Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Już mam wszystko teraz tylko powiedźcie czy warto, czy bedzie tak samo wydajny jak barton 2500

AXMA 2500 FKT4C AQYHA0409RPMW

nikt z nas nie jet wrozką......nigdy nie wiadomo.....jesli czytales ten topik to powinienes wiedziec ze mogą być dwa takie same procki <te same numery tylko inne koncówki> a kazdy z nich bedzie sie krecil inaczej...jeden moze spokojnie chodzic 2800Mhz a drugi ledwo 2200Mhz....wiec nigdy nie wiadomo....jedyne z czym moge ci pomoc...to wyslac pod ponizszy adres i sobie zobacz jak krecą sie procki z tej serii.....to jedyny sposob aby miec jakies odniesienie

http://www.ocforums.com/showthread.php?s=&...threadid=287973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadim- ja używam :)

 

Ostatnio tylko jestem zmuszony działać na 2.4 Ghz, bo chyba ta pasta Titana robi sie coraz z czasem gorsza, a nigdzie dostać AS 5 nie mogę ( za wysoka temperatura) :( Dodam, że u mnie Zalman chodzi ciągle na 5V, a w obudowanie nie mam wiatraków.

 

Planuję obudowę oblepić korkiem lub matą wygłuszającą, zrobić mod na V-core( 1.85 V)/ mnożnik (x13) no i wżucić Arctic Silver 5- wtedy powinien iść stabilnie na 2600 Mhz przy "tyćko" większych obrotach wiatraka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !!

Jestem nowy na tym forum :) , i od tygodnia posiadam tego Bartona.

Jeśli chodzi o O/C to jestem nowy , ale można powiedzieć że kumam temat , tylko trochę doświadczenia brakuje. Dlatego mam kilka pytań i byłbym wdzięczny jakby ktoś mógłby na nie odpowiedzieć.

1. Co daje Copper Shim ?? , jak na razie nie mam go założonego a procek dobrze pracuje.

2. Jaki najlepiej używać BIOS do podkręcania ?? i skąd można go ściągnąć ??

3. Czy lepiej kręcić FSB , czy mnożnikiem ??

4. Czy zakładając drut moda można uszkodzić procesor ??

 

A tak na marginesie to dotychczas udało mi się osiągnąć stabilne 12x214 , przy Vcore 1.95V ustawione w Biosie .Przechodzi Prime95. Oraz 12*206 Vcore 1.85V w biosie , również przechodzi Prime95 , temp normalna to ok. 45-47 stopni , w stresie maks 58.

P.S. U mnie maksymalne FSB bez założnego drut moda to 225MHz ??, a podobno maks to 210 MHz .

P.S.2 Nie wiem dlaczego , ale u mnie nie działa oprogramowanie uGuru .

 

Z góry dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 chroni rdzen proca i poprawia odprowadzanie ciepła

2 bios to zalznie od posiadanej płyty gł w twoim przypadku 10d beta4 tu masz cała strone o towim abicie i o tym jak nalezy go zkonfigurować i tuningowac :) http://www.abit-nf7s.prv.pl/ )

3fsb

4 jak bardzo to skaleczysz to mozna

 

5 nie szalej tak z napieciem bo to sie zle skończy widać ze jeste troche za mało wieszzeby takie napiecia zapodawać :>

 

powodzenia i czytaj iwecej forum mniej pisz :) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jak go teraz nie masz to go nie kupuj (chodzi o copper shita)

następnie lepiej kręcić fsb i też lepiej nie przesadzaj z napięciem (jak nie masz odpowiedniego chłodzenia procka i mosfetów )

ja drut moda nie używałem i nie moge ci na to pytanie odpowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

 

Jeśli chodzi o napięcia , to spoko , ustawiałem już 2V i chodzi . Z chłodzeniem procka raczej problemów nie mam na Volcano 12, poza tym mam w obudowie wsadzone 4x80 mm i przewiew powietrza jest duży.

Chociaż racja muszę się zaopatrzyć w radiatory na mosfety i SB , oraz AS 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o napięcia , to spoko , ustawiałem już 2V i chodzi . Z chłodzeniem procka raczej problemów nie mam na Volcano 12,

Cieszysz sie ze chodzi....ale nie wiesz jeszcze jak długo ???

Jeśłi masz Vcore 1,85-2.0V to nawet Volcano 12 moze być za mało, uwazaj bo ktoregoś dnia mozesz sie zdziwić........kiedy procek odmówi ci posłuszeństwa....a z obudowy zobaczysz DYM........ale w koncu to twoj procesor.......wiec i twoj problem.....skoro kilka osob mowi ci ze ....takie Vcore ustawia sie na chlodzeniu wodnym, przy chlodzonych mofsetach i dobrej wentylacji budy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o napięcia , to spoko , ustawiałem już 2V i chodzi . Z chłodzeniem procka raczej problemów nie mam na Volcano 12,

Cieszysz sie ze chodzi....ale nie wiesz jeszcze jak długo ???

Jeśłi masz Vcore 1,85-2.0V to nawet Volcano 12 moze być za mało, uwazaj bo ktoregoś dnia mozesz sie zdziwić........kiedy procek odmówi ci posłuszeństwa....a z obudowy zobaczysz DYM........ale w koncu to twoj procesor.......wiec i twoj problem.....skoro kilka osob mowi ci ze ....takie Vcore ustawia sie na chlodzeniu wodnym, przy chlodzonych mofsetach i dobrej wentylacji budy

2v to sie ustawia na wodzi lub na bardzo wydajnym ac ..ale tylko na chcwile! nik na codzin takiego v nie ma bo nikt nie jest samobujcą mozna se odczasu do czasu w razie potrzeby przycisnąc procka lae na codzien ja na codzin jade na 1.8v i zastanawiam sie czy jeszc nizej z v niezejsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2v to sie ustawia na wodzi lub na bardzo wydajnym ac ..ale tylko na chcwile! nik na codzin takiego v nie ma bo nikt nie jest samobujcą mozna se odczasu do czasu w razie potrzeby przycisnąc procka lae na codzien ja na codzin jade na 1.8v i zastanawiam sie czy jeszc nizej z v niezejsc

Nie przesadzaj. Ja mam 2,15V z którego mi wychodzi pod obciążeniem 2,06-2,1V i jakoś żyję.

Wszystko zależy od tego czym chłodzisz...

 

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Ja mam 2,15V z którego mi wychodzi pod obciążeniem 2,06-2,1V i jakoś żyję.

Wszystko zależy od tego czym chłodzisz...Mateusz

dobrze powiedziane....jeszcze zyje....!!!!

nie bede tego komentowal...skoro masz tak ustawione...wszystko chodzi.....to twoja sprawa i zapewne wiesz co robisz......tylko ze taki procek zamiast chodzić 6-7 lat bedzie chodzil tylko rok.......przy vcore powyzej 2.0v amdeki strasznie tracą na zywotności........nie znamy dnia ani godziny kiedy przestanie dzialać i dostanie zgonu......ale co do jego zywotności czy bedzie chodzi 7 lat.....5lat...czy tylko 2 lata....skoro i tak caly komputer jest modernizowany dwa razy do roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem początkującym overlockerem (ale już uzależnionym) i mam sporo pytań, które jednak nie powinny wam sprawić problemu:

1. Co to jest ‘l12 mod’ (co to daje?, jak to się robi)?

2. Czy mobo = płyta główna?

3. Czy WC = water cooled = chłodzenie wodne?

4. Co to jest jakiś dzielnik 1/6, czy tam1/5, który ma ponoć bardzo duże znaczenie przy oc. Słyszałem, że nForce2 obsługuje dzielnik 1/6, a kt600 nie czy to prawda?

5. Jaką płytę kupić pod Athlona Mobile 2500 Asus A7N8X -E i Deluxe, czy Abit nf7 s(z uwzględnieniem oc ocywiście)?

6. Jakie ramy są najlepsze do podkręcania Kingston, Geil, Twinmos, czy OCZ

7. Który zasilacz lepszy Antec, czy Huntkey

8. Jak się instaluje nowy Bios? (błagam o instrukcję krok po kroku)

Z góry dziękuję za odpowiedź

P. S. Proszę o nie używanie zbyt fachowego słownictwa, bo po co mi porady, których nie zrozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1. Wszystko o L12 Mod

2. Mobo.....to w skrocie MOtherBO

3. Zgadza sie WC to Water Coolnig wiecej tutaj

4. Dzielnik powinien być ustawiony na synchro...to znaczy tak samo dla proca i pamieci...czyli dzielnik 1/1....

5. Zalezy ASUS jest plytą dla laików czyli coś dla ciebie, obawiam sie Abit bedzie dla ciebie za bardzo PRO, pogubisz sie w ustawieniach.....a nawet nie chce mysleć co bedzie jak bedziesz mial jakiś problem.......Abit to lepsza plyta ale tzreba sie na niej znacz...bo jak widzisz <topic o Abicie ma najwiecej stron...co swiadczy ze ludzie mają troche problemów....> ale jak juz wszystko sie ustawi....to plyta jest naprawde wypas......ASUS tesz jest dobrą plytą.....podobnie jak SOLTEK.....ale skoro jestes poczatkujący to kup sobie ASUSA albo SOLTEKA....nie powinienes miec z tymi plytami zadnego problemu

6. zadajesz trudne pytania......a co jest lepsze.....blondyka czy brunetka.....poczytaj sobie troche testów itp i zobaczysz.......tylko ze zanim kupisz plyte i pamieci...spytaj sie sprzedawcy czy bedą ze sobą wspolprocować...........problem wystepuje z ABIT NF7 + TwinMos 2x512

Zapraszam do tego tematu o pamieciach do OC

PAMIĘCI do ostrego O/C

7. ANTEC

8.Wszystko o BIOSIE

Update Bios

Jak zaktualizować BIOS?

A teraz musze ci napisac coś od siebie....odpowiedzialem na twoj post bo jestes jeszcze poczatkującym userem.....i nie wiesz jak postepować......ale nastepnym razem zanim coś napiszesz , zadasz pytanie......to sprawdz czy temat ten nie byl poruszny.....albo najlepiej przeczytaj sobie to

przeczytaj sobie to

.....wiekszosc z twoich pytam jest na forum........co kupić, co wybrać, jak coś zrobić itp.....wiec bez sesu jest zadawac takie pytania w temacie na temat Mobila.....kiedy o L12, Asusie, Abicie, Pamieciach, Zasilaczach i WC sa oddzielne teamaty....wiec na przyszlosc zanim cos napiszesz ....uzyj opcji SZUKAJ albo spisz sobie numer GG i o tych sprawach poklikaj sobie na GG......zapraszam tesz tutaj....duzo zrozumiesz....i duzo ci to wyjaśni

PODSTAWOWE ZAGADNIENIA Ostatnia sprawa.....to....dobrze sie zastanów czy OC w twoim wypadku jest wskazane.....jesli ty nawet nie wiesz co to jest L12 ? WC? oraz masz problem z zakupem karty.....obawiam sie ze po dniu albo dwóch puścisz kompa z dymem....zanim zaczniesz krecić poczytaj troche ....napisz do mnie prywatną wiadomosc to moge podeslać ci klika stronek o OC....

uuffff ale sie zmaczelem......ale musialem .....wiec jak ktos z was byl zmuszony to czytać to jeszcze raz wielkie sorry....Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2v to sie ustawia na wodzi lub na bardzo wydajnym ac ..ale tylko na chcwile! nik na codzin takiego v nie ma bo nikt nie jest samobujcą mozna se odczasu do czasu w razie potrzeby przycisnąc procka lae na codzien ja na codzin jade na 1.8v i zastanawiam sie czy jeszc nizej z v niezejsc

Nie przesadzaj. Ja mam 2,15V z którego mi wychodzi pod obciążeniem 2,06-2,1V i jakoś żyję.

Wszystko zależy od tego czym chłodzisz...

 

Mateusz

 

no ta moze powecie ze ponad 2v jest wskazane dla amd ze ty jesdziesz na ponad 2v do nieznaczy ze mozna to komus doradzać :wink: a co do chodzenia to na jednym jest lepiej a na drugim gozej miec takie v ale na zadnym zdrowo :> jak byś wiedział co sie dzieje w procesorze po dodaniu v to byś wiedział na ile madrze rozsadnie postepujesz, wiedział byś ze chłodzenie tutaj duzo nie pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zrobieniu l12 na mobilu ah30 i ah28 jak wykrywa wam mobilki na abicie jako unknown cpu type 600MHz

 

pytam sie bo pierwszy raz robilem l12

udalo mi sie odpalic na 250fsb mobilka :D

 

to znaczy ze dziala ten drut :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O lol nie o to mi chodziło...

 

Zobacz, że podkreśliłem kilka wyrazów w tym co zacytowałem... Dołączona grafika

 

//Edit

 

Chociaż nawet mi się przydadzą bo te twinmosy eh... więc dziękuje (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tego co piszecie wynika że napięcia ok. 2V daje się przy bardzo dobrym chłodzeniu ?? , dobrze zrozumiałem , czy się mylę ?? .

W związku z tym mam pytanko , to czy procek wytrzyma wysokie Vcore ,zależy od proca , czy od chłodzenia i odpowiednie chłodzenia budy i mosfetów ??. I jeszcze jedno , procek może się spalić dlatego że napięcie ok. 2V jest dla niego za duże , czy dlatego że przy takim napięciu mocno się grzeje ?? , może ktoś mi wytłumaczyć , PLIS !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takiego napiecia w ogóle sie nie powiino dawać a jak sie daje to tylko na chwilowe testy czy potrzebe zkozystania z wiekszej mocy oblliczeniowej, ustawienie na codzien napiecia ponad 2v na pewno nie zapewni prockowi długiego życia. Twojego wulkano nie mozna nazwać wydajnym hcłodzeniem zebyś przypadkiem sobie nie pomyślał

 

czasami procki w ogóle nei lubia duzych v niezaleznie od reszty podzespołów

nie zmienia to faktu ze ogólnie to trzeba mieć przygotowana reszte podzespoów zeby dawać takie v bo bez :

zasilacza

chłodzenia (procka, mosfetów) przy wysokich fsb nalezy chłodzić lepiej nb i sb + wentylacja budy

 

nie ma co sie do tego zabierać. takie napiecie nawet przy dobrym chłodzeniu moze spowodowac ze procek ci po prostu padnie z dnia na dzien ..pewnego dnia wstaniesz rano a komp nie bedzie sie chiał odpalić. To ze wydziela o wiele wiecej ciepła przy podnoszeniu v to chyba nic nowego w świecie fizyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...