Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co z nia niby jest nie tak? Poza tym, ze nie ma skoku, co po przesiadce z Logitecha ze "skaczacym" kolkiem jest dla mnie ciut frustrujace... ale podejrzewam, ze to kwestia przywyczajenia.

1575227[/snapback]

Co to znaczy skaczace kolko w logitechu? Aktualnie mam A4techa presto121 i w niej kolko przewija sie plynnie(i chyba tak mi odpowiada).

 

Tak wogole to juz kupilem MX510, ale poczta nawalila - to tez zastanawiam sie dalej. Z racji ze nic 2x sie nie zdaza to juz chyba mx510 nie uda mi sie nowej wyrwac za 120zl+przesylka.

 

Wiec przerzucilem swe zainteresowanie na ta lub na ta a moze wersje 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniac 510 na 500 to jest glupota bo 500 ma akceleracje wsteczna bardzo uciazliwe i warte doplaty na mysz ktora tego nie ma, 510 nie ma akceleracji wstecznej. Zas nie zmienial bym na IE4.0 gdyz ta mysz to pomylka rolka nie ma przeskoku i nie wiadomo kiedy zaskakuje, drugim mankamentem to, ze jej max czestotliwosc to 105Hz kiepski czas reakcji... Imo brac 510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wciaz pozostalbym przy tej opcji zakupu mx510. IE 4.0 wykluczylbym na samym poczatku. To co napisal kolega, a ja moge dodac jeszcze ze ta myszka ma dosc glosne klikniecie, jakos tak malo mnie to uwiodlo... ;] Jesli myslisz o IE 3.0, hmm... jak tylko znajdziesz gdzies na allegro nowke, to w sumie czemu nie. Jak Ci ksztalt odpowiada, to sobie wez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem z moim mx 500 , ostatni prawy przycisk jakby sie "wyklikał" , to znaczy jak naciskam ,najpierw jest mały ruch(taki 0,5 mm) z lekkim klik a pózniej własciwe klikniencie , spotkał sie ktoś z czymś takim?? da sie to naprawić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Revoltec Light Mouse? 800 DPI, teflonowe ślizgacze i ponoć nie ma akceleracji wstecznej.

1583579[/snapback]

to tez ma 800dpi ;)

 

jesli w gre wchodzi kasa 60-70pln to bym uderzyl w takie cuś klik albo klik - rev. 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy skaczace kolko w logitechu? Aktualnie mam A4techa presto121 i w niej kolko przewija sie plynnie(i chyba tak mi odpowiada).

Chodzi mi o to, ze w Logitechu czuc wyraznie skok kolka (tzn. nie przewija sie ono plynnie jak w IE4.0, tylko jakby skacze po zabkach... nie wiem jak to napisac), a w IE nie ma tego. W efekcie przewiniecie kolka "o jedna pozycje" trzeba na czuja robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jakie polecacie ślizgacze do Logitecha MX518 + QcK+? W sumie to jeszcze nie kupiłem ani tego ani tego, ale we wtorek jak tylko sklepy będą otwarte to ruszam po taki zestaw. :) Zmienilibyście podkładkę na inną? W grę nie wchodzi więcej niż 60-65zł. ;] Więc pozostaje mi QcK+ i Raindrop.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw bardzo fajny. Wiele osob twierdzi, ze jak QcK jesty szmacianka, to nie trzeba kupowac slizgaczy. Jednak powiem Ci ze widac roznice. Dokupilem miceskatezy i myszka jezdzi jeszcze lepiej po powierzchni QcK. Nie widze sensu zmieniac podkladki na zadna inna, bo w tej cenie, to chyba to jest najlepszy wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miceskatez na qck+ puki same nie odpadna to wogole ich nie bedziesz zmienial ;) Za male tarcie tzn za slaby material aby mogl teflon zedrzec. Z rok na bank moze nawet 2 lata beda chodzily wysmienicie. Aha pamietaj ze nie muszisz odklejac orginalnych slizgaczy. Zreszta bedzie to w instrukcji.

Edytowane przez Tasslehoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narcyz: Widać dużą różnicę między gryzoniem z i bez ślizgaczy? Mniej więcej co ile trzeba je zmieniać?

1594102[/snapback]

Wielka, to za duzo powiedziane, ale jednak jest wyczuwalna moim zdaniem.

Co do miceskatezow, tak jak kolega wyzej napisal. QcK, DKT, Raindrop, to szmacianki, wiec na nich slizgacze sie naprawde powoli zuzywaja o ile wogole mozna zauwazyc takie cos ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo przeczytałem na stronce miceskatezów. ;]

 

Jeśli używasz myszki MX300, MX310, MX500 i MX700 i pada ICEMAT lub STEEPLAD należy najpierw odkleić oryginalne ślizgacze i w ich miejsce nakleić ślizgacze mICEskatez. Myszki te na skutek zmiany odległości sensora od pada gubią się jeśli naklei się ślizgacze nowe na stare. W nowym modelu MX510 problemu tego nie stwierdziliśmy.

Hm? Podobno sensor optyczny toleruje takie małe zwiększenie wysokości gryzonia od podłoża.

 

Narcyz: Ściągałeś oryginalne, czy nie? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie podziele kilkoma refleksjami dot myszek + podkładek:

 

:arrow: MX 510 + Icemat + Skatez'y - dla tych co lubią szybkie, zdecydowane i energiczne posunięcia myszką. Precyzja wg. mnie odpada - bo myszka porusza się szybko, w zasadzie się ślizga. Rozwiązanie dość drogie biorąc pod uwagę cene ICEMAT'a. Jedyne co przeszkadza - to odgłos myszki przesuwającej się po szkle. Ale można się przyzwyczaić. Ogólnie - naprawdę dobra zabawka - ale nie dla każdego.

 

:arrow: MX 510 + QcK - Szmacianka - ale naprawdę profesjonalna. Dobry poślizg - choć nie za mocny - dokłądni taki jakiego np. ja oczekuję. CIchutka, płąska, większa niż ICEMAT. I do tego sporo tańsza. Wymieniając Icemata na QcK byłem pełen rezerwy - ale naprawdę warto. Choć podkładka na pewno mniej "trwała" bo łatwiej zabrudzić, poszarpać, czy rozerwać.

 

:arrow: Podsumowując - polecam QcK! Jest naprawdę dobry i świetnie się na nim gra! Warto - a to, że jet naprawdę nieddrogi - wzmacnia jego pozycję.

 

BTW. Chce ktoś kupić Icemata Black za 60 zł ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką możecie mi polecić myszke tak do około 40-45 zeta (tylko nie piszcie, że mało, bo więcej mieć nie będe)

wymagania: optyk na kablu z pięcioma przyciskami, dobrze jak by miała dwa kółka, chociaż jedno też przeżyje (ale koniecznie ciche i lekko chodzące, tzn żebym lekko czuł przeskakiwanie, ale nie było tego słychać, czyli tak jak jest w moim starociu a4techa www21)

obojętnie czy usb czy ps2

na razie mam na oku te dwie:

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4d45...3485f4d54313038

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4134...85f574f502d3335

co jeszcze i jakia najlepsza w tej cenie, tak żeby szło normalnie na kompie pracować i pograć :D

Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj robiąc porządki w szafie dokonałem ciekawego odkrycia , znalazłem kawałek cienkiego plastiku ok 1 mm , jest dośc mienntki , można zarysowac paznokciem , i śliski , i wpadłem na pomysł zrobienia slizgów do mysz , to wyciąem dziórkaczek kółeczka przykleiłem taśmą klejącą( termoprzewodząca została mi od radiatorów co kleiłem na mosfety) i mysz pływa jak po lodzie , hehe czaderskie slizgi i za darmo :) zobaczymy po dłuższym czasie , konkluzja nigdy nie wiadomo co sie moze przydac :P

Edytowane przez rhezuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kroku:

Nie polecam zadnej z tych co podales, nie wiem czy maja akceleracje wsteczna a jest bardzo duze prawdopodobienstwo ze tak bedzie. Otoz jedna z tanich myszek ktora nie ma akceleracji wstecznej, ma jedna rolke z przeskokiem i duzo przyciskow bardzo wygodna. Moge Ci zagwarantowac poprawna prace na tej myszy: http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4134...8305f434f4d424f

otoz tutaj kosztuje prawie 70zl ale jest mase aukcji na allegro gdzie kupisz ta mysz za 40zl tu jedena z lepszych aukcji:

http://allegro.pl/show_item.php?item=59607109

 

Wybor nalezy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...