Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Moge polecic te nowe pady razera (goliathus). Praktycznie klon mantisa speed i control, z tym ze wreszcie normalny czarny, a nie jakies okropne zielone weze na calym padzie :)

 

Cena/jakosc sa ciezkie do przebicia, jak ktos szuka szmaty o dobrej grubosci (jak qck havy, czy everglide titan). Za ~50-55zl z wysylka mozna dostac najwieksza wersje alpha, speed lub control co przebija konkurencje. Swietne wykonanie, naprawde bardzo dobre pady. Z tego co sie orientuje nie brudza sie tak szybko jak qck i zapewniaja stala charakterystyke tarcia (podobnie jak titan).

Z tem ze uwaga na nazewnictwo. Control jest duzo szybszy niz speed. Razer myslac ze jak zrobi "chropowata" fakture automatcznie zrobi pada wolnym, a w praktyce okazuje sie ze takie rozwiazanie zapewnia znacznie mniejsze tarcje niz lepiej przylegajaca do slizgaczy wersja speed. Control to chyba najszybsza szmata na rynku swoja droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qck kiedyś był dobry, obecnie to słaba szmata, stawia bardzo duży opór, szybko się brudzi i wyciera.

 

Testowałem kilka szmacianek i do tej porty najszybszy był sharkoon 1337 chociaż to pewnie trochę też zalezy od ślizgaczy. Mógłbyś porównać do niego tego razera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie za bardzo mam taka mozliwosc, nie mam sharkoona.

Z tym ze fakt w przypadku goliathusa/mantisa control slizgacze maja spore znaczenie. Glownie chodzi o to zeby byly wypukle lub sfazowane. Niektore myszy (np a4tech) maja slizgacze z bardzo dobrego teflonu, ale sa idealnie plaskie i niemal ostre na brzegach. Na gladkich padach nie stanowi to najmniejszego problemu, ale na control niestety ostro drapie po fakturze pada.

Jezeli uporamy sie ze slizgaczami tak ze nie ma tam zadnych ostrych krawedzi, tarcie jest naprawde niskie.

Ogolnie odczucie jest calkiem niezle na tym padzie, trudno to okreslic, material przypomina jeans. I tez nie mozna popadac w paranoje, tzn nie zawsze niskie tarcie = lepiej. Chodzi o kontrole i wyczucie pada oraz stalosc jego parametrow. Qck bardzo szybko sie brudzi i wyraznie zmienia sie tarcie. Mozna zjechac sobie mysza na ciemniejszy obszar na rogach pada (mniej zuzyty) i mamy znacznie nizsze tarcie. To wg mnie najwieksza wada qck.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wycieram QCK średnio co tydzień wilgotną szmatką. Tarcie o dziwo jest takie samo w środku jak na brzegach. Jedyna wada po ... chyba dwóch latach użytkowania to 4mm rozklejenie warstw na jednym z brzegów ... albo kupię coś nowego albo skleję ;)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dosc nietypowe pytanie :) Szukam myszki co przy kliku LBM wydaje cichy stlumiony dzwiek, nie tak jak wiekszosc tanich myszek.

 

Chodzi mi mniej wiecej o taki dzwiek jak na tym filmiku przy 42-43 sekundzie

 

 

edit:

Znajomy mial kiedys komplet microsoftu klawiera i mycha, mycha wygladala tak: http://allegro.pl/item485982731_mysz_bezpr..._00027_opt.html i wlasnie ona tak fajnie cichutko delikatnie klikala :)

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

@Kinslayer

 

on offence człowieku ale czy ty nie przesadzasz za bardzo?

 

wszytki szanujące się konstrukcje wykorzystują ten sam mikrostyk omrona co oznacza identyczny dźwięk kliku, który ewentualnie jest przytłumiony grubością obudowy

 

ale k. kto się przejmuje tym jaki dźwięk wydaje kliknięcie o0, różnice są tak marginalne, że jedynie osoba chora umysłowo zwraca na to uwagę

 

no offence an peace man, po prostu w głowie mi się to nie mieści i stąd taki styl wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on offence

 

różnice są tak marginalne, że jedynie osoba chora umysłowo zwraca na to uwagę

 

no offence an peace man,

:lol2: Problem w tym, że o gustach i potrzebach się nie dyskutuje. Jeśli taka jego wola to ma prawo tego szukać.

Też zwracam uwagę na głośność oraz siłę kliku. Nie za bardzo toleruję różnic w kliku P / L przycisk myszy.

 

A tak swoją droga to może ktoś wie jakie mikrostyki siedzą w A4 x-748 ?? Są przyjemne ale jak z ich trwałością ??

W leclerku są po niecałe 60zł, może kupić sobie na zapas drugą myszkę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że obecnie panują trendy anty-laserowe, tzn mysz optyczna jest tą jedyną poprawną.

 

Ale się pytam czy ktoś kto gra sporadycznie, a jeśli już, to w domyślnym sensie, odczuje jakieś negatywne efekty lasera?

 

Do tej pory miałem wręcz przeciwne doświadczenia.. optyczne myszy gubiły mi się na powierzchniach, z którymi laser nie miał najmniejszego problemu. Wyjątkiem były oczywiście testy w paincie przy sensie obniżonym na do minimum i bardzo szybkich ruchach.. tam moje lasery wysiadały znacznie szybciej niż optyki.. ale czy w realnych sytuacjach często się takie rzeczy zdarzają?

 

Pytam bo obecnie stoję przed wyborem A4tech x-718bk(x-748k) lub xl-750bk(xl-740k).

Troche po czasie,ale poniewaz malo kto odpowiedzial, tosie dopisze: korzystam z MS Sidewinder na QCK Mini od paru miechow i poki co zadnych problemow, a gram z reguly na nieco wyzszym sensie i 1600dpi (malo miejsca mam ;) ). Jeszcze mi sie nie zdarzylo jej zgubic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

Troche po czasie,ale poniewaz malo kto odpowiedzial, tosie dopisze: korzystam z MS Sidewinder na QCK Mini od paru miechow i poki co zadnych problemow, a gram z reguly na nieco wyzszym sensie i 1600dpi (malo miejsca mam ;) ). Jeszcze mi sie nie zdarzylo jej zgubic.

gdybyś grał na podkładce xxl to by ci się gubił :)

Edytowane przez DancingShadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jaką podkładkę lepiej wybrać : qck czy jakiegoś goliathusa ( i jeśli tego to którego, gram raczej w fpsy, w strategie prawie nigdy) ? będę miał do tego deathaddera.

czy może lepiej steelpad 4d lite ? w ogóle teraz nie wiem co wziąć ( do 50 zł )

Edytowane przez kronox55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czego chcesz, qck jest gladkie i cienkie i dosc szybko sie brudzi, qoliathus speed tez jest dosc gladki, ale grubszy, control jest "chropowaty" (ale jeszcze szybszy niz speed), a steelpad D to plastik wiec w ogole zupelnie inna kategoria padow.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gladki w porownaniu do control, wydaje sie wrecz bardzo gladki. Wiadomo sa jeszcze gladsze pady. Przez gladki mialem na mysli poprostu bardza gesta tkanine, typowa, nie popadajaca w zadna ze skrajnosci.

 

Na allegro pojawily sie wyjatkowo tanio po 10 alpha control i speed:

 

http://allegro.pl/item513513100_podkladka_..._wyprzedaz.html

http://allegro.pl/item513518146_podkladka_..._wyprzedaz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybyś nie grał na podkładce xxl to by ci się gubił :)

Problem w tym, ze gram na podkladce xxs :P

 

W ogole ten MS sie zmiesci na mini? icon_smile3.gif pewnie sens 1cm/360.

Miesci, wieczorem dam fote ;) Przy 1600dpi i sensie w Windows na stodku jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

@cosit, tam w tym co napisałem *nie* trzeba wyrzucić z tekstu

 

a miałem na myśli to, że na podkładce typu mini nie jesteś w stanie rozpędzić dobrze myszki bo nie ma na niej na to miejsca, więc nie dziwota że ci się nie gubi ;)

Edytowane przez DancingShadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jaka podkladke polecacie do X-718BF? rozmyslam nad QCK Mini lub Razer Goliathus Speed/Control ew. cos innego... wazne, zeby byla o podobnych wymiarach i dobrze na niej "dzialal" X-718 :)

 

aktualnie mam XPada Professional, ktorego lata mlodosci juz minely :( no i jest to plastikowa podkladka: http://www.tpp.pl/?pl:pages:show:975:::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w swoim życiu miałem do czynienia z wieloooooooooma "pro" myszkami (jako ""pro"" gracz, heh).

 

Teraz jestem zwykłym użytkownikiem windowsa, przeglądarki i używam a4-techa (tego z mega popularnej serii). Generalnie kształt mi odpowiada, ale użyte tam materiały są nie do zaakceptowania.

 

Miałem już:

-L MX518 (W zasadzie, nic do niej nie miałem, jednak ten plastik też mi nie przypasował)

-R Copperhead (S H I T, żałosny kształt, sensor wcale nie taki ekstra.)

-MS IE 3.0 (Ciężko coś napisać, tylko u kumpla było mi dane na niej poklikać, plastiki także wydają się być "marne" i kiepskie w dotyku)

 

I nadal poszukuję myszki za 100-150zł. Głównym wyzwaniem dla myszki to zastosowane w niej materiały, nie chce śliskiego i tandetnego plastiku. Dobry kształt + mała awaryjność. To wszystko.

 

Razer DA kusi bardzo, jeszcze rok temu jego cena była 2x większa.

Jakieś inne propozycję?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem zwykłym użytkownikiem windowsa, przeglądarki i używam a4-techa (tego z mega popularnej serii). Generalnie kształt mi odpowiada, ale użyte tam materiały są nie do zaakceptowania.

LOL ... to nie wiem którego masz A4Tech'a ale ja po przesiadce z RazerDiamondback 3G na A4Tech X-738 zupełnie nie narzekam.

 

Miałem już:

-L MX518 (W zasadzie, nic do niej nie miałem, jednak ten plastik też mi nie przypasował)

-R Copperhead (S H I T, żałosny kształt, sensor wcale nie taki ekstra.)

-MS IE 3.0 (Ciężko coś napisać, tylko u kumpla było mi dane na niej poklikać, plastiki także wydają się być "marne" i kiepskie w dotyku)

A może nie istnieje dla Ciebie mysz której byś nie opisał w stylu :"plastik też mi nie przypasował" , "plastiki wydają się być marne".

 

ps. może poszukaj myszy obitej w skórę albo drewnianej ... ew. aluminiowej - są takie .... bo plastik jest plastikiem :)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w DA boki i boczne przyciski są z takiego właśnie śliskiego plastiku, a do mało awaryjnych tez się nie zalicza (duży rozrzut jakości więc wszystko zależy od tego jak sie trafi).

Edit: Może mysz Icon7 z500 z gąbczastą obudową B-) To laser ale skoro nie musi być pro-elo-gejmerska to może starczy.

Edytowane przez Koen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w DA boki i boczne przyciski są z takiego właśnie śliskiego plastiku, a do mało awaryjnych tez się nie zalicza (duży rozrzut jakości więc wszystko zależy od tego jak sie trafi).

To fakt ... jeśli chodzi o razery to np. w Razer DiamondBack 3G jest całkowicie niepokrywany/niekarbowany/śliski plastik po bokach (cały dolny element). Ale reszta (górny element) jest całkiem wysokiej jakości. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wzgledem jakosci celowalym w logitechy g5, albo g9 (jakosc nie zawsze oznacza wytrzymalosc zaznacze). G5 jest wykonana naprawde niezle, jakosc materialow pierwsza klasa. A fakt ze mozna ja zgubic, ma znaczenie tylko przy niskim sensie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL ... to nie wiem którego masz A4Tech'a ale ja po przesiadce z RazerDiamondback 3G na A4Tech X-738 zupełnie nie narzekam.

 

 

A może nie istnieje dla Ciebie mysz której byś nie opisał w stylu :"plastik też mi nie przypasował" , "plastiki wydają się być marne".

 

ps. może poszukaj myszy obitej w skórę albo drewnianej ... ew. aluminiowej - są takie .... bo plastik jest plastikiem :)

Źle mnie zrozumiałeś. Ja w zasadzie jestem zadowolony z tego a4-techa, tylko obudowa jest kijowa.

Cóż, wydając 100-150zł na myszkę chciałbym, żeby to był dobry, chropowaty plastik, a nie tanie gó&&o, na którym widać ślady używania, każde dotknięcie, spocona ręka się ślizga itp.

 

Jak sie ma mx 518 do g5?

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś. Ja w zasadzie jestem zadowolony z tego a4-techa, tylko obudowa jest kijowa.

Cóż, wydając 100-150zł na myszkę chciałbym, żeby to był dobry, chropowaty plastik, a nie tanie gó&&o, na którym widać ślady używania, każde dotknięcie itp.

Tylko nie wtop jak ja ... kupiłem Razer Diamondback 3G i jakością optyki byłem BARDZO zawiedziony ... a nie była to mysz tania (wówczas 125 PLN .... obecnie znacznie mniej - pewnie coraz więcej ludzi widzi tandetność razera )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...