Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

nie rozgladalem sie po wielu polskich sklepach internetowych, ale czy to tylko ja czy w Polsce rzeczywiscie mozna dostac jedynie XP 2500+ M DTR OPGA (Desktop Replacement) 72W 1.65v ???

 

te Mobile w porwonaniu ze Standard OPGA (2500+ M 45W 1.45v) nie kreca sie tak dobrze. w takim przypadku jedyna zaleta jest fakt, ze maja odblokowany mnoznik - ulga dla tych, ktorzy maja slabsze pamieci...

ja w przyszlym tygodniu bede zamawial XP2600+ M 1.45v i normalnego 2500+... zobaczymy co sie z tego urodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie kręcą się tak dobrze, to nie jestem pewien :) Choćby test tweaka pokazuje, co to za poc. Obiecuję, że będe walczył o każdy Mhz, a czuję, że przy napieciu koło 1.75 V bardzo możliwe że przekroczę 2.5 Ghz, więcej niż 2.6 Ghz to już zabawa dla samej satysfakcji i hardcoru, bo trzymać tego proca na napięciu powyżej 1.8 V to źle mi się kojarzy ( coś jak nagła śmierć PIV na napięciu powyzej 1.75 V :?). No ale teraz jedno jest pewne- innego K7 na tą płytę chyba już nie zainstaluję, bo nie sądze, żeby AMD jednak odważyło się na przejście na 0.09 um dla tego rdzenia, a i ostatnie wiadomości sugerują, tak jaku Intela- przy tej technologii następuje znaczny wzrost wydzielanego ciepła w procach Athalon 64, a w takim K7 ( o ile wogóle taki powstanie- coś kedyś było o Barton S właśnie na 0,09) może być identycznie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.65 V, ale słuchaj- czasu teraz nie mam, by potestować, a modów napięcia/mnożnika nie bedę robił, bo jednak nie chce mi sie grzebać z tymi pinami ( płyta jest dosyć uboga, ale potencjał @ ma :)). Wszystko chodzi na Zalmanie CNPS 7000 A Al Cu na 5V i nie chce sie nawet grzać ( 38  stopni C :)). Pasta titan. Po zjeździe wszystko jeszcze dopracuję, system od nowa postawię ( stary dobity jeszcze z Celerona, ale wsio stabilne :)), kable poukładam, podłącze nagrywarę..... Ale pewne jest jedno- warto brać i nawet się nie zatanawiać! 8)

 

Update- dziwne- w biosie pokazuje 2400, a w rzeczywistości 2330. Widzę, że jeszcze sporo jest do zrobienia, ale to w tej chwili sama przyjemność  :wink: 

 

A i jeszcze jedno- dla mnie to, że jest napiecie 1.65 V to nawet dobze ze względu na ten drut mod.

Bez rewelacji ...

Jak poleci 2,6GHz @ 1,65V to będzie coś ...

Bo na 2,3GHz to mój chyba na niższym chodzi niż 1,65V..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie kręcą się tak dobrze, to nie jestem pewien :) Choćby test tweaka pokazuje, co to za poc. Obiecuję, że będe walczył o każdy Mhz, a czuję, że przy napieciu koło 1.75 V bardzo możliwe że przekroczę 2.5 Ghz, więcej niż 2.6 Ghz to już zabawa dla samej satysfakcji i hardcoru, bo trzymać tego proca na napięciu powyżej 1.8 V to źle mi się kojarzy ( coś jak nagła śmierć PIV na napięciu powyzej 1.75 V :?). No ale teraz jedno jest pewne- innego K7 na tą płytę chyba już nie zainstaluję, bo nie sądze, żeby AMD jednak odważyło się na przejście na 0.09 um dla tego rdzenia, a i ostatnie wiadomości  sugerują, tak jaku Intela- przy tej technologii następuje znaczny wzrost wydzielanego ciepła w procach Athalon 64, a w takim K7 ( o ile wogóle taki powstanie- coś kedyś było o Barton S właśnie na 0,09) może być identycznie :(

jezeli mowisz o tych dwoch recenzjach jakie mozna znalezc na Tweakk.pl (dokladnie na neoseeker i hexus.net) to oba procesory sa XP2500+ 45w 1.45v... jezeli twoj jest 72W 1.65v to daj znac co z niego wycisnales prime95 stabilnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus_anonymous-> a gdzie bedziesz zamawiac tego 2500+ na 1,45? Bo w polsce jeszcze nie znalazlem w zadnym sklepie tej wersji:( Jedynie, 1,65v......:(

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus_anonymous-> a gdzie bedziesz zamawiac tego 2500+ na 1,45? Bo w polsce jeszcze nie znalazlem w zadnym sklepie tej wersji:( Jedynie, 1,65v......:(

Pozdr.

Newegg.com Athlon XP M mieszkam na stale w Stanach :wink:

widać po cfg :)

 

trza jescze z tydzien poczekać i do polski tez wszysko dotrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem ostatnio 2 sztuki dla pewnej osoby z forum. Niestety z braku sensownych pamieci oraz konczacego sie zasilacza max to 12.5x200 przy 1.725 oraz post na 12.5x210 (winda juz nie wstala).

Ogolnie oceniam procki jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus_anonymous-> a gdzie bedziesz zamawiac tego 2500+ na 1,45? Bo w polsce jeszcze nie znalazlem w zadnym sklepie tej wersji:( Jedynie, 1,65v......:(

Pozdr.

Newegg.com Athlon XP M mieszkam na stale w Stanach :wink:

mieszkasz w stanach.....to nie mógłbyś wystawić kilku takich Bartonów 2500+ M z mniejszym vcore 1.45V na Allegro......czy jest taka możliwość.....nie sądze aby szybko okazały sie te bartki w Polsce.u nas tylko są 1,65V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o recenzję NA TWEAKUhttp://sklep.tweak.pl/index2.php?idtresc=recenzje/2/rec

oh, nie wpadlem na te recenzje :roll: szkoda tylko, ze nie ma tam mowy nic o tym czy te 2.6Ghz to jes stabilne czy tylko do zrzutu ekranu :wink:

wiec chyba nie ma sie jeszcze co tak podniecac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkasz w stanach.....to nie mógłbyś wystawić kilku takich Bartonów 2500+ M z mniejszym vcore 1.45V na Allegro......czy jest taka możliwość.....nie sądze aby szybko okazały sie te bartki w Polsce.u nas tylko są 1,65V

te 1.25v w tym linku to pomylka newegg'a.... z takim napieciem sa jedynie Athlon XP M Low Power 25W 1800+ do 2100+ (1.4Ghz - 1.6Ghz)... raczej nie beda pasowac do SocketA...

 

EDIT: widze, ze zmieniles posta...

 

myslalem o tym Allegro.... musialbym z bracholem pogadac... on sie bawi w te Allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem własnie Athlon Xp2500 -M i maly screen :D Dołączona grafika[/url] sorki za jakośc , musialem go skompresowac by bylo mniej niz 100k.Update: Ten jest z serii desktop Replacement , co nie przeszkadza mu osiagac bardzo dobre wyniki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego screena widac, ze napiecie to 2.02v (czyli pewnie 2v w BIOS)...

niezle... gdzie kupiles tego proca jakie ma oznaczenia ten Barton???

 

EDIT: nie wiem, czy to jakas zmowa... :D ale praktycznie wszyscy (nawet na zagranicznych forach) chwala sie screenami z 200-215FSB... cz nic wiecej z tego proca nie da sie wycisnac??? podobno niewielu udalo sie podciagnac FSB na rtm procesorze wyzej niz 220-225FSB na NF7-S.... ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego screena widac, ze napiecie to 2.02v (czyli pewnie 2v w BIOS)...  

niezle... gdzie kupiles tego proca jakie ma oznaczenia ten Barton???

 

EDIT: nie wiem, czy to jakas zmowa...  :D ale praktycznie wszyscy (nawet na zagranicznych forach) chwala sie screenami z 200-215FSB... cz nic wiecej z tego proca nie da sie wycisnac??? podobno niewielu udalo sie podciagnac FSB na rtm procesorze wyzej niz 220-225FSB na NF7-S.... ciekawe...

U mnie na Abicie moge wyciagnąc najwyzej 223MHz :-(. A procek kupilem w Barwkompie , jego defaultowe napiecie to 1,65v , na rdzeniu Barton, seria AQYHA, Barton 2500+ , chodzi do 2750MHz spoko, wchodzi do windy na 2800MHz tylko moja zasilka nie wyrabia.

UPDATE: mysle ze one maja problem z wysokim FSB, Vcore u mnie w biosie to 2,05 (realnie 2,02), a na codzien pracuje na 2662MHz bo to ze wzgledu na wyzsze FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lanselot

A ile dalibyście za selekcjonowane sztuki z gwarantowanym ostrym O/C, wybieranie spośród wersji 1,45V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile dalibyście za selekcjonowane sztuki z gwarantowanym ostrym O/C, wybieranie spośród wersji 1,45V?

Czyli za selekcjionowane z AXMH2500FQQ4C (jakie serie np?) 8O Poniżej 500 zł to chyba realna cena (~470?)... gwarancja na procek jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lanselot

Tak, selekcjonowane z "FQ[...]" najlepsze sztuki do ostrego O/C. Sprowadzane rzecz jasna z USA, zatem po gwarancję musiałbyś się udać do źródła. 500 zł to trochę mało, w Polsce zwyczajne 1,65V idą po 430-450 zł, więc cena musiałby być relatywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 zł to trochę mało, w Polsce zwyczajne 1,65V idą po 430-450 zł, więc cena musiałby być relatywna.

Na newegg ten procek stoi po $93 ~ 360zł :!: :!: Ja rozumiem, że chcecie zarobić ale bez przesady, marża 50% to chyba lekkie przegięcie :?

 

Chyba muszę sam ściągnąć ze stanów, bo nasz kraj to coraz bardziej za murzynami jest :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze Hadrysek sie jakos zgadamy, ja chyba tez bym łyknoł moze nawet ze 2 sztuki.

Ja właśnie telefonię i już za chwilkę chyba czekam na paczkę 8O

 

Z większą ilością może być problem - oczywiście kombinuję jak tu ściągnąć kilka sztuk dla naszych wygłodniałych OCerów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...