Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz dopiero taki okrutny się zrobiłem wobec wszystkich(gram kolejny raz od początku). Grając poprzednio jechałem zgodnie z linią fabularną nieoglądając się na poboczne quest'y. Teraz troszkę szaleję, więcej eksploruję, bardziej wnikam, szukam, wykonuję więcej zadań. Nie mam aktualnie w co ciurać a stalker jest taką grą, która pozwala na ponowną grę w innym stylu i niekoniecznie trzymając się zawsze tej samej ścieżki. Pod tym względem jest super.

Grę mam oczywiście spaczowaną i wgrany mod na dostępność sprzętu u handlarzy. Ten modzik nigdy jakoś się nie przydawał ze względu na ceny oraz dostępność amunicji. Po prostu i tak głównie używałem broni, która była popularna na danym terenie i zdobywałem nową wraz z rozwojem gry.

... no a teraz... ro@#$%^&alam wszystkich, dużo piję i jestem zepsuty do szpiku kości.

 

:evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł Redux 1.01 http://www.z4.invisionfree.com/STALKERRE/i...p?showtopic=124

do tego ciekawa sprawa, teksturki ziemi i jezdni w wysokiej rozdzielczości http://stalker.funday.pl/downloads.php?cat...;download_id=30

 

P.S. Czy ktoś wie co to za zamazana lokacja na mapie nad Yantar'em. Przypuszczam, że miało się to znaleźć w pierwotnej wersji gry, bo wygląda na umyślnie zamazaną mapę.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kret poszedł tam gdzie jest jego miejsce. W barze bardzo szybko mogą zmienić zdanie o naznaczonym... w dodatku diametralnie. Odgłos licznika w uszach i ziarno przed oczami nastraja mnie radośnie a wrony latają.

:-D

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - niemal tydzien czytalem watek, w miedzyczasie eksplorujac i eksperymentujac w zonie.

 

Jestm graczem z wieloletnim doswiadczeniem, widzialem i gralem w setki gier,z ktorych tylko kilka bylo wybitnych i dajacych szczera satysfakcje z gry. do tego grona naleza cywilizacja, another world, worms, jagged alliance,transport tycoon, duke 3d, incubation, TOCA I, Colin I, Half-Life, Operatin Flashpoint, Silent Storm, i wiele innych o ktorych nie wspomnialem a wszyscy znaja i kochaja.

Od kilkunastu dni wiem ze STALKER bedzie jedna z tych gier. Swietna rozgrywka, z nieuniknionymi bledami, jednakze satysfakcjonujaca i pozwalajaca na przezycie niepowtazalnych przygod - a tego ma nam dostarczac dobra gra.

 

Po doswiadczeniach z wieloma grami wypowiem sie co do samej tzw grywalnisci: niektorzy narzekaja na nie dosc rozgarniete AI (dyskusyjne), respowny (raczej poprawione po patchu), nierealne bronie... Zgadza sie. Musimy jednak zdac sobie sprawe z jednej rzeczy - to jest gra, oparta na pewnych regulach, jak szachy - a nikt tam nie powie ze konik porusza sie nienaturalnie, i dlatego tez gracz powinien sie dostosowac do regul i czerpac z gry przyjemnosc -w mortal kombat tez niby trudno ale w sumie wystarczylo wykonywac dwa ciosy na zmiane i zostawalo sie mistrzem w 10 min. Wszytko zalezy od systemu. Znalezc sposob na przeciwnika (czy to bezmyslny zombi idacy na nas i walacy seriami czy chowajacy sie mistrz stalker) i go wykorzystac.

Zdaje sobie sprawe, ze piekna grafika, realistyczne dzwieki moga niektorych "mylic" iz to ma byc symulacja zycia, ale traktujmy to jako to co to jest - gra - jak tetris - tylko inna :D

Reszta w rekach... moderow :D

 

dobra - dosc wywodow teraz troche konkretow:

 

ktos sie pytal o przypisywanie klawiszy do quick load/save - z tego co zauwazylem nie bylo odpowiedzi wiec bitte:

 

oczywiscie w user.ltx

 

edytujemy linijki

bind quick_save kF5 - gdzie F5 to zapis

bind quick_load kF8 - gdzie F8 to wczytanie

 

i sprawa zalatwiona - wiecej nam sie nie pomyli

 

Jeszcze napisze cos o smaczkach gry...

 

wymiana ognia, chowam sie za drzewkiem przeciwnik puszcza do mnie serie gdy jestem wychylony i trafia w moja bron ktora w mgnieniu oka psuje sie i zacina - nie nadaje sie do urzycia.

 

Wypelniam misje w startowej strefie dla stalkera spod handlarza. Ide zabic dziki. Sprawa prosta i blacha. Wykonuje zadanie zbieram fanty gdy nagle ktos do mnie strzela. Zolnierze zobaczyli jak z wyciagnietym gnatem biegam kolo ich posterunku i postanowili uciszyc pacjeta. Ucieklem do stalkerow i rozpetalo sie pieklo. z trzema zoldakami szybko sobie poradzilismy w sumie - 5 minut wymiany ognia - tylko ze za chwile przybyli fachowcy z odsiecza - wyrzneli cala wies a ja ledwo sie wyrwalem...

 

nie wspominam o walkach miedzy mutantami, wypadkach innych stalkerow w anomaliach, dreszczach pzy spotkaniu z pijawami, snorkami bo to mistrzostwo samo w sobie.

Jesli ktos jescze ma watpliwosci co do jakosci gry ... to juz nie przekonam.

 

Pozdrawiam

 

PS jescze kilka slow o sprzecie...

jak kupilem gre mialem 1 gb ramu, ktory przy wkladaniu ... no coz - nie docisnalem jednej kosci i mialem 512 - o czym nie wiedzialem przez ... 2 miesiace. jak wlaczylem gre - co trwalo wieki - wczytywanie levelu na srednich detalach przy full dynamic... 10 minut z glowy!!! - grac sie nie dalo za boga. Pomyslalem ze ktos sobie chyba robi jaja. Pozmniejszalem detale na minimum, dx8 i od bidy dalo sie grac ale doczytywanie minie dobijalo. Dalem sobie spokoj z gra na 2 tyg. potem prez przypadek zauwazylem ze system pokazuje tylko 512 mb ram'u. Po szybkiej obdukcji sprawa sie wyjasnila i .... jak reka odjal - doczytywanie niemal nie ma, grafika dopiero po ustawoieniu na max tekstur wyraznie zwalniala prezez doczytywanie... Niestey bywaly BARDZO czeste wysypy. wiec najpierw skrecilem procka, karte, ram, - wszytko i ... to samo - Mysle bugi i tyle! Po dwoch dniach ponowilem pruby - zmniejszylem detale, zasieg widzenia, tekstury... dalej wysypka. potem przeanalizowalem zasoby pamieci w systemie w czasie wlaczonej gyr. Swap na 2 gb. Myslalem ze wystarcza -suma sumarum -3 gb.

Powylaczalem wszytkie procesy, od winampa i gg po monitor sieci bezprzewodowej. I TERAZ DALO SIE GRAC! bez doczytywania, , z grafika prawie na maks (tekstury na srednie) bylo juz nawet przyjemnie. Ale to dalej nie bylo to.

Wymienilem ram na 2 gb, procka podkrecilem jescze troszke (do 3.2) i dopiero teraz jestem gotowy powiedziec ze gra chodzi plynnie, nie doczytuje (-noprefetch w skrocie tez pomoglo :)), levele wgrywaja sie blyskawicznie - 10 - 20 sekund, quick load i save dziala momentalnie, wszytsko na FULL - oprucz gestosci trawy.

wiec konkluzja przydlugawej opowiesci:

Tylko 2gb ramu pozwalaja na pelen komfort gry - przy 1 gb mialem zwisy i wysypki bez wylaczania wszytkich procesow.

 

ufff.

To tyle

Sorki jesli kogos to znudzilo.

 

Hagis

Edytowane przez Hagis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qqrydza, Ja "spacyfikowałem" wszystko do bazy Freedom.

 

Na razie jakoś mam opory aby wysłać Freedom do krainy wiecznych łowów :D

 

P.S. Co do modów graficznych to znalazłem jeszcze to: http://forum.v5g.de/showthread.php?t=10034

Ale paczka waży 220MB ;] Poprawia toto ostrość tekstur. Zresztą sami zobaczcie.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak Wy mozecie w ta gra grac!! Przeciez ona jest przerazajaca, normalnie pierwsz misje wlaczylem, i otwieram drzwi i juz [gluteus maximus], juz wylaczylem, w ogole ten filmik na samym poczatku juz byl strzansz, nie, nie to nie dla mnie.

 

Gracie multi czy single?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania

1.Czy ktos dal by link z poradnikiem do tej gierki ?

2.Czy ktos wie co to za piosenka co stalkerzy graj na gitarze ?

mam gdzieś torrenta do poradnika na dysku podaj maila to ci wyśle Edytowane przez Elcomber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu ostatnich kilkudziesieciu postow postanowilem

Zagrac po raz drugi , teraz ciacham wszystko co napotkam , nie zostawiam zywej duszy :)

zero kumpli zero skrupulow , wszyscy do piachu .

Narazie wyciolem wszystkich az do Baru ,

 

ps

Udalo wam sie zginac w barze ???

bo mnie juz tak nie lubia ze mnie tam 2 razy rozwalili :/

 

 

 

Gra naprawde syci na maxa

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Witam. Mam szybkie pytanie i oczekuje szybkiej odpowiedzi :D

 

Czy przy 1gb ramu da rade sobie komfortowo pograc ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co teraz zrobić, bo się pogubiłem, bo przecież to nie koniec chyba :?:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Właśnie wylazłem ze sterowni monolitu, poznałem prawdę itp. zadecydowałem, że "nie będę brał udziału w tym oszustwie" i teraz jestem pod samą ścianą sarkofagu. Gdzie bym nie poszedł to "przypieka" mnie promeniowanie...
Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co teraz zrobić, bo się pogubiłem, bo przecież to nie koniec chyba :?:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Właśnie wylazłem ze sterowni monolitu, poznałem prawdę itp. zadecydowałem, że "nie będę brał udziału w tym oszustwie" i teraz jestem pod samą ścianą sarkofagu. Gdzie bym nie poszedł to "przypieka" mnie promeniowanie...

 

Rozpracowane :wink:

 

END :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podać mi link do najnowszego Realityenhancement. Oczywiście szukałem w google , ale jest tyle wersji , że się już pogubiłem , a chciałbym zaistalować najnowszą wersję.

Dzięki z góry.

 

Teraz ten mod nazywa sie REDUX: 2635284[/snapback]

@Martinii, Zdaje się, że do: \gamedata\textures\grnd

 

 

Zainstalowalem, ale bo ja wiem czy cos sie zmienilo...? Nie zauwazam roznic...

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem.

Zainstalowałem gre od nowa, wersja angielska, wgrałem spolszczenie, patch 1.0001 Word-Wide, patch 1.0003 Word-Wide, nie odpalałem gry i wgrałem Redux v1.00, a nestępnie Hot-fix, edytuje plik fsgame.txt jak jest napisane w readme Redux. Teraz po odpaleniu gry wywala mi błąd zaraz po starcie. Pomaga usunięcie z folderu gry folder gamedata z modem , ale to mija się z celem, bo chce właśnie przejść sobie ponownie stalkera z nim. Wie ktoś co robie źle po drodze ?

 

Edit:

Niewgrywanie spolszczenia pomogło.

Edytowane przez Limak122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Wasze ulubione bronie :?:

 

Moje ulubione:

 

:arrow: GP37 - duża siła ognia, ogromna skuteczność, super celność, nie podbija przy długich seriach, często jest problem ze zdobyciem ammo, oprócz Elektrowni i Prypeci gdzie jest jej pełno (czasami ucieka) :D Fajny jest też FN2000 ale mi jakoś nie leży, niby super ale GP37 (czyli Heckler Koch G36) lepiej wypada :)

 

:arrow: Obokan - uniwersalna, łatwa do zdobycia amunicja, niezła siła ognia, niezbyt dobrze nadaje się do strzelania precyzyjnego, podbija do góry :)

 

:arrow: Fort - łatwo dostępna amunicja, niezła siła rażenia, świetny do walenia do średnio odłegłych celów, a najlepiej do headshootów :)

 

:arrow: Thunder - duża siła ognia, ogromna skuteczność, granatnik, niestety trochę podbija przy długich seriach, ale niezła do usuwania średnio odległych celów, nawet nie ma zbyt dużego problemu ze zdobyciem amunicji :wink:

 

Uwielbiam ten obrazek :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VINTAR BC

 

RZADZI

 

To chyba najlepsza giwera w tej grze

z Trader modem mozna ja kupic juz na samym poczatku gry

tylko trzeba troche kasy zaoszczedzic ;)

 

potem to miodzio przednia zabawa ,wszyscy padaja jak kawki

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nieciekawie... jak widać(jeden ze screen'ów poniżej) nawet bandyci chodzą w ośmioosobowych grupkach. I jak na takich leszczy też potrafią porysować nowe wdzianko. Już ciężko przejść bez kolejnej potyczki przez jakiś rejon a wystarczy, że trafię jednego z powinności i już w barze jestem skreślony. W gruncie rzeczy jest to kluczowa lokacja a jest to początek gry(pierwsza część dokumentów zabrana) i wiele razy będę zmuszony do przechodzenia przez bar więc chcąc sobie oszczędzić kolejnych pojedynków z tą frakcją muszę się mieć na baczności... przynajmniej na razie.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

U Sidorowicza ostatnio popiliśmy i ciężko było się wydostać z tej wioski o własnych siłach.

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...