 i wlasnie przesiadlem sie z MSI kt4v na via kt400 na NF7 coby sobie go pokrecic no i cos mi tu sie nie podoba:/

Na MSI pdo chodzil mi na 2000 (FSB 166) na Vcore 1,5 ale proc bez problemow wstawla na 180 bez zmiany napiecia (nie testowany na stable bo MSI nie ma blokady PSC/AGP i nie chcialem meczyc dysku) a po przesiadce na NF7 przy napieciu 1,5 winada wywala sie juz przy starcie przy 176  proc aktualnie chodzui na FSB 180 ale przy napieciu 1,7 (dopiero jest stable - primee 3Dmark ) wieej nie da rady bo mam gowniane hlodzenie i jak go pomecze to temp dochodzi do 52C

Ktos ma pomysl czym jest to spowdowane ze nagle proc stal sie taki zachlanny na Volty ?? ??

 

Dodam ze na msi proc caly czas chodzil na FSB 166 przy napieciu 1,45 a temp nie przektaczala 42 C

Z tego co pamiętam, to na forum parę razy wspominano o tym, że NF7 daje w rzeczywistości niższe napięcia, niż ustawiasz w BIOS. Choć faktycznie róznica jest spora...

Być może wpływ na to ma również fakt, że NF7 ma dodatkowe zasilanie z +12V.

To 52 C to jak się domyślam temperatura obudowy procka (nie wiem, czy ABIT podaje dodatkowo temp. z diody termicznej). Akurat z własnego doświadczenia wiem, że temp. obudowy przekłada się na bardzo rózne wartości odczytane z diody (czyli te "prawdziwe"). W praktyce to u mnie 52C na obudowie odpowiadało 60C z diody. 77C z diody z kolei odpowiada 59C na obudowie. Wiec CHYBA nie masz się czym przejmować...

Zawsze możesz spróbować wyszlifować spód wentyla na lustro - potrafi więcej dać więcej, niż może się wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PISZE JESZCZE RAZ...

 

czesc wczoraj w nocy bawilem sie w podkrecanie mojego durona1600 i w koncu przy jakims napieciu 1.9v zaczolem bardzo czuć smród spalenizny no to wącham, wącham... i patrze - zasiłka (mozliwe ze to przez chlodzenie bo wentyl w w moim megashicie troche ciezko chodzi - tak na oko to <1000rpm) czy możliwe jest, że mi sie spali zasiłka (kilka razy dziennie mi sie komp wylancza bez powodu[komp wlanczany ~8-10h dziennie :lol: ) i czy to może pociągnąć za sobą reszte kompa na takim napięciu ?? (zaznaczam ze czuc smrod od jakiegos 1.7v na procu).

 

Mam zablokowany mnożnik

Proc chodzi na:

- 166*12*1.5V(2GHz) prawie stabilnie - po 1h45min w prime 95 jest blad

- 175*12*1.65V(2.1GHz) FULL STABLE - 4godziny prime i nic

- najwiecej stabilnie to około 182*12*1.9V(2.18GHz) przy budzie przy oknie czyli lipa jak nie wiem :mur:

 

czy jak sobie zmienie zasiłke to pomoże mi w podkrecaniu ??

POZDRO

 

edit:

----------------------------

czy mozna mojego proca zmodowac na XP/XP-M i odblokowac mnoznik (brązowy laminat, dokładną serie moge podać dopiero za jakis czas bo niestety nie pamiętam nic oprócz tego co mam w sygnaturce :lol:

 

tak nawiasem - jaką zasiłke kupić do 100zł ?? ta bedzie dobra??

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9592

Edytowane przez zip_matiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pobawilem sie olowkiem z durniem 1600 i wstał jako athlon XP 1900+. Postanowilem go troche podkrecic i ostatecznie zostało na 12,5X166. Wykrywa go jako Athlon XP 2600+. Grzeje sie tak jak wczesniej (48-51 C) tylko wiatraczek kreci sie szybciej. Na standartowym napieciu byl stabilny w windowsie. Dopiero jak zwiekszylem napiecie do 1,6V (bo wiecej nie moge w biosie ustawic :D ) to bezblednie przeszedl nocne katowanie prime95.

Moja plyta to jakas badziewna MSI KT400AV.

Mam pytania:

 

1) czy taka zabawa na tej plycie moze spowodowac uszkodzenie innych podzespolow.

2) jaka plyte (obslugujaca dual ch) polecacie pod tego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ołówek trzyma juz miesiac. Zamalowalem w sumie z przypadku jak zmienialem radiator. Zeby bylo smieszniej robilem to "na kolanie" ( zadzialalo za pierwszym razem), ale za to porzadnym firmowym olowkiem :) i moze dlatego tak dzielnie sie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ołówek trzymał najpierw 2 tygodnie, potem resety, poprawka, tydzień, resety, poprawka, 1 dzień, resety, nie mogę windy uruchomić, poprawiam, po 30 minutach reset kilka razy i już poprawianie ołówkiem na nic.

 

Ostatecznie wyskrobałem większą dziurę między mostkami i wlałem cynę pomiędzy do połączenia (szkoda kasy na lakier za 20zł) i narazie od wczoraj wszystko dobrze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nawiasem - jaką zasiłke kupić do 100zł ?? ta bedzie dobra??

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9592

Mam takiego tyle, ze wersje 300W. Nie jest zly, o ile masz dodatkowe zasilanie na proca +12V (twoj epox chyba to ma). U mnie na 300W byly juz problemy z +12V powyzej 1,7V (mam zasilanie proca z 5V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. posiadam duraka 1600 i wlasnie przesiadlem sie z MSI kt4v na via kt400 na NF7 coby sobie go pokrecic no i cos mi tu sie nie podoba:/

Na MSI pdo chodzil mi na 2000 (FSB 166) na Vcore 1,5 ale proc bez problemow wstawla na 180 bez zmiany napiecia (nie testowany na stable bo MSI nie ma blokady PSC/AGP i nie chcialem meczyc dysku) a po przesiadce na NF7 przy napieciu 1,5 winada wywala sie juz przy starcie przy 176  proc aktualnie chodzui na FSB 180 ale przy napieciu 1,7 (dopiero jest stable - primee 3Dmark ) wieej nie da rady bo mam gowniane hlodzenie i jak go pomecze to temp dochodzi do 52C

Ktos ma pomysl czym jest to spowdowane ze nagle proc stal sie taki zachlanny na Volty ?? ??

 

Dodam ze na msi proc caly czas chodzil na FSB 166 przy napieciu 1,45 a temp nie przektaczala 42 C

Z tego co pamiętam, to na forum parę razy wspominano o tym, że NF7 daje w rzeczywistości niższe napięcia, niż ustawiasz w BIOS. Choć faktycznie róznica jest spora...

Być może wpływ na to ma również fakt, że NF7 ma dodatkowe zasilanie z +12V.

To 52 C to jak się domyślam temperatura obudowy procka (nie wiem, czy ABIT podaje dodatkowo temp. z diody termicznej). Akurat z własnego doświadczenia wiem, że temp. obudowy przekłada się na bardzo rózne wartości odczytane z diody (czyli te "prawdziwe"). W praktyce to u mnie 52C na obudowie odpowiadało 60C z diody. 77C z diody z kolei odpowiada 59C na obudowie. Wiec CHYBA nie masz się czym przejmować...

Zawsze możesz spróbować wyszlifować spód wentyla na lustro - potrafi więcej dać więcej, niż może się wydawać.

1368079[/snapback]

wiem ze zaniza napiecia ale az tak .......

Ale chodzi mi jeszcze o to ze do 170 procesor smiga na standardowym napieciu a pozniej na kazde nastepne stabilne 5MHz potrzebuje 0,05 V :|

a radiator jest wypolerowany na lustrerko ( pasta ze sreberkiem ) tyle ze to jest straszne gowno. bo jak przylorze plucha obok radaitora to z tej szczelinki wali ciepelko i to niezle a radaitor juz 2 cm nad procem jest zimny. w rym gownie kawalek miedzi jest przyklejony do aluminiowego radiatora

Ale juz mysle o WC wiec niedlugo pozbede sie tergo gowna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PISZE JESZCZE RAZ...

 

czesc wczoraj w nocy bawilem sie w podkrecanie mojego durona1600 i w koncu przy jakims napieciu 1.9v zaczolem bardzo czuć smród spalenizny  no to wącham, wącham... i patrze - zasiłka (mozliwe ze to przez chlodzenie bo wentyl w w moim megashicie troche ciezko chodzi - tak na oko to <1000rpm) czy możliwe jest, że mi sie spali zasiłka (kilka razy dziennie mi sie komp wylancza bez powodu[komp wlanczany ~8-10h dziennie :lol: ) i czy to może pociągnąć za sobą reszte kompa na takim napięciu ?? (zaznaczam ze czuc smrod od jakiegos 1.7v na procu).

 

Mam zablokowany mnożnik 

Proc chodzi na:

- 166*12*1.5V(2GHz) prawie stabilnie - po 1h45min w prime 95 jest blad

- 175*12*1.65V(2.1GHz) FULL STABLE - 4godziny prime i nic

- najwiecej stabilnie to około 182*12*1.9V(2.18GHz) przy budzie przy oknie czyli lipa jak nie wiem  :mur:

Czlowieku ty kamikadze jeste. Najlepiej wylacz w tej chwili kompa i zalacz go dopiero jka wsadzisz nowa zasilke bo i tak wczesniej czy pozniej dojdze do tego :P

Moj kompel spalil plytke i ram a druga nadpalil przez zasilke i to nie przy takich napieciach. (pierwsza poszlo a 1,775 a druga przy 1,7) ta druga zasilka to byla moja i chodz u mnie chodzila na 1,65 to ukumpal po dodaniu 0,05 V eksplodowala i TYLKO nadpalila plyte wiec lepiej zmieniaj tym bardziej ze twoja zasilka daje juz znaczace obiawy (resy wylaczenie sie SMROD :D ) ze szykuje sie na inny swiat i coby nie zabrala z soba jeszcze paru innych czesci twojego kompa :P

czy jak sobie zmienie zasiłke to pomoże mi w podkrecaniu ??

POZDRO

No ba komp nie wsataje lub no stable bo Voltow brak

 

tak nawiasem - jaką zasiłke kupić do 100zł ?? ta bedzie dobra??

Czlowieku za 100 mozesz miec zajebista zasilke. Polukaj na alegro. Kilka dni temu kupowalem dla kumpla HuntKey'a (coprawda tylko 300 ) za 50 zl z przesylka a to jest juz ciut lepsza zasilka niz tamta

Dobrze radze zmieniaj i to szybko

Ktos tu napisal na forum "spieszmy sie kochac zasilacze tak szybko odchodza" :D i mial swieta racej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z wydajnością w tych procach?? mam możliwość wymienić mojego sempa na duronka 1400@2250 1,5v !!! ciekawi mnie czy jest sens?? miał ktoś jakieś problemy podczas przeróbki na XP?? coś w stylu uszkodzenia procesora przez L2 albo niestabilnej pracy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie warto ale zastanowia mnie jedna rzecz, nikt nie miał awarii procesora podczas modowania?? coś w stylu że proc po przeróbce nie działał?? dopiero teraz interesuje sie duronami wcześniej semprony i athlony wiec z tego tematu jeste zielony.... niestety.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie warto ale zastanowia mnie jedna rzecz, nikt nie miał awarii procesora podczas modowania?? coś w stylu że proc po przeróbce nie działał?? dopiero teraz interesuje sie duronami wcześniej semprony i athlony wiec z tego tematu jeste zielony.... niestety.....

1379358[/snapback]

Po modowaniu ołówkiem może być niestabilny, tak samo jeżeli odblokowane l2 jest uszkodzone. Wyjściem jest wówczas powrót do 64kb (gdy l2 jest uwalone i nie wstaje).

Poza tym były przypadki, że procek padł całkowicie, jakieś 5% szansy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mój MIXHB 0342 XPMW po odblokowaniu cache'u chodził ok tydziń póżniej zwiechy. Poprawiłem ołówek i znowu ok ale na krótko, teraz to z ołówkiem chodzi ok dwa dni pózniej zwiechy (dziś nie mogłem wejść to windy nawet). Także nie wiem czy to wina ołówka czy jednak cache jest uwalony (nie mam narazie lakieru więc nie sparawdzę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crazy_Ivan

To jest wina ołówka. Też tak miałem, że chodził na ołówku coraz krócej aż w końcu nie chciał się spowrotem zmodować.

Zlutowałem mostki na stałe i działa bez zarzutu, więc ołówek nadaje się tylko do wypróbowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crazy_Ivan

To jest wina ołówka. Też tak miałem, że chodził na ołówku coraz krócej aż w końcu nie chciał się spowrotem zmodować.

Zlutowałem mostki na stałe i działa bez zarzutu, więc ołówek nadaje się tylko do wypróbowania.

1385440[/snapback]

 

Mozecie dac jakiegos linka do "przewodnika po atlonizacji" ? :) najlepiej po polsku, kiedys to znalazlem ale reinstal windy i zniknelo z zakldake IE :/ Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mój MIXHB 0342 XPMW po odblokowaniu cache'u chodził ok tydziń póżniej zwiechy. Poprawiłem ołówek i znowu ok ale na krótko, teraz to z ołówkiem chodzi ok dwa dni pózniej zwiechy (dziś nie mogłem wejść to windy nawet). Także nie wiem czy to wina ołówka czy jednak cache jest uwalony (nie mam narazie lakieru więc nie sparawdzę).

W jaki sposob zamalowales mostek przy "athlonizacji": wypelniles dziure wypalona laserem, czy mazales po laminacie? Jakiego masz duronka, zielonego czy brazowego? Sam mam zielonego 1,4GHz z 0341, probowalem olowkiem i nic nie dalo. Pozniej zamalowalem dziure lakierem srebrnym (kilka razy), tez nic nie dalo, dalej bylo 64kB cache L2. Pozniej wypelnilem dziure klejem i zdrapalem laminat nad mostkami, zeby do nich dotrzec. Polaczylem je lakierem i dalej nic (tym samym robilem mobilemod i dziala ok).

Jesli masz mozliwosc podeslania zdjecia swojego durona, bylbym bardzo wdzieczny superpyton@interia.pl

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk, mój też jest zielony tylko 1,6Ghz i młodszy o tydzień od Twojego. Athlonizację robiłem tak: najpierw szpilką "wydrapałem", oczyściłem dziurkę po laserze (tak, że było wiadać metal [miedz czy co tam jest ;p]), odtłuściłem miejsce operacji, następnie wypełniłem dziurkę grafitem oraz zrobiłem ołówkiem kreskę także łaczyła końcówki mostaka (kropki). Na koniec przylepiłem taśmę aby zabezpieczyć grafit lub w kolejnej wersji zamalowałem bezbarwnym lakierem do paznokci. Działało od pierwszego razu ale na krótko niestety(tydzień), tak samo robiłem mobile moda i tak samo działał ale j/w tylko parę dni.

 

Pozatym widzę, że Twój potrzebuje więcej vcore, mój chodzi @2,0Ghz na 1,6V a max jaki sprawdzałem to 2,2Ghz przy 1,75V. Teraz ustawiłem 1,87Ghz @1,5V bo wyciszyłem sobie wentylator fanmatem i nie chcę aby się za bardzo grzał.

Edytowane przez Crazy_Ivan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

Witam mam mały problem kupiłem płytkę A7V700-X z myślą że puszczę mojego Durona 1600 <procek ma odblokowane cache> na FSB 200 MHZ ( 11x200 ) . Ustawiam w biosie 200 MHZ restartuje i nic nie załącza monitora , ciemność ale gdy wyłącze kompa i włącze to startuje 11x200 . Przy każdym restarcie systemu musze wyłączać i włączać kompa żeby zaskoczył . Pamięci mam Kingston 256/400 MHZ . Procek przechodzi pomyślnie test torture w Prime 95 żadnych zwiech System chodzi stabilnie kilka godzin więc to chyba nie jest wina procka który mógłby się słabo kręcić . Napięcie na procu mam podwyższone do 1.60 V . Ale gdy ustawie 133 x 16 =2130 MHZ .. komp normalnie sie zachowuje ...a częstotliwość mniej więcej taka sama 2.2 GHZ . Zmiana zasiłki i pamięci nic nei pomaga .. Czy ktoś mi jest w stanie pomóc ?? Z góry dzięki za jakieś odpowiedzi i pomysły Czy ktoś ma lub miał problemy z puszczeniem durona na FSB 200 MHZ ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowales go uruchomić na niższym mnożniku (np: 10) lub podnieś jescze trochę napięcie? A ta plyta to chyba A7V600-X? Na ASUSach przypakiem nie ma jakiegoś zabezpieczenia, które resetuje ustawienia FSB, gdy są za wysokie? Może spróbuj z inną wersją BIOSu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku ty kamikadze jeste. Najlepiej wylacz w tej chwili kompa i zalacz go dopiero jka wsadzisz nowa zasilke bo i tak wczesniej czy pozniej dojdze do tego :P

Moj kompel spalil plytke i ram a druga nadpalil przez zasilke i to nie przy takich napieciach. (pierwsza poszlo a 1,775 a druga przy 1,7) ta druga zasilka to byla moja i chodz u mnie chodzila na 1,65 to ukumpal po dodaniu 0,05 V eksplodowala i TYLKO nadpalila plyte wiec lepiej zmieniaj tym bardziej ze twoja zasilka daje juz znaczace obiawy (resy wylaczenie sie SMROD :D ) ze szykuje sie na inny swiat i coby nie zabrala z soba jeszcze paru innych czesci twojego kompa :P

no ale nistety nic nie poradze ze nie mam hajsu. w kazdym razie jak tera chodzi 2056MHz na 1.55V to wszystko smiga, nie ma zadnych resów i moge sie ylko modlic zeby sie nie stalo :mur: . w kazdym razie jak juz bede kupywal o sobie kupie fortrona 300-60GTP

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47561720

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje sie, ze to pytanie juz bylo, ale nie moge znalezc, wiec zadam jeszcze raz. Czy jak np. procek sobie chodzi na standardowym napieciu 1.5V, ja go podkrece, a na dodatek delikatnie obnize napiecie na np. 1.45. Wszystko chodzi FULL STABILNIE, Prime przechodzi jak zloto. Chcialem zapytac, czy to jakos nie dziala zle na procka, znaczy czy sie nie "dlawi" (nie wiem jak to nazwac) czy cos takiego. Slowem, czy to jest bezpieczne ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...