Skocz do zawartości
dis968

Dowod osobisty - dla mlodziezy

Rekomendowane odpowiedzi

suchajcie jak to jest z tym dowodem dla nieplnoletnich ?

czytalem ze moge se normalnie go wyrobic z opiekunem prawnym na okres 5 lat. Czy ten dowod wyglada jak normalny niczym sie nie ruzni ? Czy spokojnie na dysko se z nim wejde czy do spozywczaka po browarka ? I jak to jest w sklepach patrza na daty urodzenia czy nie ? (dodam ze mam 16,5 wiosen i niewygladam na jakiegos dzieciaka ale czasem sa problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do urzędu miasta z 2 fotkami i 30 zł w kieszeni i chyba tyle ;)

 

Zartujesz sobie? :D Co z tego że będziesz miec dowod skoro bedzie tam data urodzenia.. Ale powodzenia! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej sprawdzą...

kurde :/ nie dobze oj niedobze a sa jakies inne rady na to ?
w zyciu !! koles mial od 16-roku zycia do 18tki i zawsze "dzialal" wszystko zalezy od sklepu i/lub dyskoteki hmmm... z takim dowodem zawsze masz wieksze szanse :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowod wyglada identycznie, nie ma nawet napisu w stylu: tymczasowy, mlodziezowy itp. jedyna roznica jest okres waznosci 5 lat zamiast 10 lat.

zrobic go moze kazdy kto ma pow 13 lat.

sam jechalem na takim dowodzie przez 2 czy 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowod jest tlyko jeden.. Wczesniej były tymczasowe o innym kolerze ale juz ego nie ma.. ale radze zaczekac z robieniem jego bo jak amsz miec zdjecie dziecika koło 25 lat w dowodzie to wiesz.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam troche inne pytanko, na ile przed skonczeniem 18 mozna zlozyc wniosek o normalny dowod wazny przez te 10 lat? chodzi o to zeby skonczyc 18 i odrazu miec porzadny dowod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam troche inne pytanko, na ile przed skonczeniem 18 mozna zlozyc wniosek o normalny dowod wazny przez te 10 lat? chodzi o to zeby skonczyc 18 i odrazu miec porzadny dowod.

Ja złozyłem o dowód tydzien przed 18, a podpis składałem po 18 a i tak dali mi dowód tylko na 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowod jest tlyko jeden.. Wczesniej były tymczasowe o innym kolerze ale juz ego nie ma.. ale radze zaczekac z robieniem jego bo jak amsz miec zdjecie dziecika koło 25 lat w dowodzie to wiesz.. :)

jakie 25 lat ? mam 16 a dowd na 5 lat wiec z prostego rownanai wynika ze 16+5=21 :) (chyba dobze policzylem) a jak sie ostro zmienie do sie dowod zgubi i wyrobi nowy :D

musze kurde to wyrobic wkoncu fajny bajer tylko wpierw fotograf potem jeszcze starsza musze wyciagnac, a suchajcie czy przy skladaniu papeirow starsza lub starszy musza byc ? czy moge np ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> papiery wypelnic w urzedzie miasta i tylko zeby starsza w domu podpisala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dis968: źle mnie zrozumiałes bo troche zle napisałem :) 25 roku zycia... jak bedziesz miec 25 lat to majac zdjecie dziecka w dowodzie to wiesz ;)

Nie dowciapkuj tak ;) Bierzesz papier, wypełniasz go sam, dokładnie, nie popełniajac zadnych błedow bo mozesz miec przez to problemy... i oddajesz osoboscie do urzedu miasta skadajac podpis. Dowod to dokument osoby pełniletniej wiec jak by niezaleznej juz od rodziców ;) Jak co snabroisz to nie oni maja problemy tylko ty.. (zakładajac ze masz 18 ale ale ty na przekor chcesz wyrabiac go wczesnije ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz gdzie do wiosny bedzie jazda.....

kolejki sa takie, ze stoi sie ok 4 godzin...... :/

kurde jakos nie chce sie tyle stac niestety tak to jest w polsce :/

 

Jacek ty mnie chyba zle zrozumiales dowod osobisty moze miec tez mlodziez przeczytaj caly temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem ostatnio w druga strone - przez mysticiem chcialem sie napic piwa i poszedlem do marketu na rynq we wroclawiu, wzialem 5xTatra Pils w puszce, a panna w kasie do mnie "moge dowod?" :) popatrzylem na nia z usmiechem, bo chyba ze trzy lata ode mnie mlodsza :) i dalem jej ten cholerny kawalek laminatu... :)

 

ano i najwazniejsze info - mam 22 lata i jak jestem na studiach nikt mnie nie pytal o dowod :)

 

epilog: powiedziala ze do byl komplement z tym dowodem.... :)

 

wniosek: jak masz krzaki na mordzie to nawet jakbys mial 15 lat to i tak ci sprzedadza... :)

 

a z wyrabianiem papierkow teraz juz nie ma takiego problemu jak pare lat temu; jak wyrabialem dowod zaraz po 18-tce, to czekalem prawie miesiac, a jak w zeszlym roku zgubilem, to nie dosc, ze zadzwonili z urzedu miasta do domu, ze sie znalazl, to po 10 dniach od wypelnienia formalnosci zadzwonili zeby przyjsc po odbior... :)

 

ze juz nie wspomne robienia paszportu 10 lat temu, poltora miecha czekania.... to byly czasy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde jakos nie chce sie tyle stac niestety tak to jest w polsce :/

Chcesz kupować klubowe i inne tam sporty, to postój trochę. Ćwicz cierpliwość, my young padawan, umiejętność zajęcia się czymś podczas sterczenia niczym fiut na weselu w rozmaitych kolejkach, ogonkach i innych takich wśród plebsu i motłochu bardzo ci się przyda, o czym zdążysz się przekonać :>

Chociaż as far as aj rymember sam nie stałem nawet minuty po dowód. Wziąłem jakiś świstek, wpisałem w stosowne rubryki różne tam "job wasza mać" i "kotwica wam w plecy", zaniosłem toto jakiejś pindzie w okienku (wyłudziła ode mnie 30 złotych, niech się udławi) i za miesiąc i trochę przyszło zawiadomienie, żebym przyszedł po kolorowy kartonik z mą szpetną cokolwiek fizys.

Za to prawo jazdy zdawałem sześć czy siedem razy, co trwało pół roku (od lutego do lipca) i kosztowało mnogą ilość sestercji :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suchajcie jak to jest z tym dowodem dla nieplnoletnich ?

czytalem ze moge se normalnie go wyrobic z opiekunem prawnym na okres 5 lat. Czy ten dowod wyglada jak normalny niczym sie nie ruzni ? Czy spokojnie na dysko se z nim wejde czy do spozywczaka po browarka ? I jak to jest w sklepach patrza na daty urodzenia czy nie ? (dodam ze mam 16,5 wiosen i niewygladam na jakiegos dzieciaka ale czasem sa problemy

skoncz 18 dzieciaku i wtedy se bedziesz pil - to jest wlasnie to - kazdy by chcial oszukiwac!!!!!!! :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie dajcie spokoj z tym zeby skonczyc 18 lat :) wszyscy wiemy jak jest 16-latek tez czlowiek a w szczegolnosic 16-letni Polak :D

aha i jak jest z tym wypelnianiem domunentow stara musi zemna do urzedu jechac czy ja moge sam wypelnic stara w domku podpisze i git ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...