Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

post 30 gru 2003, 19:50

 

ja bende mial zaniedlugo to zobacze ale z tego co piszesz to musi byc calkiem niezle jusz sie nie moge doczekac

Pierwszy post w temacie (oprócz faq). coś długo robili gierkę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dopiero zaczynam przygode ze stalkerem, troche poczytałem ten temat i pare modów posciągałem na dysk,ale tak myśle,że co za dużo to niezdrowo,więc które warto instalować, ewentualnie w jakiej kolejności?

:

- float32 [zainstalowany] ->faktycznie gra lepiej chodzi;

- repair mod;

- ground mod [ten co polepsza drogi etc.];

- realism graphic mod;

- weather overhaul mod;

- SHARPER textures mod [220MB];

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dopiero zaczynam przygode ze stalkerem, troche poczytałem ten temat i pare modów posciągałem na dysk,ale tak myśle,że co za dużo to niezdrowo,więc które warto instalować, ewentualnie w jakiej kolejności?

:

- float32 [zainstalowany] ->faktycznie gra lepiej chodzi;

- repair mod;

- ground mod [ten co polepsza drogi etc.];

- realism graphic mod;

- weather overhaul mod;

- SHARPER textures mod [220MB];

 

Nie wiem jak to jest z tymi modami polepszającymi grafikę , ale z czystym sumieniem mogę Ci polecić moda Redux , o wiele lepiej gra się z nim w stalkera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wgrałem ground mod i realism...fps poleciał w dół , więc wgrałem kolejny (sharpnes) i przypomniałem sobie,że zapomniałem podmienić pliku user.itx i dopiero wtedy zobaczyłem rezultaty.

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaq również chciałem się was zapytać jakich modów uzywacie i jakie na chwilę obecną polecacie? chodzi mi zarówno o mody modyfikujące grafikę, jak i samą rozgrywkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem o co biega,ale mam dziwne wrażenie,że po wgraniu modów (float32,ground,realistic,sharpnes) znacznie ciężej trafić w przeciwnika.

Wtf O_o wcześniej biegałem z obokiem i headshoty co chwila padały,a po modach raz na godzine :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem o co biega,ale mam dziwne wrażenie,że po wgraniu modów (float32,ground,realistic,sharpnes) znacznie ciężej trafić w przeciwnika.

Wtf O_o wcześniej biegałem z obokiem i headshoty co chwila padały,a po modach raz na godzine :(

A nie pomyślałeś, że któryś z modów, np. realistic, podnosi poziom trudności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest Realistic Graphic Mod,ale chyba mi sie zdawało,bo dziś już więcej trafiałem ludziom do "głowy" :D

 

Piszecie o fajnych sytuacjach co was spotykały w Zonie.Otóż byłem w pobliżu pierwszego obozu i postanowiłem wpaść zobaczyć co sie dzieje i pohandlować troche,a tam koleś koło ogniska mi się pyta czy im pomoge z jakimiś najemnikami,myśle niemam czasu przyjde później...

Ide do piwnicy na handelek i po chwili słysze strzały wychodze a tam zadyma na całego ponad dziesięciu typa naparza do siebie :D no to się przyłączyłem ale nagrody już nie dostałem :(

Tak czy inaczej byłem mile zaskoczony.

 

A i jeszcze handlarz do mnie gada "co ty mi tu przynosisz za szmelc..." a sam nie ma nic ciekawego do zaoferowania :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche duzo bylo tutaj pisane o modach i troche sie gubie stad moja prosba...

 

moglby ktos (burza mozgow mile widziana) napisac jakie mody najlepiej zainstalowac zeby gra wygladala najladniej, polepszyl sie klimat i realizm biorac pod uwage co siedzi w moim kompie? :) postanowilem przejsc stalkera jeszcze raz bo akurat bede mial kilka nocy wolnych i mam zamiar sie troche wczuc w ten klimat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Realism Graphic Mod (2.0) - na screenie pokazujacym noc gwiazdy wygladaja... jak na dzieciecym obrazku malowanym farbkami plakatowymi... :?

zainstaluj maxweathermod - na każdym lvlu pełny cykl dobowy + odblokowane textury i rodzaje pogody jakie zablokowano w fullu ; http://stalker.filefront.com/file/NUCLEAR_SNOW;80146 -

NUCLEAR SNOW bardzo ciekawa modyfikacja zaraz sam ją sprawdzę bo zapowiada się cieikawie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs_stats off w konsoli...

 

 

a czy ktos wie jak oprocz zmiany sterownikow od myszki wylaczyc w grze zmiane broni kolkiem? bo nerwicy mozna dostac jak w ferworze walki z karabinu mi zmienia na noz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie są komendy na zmiane pogody ? Pamiętam , że były takowe podczas betatestów i działały normalnie na mapie.

 

Poszukałem po necie i znalazłem.

 

 

sv_setweather i_tutaj_nazwa

 

a oto lista:

 

1. mp

2. pripyat

3. radar

4. rain

5. sarkofag

6. stancia

7. test

8. yantar

9. map

10. indoor

11.indoor_x18

12. default

13.stancia2

Edytowane przez Limak122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

zainstaluj maxweathermod - na każdym lvlu pełny cykl dobowy + odblokowane textury i rodzaje pogody jakie zablokowano w fullu ; http://stalker.filefront.com/file/NUCLEAR_SNOW;80146 -

NUCLEAR SNOW bardzo ciekawa modyfikacja zaraz sam ją sprawdzę bo zapowiada się cieikawie ;]

mozna zopbaczyc pixa z tym nuclerear snow? bardzo mnie to zaciekwilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://stalker.funday.pl/news.php?readmore=208

Patch 1.1 - Swobodna gra

 

 

W tym newsie przybliżę Wam nieco sytuacje jaka odnosi się do patcha 1.1, który wnosi m.in tryb swobodnej gry. Jest to kolejny krok ku grze jaką malowano kilka lat temu jako dającą graczowi pełną swobodę w działaniu, grę bardziej symulującą życie w Zonie niż nadającą fabułę i związane z nią konieczne do wykonania zadania. Poniżej tłumaczenie materiału jaki zamieszczono na Oblivion-lost (Weekly Update #2).

 

W patchu 1.1 zaimplementowano tryb swobodnej gry

 

Jak to działa:

- po ukończeniu gry z jednym z prawdziwych zakończeń tryb swobodnej gry uaktywni się w menu gry podobnie jak Extremalny poziom trudności.

 

Jak to będzie wyglądało:

- zazwyczaj zaczynamy u handlarza ale ... nie. Nie jesteśmy dłużej Strelokiem i nie wędrujemy do serca Zony. Gracz jest teraz początkującym stalkerem i wiedzie życie zwyczajnego stalkera bez bohaterskiej przeszłości.

 

Główne innowacje:

 

- świat gry jest całkowicie pod kontrolą symulacji życia

- parametry symulacji zostały zbalansowane dla swobodnej gry

- w swobodnej grze nie będzie wątku fabularnego

- wszystkie poziomy do i wliczając Prypeć będą dostępne

- cały teren został odblokowany! Symulacja nie jest już blokowana przez żadne wydarzenia fabularne

- misje w swobodnej grze bazują na mechanizmie drugiego zadania w normalnym trybie gry lecz z nowymi typami questów

- dodano nowe dialogi

- dodano nowe questy do wykonania dla różnych frakcji- Stalkerów, Wolności, Powinności, Wojskowych i dla postaci - Handlarza, Barmana, Saharova

- gra polega na zdobywaniu punktów w rankingu, które są uzyskiwane dzięki wyżej wymienionym frakcjom i postaciom. Będzie 7 poziomów ocen dla każdego zadanio-dawcy

- każda nowa ranga będzie wynagradzana. Unikalne przedmioty będą dostępne wśród nagród.

- dodano nowe unikalne przedmioty i bronie

- ranking "top 100" zyskał nowy algorytm. Wskaźniki każdego stalkera zmieniają się cały czas jak ten jest w Zonie. Od teraz ranking ten jest ma sens.

- rozbudowano PDA, pojawiły się: ilość zabitych postaci i mutantów, użycie broni i amunicji, skuteczność ostrzału, czas spędzony w lokacjach, odnalezione artefakty, użyte przedmioty, znalezione unikalne przedmioty oraz wiele innych.

 

Innymi słowy tryb swobodnej gry jest dla tych wszystkich, którzy po przejściu gry chcą jeszcze raz wrócić do Strefy ale nie po to by po niej krążyć lecz żyć w niej. Wszystkie ograniczenia zostaną zniesione, symulacja życia będzie odgrywała dużo większą rolę niż miało to miejsce podczas gry z wątkiem fabularnym.

 

Swobodna gra w patchu 1.1 jest zaledwie pierwszym krokiem, czubkiem zmian góry lodowej, które będą czynione w ratach już niebawem. Ale więcej o tym po E3.

 

Wiele zmian w gameplayu i poprawek nie wymieniono tutaj. Przy następnej okazji dowiemy się więcej o kolejnej innowacji patcha 1.1- trybie Extreme. (Weekly Update #3 ~26.06.07)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisząc o modzie na naprawę kombinezonów, wyraził się że owe naprawy są śmiesznie tanie...za naprawę zielonego pancerza od naukowca wybuliłem prawie 70tys...sam kombinezon jest chyba mniej wart? Da się jakoś zmniejszyć te ceny? Może mam jakąś starą wersję moda (link do najnowszej mile widziany ;) ). W każdym razie, wybieram się już do Prypeci i chciałbym mieć już egzoszkielet, bo chyba najwyższy czas, brakuje tylko 40k $ :( ale po naprawie zostaje z 80k i jestem w dołku :D

p.s. jak doczepic granatnik do gp37?

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sciezka znieszczenia po raz kolejny doprowadzila mnie do baru

tym razem ku mojemu zdziwieniu ochroniaze z baru stali tuz przy wyjsciu

wiec bez najmniejszego namyslu zdjolem jednego jedna kulka z Vintara BC

drugi zdolala ujsc z zyciem i podczas proby wejscia do BARu naparza do mnie z calych sil :/

 

Teraz moge zwiedzic zaplecze Baru

oto pare screenow :

 

Dołączona grafika

zdjecie b.jasne bo mialem wlonczony noctovizor

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

a to pokoj na zapleczu

Dołączona grafika

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poszedłem do prypeci bez egzo,co więcej mam tylko ten zielony kombinezon z Jantaru (ale nie ten specjany) i doszedłem do elektrowni bez większych problemów.

Ale już się wróciłem i pobiegam troche po okolicy.Nie chce sobie psuć zabawy szybkim zakończeniem (choć w elektrowni to i tak jest co robić...)

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem raz do tego składziku w piwnicach... w dolinie mroku... i co? Pełne skrzynki stały...

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

... śmieszne ale jak dla kogo... okazało się, że po spożyciu dużej ilości zbiegło się pełno łachmytów a ja już byłem w słabej formie. Ledwo ale wyszedłem.

 

:wacko:

 

Reszta screen'ów.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosić kogoś kto przeszedł już gre i ma sejwa działającego z oficjalnym patchem? Zagrałbym sobie trochę, ale nie mam ochoty na grę od początku tylko dlatego że moje sejwy z przed patcha już nie działają.

Byłbym wdzięczny morpheusxmiazga@o2.pl

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje waszej pomocy.

Nie wiem czemu ale cos mi sie uwalilo w sejvie i nie moge wejsc do prypiat(wywala gre) Jak ktos ma save w prypiat na patchu 1.03 to bardzo prosze mi podeslac na adres alienth@tlen.pl bede wdzieczny. Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo mam.

Jak się zorientowałem, że idę po fałszywe zakończenie, chciałem się wrócic ze stadionu. Niestety lipa. Jedyny uszkodzony sejw właśnie na tej lokalizacji :lol:

Ale to nawet lepiej. Gram od nowa z dużo starszego, ale znalazłem więcej fajnych zabawek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...