Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mogę polecić Logitecha G9, niby myszka dla graczy, ale przy "normalnym" korzystaniu z komputera też pokazuje swoje zalety: szybki czas reakcji, łatwość prowadzenia + 2 programowalne przyciski, które są "pod ręką" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mogę polecić Logitecha G9, niby myszka dla graczy, ale przy "normalnym" korzystaniu z komputera też pokazuje swoje zalety: szybki czas reakcji, łatwość prowadzenia + 2 programowalne przyciski, które są "pod ręką" ;)

Nigdy nie widziałem myszki z "wolnym czasem reakcji" ... monitory LCD tak ( opóźnienia dochodzące do 50 ms są uciążliwe w szybkich grach fpp ... a mysz nie ma większego opóźnienia niż 8 ms ... i to jest wartość teoretyczna która nigdy praktycznie nie jest osiągana )

 

ps. nie bawiłem się radiowymi :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie powiesz mi, że każda mysz tak samo reaguje na ruchy nią wykonywane?

 

Może źle się wyraziłem, głównie miałem na myśli precyzję :)

Edytowane przez e-tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie powiesz mi, że każda mysz tak samo reaguje na ruchy nią wykonywane?

 

Może źle się wyraziłem, głównie miałem na myśli precyzję :)

Precyzja czyli rozdzielczość jest oczywiście różna, do tego dochodzi stabilność (brak gubienia i przekłamań w postaci "pulsowania" kursora itp. negatywnych zjawisk) ... tutaj też jest różnie ... nie można też zapominać o metodach oszukiwania czyli interpolacji i akceleracji które też są objawem kiepskiej precyzji ...

 

ps. na Saitek Gaming Mouse (optyk LED) miałem takie zjawisko że czasem kursor sam powoli jechał w jednym z kierunków ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem myszki z "wolnym czasem reakcji" ... monitory LCD tak ( opóźnienia dochodzące do 50 ms są uciążliwe w szybkich grach fpp ... a mysz nie ma większego opóźnienia niż 8 ms ... i to jest wartość teoretyczna która nigdy praktycznie nie jest osiągana )

 

ps. nie bawiłem się radiowymi :wink:

ja na radiówce (A4Tech opto-radio) i do tego z włączoną f zwiekszania precyzji kursora kopałem ludziom dupska :wink: w Enemy Territory koło 2005r (ranking 2,5k :lol2: )

Myślę że nie jest z nimi tak najgorzej jesli chodzi o reakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przeczytaniu Waszych postów zdecydowałem się na zakup DeathAddera i myszka mi leży w rękach. Przesiadłem się z MX1000 (cordless) , którą ślizgałem po X-Pad profesional (do tamten nie potrzebowałem czegoś super). http://news.fpp.pl/?pl:pages:show:975::: Teraz jednak o wiele lepiej operuje mi się po blacie biurka bo jest bardziej śliski.

 

Jaką podkładkę kupić, żeby mieć idealny ślizg? Cena nie gra roli.

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item293644837_perski_dyw...nowka_hit_.html

 

Produkcja Made in Iran. Przywieźione w 2007 z Teheranu

Mozna poczuc sie jak prawdziwy terrorysta w cs. :lol:

 

Ale swoja droga ciekawe jaki na tym jest poslizg, i jak z trwaloscia. Bo dosc oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie sprawy.

 

1. Ta myszka Fatal1ty 1010 - czy ją ktoś ma i do czego by ją porównał ?

2. costi - miałeś zdać relację z SideWindera.

 

Szukam lepszej myszki od IE3.0 i nie mogę takiej znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.

MS Habu jest warta ponad 200pln

Na tej aukcji jest po 99pln - http://allegro.pl/item294605915_mysz_micro...ouse_razer.html

 

Czegoś nie doczytałem czy to jest po prostu okazja jakich mało ?

 

No i co można o tej myszce powiedzieć ?

Laser jest - i to jest chyba największa wada. Ale MS robi porządne sprzęty i ten element pewnie dopracował do perfekcji ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w Saturnie w Jankach leży i czeka na właściciela ;) 289zł chyba.dziwna trochę jest ale jak pomacałem to wydaje się by wygodna

Sporo, na Allegro po 239zl.

 

Kupilem w gram.pl, bo mialem tam bon na 100zl, wiec myszka mnie wyszla 140zl... tyle, ze zamowilem miesiac temu i od tego czasu w kolko slysze obiecanki-cacanki <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie padł mi lewy przycisk myszy w moim Logitech MX 500. Jaki byłby jego godny następca - najlepsza mysz do grania i internetu - cena nie gra roli (ale oczywićie im tańsza tym lepiej) - najlepsza ma być (jak ta lokata ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm logitech MX 518 ? :)

Imho od czasow MX 510/518 nic lepszego nie wymyslono.

 

Ktos sie pytal o podkladke z dobrym poslizgiem - polecam everglide richochet fuckiller jesli gdzies sie jeszcze uda kupic + slizgacze teflonowe pod mysz, jak juz nie do kupienia do chyba tylko Qck w odpowiednim rozmiarze zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie o Steelpad 5L (do współpracy z DeathAdderem)

Witam ja mam mysz DeathAdder wraz z podkladk a steelpad Qck. Mysz sprawuje sie swietnie. Ostatnio wymienilem slizgacze na te Everglida. Podkleiłem je podwojnie, mysz smiga jak po lodzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem w swoje lapy G9 ( miesiac sie z nia mecze :P ).Jesli chodzi o zastosowania biurowe to jest swietna ( precyzja itp itd bla bla bla ;) ). Jednak jesli chodzi o gre...koszmar :) Przyzwyczajony do mx510/518 po prostu nie moglem sie przestawic.Mysz prowadzona palcami to nie dla mnie...taka jakas mala :) Obudowa "precision" ktora miala niby sprawiac ze dlon sie mniej poci w rzeczywistosci nic nie zdzialala, ba juz ta druga obudowa byla lepsza :) . Dobrze ze dostalem ja a nie musialem jej kupowac. Pisze to do tych ktorzy przyzwyczajeni sa do poprzednich modeli logitecha.Wiem ze mozna w sklepie "pomacac" ale to i tak w przypadku tej myszy jest zdradliwe :) Trudno, zajade na smierc kolejna mx518 ale przynajmniej bedzie wygodnie przez jakis czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem w swoje lapy G9 ( miesiac sie z nia mecze :P ).Jesli chodzi o zastosowania biurowe to jest swietna ( precyzja itp itd bla bla bla ;) ). Jednak jesli chodzi o gre...koszmar :) Przyzwyczajony do mx510/518 po prostu nie moglem sie przestawic.Mysz prowadzona palcami to nie dla mnie...taka jakas mala :) Obudowa "precision" ktora miala niby sprawiac ze dlon sie mniej poci w rzeczywistosci nic nie zdzialala, ba juz ta druga obudowa byla lepsza :) . Dobrze ze dostalem ja a nie musialem jej kupowac. Pisze to do tych ktorzy przyzwyczajeni sa do poprzednich modeli logitecha.Wiem ze mozna w sklepie "pomacac" ale to i tak w przypadku tej myszy jest zdradliwe :) Trudno, zajade na smierc kolejna mx518 ale przynajmniej bedzie wygodnie przez jakis czas ;)

Klik jest cichy? Jak z precyzja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klik jest cichy? Jak z precyzja?

Klik jest raczej glosny :) Trudno mi to jakos "obrazowo" opisac ale moim zdaniem glosniejszy niz w "wytartym" juz mx518.

Precyzja...tutaj sprawa wyglada ciekawiej.Na jednej i drugiej obudowie myszka potrafi przemieszaczac sie w mojej dloni co powoduje ze o doskonalem precyzji nie ma mowy.Jednak bez obudowy ( mniejsza powierzchnia ale "ogarnieta" cala dlonia ) gryzon jest po prostu niewiarygodnie precyzyjny.Max DPI i minimalny sens w grze, lub malutki DPI w programie graficznym. Co do "wnetrznosci" nie mam sie do czego przyczepic.

Podobno maja sie pojawic nowe obudowy, tyle ze jedynie w ksiazeczce o tym wspominaja.Na stronie glownej niczego takiego nie widzialem.Nie licze jednak na to ze jesli juz sie pojawia to bedzie to cos pokroju mx'a.

Jesli ktos umie lub nauczy sie precyzyjnie prowadzic myche palcami to G9 moze byc dla niego swietna mycha. Jesli jednak ktos jest spaczony przez mxy albo po prostu jego dlon preferuje wieksze modele to bedzie ciezko.

To jednak mysz do gry, musi byc komfortowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że klik jest w miarę głośny, ale precyzja niesamowita. Spojrzysz na piksel na monitorze a za chwilę tam będzie kursor, dokładnie w tym miejscu, na które zerknąłeś ;)

Do operowania nią trzeba się po prostu przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że klik jest w miarę głośny, ale precyzja niesamowita. Spojrzysz na piksel na monitorze a za chwilę tam będzie kursor, dokładnie w tym miejscu, na które zerknąłeś icon_wink2.gif

Popatrzcie, a ja mam tak samo na myszy 400dpi ;] Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie zastanawiajace, tak oczywista cecha jak 'precyzja'.

Nie raz widzielismy tutaj dokladne wyjasnienie kwestii ilosci dpi, rozdzielczosci ekranu, max szybkosci myszy. Prawda jest taka ze albo mysz jest prezycyjna (tzn przenosi kursor dokladnie co piksel bez przeklaman, interpolacji czy przeskokow co iles pikseli) albo nie. Nie ma czegos takiego jak wieksz precyzja. Jezeli cos dziala maksymalnie dokladnie przy danej rozdzielczosci to lepiej juz byc nie moze (niezaleznie od zwiekszania mozliwosci technicznych przez producenta).

Czynnik ograniczajacy to szybkosc - ktora moze powodowac gubienie sie kursora (wtedy nawet mysz ktorej parametry odnosnie rzeczywistej rozdzielczosci sa idealne, moze nie sprawdzac sie przy bardzo szybkich ruchach (niski sens)).

 

Okreslenie "jak prcyzja" jest samo w sobie nieprezycyjne :wink:, bo ten parametr zalezy od rozdzielczosci ekranu i szybkosci myszy (o ile fakt zgubienia sie kursora po szarpnieciu mysza mozemy uznac za objaw nieprezycji).

 

Imo powinno raz powstac takie pozadne kolorowe duze faq przyklejone na ten temat, z wyjasnieniem zagadnienia krok po kroku, obaleniem mitow i odrazu paczka linkow do najpopularniejszych narzedzi (testowych czy np podkrecania usb).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie zastanawiajace, tak oczywista cecha jak 'precyzja'.

Nie raz widzielismy tutaj dokladne wyjasnienie kwestii ilosci dpi, rozdzielczosci ekranu, max szybkosci myszy. Prawda jest taka ze albo mysz jest prezycyjna (tzn przenosi kursor dokladnie co piksel bez przeklaman, interpolacji czy przeskokow co iles pikseli) albo nie. Nie ma czegos takiego jak wieksz precyzja. Jezeli cos dziala maksymalnie dokladnie przy danej rozdzielczosci to lepiej juz byc nie moze (niezaleznie od zwiekszania mozliwosci technicznych przez producenta).

Czynnik ograniczajacy to szybkosc - ktora moze powodowac gubienie sie kursora (wtedy nawet mysz ktorej parametry odnosnie rzeczywistej rozdzielczosci sa idealne, moze nie sprawdzac sie przy bardzo szybkich ruchach (niski sens)).

 

Okreslenie "jak prcyzja" jest samo w sobie nieprezycyjne :wink:, bo ten parametr zalezy od rozdzielczosci ekranu i szybkosci myszy (o ile fakt zgubienia sie kursora po szarpnieciu mysza mozemy uznac za objaw nieprezycji).

 

Imo powinno raz powstac takie pozadne kolorowe duze faq przyklejone na ten temat, z wyjasnieniem zagadnienia krok po kroku, obaleniem mitow i odrazu paczka linkow do najpopularniejszych narzedzi (testowych czy np podkrecania usb).

:-) No wiesz, jak bedzie w Sevres wzorzec myszki to sie zgodze ;-) Ale klik glosny :-( to kiszka... nie cierpie myszek z glosnym klikiem ;-)

 

Aaaa przypomnialo mi sie, ze czytalem gdzies recke sidewindera i bylo napisane, ze klik jest wyraznie glosniejszy niz w G9.. to boje sie pomyslec jaki rzeczywiscie jest w sidewinderze ;-)

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze albo mysz jest prezycyjna (tzn przenosi kursor dokladnie co piksel bez przeklaman, interpolacji czy przeskokow co iles pikseli) albo nie. Nie ma czegos takiego jak wieksz precyzja. Jezeli cos dziala maksymalnie dokladnie przy danej rozdzielczosci to lepiej juz byc nie moze (niezaleznie od zwiekszania mozliwosci technicznych przez producenta).

Precyzja może być większa niż co do piksela. Weźmy grę z włączonym antyaliasingiem ... tutaj można przesuwać obiekty o mniejsze odległości niż całe pojedyncze piksele ... więc precyzja (w 3D z AA ) może rosnąć w nieskończoność tak samo jak AA ( aby zobaczyć większą precyzję niż co do jeden pix musi być odpowiednio wysoka dokładność wyświetlania ). Wszystko można zobaczyć na zrzutach ekranowych z gier. Całe zjawisko większej dokładności niż co do 1 pix objawia się na częściowo zapalanych pikselach co ma miejsce przy AA i niewielkich ruchach ( o dany bardzo mały kąt w środowisku 3D będącym środowiskiem wektorowym a nie rastrowym )

 

W 2D kiedy przemieszczamy kursor największa precyzja jest skończona i ogranicza się do "by piksel" ... bo nie ma tutaj AA .... ale może być w przyszłości jeśli ktoś na to z np. Microsoft wpadnie :wink: (lub środowisko przeglądania zasobów stanie się w pełni trójwymiarowe z oczywiście AA )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...