Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy może mi ktoś powiedziec w czym może być problem.

Kupiłem niedawno Bartona 2400+ z dobrej serii. Przy szynie 200Mhz wstaje komp przy mnożniku x11 ale po kilku minutach się wywala, przy mnożniku x12 nie ładuje się windows, ale co najdziwniejsze przy mnożniku x9 i x10 komp nie reaguje wcale. I zastanawia mnie to dlaczego na nizszych mnożnikach komp wcale nie reaguje??

 

Płyta - Abit NF7-S v.2.0, RAM - 2x256MB Kingston CL3 400Mhz Dual, Grafika - GF3Ti 200  Leadtek, Zasilacz - Megabajt 350W, Cooler - Titan, HDD - Barakuda ata 100 i SATA Caviar

 

PS. Najwyższa stabilna częstotliwośc to 166x12, zmiany napięcia nic nie dają.

Pozdrawiam

1393457[/snapback]

Po 1: Dobra seria nie zawsze jest gwarantem tego, że będziesz miał boski OC

Po 2: Z taką zasiłką to sobie możes OC odpuścić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam od siebie, bo sam niedawno kupilem mobila

 

kupilem poza aukcja, ale rozchodzi sie o tego:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48113238

 

tj

AXMH 2500 FQQ4C T851743D40047

IQYHA0413SPMW

 

Batch jak widac ladny bo 47 :)

teraz jesli ktos kupuje to jak najblizej 410 i batcha 0001 :)

 

moj testowany od paru h, po tyg dorwalem wreszcie miedziane radiatorki na mosfety sic!

poki co tak:

1,8V 240x10 i 64*C sic!!! w prime... a prime az tak bardzo nie grzeje...

mam Zalmana 7000AlCu... potem jeszcze sprawdze czy dobrze przylega... :|

 

w kazdym razie 2500+@3200+ na 1.6V bez problemow

 

wiem,z e to nie jest jakis super proc, ale teraz widze pare moich bledow, jakis mies temu napalilem sie, ze bede mial 250fsb i super proca...

sprzedalem starego zwyklego i nabylem mobila

potem okazalo sie, ze 3ba radiatory dac, bo inaczej ugotuje plyte...

dalej, wychodzi na to, ze przy fsb ok 240 to na powietrznym chlodzeniu nie da sie go utrzymac... ehh w ogole sporo roboty z tym... :)

 

oo prime sie wywalilo przy 1,8 i 240x10 :| zonk :|

 

tak czy siak proc wstaje na 1,8V i 250MHz bootuje sie do windy i zwis :) nie wiem czy przez memki, ktore na starym procu powyzej 245 nie wstawaly czy przez samego proca... ide testowac ;]

 

PS jak ktos ma pomysl na ta temperature to prosze pisac... :|

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto dowód, że batch w nobilkach daje 0% pewności na dobre OC:)

 

Mój mobilek ma batch 702 no i co? Własnie nijak się to ma do OC :wink:

Max idzie na 2700MHz i robi 2400MHz na napięciu ok. 1,6 - nie chcę się tutaj chwalić, poprostu trafiła mi się dobra sztuka, podałem typowy przykład na znikomośc wpływu numerków na procku na jego możliwości, więc nie każcie mi pokazywać screenów :rolleyes:

 

PS: nie wiem jak wam , ale mi pomogło wygrzewanie, na początku szedł max na 2500MHz, więc ustawiłem go na 200x5@2V i zapuściłem prime na 2 dni. Jak widac pomogło:)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam wielka prosbe.. moglby ktos cos powiedziec czy mam wersje athlona mobile? wykrywa go jako athlona 2800+ (barton).. chodzi na magistrali 133*16 (podobno tylko mobile taka maja). Gdy przestawiam mnoznik komp nie wstaje, ale mysle ze to moze byc spowodowane tym ze moja plyta (opis) nie obsluguje wersji mobile. CPUZ- przedstawia go jako normalnego athlona.

Tutaj macie serie itd:

AXDA2800KV4C

AQXEA 0328MPMW

Y861095200011

 

PS: procesor dotarl do mnie przez pomylke. w sklepie zamowilem bartona 2800+ 333mhz.. dostalem 266mhz..

PS2: nie mam u kogo sprawdzic tego procka na innej plycie gl.

PS3: najnowszy bios do pl. gl. dodaje obsluge sempronow

 

porsze o rade jak najszybciej bo nie wiem czy warto wymieniac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam takiego mutanta :D to nie jest XP-M tylko XP-A

bez wygrzewania poszed (12x200-CPC ON) 2.4GHZ 1.85 stable

wynik nie taki zly skoro niektore mobile tez tak chodza :D

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój idzie tak:

11x200=2200@1,5v

12,5x200@1,75v

13x200=2600@1,85v - moze mniej, nie wiem

~2700@~1,93v

 

1354652[/snapback]

IQYHA 0408 RPMW batch 982 :lol: :lol: :lol: :twisted: to nie jego ostatnie słowo :blurp: :blurp: :blurp:

 

cholerka edit bo zapomniałem się coś spytać: mianowicie - na czym dokładnie ma polegaś wygrzewanie proca? - czy chodzi tu o utrzymywanie go w większej temperaturze przez jakiś czas? czy może o zapodanie dużego V (ile konkretnie, zeby nie przesadzić, patrz zasiłka w sigu) ale nadal dobre chłodzenie? czy przy wygrzewaniu trzeba zapodać dużą (maxymalną?) czy też niską częstotliwość? I jaka jest skuteczność takiego procesu - chodzi mi o szanse na dodatkowe mhz.

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IQYHA 0408 RPMW batch 982 :lol:  :lol:  :lol:  :twisted: to nie jego ostatnie słowo :blurp:  :blurp:  :blurp:

 

cholerka edit bo zapomniałem się coś spytać: mianowicie - na czym dokładnie ma polegaś wygrzewanie proca? - czy chodzi tu o utrzymywanie go w większej temperaturze przez jakiś czas? czy może o zapodanie dużego V (ile konkretnie, zeby nie przesadzić, patrz zasiłka w sigu) ale nadal dobre chłodzenie? czy przy wygrzewaniu trzeba zapodać dużą (maxymalną?) czy też niską częstotliwość? I jaka jest skuteczność takiego procesu - chodzi mi o szanse na dodatkowe mhz.

1400487[/snapback]

U mnie polegało to na tym, że procek chodził na częstotliwości 2400Mhz (11*218) przy Vcore 1.85v przez jakieś 2 miechy. Przy nizszym vcore wywalało go w prime'ie ( temp w stresie coś ok 55C ). Ostatnio ( jakiś tydzień temu ) z ciekawości zmniejszyłem napiecie do 1.8v i chodził full stabilnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewanie chyba polega na: duże napięcie (max 2V), mało hertzów i dobre chłodzenie :wink: . U mnie to pomogło... chociaż nie jestem pewien na 100%, bo procek był nowy i może po prostu potzrebował czasu, żeby się rozkręcić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem, a mianowicie zamierzam kupić AthlonXP-M 2500 w firmie ARCHE z allegro.

 

Mają 2 typy procesora za 370zł AthlonXP-M 2500

 

lub

 

AthlonXP-M 2500 IQYHA za 419zł

 

Myślicie ze warto dorzucić troche kasy i wziac tego z seri IQYHA ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do pytania trendzika

zależy mi na 11x200 i powiedzmy 1,65V, warto u nich kupić, czy lepiej w PROLINE?

 

i jeszcze jedno jak sprawdzić czy mnożnik jest 5bitowy? chciałbym żeby działał w pełnym zakresie na mojej płycie, a bios jest z 2003 roku (brawa dla solteka)

Edytowane przez kocurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy warto dokładać do IQYHA zależy od tygodnia produkcji, a większość sprzedawców pomija niestety ten element. Miałem IQYHA 0414 który kręcił się koszmarnie, teraz mam AQYHA 0431 i jest o niebo lepiej (chociaż też nie idealnie).

Co do solteka i 5 bitowego mnożnika to nie wiem, poszukaj może w manualu coś pisze.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

Polecam serie serie AQYHA0430 z allegro kupiłem taki i kolega razem zemna i to nieprzypadek że ja i on mamy z 1833 nominalnie na 2400 przynapieciu 1.65 (oboje takie same)- to bardzo dobry wynik.

Dalej koledze chlodzenie niepozwala sprawdzić ile max sie da podkrecić ale sadze ze 2600 jest możliwe, jeśli chodzi omnie to mam epox 8rda3i z starym 2-fazowym zasilaniem i powyżej 2400 cewka albo kondessatory niewiem, coś bynajmniej syczy i piszczy więc zasłabe zasilanie płyty a szkoda ta seria procesorów ma wielki potencjał, zreszta sprzedawca napisał na gł. stronie z 2500@4440 - heh możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam serie serie AQYHA0430 z allegro kupiłem taki i kolega razem zemna i to nieprzypadek że ja i on mamy z 1833 nominalnie na 2400 przynapieciu 1.65 (oboje takie same)- to bardzo dobry wynik.

(...)

zreszta sprzedawca napisał na gł. stronie z 2500@4440 - heh możliwe.

1404651[/snapback]

 

 

e tam, nic nadzwyczajnego... naprawde 2200 przy 1.6V mam i full stable itd a to dopiero poczatek testow,

pisalem kawalek wyzej jakie nr mam na procku

 

to nie jest super wynik :] ale da sie zniesc ;) hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FQQ4C IQYHA0407 i chyba nie jest az tak zle :wink: Ale moglo byc lepiej :?

 

Zapowiadalo sie bardzo ladnie bo bylo full stable 2200@1.45

 

Ale juz przy 2400@1.775 (chyba tak bylo nie pamietam)

 

W tej chwili 2540@1.85 (real 1,824) :?

 

Na wiecej testow na razie nie mam czasu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walnij wyliczanke. Efekt podobny jakbys sie zastanawial nad seriami.

Zaproponuj by przetestowali wstepnie wtedy bedziesz wiedzial. Pamietaj tylko selekcja sie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Pamietaj tylko selekcja sie liczy.

1405742[/snapback]

Dokladnie :wink: Tylko selekcja jesli chcesz wysoko krecic... Nic innego nie pozostaje :? Ewentualnie pogadaj ze sprzedawca czy bedziesz mogl zwrocic proca lub wymienic na innego :wink: Moze sie zgodzi i sam bedziesz sobie selekcjonowal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem tego mobila w proline ale nie jest to wersja jak piszą aqyha a aqyfa ,nie mniej jednak na 2250 idzie i pewnie więcej , jakie macie temperatury przy różnych o/c u mnie na 2167/1.60v jest 50* -godzina giercowania a w idle 40*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2424 Mhz  na 202x12  napiecie 1.65 V  temp max 46

 

jest stabilnie

 

teraz za radą kolegi pobawie sie magistralą bo do tej pory to były zwisy powyżej 202 ale juz wiem jak to obejść i zobaczymy co ten proc potrafi

1390046[/snapback]

mam zamiar jutro kupic w proline bartka mobile czy mogłbys mi powiedziec co zrobic zeby podniesc stabilnie fsb na płycie MSI K7N2 delta2 FSR?

jaki wplyw na to maja pamieci ja mam zwykle elixiry

 

czy da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja podnieść Fsb żeby pracowało stabilnie. Mam te pamiatki co poniżej a one chodza nawet na 250 a tutaj nawet 210 nie da sie wycisnąć. Też czekam aż ktoś zapoda jakiegoś biosa albo jakis trick żeby wszystko działało jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Nie znam się dobrze na komputerach (choć się powoli wtajemniczam o co w tym wszystkim chodzi ). Mam procesor jak w podpisie ( ale z odblokowanym mnożnikiem). czyli 2600+ przekręcony na 3200+. Spokojnie na tym zasilacz stabilnie podkrecilem proca do 2334,5mhz ( 11,5x 203) z napięciem na 1,85v, ale nie pozostawiam go na stałem bo zasilacz nie wyrabia z napięciami. Czytałem w magazynie Enter Power "jk przerobić athlona XP z jądrem barton na mobile". Pisało o połączeniu jakiegoś tam mostka 2 czy tam 3 od leej w L5. W kążdym razie było tam zdjęcie....i.....jest zupełnie inne od tego jak wygląda mój procesor. Spisałem wszyściutko co pisało na moim procesorze..a więc przepisuje i proszę was o takie typowe "zidentyfikowanie procka" czy jest dobry czy nie :::::::::

 

AMD Athlon

 

AXDA2600DKV4D 4133779113375

AQXDA0"6(LUB 4)"10RPQW 1999 amd

 

27493 ASSEMBCED IN MALAYSIA

 

 

Y040053683

 

:::::::::::

to WSZYSTKO. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógłby mi przesłać może jakiś lin jak go przerobić na mobile (o ile to możliwe) bo chce nieźle go kręcić (przynajmniej tak mi się wydaje że pociągnie troche więcej) Z góry bardzo serdecznie dziękuję.

 

 

PS. sorki ze wrzucilem tutaj, ale chyba na poprzedni topic nikt nie wchodzi.... :mur:

 

@EDIT> http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10633 czy te pamiątki dobrze się kręcą ?? Bo w sumie zalezy mi na wysokim FSB. Z góry THX..........PS Myślicie ze poszly by na 11x 225-230FSB ???

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę namieszałeś w tej wypowiedzi.

Skoro masz odblokowany mnożnik to po co chcesz przerabiać na mobila? (no chyba ze kręcenie z pod windy)

Kt 600 nie ma blokady PCI i z Twoją płytą nie ryzykował bym przekraczania FSB220 bo usmarzysz dyski.

Do identyfikacji proca urzyj CrystalCPUID.

Tak wogóle to radził bym poczytać trochę FAQ o kręceniu zanim zaczniesz majstrować przy procu.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz interesuje mnie czy jest możliwa przemiana mojego proca na "oryginalnego" mobile.....bo wtedy muglbym więcej z niego wycisnąć...a jakie plyty pod socket A mają te wszystkie blokady ??? N-Force 2 ?? czy kt800 ??

1413289[/snapback]

Coś zle rozumujesz, to jakiego dostalec cpu i jak bardzo podatny on jest na o/c swiadczy tylko od sztuki, nie mozesz kupic zwyklego co sie nie kreci, zamazac mostki i dostac mobila, ktory kreci sie jak glupi, tak sie nie da :)

 

Np NF7, ktora ma pol forum tutaj, albo DFI Lan Party...

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że to zależy od chipsetu

owszem - nf2 ma tą blokade i można naprawde fajnie kręcić, nf2 najlepsiejszy jeśli chodzi o socA

1414211[/snapback]

a to mea culpa :) nie wiedzialem,

wyedytowalem post, zeby nie wprowadzac w blad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...