Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

jak to po co ? zeby naklonic naiwniaków do zakupu ktorzy mysla ze polepszy to skill'a :)

oczywiscie ktos moze napisać po co myszka za xxxpln albo pad...2 lata temu kumple sie na mnie troche dziwnie patrzyli jak kupowalem ie 3.0 i sie pukali w głowe mowiac jak mozna na myche 130pln wydac ; ) i pozniej na pada kolejne 100.Osobiscie dla mnie te stell gripy,hordery czy rekawiczki to przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co komu coś takiego 1651871[/snapback]

FsT juz poruszalismy ten temat, napisze w sumie jeszcze raz. Kazdy na czyms chce zarobic, skoro sa chetni do kkupowania, to czemu mialoby tego nie byc. A to, ze to wcale nie poprawia skilla, to juz inna sprawa. Chyba, ze ktos sobie wmowi, ze daje mu to wieksze umiejetnosci, ale coz... Na takich ludzi nie ma rady ;] Chca to kupia, jesli maja troche mozgu, to nie i po sprawie [;

A co do drogiej myszki, to tez na mnie wszyscy dziwnie patrzyli. Ale taka juz metalnosc ludzi... ;]

 

Koniec wywodu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie dostał jako jakis gift to ?

1652046[/snapback]

O mnie chodzi? :) Mowie ze to bylo jako promocja do icemata ktorego za bezcen kupilem na allegro (jednego z kilku juz) a gripa sobie zostawilem. Dla jasnosci - ja tez bym tego nie kupil jakbym mial placic :lol: ale powiem ze bardziej pomaga niz przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sie pochwalić :-P

Po 5 latach używania zestawu MediaTECH klawiatura+mysz kulkowa za 29zł Zaszalałem ;]

Kupiłem sobie logitecha UltraX i MX510 ;)

Zbierałem się do tego od 2 lat :lol2:

W między czasie miałem nawet komplet bezprzewodowy logitecha ale po misiącu sprzedałęm i wróciłem do mediatecha ;) :D

 

 

koniec przekazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FsT juz poruszalismy ten temat, napisze w sumie jeszcze raz. Kazdy na czyms chce zarobic, skoro sa chetni do kkupowania, to czemu mialoby tego nie byc. A to, ze to wcale nie poprawia skilla, to juz inna sprawa. Chyba, ze ktos sobie wmowi, ze daje mu to wieksze umiejetnosci, ale coz... Na takich ludzi nie ma rady ;] Chca to kupia, jesli maja troche mozgu, to nie i po sprawie [;

A co do drogiej myszki, to tez na mnie wszyscy dziwnie patrzyli. Ale taka juz metalnosc ludzi... ;]

 

Koniec wywodu ;]

1651971[/snapback]

Poprawa skilla wcale nie jest głównym celem tej rękawicy (tak samo jaki i podkładek za ponad 200zł)... Poprawa wygody i usztywnienie nadgarstka oraz zmniejszenie się pocenia-to jest główny cel używania tej rękawicy... Miałem przyjemność grać parę godzin u kumpla w niej i całkiem ciekawe doświadczenie, szczególnie że nadgarstek jakoś lepiej leży i przyjemniej się gra, aczkolwiek 55zł za nią bym nie dał... Gdyby kosztowała max 30zł, to owszem, ale nie za tę cenę...

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka sprawa techniczna odnośnie podkręcania USB...

jak podkręce USB to zwiększa sie tylko czestotliwość raportowania pozycji przez myszkę, czy podkręca się cała elektronika w myszce, czyli że np częstotliwość skanowania powierzchni też rośnie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh rosnie taktowanie samego portu usb

1659278[/snapback]

mi chodzi o to co sie dzieje po stronie myszki :?:

skoro rośnie czestotliwiść usb, to musi sie coś zmieniać skoro myszki lepiej chodzą... czyli chyba tylko raportowanie pozycji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was spotkał się z myszą XPower 4028 Office? Wygląda ciekawie-czy działa tak jak wygląda? Niestety nie ma podanych parametrów poza 800dpi rozdz.

 

1660182[/snapback]

Omijaj szerokim łukiem, gdzieś na zagranicznym forum, nie wiem czy przypadkiem na XS nie czytał o niej... To jest Xpower... Już lepsze myszki ma Manta i Media-Tech... A A4Tech i Genius to przy nich jak mercedes do maluszka...

 

mi chodzi o to co sie dzieje po stronie myszki :?:

skoro rośnie czestotliwiść usb, to musi sie coś zmieniać skoro myszki lepiej chodzą... czyli chyba tylko raportowanie pozycji...

1660365[/snapback]

Zwiększa się częstotliwość raportowania, poprostu częściej docierają informacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest najlepsza myszka w jak najniższej cenie? Zależy mi na 800 dpi, braku akceleracji wstecznej i dobrym scrollu, w moim samsungu po 1,5 roku działa tak że szkoda gadać a chce żeby scroll działał cały czas jak nowy. No i żeby śmigała z najtańszą szmacianką za 4 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dolacze sie do pytania! Chce wydac nie wiecej niz 50zl i jaka mysz w tej cenie polecacie?

 

Myslalem o SWOP-80 ale obawiam sie ze bedzie miec ten nieszczesny efekt akceleracji wstecznej :(

 

Co oprocz niej polecacie! Tak zeby byla do gier i grafiki! Ilosc przyciskow w sumie nie gra roli bo w mojej mam 5 a i tak uzywam 3, no ale zawsze mozna miec "zapas" na przyszlosc - a noz sie przydadza :-P

 

No i osobne pytanie do myszy ktora polecicie... czy dziala ona na jakis lepszych podkladkach? Na razie takowej nie mam wiec to nie jest warunek dla myszki ale z ciekawosci pytam!

 

Pozdro i z gory dzieki za odpowiedzi :)

 

PS a wiecie moze kiedy ma wyjsc ten A4Tech z serii X-7? I jak ma sie jego cena?

 

EDIT

co do podkladek to mysle o takiej: XPad Professional

Co o niej sadzicie?

Edytowane przez lookash2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swopa-80 omijajcie z daleka. Obudowa skrzypi jak w telefonach komorkowych - zabawkach z melodyjkami i np mysz ta postawiona na steelpada 4S NIE DZIŁA :) W ogole nie nastepuje przesuwanie kursora. To tylko swiadczy o potedze tego sensora :wink:

 

IMO dzis najlepsze rozwiazanie, dobrej, prostej i TANIEJ myszy to MX300 ktorych duze ilosci pojawily sie na allegro. NOWKA za 60zl to dzis chyba najlepszy zakup. Np tu:

http://allegro.pl/show_item.php?item=64778252

Ale sam kupowalem 2szt u innego kolesia za 60zl i chyba ma wieksza ilosc wiec mozna sie ich spodziewac. Mysz jest znana i lubiana, wielu naprawde dobrych zawodnikow jeszcze z dawniejszych czasow uzywa wlasnie mx300. Ta mysz ma dzis taka cene bo jest zdecydowanie niemedialna, wyglada jak pokrewne modele logitecha z niskiej polki cenowej, ogolnie design raczej przy dzisiejszych swiecidelkach slaby i malo przyciskow - a to odstrasza "pr0"-pretendentow ktorzy chca zaczac granie od 10 000dpi bo proporcjonalnie beda o tyle lepsi :wink: Imo ten sensor z mx300 nie ma wstecznej akceleracji przy odpowiednim obnbizeniu myszy (tzn nie wladowaniu pod nia jakichs ekstremalnie wysokich slizgaczy) i w 100% zapewnia komfort. Jednym slowem za ta kase mysz bezkonkurencyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie A4tech X-708. Znalazłem jej pierwsze recenzje (na azjatyckich serwisach :? ). Została porównana do MX510 i MX518. :) Wygląda na to, że technicznie niczym im nie ustępuje. Mało tego. X7 oferuje opóźnienie rzędu 1ms w stosunku do 2.5ms logiego. To oznacza chyba, że USB jest standardowo podkręcone przez driver od producenta? Myszka kosztuje w chinach 258 Yuanów co daje około 105zł :?

Porównanie do MX510:

http://babelfish.altavista.com/babelfish/t...2098522_1.shtml

 

Porównanie do MX518:

http://babelfish.altavista.com/babelfish/t...2087678_1.shtml

 

 

Heh, w tym drugim teście, autorzy pokusili się o zbadanie obu myszek oscyloskopem. :blink: Przykładowo:

 

Wykres dla X-7:

Dołączona grafika

 

Wykres dla MX518

Dołączona grafika

 

 

Garść fotografii:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Robi się ciekawiej: :-P

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

No i w końcu oglądamy bebechy: :D

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

No a interfejs sterownika już typowy dla myszek od A4: <_<

 

Dołączona grafika

 

 

Nie wiem jak wy, ale ja jestem bardzo zainteresowany tą mychą, zwłaszcza jeżeli jej cena nie przekroczyłaby powiedzmy... 80zł ;)

Już nie mogę się doczekać. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tania i b.dobra:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=64188582

 

albo mx300/310

 

Co do A4tech X-708 to na zdjęciach plastik wygląda tragicznie; śliski

i wypolerowany na lusterko - zerowa ergonomia. Desing kiczowaty (to

już kwestia gustu). IMO porażka, lepiej kupić ww. microsoft'a lub Logitech'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ie 1.1 ma akceleracje wsteczna. Tam jest inny sensor niz w ie 3.0 - jest wyrazna roznica. Ale mx300 NIE MA akceleracji wstecznej, mi sie nie udalo tego zaobserowac na kilku roznych padach. Nie rozumiem skad takie informacje.

 

IE 1.1 dla jasnoci mialem i na steelpadzie 4S chocila bardzo slabo, juz pomijajac akceleracje gubila sie dosc latwo.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ie 1.1 ma akceleracje wsteczna. Tam jest inny sensor niz w ie 3.0 - jest wyrazna roznica. Ale mx300 NIE MA akceleracji wstecznej, mi sie nie udalo tego zaobserowac na kilku roznych padach. Nie rozumiem skad takie informacje.

 

IE 1.1 dla jasnoci mialem i na steelpadzie 4S chocila bardzo slabo, juz pomijajac akceleracje gubila sie dosc latwo.

1673161[/snapback]

Hmm... tutaj piszą co innego:

http://sklep.counter-strike.com.pl/product...products_id=111

 

"Sensor optyczny identyczny z legendarnym IE 3.0"

Jak to w końcu jest?

 

Ah, i widziałem wypowiedzi na tweaku, z których wynikało, że MX 300/500/700 jednak mają akcelerację wsteczną.

 

 

 

BTW. W komputroniku sprzedają toto (przynajmniej jest gwarancja) za 51zł:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16147

 

Ciekawe, czy ma czujnik w wersji 1.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ie 1.1 ma akceleracje wsteczna. Tam jest inny sensor niz w ie 3.0 - jest wyrazna roznica. Ale mx300 NIE MA akceleracji wstecznej, mi sie nie udalo tego zaobserowac na kilku roznych padach. Nie rozumiem skad takie informacje.

 

IE 1.1 dla jasnoci mialem i na steelpadzie 4S chocila bardzo slabo, juz pomijajac akceleracje gubila sie dosc latwo.

1673161[/snapback]

Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, ze w 1.1 są te same bebechy co w Explorer

3.0, jednak nie jestem na 100% pewny, ze 3.0 nie ma akceleracji wstecznej (choć sam

jej używam ;P) Wydaje się, że nie, ale nigdy jej jakos ekstremalnie nie testowałęm,

poprostu na niej gram i tyle. :)

 

Wielu graczy( np. leworęcznych, lub lubiących mniejsze niż IE 3.0 myszki) gra na tym

sprzęcie wiec do gry się na pewno nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, moze mialem 1.0A? czy jakos tak, zupelnie pierwsza wersja, w kazdym razie miala akceleracje.

A tak btw to skad by sie brala tak dramatyczna roznica w cenie miedzy 1.1 a 3.0 skoro sensor identyczny. Ciut inny profil obudowy? :wink:

A z opiniami na temat mx300/500/700 tez sie spotkalem i musze temu zaprzeczyc. Maksymalnie szybkie ruchy na icemacie2nd nie powoduja zadnych nieprawidlowosci. Tzn nie widze roznicy miedzy mx510 czy razerem magma... Dlatego wlasnie sam siedzie na 310 i mowie nie najnowszym modelom. Producenci powinni odpuscic sobie udoskonalanie sensora a brac sie za ergonomie (np wypuszczenie serii roznych rozmiarow myszy). Bo narazie mamy walke na parametry ciagle (najlatwiej trafia do kupujacych taka reklama).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tania i b.dobra:

 

1673016[/snapback]

Mam Logitecha M-BA47 i pomimo błyszczącego plastiku na górze zupełnie nie jest śliski i ergonomia nie jest przez to "pomniejszona".

 

Co do designu to mam nadzieję że będą modele nie-czerwone , bo ten czerwony nie pasuje mi do mojego pretty komputerka :P :P :D

 

Co do tej myszy microsoftu co podałeś to ona ma niestety tylko 400 dpi (jak mnie pamięć nie myli) - minimum to 800 dpi dla skoku co pixel w grach a'la UT bez opcji rozmywania przy rozsądnej prędkości.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...