Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Hirotaro,widze ze jestes obstukany w Biosach :)

prosze o rade...

tak pokazuje everest---ABIT NF7-S ver. 2.0 Speed Fire Full Bpl3.19C - Merlin and MaverS

,działa ok wszystko mam 230x10,5 aktualnie cl2,5 3,3,7 i juz dawno nie zmieniałem-jaki poleciłbys do aktualizacji do 2x512 w dualu i czy jest jakas roznica kolosalna???

dzieki(moze bylo ale nie mam naprawde czasu wertowac tego all a ty moze znasz odp od reki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak:

dostalem nowe pamieci 333 ktore chcialem ustawic na 200 oczywiscie synchro z procesorem, probowalem rozne biosy

d22a1bk-turbo-4247, ABIT-NF7D27-3DFire-2T, D22-3dfire, d25 by merlin, D25_ver_2.0.5_3.19_Bpl_09.08.2004_by_-=Merlin=-, d27_619R2 TRATS, D27_TaiPan_0.2_EB_ED_Bpl_3.19C_16.12.04, oraz oficjalne abita od d20 zaczynajac i d..pa, na zadnym nie chcialy pojsc na 200 przy timingach 3-4-4-11. Dopiero po wgraniu oficjalnego NF7D_18 (nie wiem dlaczego) poszly na 200 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie uzywaj cl3? ja przy 2x512 na jakims taipanie z 2T na cl3 na kazdym fsb mam resy freezy i takie tam, a na 2.5 smiga do 230 prawie. innych biosow jeszcze nie testowalem bo nie mam czasu i biosow. swider kiedy zrobisz ftp? moze wrzuc te pliki na imageshack bedize swiety spokoj z tym na zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2,5 te pamieci ida ale przy 166, powyzej komputer tylko postuje ale sie windows nie chce zaladowac wiec musi byc 3. Poza tym roznice jakie wystepuja przy takich samych ustawieniach, obojetnie w jakim biosie, sa znikome wiec jednak zostane przy 18. Nie ma sensu, w moim przypadku wgrywac jakiegos zmodowanego biosa, tylko po to zeby miec odczyt i zapis w aidzie o te 30mb wiecej (bo takie roznice u mnie wystepowaly przy takich samych ustawieniach), bo roznicy nie poczuje.

Edytowane przez medievil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mars77 =>

na hslab.pl jeden kolega pokazał porównania BIOSów przy FSB 233 i wyższym. Z tego co widzę masz BIOSik z CPC OFF => możesz wypróbować jednego z D27 Taipanów Merlina i masz wówczac 2 BPL do prób => D27 TP 0.3 jest na Bpl 3.02 i 3.19.

Jeżeli masz ochotę na test czegoś innego, to możesz Tratsa 619R2 2T wypróbować.

 

Różnic kolosalnych może nie ma, ale zauważalne => niestety nie mogę powiedzieć na którym BIOSie... Być może po próbie wrócisz do starego => ja długo szukałem takiego na którym miałem bezfreezowe 233MHz i znalazłem Tratsa. Taipany niestety nie są dla mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wmordejeza, juz zgrywam na twardziela, jak ktos bedzie chciale to moge majleem potem wszelkie paczki slac, najlepiej jakbyscie mieli na o2 bo tam paczki po 20mega, ajet tego tye:)

 

EDIT: Wiele BIOSów z tej stronki, jest niakutalnych(linki) :?

EDIT2: Sciągłem już wszystkie biosy jakie mogłybyc na tej stronie, teraz je ponazywam, bo nie ma informacji które są z jaką wersją BIOSU :mur:

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystkie D26 i niektóre D27 => również mogę wysyłać.

 

Jeszcze kilka BIOSów jest tu:

http://members.lycos.co.uk/hallampg/BIOS/

niektóre robione pod konkretny RAM, a niektóre poprostu dopasowane.

Lekki bałagan na FTP ale może ktoś się skusi.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prosbezgory sorkize nieprzeczytałm calego tematu. Jakmozcie podajcie jakies linki do biosow tictaca (dobrze by było zby jakies starsze wersje d10 itp.) i poszukuj merlina d10 pomozcie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Facet za 2 zata na allegro sprzedaje na aukcji sposób na:

 

Jak skutecznie obniżyć temp. Barton na NF7-S V.2

"Jest to patent mojego pomysłu jak skutecznie obniżyć temperaturę procka AMD Barton na płycie Abita (ale działa i na innych) o +- 10 stopni. Na mojej płycie sprawdził się w 100%. "

 

Zapytałem go o co chodzi i dostałem taką odpowiedź :

"Z każdym prockiem chodzi o oszukanie czujnika pod procesorem

Walczyłem z tym problemem od jakiegoś czasu.Co prawda radiator na procku Zalman CNPS 7000B-Cu radzi sobie bardzo dobrze ale bios na płycie tego nie wie.Czujnik temperatury na NF7-7 V.2 jest umieszczony w środku podstawki tj. pod procesorem (brak odczytu z diody w procku) i pokazuje temp. tam panującą ,która odbiega od rzeczywistości (oczywiście na czujniku zewnętrznym bez przyklejania tak jak to było np.na BE6-II v1.2 temp. bedzie zawsze przekłamywana) Tak więc czujnik pod procem bokazuje inną temperaturę , a my możemy to w szybki sposób zmienić."

 

CO WY NA TO ?

Edytowane przez adikpioro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zmieniłem płytę ze złotego solteka na nf-7 bez S soltek leży w pudełku a abit sie testuje. Przeczytałem o płycie dużo wiem gdzie pokleić radiatorki i wogóle ale zainteresowała mnie kwestia biosu w solteku było łatwo strona producenta oryginalne biosy i wybór który lepszy :) . Natomiast na abicie jest zupełnie inaczej dostałem potężną dawkę informacji i mam w głowie jeden wielki mętlik. Stąd moje jakże proste pytania:

1. Wiem już skąd ściagać biosy (dzięki Świder) ale tak przeczytałem że jedne są dla cpc on inne dla off co to znaczy wogóle?

2. Mam mobila z odblokowanym mnożnikiem i słabiuteńkie pamięci (ciągle wymieniam na hynixy 2x512 i zawsze jest coś na drodze) jaki bios będzie najlepszy Merlina TicTaca Trats (też nie wiem o co chodzi :? )?

3. Czy wymiana na zmodowany bios pomaga przy osiągnięciu wyżego FSB tylko czy np. pomaga w stabilności przy zmianie mnożnika?

Wiem że dla wtajemniczonych te pytania są śmieszne ale naprawdę chciałbym żeby ktoś to w prosty sposób mi wytłumaczył co i jak z tymi biosami(za dużo ich poprostu) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zmieniłem płytę ze złotego solteka na nf-7 bez S soltek leży w pudełku a abit sie testuje. Przeczytałem o płycie dużo wiem gdzie pokleić radiatorki i wogóle ale zainteresowała mnie kwestia biosu w solteku było łatwo strona producenta oryginalne biosy i wybór który lepszy :) . Natomiast na abicie jest zupełnie inaczej dostałem potężną dawkę informacji i mam w głowie jeden wielki mętlik. Stąd moje jakże proste pytania:

1. Wiem już skąd ściagać biosy (dzięki Świder) ale tak przeczytałem że jedne są dla cpc on inne dla off co to znaczy wogóle?

2. Mam mobila z odblokowanym mnożnikiem i słabiuteńkie pamięci (ciągle wymieniam na hynixy 2x512 i zawsze jest coś na drodze) jaki bios będzie najlepszy Merlina TicTaca Trats (też nie wiem o co chodzi  :? )?

3. Czy wymiana na zmodowany bios pomaga przy osiągnięciu wyżego FSB tylko czy np. pomaga w stabilności przy zmianie mnożnika?

Wiem że dla wtajemniczonych te pytania są śmieszne ale naprawdę chciałbym żeby ktoś to w prosty sposób mi wytłumaczył co i jak z tymi biosami(za dużo ich poprostu) :)

1345702[/snapback]

1. CPC OFF = 2T, CPC ON to 1T, CPC OFF zalecane jest dla kości 512 DDR, szczególnie 2x512 np. D43

2. Hmmm, do takich pamięci to może D26 2.0.05 Taipan by -=Merlin=- - solidny bios i często polecany lub D27 Trats 619 R2

3. Tak pomaga, większość zmodyfikowanych biosów ma software'owy L12 mod przez co znacznie łatwiej osiąga się wysokie FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze tylko jedno pytanie :) : czy biosy dobiera się metodą prób i błędów czy może w nazwie biosu zakodowane są jakieś informacje np. do jakiego rodzaju pamięci, co dają itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ tomi

 

Raczej prób i błędów.

Jedyne kodowanie to BIOS z CPC OFF (Symbol 2T lub C lub CPC) który wskazuje na wyłączoną funkcję CPC która poprawia zgodność w przypadku pamięci RAM o pojemności 512MB.

Jednak nie zawsze posiadanie 512tek wiąże się z przymusem BIOSu typu CPC OFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja prosze o pomoc, kupilem dzisiaj nf7 bez s, montuje kompa i nic plyta zimna, tylko czerwone diody swieca, raz na jakis czas wiatraki sie porusza i odrazu sie plyta wylacza:/

prubowalem joz 3 prockow i 3 kosci pamieci - zadna niedziala, zasilacz w pelni sprawny szef 360

i mam teraz pytanie da sie cos jeszcze pokombinowac czy leciec rano d oserwisu ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja prosze o pomoc, kupilem dzisiaj nf7 bez s, montuje kompa i nic plyta zimna, tylko czerwone diody swieca, raz na jakis czas wiatraki sie porusza i odrazu sie plyta wylacza:/

prubowalem joz 3 prockow i 3 kosci pamieci - zadna niedziala, zasilacz w pelni sprawny szef 360

i mam teraz pytanie da sie cos jeszcze pokombinowac czy leciec rano d oserwisu ? :/

1349439[/snapback]

 

Oczywiscie zworka czyszczenia CMOS w polozeniu default (nie cleal) po uprzednim przeczyszczeniu BIOSa? (takie sa objawy jak sie wlaczy kompa ze zworka na clear, po mniej wiecej sekundzie sie wylacza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zmiany biosu. Teraz mam abitowskiego d24. Jaki bios możecie polecić do mojego konfigu(jak w podpisie)?

Z góry dzięki :)

 

O i jeszcze jedno czy po zmianie biosu nie posypie mi sie raid?

Edytowane przez ZarZax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wielki problem zasilacz topower 400 abit nf7-s oraz pamieci 2x512 geil ultra x i za hiny ludowe win nie chce wstac na fsb powyzej 240 a najlepsza faza ze 2x256 kingstonah cl3 chodzil stabilnie na 244 a oczywiscie teswtowalem wiele biosow tratsa i merlina na kazdym tak samo moze ktos poradzi co jest do holery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...