Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

poza tym jak patrzylem na wyniki na orbie to 300 goscie wyciagaja z peltierami wiec smiem watpic ze tobie do 330 wystarcza AC (chociaz jest to zalman 7000)....

 

BTW nie zlamala ci jeszcze karta? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tam zebym nie wierzyl bo juz rozne rzeczy na tym forum widzialem......ale dopiero uwierze jak zobacze.......najlepiej jakis link do orba....bo tam jest czarno na bialym pokazane taktowanie grafy.......a jeszcze z ciekawoscie foto tego gf3 z tym Zalmankiem....jestem ciekaw jak to wyglada......ale to foto, to juz sprawa drugorzedna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj barton 2800+ pracowal niecałe 3 miesiace.........przy vcore 2.00-2.05

chlodzony Zalmanem Cu 7000a.........na poczatku tesz bylem zajarany......ze chodzil na 2600Mhz......nie sadzilem ze amdeki tak bardzo nie lubia wysokiego vcore.........teraz juz wiem i nie daje powyzwej 2.0v na dluzej niz 20min

To że JEDEN proc padł (zna ktoś inny przypadek ?, nie wiadomo na 100% czy od Vcore) to jeszcze nie reguła, że AMD umiera na napięciu >2V ...

Duncan na okrągło lata na 2,10V, podobnie Bachus ...

Mój często dostaje 2,15V (do 3DMarków coby na blisko 2,8GHz przechodził) ...

Przestańcie szerzyć psychozę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie panowie...psychoza, dobre slowo. :D Az zaczolem sie zastanawiac nad tym moim 1.975 ;)

pozatym...gdzie bylaby frajda w podkrecaniu, gdyby nie korzystac z tego?? Znaczy afiszowac sie opisaem??

Wyobrazam sobie miesniaka, co miesnie nosi w kieszeni, albo plecaku, bo jak je ma na sobie, to do spodni sie nie miesci :D

Co do offtopicowych chlodzen...chetnie zobacze zdjecia, a jak nie zobaczymy... to wiadomo.... miedzy ksiazki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2v nie powoduje natychmiastowego spalenia proca ale jest to juz dosyc niebezpieczne napiecie i trzeba z nim uwazać dłuższe bieganie na takim vcore moze spowodowac uszkodzenie ale nie musi

 

co do naszego uzytkownika to dał mi nr gg ale nie miałęm z nim czasu nawet pogadać, powiedział ze moze pokazać jedynie mozliwosci grafy, ale nie teraz bo nie ma płyty i teraz siedzi na p3 800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to mogę do niego podejść(bo jesteśmy z tego samego miasta) tylko musi mi podać adres ,jeżeli jest w mieście i wtedy mogę potwierdzić jego rewelacje ,przynajmniej tą grafę

PS przy okazji chętnie poznam kogoś z mojego miasta kto się zajmuje ostro OC i wnika w to forum ( bo wydawało mi się że w tej mieścinie tylko Ja wnikam tu i się bawię/(inwestuje czas ,pieniądze) w mojego kochanego kompika :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że JEDEN proc padł (zna ktoś inny przypadek ?, nie wiadomo na 100% czy od Vcore) to jeszcze nie reguła, że AMD umiera na napięciu >2V ...

Duncan na okrągło lata na 2,10V, podobnie Bachus ...

Mój często dostaje 2,15V (do 3DMarków coby na blisko 2,8GHz przechodził) ...

Przestańcie szerzyć psychozę ...

no to okej ale ... czy siedzisz stałe u tych ludzi w domu :twisted: że widzisz jak mają proce kręcone na tyle ile w podpisie ,i przy jakim napięciu :?: , wiem to absurd ale większość (nie każdy ) ludzi wpisuje sobie w podpis taktowanie z którym i tak nie pracuje :wink: ,no ale tego nie da się inaczej sprawdzić jak tylko przyjśc do jegomościa do domu hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To że JEDEN proc padł (zna ktoś inny przypadek ?, nie wiadomo na 100% czy od Vcore) to jeszcze nie reguła, że AMD umiera na napięciu >2V ...

Duncan na okrągło lata na 2,10V, podobnie Bachus ...

Mój często dostaje 2,15V (do 3DMarków coby na blisko 2,8GHz przechodził) ...

Przestańcie szerzyć psychozę ...

no to okej ale ... czy siedzisz stałe u tych ludzi w domu :twisted: że widzisz jak mają proce kręcone na tyle ile w podpisie ,i przy jakim napięciu :?: , wiem to absurd ale większość (nie każdy ) ludzi wpisuje sobie w podpis taktowanie z którym i tak nie pracuje :wink: ,no ale tego nie da się inaczej sprawdzić jak tylko przyjśc do jegomościa do domu hehehe

Duncan na 100% jedzie na 2,1V cały czas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duncan na 100% jedzie na 2,1V cały czas :D

rozumiem iż byłeś u niego w domu :twisted: (angielski żart ofkoz :wink: ) tak na serio to naprawdę każdy niech siedzi na tym z czego jest zadowolony czyli na tyłku.

 

OT. teoretycznie jaki potencjał ma 1700+ z serii 0312 AIUHB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duncan na 100% jedzie na 2,1V cały czas :D

rozumiem iż byłeś u niego w domu :twisted: (angielski żart ofkoz :wink: ) tak na serio to naprawdę każdy niech siedzi na tym z czego jest zadowolony czyli na tyłku.

 

OT. teoretycznie jaki potencjał do O/c ma 1700+ z serii 0312 AIUHB ? na razie śmiga na smiesznym 2ghz 10x200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie mam pytanko

 

Komu chodzi stabilnie mobil na abitku na 250FSBx10 i na jakim napieciu, jaki ma bios :D

 

interesuje mnie to bo wlasnie testuje mojego

 

juz 2h Prime idzie napiecie dalem narazie 1.8v na zapas

bios 10b4 pamiatki 256 Hynix D43 2.9v cl3 4 4 11

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2v nie powoduje natychmiastowego spalenia proca ale jest to juz dosyc niebezpieczne napiecie i trzeba z nim uwazać dłuższe bieganie na takim vcore moze spowodowac uszkodzenie ale nie musi

A ja bym prosił trochę konkretniej -- np. dlaczego akurat 2V jest złe, a nie 2.5V, albo 1.9V. No i na czym niby ma polegać uszkodzenie jeśli temperatura jest utrzymywana na rozsądnym poziomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Duncan na 100% jedzie na 2,1V cały czas :D

rozumiem iż byłeś u niego w domu :twisted: (angielski żart ofkoz :wink: ) ..
Duncan ma prometeje .. jaki widzisz problem z 2v na prometei?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duncan ma prometeje .. jaki widzisz problem z 2v na prometei?

nie widzę żadnego problemy, a także skąd ja mam widzieć co kto ma w domu ,czy ma prometię czy dziadka z artretyzmem ? :wink: wyluzuj i przyjebaj lepiej faję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2v nie powoduje natychmiastowego spalenia proca ale jest to juz dosyc niebezpieczne napiecie i trzeba z nim uwazać dłuższe bieganie na takim vcore moze spowodowac uszkodzenie ale nie musi

A ja bym prosił trochę konkretniej -- np. dlaczego akurat 2V jest złe, a nie 2.5V, albo 1.9V. No i na czym niby ma polegać uszkodzenie jeśli temperatura jest utrzymywana na rozsądnym poziomie?

nom kurcze nie stety nie jestem w stanie konkretnie teraz ci powiedziec czemu tak sie dzieje bo juz do konca nie pamietam kiedyś było to opisywane dokładniej na forum ale to nie iwaze sie tylko z tym ze ponad 2v i jest niebezpiecznie tylko po prostu procentowa miana vcore i ze przy takiej samej temp tak samo niebezpieczne jest zmniejszanie napiecia

 

poszukał bym ci tego ale ..... nie chce mi sie :P :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykła fizyka!

 

Przy wyższym napięciu wzrasta temperatura przewodnika. Każdy z elementów ma pewną wytrzymałość termiczną. Jeśli zadbasz o dobre chłodzenie minimalizujesz naprężenia termiczne. Jednakże nawet przy super chłodzeniu może zaistnieć problem ze zbyt dużym napięciem. A jest to związane ze zbyt dużym potencjałem przyłożonym do skończonego przekroju przewodnika :)

 

I dlatego nie możesz (kłamię, możesz ;)) dać napięcia np. 12V na proca :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie mam pytanko

 

Komu chodzi stabilnie mobil na abitku na 250FSBx10 i na jakim napieciu, jaki ma bios :D

 

interesuje mnie to bo wlasnie testuje mojego  

 

juz 2h Prime idzie napiecie dalem narazie 1.8v na zapas  

bios 10b4 pamiatki 256 Hynix D43 2.9v cl3 4 4 11

hmm... w moim przypadku 250FSB stabilnie w Prime95 "blend" (nawet w Singlu, jedna kosc 256MB) to totalnie pobozne zyczenie. jedynie jak moge na tym polu zawalczyc, to jak ponizej

 

Dołączona grafika

 

zatrzymalem po 6 godz, ale k.... nie zrobilem debil screena....

 

system jest calkowicie "benchable" na 242x11... 244x11 jak go naprawde przycisne do muru.... ( caly zestaw jest dostepny w moim podpisie na XS.org - user: bachus_anonym ). max "benchable" FSB to 246x10.5 ;)

 

a jezeli ktos chce sie upewnic, ze proc chodzi 24/7 na powyzej 2.1v (realnie 2.20v z mosfeta) to mozna zerknac na TEN LOG, aktualizowany co 5 minut... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Ostatnio dostałem kołowrotka z tą symbolika AMD. jak mam 2500 Mhz to ile jest to w PR ? Sorry, ale

Sandra pokazuje chyba głupoty (2,5GHz = 3500+)

Jest taki programik: Universal Amd Tool czy jakoś podobnie. Ustawiasz mnożnik, fsb i rdzeń i Ci liczy. 3500+ to mi wyszło na 10x230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Ostatnio dostałem kołowrotka z tą symbolika AMD. jak mam 2500 Mhz to ile jest to w PR ? Sorry, ale

Sandra pokazuje chyba głupoty (2,5GHz = 3500+)

Uogólniony wzór PR RATING dla Bartonów

 

Przedstawiam uogólniony wzór na przeliczanie czestotliwości rdzenia dla dowolnego FSB.

dla FSB >166 i powyżej 200MHz

 

B XP rating = mnożnik*FSB*1,5+FSB*FSB/89-550 [MHz]

 

wzór działa, przykład:

 

Barton 2500+(333) 11*166=1826MHz

 

B XP = 11*166*1,5+166*166/89-550=2499 -> 2500+

--------------------------------------------------

Barton 3200+(400) 11*200=2200MHz

 

B XP = 11*200*1,5+200*200/89-550=3199 -> 3200+

-------------------------------------------------------

wzór przydatny do kręcenia Bartonów o FSB 333@400

 

ale do ok FSB215 jeszcze jest ok, poza przedziałem 150-215MHz zwieksza sie nieliniowość.

 

AMDtool może być choć zawyża ....2500 wychodzi na 4100+ wg wzoru ok 3900+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Ostatnio dostałem kołowrotka z tą symbolika AMD. jak mam 2500 Mhz to ile jest to w PR ? Sorry, ale

Sandra pokazuje chyba głupoty (2,5GHz = 3500+)

Jest taki programik: Universal Amd Tool czy jakoś podobnie. Ustawiasz mnożnik, fsb i rdzeń i Ci liczy. 3500+ to mi wyszło na 10x230
też go używam i mi wyszło że mam 3800+ przy 10,5*232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...