Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tego screena z linku powyżej , to wygląda on naprawdę dziwnie

obraz przez noktowizor wygląda inaczej ,bynajmniej w DX9

może kolega grał w jakiś innych ustawieniach i stąd ta różnica...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest DX9 na 92%. Możliwe, że na ubogich opcjach albo dziwnych ustawieniach. Co jak co ale na DX8 nie ma takich odbić światła (a wiem o czym mówię bo 2x całą grę przeszedłem na DX8 w max) :D i jakoś nie bolało. Wiem, że niektórzy woleli by poczekać na nowy sprzęt i iść w DX9, ale nie należę do ludzi którzy potrafią odłożyć grę aż kupią nowy sprzęt i wracać do niej po roku czy ile tam, kiedy wszyscy już o niej zapomnieli.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, ja bym chcial miec karte pokroju serii 8800 i w takiej opuszczonej fabryce zobaczyc piekne cieniowanie i realistyczne światlo. Nie mow, ze cos takiego malo cie obchodzi. ;]

tak jest nie obchodzi... nie jestem jakimś zakręconym maniakiem, który musi mieć każdą nowinkę w kompie... na obecny zestaw przesiadłem się z celka 366 + 128 rami i GF2 - po 6 latach użytkowania. W tym wypadku będzie pewnie podobnie. Po prostu nie obchodzą mnie te wodotryski... gra ma wciągać, a nie oślepiać kolejnymi śmieciami...

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WeqWeq

WeqWeq, mam pytanie, na tym screenie to snork ? i co to za zielone kolory, kontrast zmieniales czy to cos czego nie widzialem ? :P

2560578[/snapback]

No wiesz, ja bym chcial miec karte pokroju serii 8800 i w takiej opuszczonej fabryce zobaczyc piekne cieniowanie i realistyczne światlo. Nie mow, ze cos takiego malo cie obchodzi. ;]

właśnie dla takich ludzi jak ty wychodzi CRISIS który będzie miał niby najlepszą grafikę w tym stuleciu ( tylko musisz kupić super kompa, i Viste oczywiście - Microsoft i nVidia sie ucieszą :P) , mimo że ja zauważyłem tam trochę niedopracowanych rzeczy , ale gra będzie pozbawiona klimatu, SI przeciwników to jakiś żart a i tak zbierze pewnie najwyższe noty od recenzentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a ja przez tę dyskusję mam coraz większą ochotę zagrać. Nie wiem czy bedę czekał na wersje pl. Grałem z 20 minut u znajomego i musze powiedzeć, że całkiem przyjemnie się grało.Nie mogę powiedzieć za wiele o samej rozgrywce z samej racji makabrycznych 20 min spędzonych przy niej. No coż ale z tego co przez ten czas zauważyłem to: grafika całkiem przyjemna. Muszę powiedzieć, że od czasu Far Cry, żadna inna tak mi się nie podobała (dodam, że nie lubię otoczenia w stylu cywilizacji przyszłości chylącej się ku upadkowi lub zniszonych miast, fabry itp..po jakichś kataklizmach. Dlatego tak Far Cry i jego dżungla mi przypadła do gustu. Swietnie mi się chodziło nie kolejny raz po jakichś ruinach miast a właśnie po kolorowym i żyjącym świecie. Dla jednych był to cukierkowy świat z bajki, a dla mnie znacznie bardziej realistyczny niż ta cała zdewastowana przyszłość.) Heh, no to walnołe off topa.. Do czego zmierzałem jednak. Krytykowana przez wielu grafika w stalkerze mi się podoba. Jest taka jakaś fajna. Mimo, że świat typowo po katastrofie to przypadł mi do gustu. Jak będzie dalej zobacze. :) Co do walki?. hmm miałem okazje chwilke postrzelać, ale nie wiem czemu wiele osób twoerdzi, że nie da sie celować. Pada się jak mucha, a przeciwnicy niezabijalni. Coż znowu porównam do Far cry. (wg mnie najlepsze Fpp ostatnich czasów. Ani HL2, ani FEAR to jednak nie to. ) Tam też z celowaniem i strzelaniem było przechlapane szczególnie na najwyższych poziomach. No to tyle moich doznań z 20 min. Skoro jednak po 20 minutach gra mi się spodobała to myślę, że dalej będzie nieźle.

Jakąś wersję Stalkera bedę miał napewno. Uważam jednak, że jest to dobra gra, a nawet bardzo dobra. Może moje odczucia są takie dlatego, gdyż nie nastawiłem się pół roku wcześnie na to ,że będzie to gra monumentalna, miażdząca konkurencję ,mega hit itp. Były takie osoby, bawiące się w proroków. Nie moża było z nimi praktycznie wogóle rozmawiać. Każde stwierdzenie, żeby poczekać do wyjścia gry, bo Stalker może się okazać zupełnie inny niż pokazują kolejne filmiki i zapewnienia autorów było kwitowane "nie znasz się, nie masz pojęcia, jesteś właściwie głupi"

Jak widać teraz nieco spokornieli. Okozałio się, zę do jasnowidztwa im jeszcze nieco brakuje. Może następnym razem pokmyśla trochę zanim ślepo będą się rajcować czymś czego właściwie jeszcze nie ma, i przypiszą temu cechy, których praktycznie nie da się potwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cosmo111, niezły post i muszę przyznać, że sensowny :>

 

A co do bazy modów, to wszelkie mody są na FileFront, więc nie widzę sensu dawania jej tutaj B-) . Ktoś musiał by ją ciągle updatować. natomiast co do FAQ (z lokacjami itemów, ich screenami itd.), to jestem jak najbardziej za. Sam bym się za to wziął, ale chyba nie będą was bawić zdjęcia z DX8 :D lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co chłopaki zmajstrowali w patchu 10001 ale stalker ZASUWA. Teraz chodzi 50% jak nie 100% płynniej nawet przy włączonym full dynamic light + sunlight. Jedyne co to wiecej ramu zeby można było pograc z maksymalnym renderowaniem odleglosci. Pozytywnie mnie wczoraj zaskoczył patch, teraz idzie w to jakoś pograć. Kto jeszcze nie zainstalował, to gorąco polecam. Różnica kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Juz wyjasniam ... :)

 

zacząłem sie trochę bawić tym screenem i zmieniłem kolor źródła światła z pomarańczowego(ognistego) na zielony, prawda ze wygląda intrygująco ? :P

To jest Full Dynamic Lights ( a wiec 100% dx9 ) tylko "dziwne" ustawienia bo suwaki poustawiane na 1/3 żebym mial 30 FPS do plynnej gry :)

właśnie dla takich ludzi jak ty wychodzi CRISIS który będzie miał niby najlepszą grafikę w tym stuleciu ( tylko musisz kupić super kompa, i Viste oczywiście - Microsoft i nVidia sie ucieszą :P) , mimo że ja zauważyłem tam trochę niedopracowanych rzeczy , ale gra będzie pozbawiona klimatu, SI przeciwników to jakiś żart a i tak zbierze pewnie najwyższe noty od recenzentów.

Na crysisa nie czekam w ogole, jak wyjdzie to zobaczymy jak sie bedzie w to gralo, ale grafika jest wazna w grach i nie chodzi mi o HDRy walace po oczach ale o cieniowanie, gre swiatel itp. Jak dla kogos jest to "zbędny bajer" to nie wiem co mam powiedzieć.

 

Poza tym to skad wiesz, ze gra bedzie pozbawiona klimatu, SI przeciwnikow etc? Ehhh, no tak, pewnie juz w to grałeś.

 

Co do Stalkera, zainstaluje tego patcha i pogram od nowa, tym razem czytając dialogi... B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WeqWeq

Poza tym to skad wiesz, ze gra bedzie pozbawiona klimatu, SI przeciwnikow etc? Ehhh, no tak, pewnie juz w to grałeś.

pewnosci nie moge miec, ale po tym jak goscie reklamuja swoja gre - czyli po wszystkich filmikach umieszczonych na www.gametrailers.com - non-stop opowiadajac o DX10 i engine a milczą cały czas o klimacie czy fabule. Albo jak reklamuja ze niesamowita fizyka ( tak jakbysmy tego w HL2 nie widzieli ) a jak koles strzelil z rakietnicy w palme a ta stoi to rzucil tekst "oops, nie trafilem w odpowiednie miejsce " .

 

Poza tym nawet na tych filmikach gdzie różni ludzie grają ( jest 5 wersji na tej samej mapie ) to ja widze FAR CRY 2.0 i tyle... Biegasz super-komandosem, strzelasz do głupawych i bojących sie ciebie "żołnierzy", później do jakiegoś kosmicznego żelastwa ... żenada ...

 

Jak dla mnie reklama engine'u i nabijacz kasy nie mówiąc już o napędzaniu DX10 i Visty .

Edytowane przez WeqWeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co chłopaki zmajstrowali w patchu 10001 ale stalker ZASUWA. Teraz chodzi 50% jak nie 100% płynniej nawet przy włączonym full dynamic light + sunlight. Jedyne co to wiecej ramu zeby można było pograc z maksymalnym renderowaniem odleglosci. Pozytywnie mnie wczoraj zaskoczył patch, teraz idzie w to jakoś pograć. Kto jeszcze nie zainstalował, to gorąco polecam. Różnica kolosalna.

Właśnie go zainstalowałem ze względu, że kończyłem jeszcze przedwczoraj grę i nie chciałem stracić save'ów. Zaraz sprawdzimy czy jesteś wiarygodny.

:wink:

 

A tu kilka panoramicznych screen'ów.

 

http://www.panogames.com/games/s.t.a.l.k.e.r..htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co chłopaki zmajstrowali w patchu 10001 ale stalker ZASUWA.

Od początku gram z patchem , nie wiem jak to było bez patcha. Gra rzeczywiście nie ma dużych wymagań , jedynie doskwiera zbyt mała ilość ramu. Ci którzy mają nie wystarczalną ilość ramu polecam tweak z wpisem "NonPagedPoolSize" i ustawić wartość na 99% ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie zapodać link do tego update'u? Bo jeszcze nie zacząłem grać więc ..... :D

No wiesz co... może chcesz bym wpadł do Ciebie i jeszcze Ci go zainstalował.

:rolleyes:

Zależy jaką wersję masz, us czy worldwide. Przecież google Twoim przyjacielem są.

 

No ja niestety wieczorem sprawdzę bo dzisiaj była krótka drzemka i już dzidzie buszująpo domu.

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że z patchem a bez patcha to niebo a ziemia w wydajności.

 

A tak już poza sprawami technicznymi to znalazłem gitarę i radio :D Niedaleko miejsca gdzie pomaga się jednemu duty odbić kolegę od bandytów.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,pewno ponawiam już nie raz zadane pytanie,ale chciałbym się zorientować jak pójdzie na takim sprzęcie:

PIV 3.4 ,1GB DDR 400mhz(opcjonalnie mogę dołożyć 3cią kość 512mb ddr 400),GF 6800GT Ultra2400 Gainward

Z góry dzięki za odpowiedzi,a pytam,bo mam okazję wypożyczyć taki włąśnie komp. na jakiś czas,specjalnie do STALKERA.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, bo ostatnio dużo tutaj postów i trochę nie chce mi się czytać :) Jak myślicie czy takie tłumaczenie jest dobre i czy ma to sens w Stalkerze - trochę psuje to nastrój (wiem, że można off)?

 

ftp://ftp4.gram.pl/pub/pl/stalker/press/S...rPL_Fabryka.mp3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCC Jak dla mnie to takie tłumaczenie jest kiepawe. 0 klimatu, emocji w głosie, jak zwykle pan lektor gada tak samo czy do niego strzelają czy właśnie laska robi mu lo** no właśnie to... :D Typowo czytane tłumaczenie. Koleś który podkłada głos nawet nie ma pojęcia co czyta o to się wszystko wykłada. Do mnie to wcale nie przemawia i niszczy klimat.

 

Martinii, po raz kolejny powtarzam ci, że wszelkie pliki są na FileFront http://stalker.filefront.com/files/Stalker/Mods;3785, nie ma sensu ich tu dawać, bo wyjdzie wersja 1.2 moda zamiast 1.1 i już wszystko jest nieaktualne.

 

Fury161, Na DX9 w medium powinno być grywalne skoro ludzie na 7600GS grają. Przede wszystkim chodzi o kartę, bo mi sama gra bierze 680MB z ramu Oo. A na patchu 1.001 gra śmiga jak się patrzy.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak sobie śledzę, jak rozwija sie ten wątek i nadziwić się nie mogę, skąd w ludziach tyle agresji?

Mam wrażenie, że niektórzy zabierają głos wyłącznie po to, aby komuś dop.... A podobno jest to forum grupujące ludzi o podobnych pasjach....

Przecież każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii o grze (o ile czyni to na odpowiednim poziomie). I nie znaczy to że "debil, głupi, nie zna się itp" jeżeli jest to zdanie odmienne.

Ja rozumiem, że na tym forum mamy wielu młodych ludzi, ale nie wolno obrażać nikogo tylko dlatego, że się z nim nie zgadzamy... Gra NIE MUSI mi się podobać. Jeden woli Doom'a 3, a inny Quaka 4 i trzeba to po porostu uszanować...

Osobiście STALKER jest dla mnie zbyt nudny, nigdy nie przepadałem za (elementami) RPG, w klimat jakoś się nie wczułem :rolleyes: Grafika taka sobie. FarCry jakoś bardziej mi sie podobał. Ktoś rzucił tutaj taką "inteligientną" tezę, że grafiką CryTec'a "jarają" się dzieciaki z gimnazjum. Otóż niekoniecznie: mnie równiez się ona podoba, a co do mojego wieku... Powiem tylko, że w dniu, kiedy ukazał się w Polsce pierwszy numer Bajtka (opisujący m.in. niesamowite doznania z gier na Spectrum), uczęszczałem już do technikum :lol2:

Ludzie, troszkę więcej tolerancji. W tym temacie jesteśmy 20 lat za murzymani...

Pozdrawiam, i starszych i "narybek" :D

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martinii, po raz kolejny powtarzam ci, że wszelkie pliki są na FileFront http://stalker.filefront.com/files/Stalker/Mods;3785, nie ma sensu ich tu dawać, bo wyjdzie wersja 1.2 moda zamiast 1.1 i już wszystko jest nieaktualne.

Jest sens i to spory, ponieważ nie zawsze wszystkie mody są na FileFront, po drugie nie zawsze sie chce ich tam szukać, po trzecie w pierwszym poście masz wszystko jak na dłoni. Ty to będziesz robić, że tak głosujesz? Imho to jest bardzo dobry pomysł aby wszystkie linki zostały zamieszczone w FAQ, gdyż na razie jest on dosyć niekompletny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fury161, Na DX9 w medium powinno być grywalne skoro ludzie na 7600GS grają. Przede wszystkim chodzi o kartę, bo mi sama gra bierze 680MB z ramu Oo. A na patchu 1.001 gra śmiga jak się patrzy.

Pytam z ciekwawoci ;p: na patczu niby jest mniejsze zużycie ramu ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm Nie zużycie ramu. Nie napisałem, że na 1.001 bierze mniej niż na 1.0. Mówię tylko ile mi wciąga. Jednak na 1.0 gra miała tendencję do częstego zacinania (doczytów). Teraz gram po raz 3 od nowa na 1.001 i jeszcze mi się doczyt nie zdarzył.

 

Miazga82, co człowiek to inne zdanie. :wink:

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm Nie zużycie ramu. Nie napisałem, że na 1.001 bierze mniej niż na 1.0. Mówię tylko ile mi wciąga. Jednak na 1.0 gra miała tendencję do częstego zacinania (doczytów). Teraz gram po raz 3 od nowa na 1.001 i jeszcze mi się doczyt nie zdarzył.

 

Miazga82, co człowiek to inne zdanie. :wink:

To mi styka. Dzieki ;p.

 

Nie wicie skad sciagnąć sdk do stalkera (i czy w ogole ma byc wydane bo na googlach nic nie ma ;p)

 

A tak btw jest ktoś tutaj który skusi sie na edycje kolekcjonerską ? http://www.stalker.pl/images/news-pics/73_1175290049.jpg

Przyznam ze wyglada apetycznie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto nie widział to nie widział :P Widać niektórych temat nie aż tak bardzo zainteresował by wyszukiwać wszystkich info o Czarnobylu na googlach.

Ja już widziałem wszystko co jest dostępne na necie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WeqWeq

Widać niektórych temat nie aż tak bardzo zainteresował by wyszukiwać wszystkich info o Czarnobylu na googlach.

mnie nawet nie interesował STALKER dopóki brat nie przysłał mi płytki z grą :D ale teraz jestem pod ogromnym wrażeniem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...