Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

hymmm do tych testów dochodzi to ze wiele układow moze mieć błedy w struktórze mirkozwarcia zreszta gdzies na forach elektronicznych czytalem ze wiekszosc układów szczegolnie tych tajwanskich sa porypane ale nieznam sie na tym dobze... jedno co mi sie nasuwa to... ze amd jednak wypusci procesor na 0,9 mikrona poniewaz intel wypuscił 2,0 prescot zdaje się wiec ejemdi musi z tymi procesorami loł end konkurować;) w sumie ponoc zaczeto juz wybijac antli 64 w tej technologi jednak zostana one sprzedane za jakis czas najpierw musza sie pulki fabryczne napełnić ;)) a na 0,9 to 2,6 to raczej stabilnie przy 1,6v powinno być :D jak bedzie w 0,9 mikrona to lece i kupuje a co do tego xp-m to warto dodać ze w laptopie on obsluguje AMD POWER NOW!! a to moze miec swoje kozysci w preztaktowaniu :) bo to zdaje sie ze zwalnia proca jak niejest uzywany a jak jest to jakos podobno napiecie zwyzsza dynamicznie zreszta ktos mi to tlumaczył ale lektory o tym niewidzialem zadnej narazie... co mi sie znów nasowa ze wyjda biosy do desktopów z obsluga technologi mobilnej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do procków - były FKT4C i nie sądzę zeby przyszły inne - dzisiaj przyjechała kolejna partia i tez są FKT4C. Pewnie te wersje 1.45v są droższe i dlatego nikt tego do Polski nie ściąga.

co do testów na 2v - wolałem w sklepie nie robić takich eksperymentów na chłodzeniu powietrznym i od razu mówię że nie będę tego robił.

Testy były robione 3dmarkami, superPi bo na więcej nie było czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ten 1.45-voltowy wynalazek. Ale z realizacją się wstrzymałem - wg mojego rozeznania na dziś w ofercie polskich sklepów jest jedna seria tylko - AXMA 2500 FKT4C AQYHA 0351 RPMW. FKT4 - czyli domyślna porcja vitaminki to, teoretycznie, 1.65V (zamiast obiecanych 1.45) i Temp_die: 90 st.C (nie 100) - nie do końca jest to więc zgodne z ofertą na www; info ma być uaktualnione, zobaczymy .. Tymczasem czekam na FQQ4C.

BTW, siwmad - Ty chyba nabyłeś właśnie taki (fkt4c), jak to z tym napięciem jest - domyślnie ustawia 1.65? A czy próbowałeś przy niższym, np. 1.2-1.25V na 1.8GHz?

 

Juz wczenij pisalem ze dziala tak jak te fqq4c na 1.4 v

 

moj uruchamia sie na 1,25 V winda wstaje nie robilem PRIMA al ejutro

zrobie.

Wedlug mnie fqq4c to jest to samo co fkt4c a oznaczenia to marketing i wyzsza cena. Jezeli ktos kupuje teraz nowy procek to jak najbardziej polecam chociaz ze wzgledu na odblokowany mnoznik a dlatego jest odblokowany zeby dzialala technologia POWER NOW.

 

Mozliwosci OC ZALEZA OD KONKRETNEGO MODELU I SERII I NIC WIECEJ !!!

 

 

UPDATE wlasnie zrobilem tetst calonocny PRIME 95

napiecie 1.4 V zegar 2000 MHz 200x10

 

Zero błedów a co najlepsze temperatura proca stres okolo 42C chlodzenie wiatrak Spire zamknieta obudowa tem w ide 35C

 

Ja jest bardzo zadowolony z tego procka

ja mam te procki do sprzedania w cenie 440 PLN jak ktos jest zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej !

 

Dzis dostalem ten sam procek to Ty. Mam niemal identyczny sprzet wiec fajnie by bylo gdybys napisal cos wiecej. Ile masz wyciagnoles stabilnie ?

Przy jakim napiecie, jaka temp ? Max chodzi Ci na 2400Mhz ? Troche malo...Jak nie poleci na 2500Mhz to go oodam, bo to nie jest to, ci mialo byc.

 

axma2500fkt4c aqyha

 

Mobile Athlon XP-M - DTR 72W OPGA

AXMA2500FKT4C 1867 MHz 266 MHz 1.65V 10 0.13 micron 41.40A 68.30W 90°C organic Barton 6A0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dadalo sie......to wypadalo by to pokasowac....i zostawic tylko jednego posta...chyba ze chcesz dostac od VIPa bana....hehehe...i miec 2tygodniowe wakacje na forum

a ode mnie może dostać :?: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dadalo sie......to wypadalo by to pokasowac....i zostawic tylko jednego posta...chyba ze chcesz dostac od VIPa bana....hehehe...i miec 2tygodniowe wakacje na forum

a ode mnie może dostać :?: :wink:

jasne......nawet powiedzialbym .....tymbardziej od ciebie.....bo ty juz tu jestes....a Vipa jeszcze nie ma.......to jak bedzie miał chlopak wakacje.....czy tylko żółta kartka ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jest bardzo zadowolony z tego procka

ja mam te procki do sprzedania w cenie 440 PLN jak ktos jest zainteresowany.

 

Fajowo, ale może jakieś testy typu max stable tak w okolicę 2500-2600Mhz? Bo 2000 to mam od ponad roku i wrażenia to na mnie nie robi, a ile voltów to też mnie mało interesuje.Temp w idlu też nie specjalnie, bo nie po to komp ma power, żeby w idlu był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dadalo sie......to wypadalo by to pokasowac....i zostawic tylko jednego posta...chyba ze chcesz dostac od VIPa bana....hehehe...i miec 2tygodniowe wakacje na forum

a ode mnie może dostać :?: :wink:

jasne......nawet powiedzialbym .....tymbardziej od ciebie.....bo ty juz tu jestes....a Vipa jeszcze nie ma.......to jak bedzie miał chlopak wakacje.....czy tylko żółta kartka ???

juz jestem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze jak kasowac, sory. Macie to troszke inaczej niz u nas. :-)

Sory raz jeszcze

http://forum.purepc.pl/faq.php

Jak mogę zmienić lub usunąć post?

Jeżeli nie jesteś administratorem lub moderatorem forum możesz jedynie zmieniać lub usuwać własne posty. Aby zmienić post (czasem jest to możliwe jedynie przez jakiś czas po jego napisaniu) kliknij w przycisk zmień przy danym poście. Jeżeli ktoś już na niego odpowiedział po edycji pod postem pojawi się tekst drobnymi literami informujący, ile razy dany post zmieniano. Nie zostanie on dodany jeśli ktoś już odpowiedział na post, lub jeśli został on zmieniony przez administratorów lub moderatorów (powinni oni powiadomić co zmienili i dlaczego). Pamiętaj, że zwykli użytkownicy nie mogą usunąć postu, na który ktoś już odpowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ukazala sie recenzja w tweaku..

http://sklep.tweak.pl/index2.php?idtresc=r...=recenzje/2/rec

 

spokojnie osiągneto 13x200 przy vcore 1.8 z tanim coolerem, czyli mając dobry cooler albo wode....i vcore powyzej 2.0V mozna spokojnie pojechac duzooooo wiecej......tylko ta cena....479.00PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się więcej info .. Jak testowano - czy choćby zwykły P95 przez kilkanaście minut? Screeny zrobić nie sztuka. Czy tylko 1szt., pierwsza z brzegu czy selekcjonowana. Wiem, niemożliwe wymagać, żeby testować całą partię, ale chyba można by się pokusić o szybkie sprawdzenie kilku(-nastu, -dziesięciu), nawet bez zapinania radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się więcej info .. Jak testowano - czy choćby zwykły P95 przez kilkanaście minut? Screeny zrobić nie sztuka. Czy tylko 1szt., pierwsza z brzegu czy selekcjonowana. Wiem, niemożliwe wymagać, żeby testować całą partię, ale chyba można by się pokusić o szybkie sprawdzenie kilku(-nastu, -dziesięciu), nawet bez zapinania radiatora.

Kiepski to pomysl (THG video ;-) ) i to, ze za raz bylyby narzekania na to ze niezapiety cooler, ze niewiarygodne testy itp. Procki kreca sie super, ale podobnie jak wszystkie poprzednie AMDki z tej samej serii potrafily sie krecec super, inne potrzebowaly wiecej Vcore do takiej samej szybkosci... Slowem - trzeba liczyc na szczescie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest temp. tego procka na poszczegolnych napieciach? Mam Zalman 7000A-Cu i zastanawiam sie czy dam rade na 2.0V i z jaka temp.? Bo woda raczej odpada, moj komp. musi byc bardzo mobilny... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie z tego samego powodu, dla którego w stanach 8rda+ rev 1,1 miała fsb 230MHz stabilne, a w polsce powyżej 190MHz nie szła

podobnie sytuacja wyglada z Radeonami 9800 w Polsce zadko który chodzi 465/730 a w stanach prawie kazdy śmiga na tym taktowaniu.....zdazają sie nawet takie które chodzą grubo ponad 480/750....podobnie sprawa ma się z procesorami.....pamięciami......i nikt mi nie powie ze czesci komputerowe nie są przebierane.........te lepsze w OC idą do USA i Kanady....a co gorsze do Polski...Czech i Bługarii......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego swoja MSI kupilem w usa i pomimo 4ns hynix to 610mhz hula :)

 

A na wakacjach R9800pro i XP-M :)

Tylko sie boje ze zamiast gotowki to wszystko w czesciach komputerowych przywioze :)

Zona mnie z domu wygoni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytlumaczcie mi dlaczego Athlony XP-M sprzedawane w stanach maja standardowy Vcore 1,45V a w Polsce 1,65V? (fajnie ze go bede miec ze stanow  :D )

Tylko dlatego ze zaden dystrybutor, subdystrybutor, notebook factory nie zamowil wersji 1,4V do Polski bo sa drozsze od 1,6V.

 

Po przestudiowaniu wszelkich testow procki kreca sie chyba tak samo

i jestem pewien na 100% ze to sa takie same procesory tylko AMD inaczej poustawialo parametry w defaultcie.

 

Amerykanie sa mistrzami marketingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego swoja MSI kupilem w usa i pomimo 4ns hynix to 610mhz  hula :)

 

A na wakacjach R9800pro i XP-M :)

Tylko sie boje ze zamiast gotowki to wszystko w czesciach komputerowych przywioze :)

Zona mnie z domu wygoni :)

idze tylk na 300/610, bo power by amd swoje msi kupowane w pl na stock coolingu wykrecil na 338/685 a po zmiane chlodzenia poszla na 350/700 a tez ma samsungi 4ns ;]

 

poaz tym w usa maja fajne DFI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec czekamy az wyselekcjonowane Bartony-M pojawią sie na alllegro.....wtedy moze.....2700 osiągnie sie przy mniejszym vcore niz 2.0V...poczekamy.....poczytamy...porzyjemy......zobaczymy..........bedzie OK to kupimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takiego fajnego bartonka ze chodzi na 1.4v na 2500+(teraz tak smiga od 2 dni jusz)

czyli lepiej niz ten M :mrgreen:

 

na 2800+ chodzi na 1.5v a na 3200+ na 1.65v

 

Ps super sztuka mi sie trafila :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takiego fajnego bartonka ze chodzi na 1.4v na 2500+(teraz tak smiga od 2 dni jusz)

czyli lepiej niz ten M :mrgreen: 

 

na 2800+ chodzi na 1.5v a na 3200+ na 1.65v

 

Ps super sztuka mi sie trafila :D

a jaki max z niego wykreciłeś i przy jakim vcore?

tak jak w podpisie czy cos wiecej

Bartek 2500 AQXEA 0325 @ 230x9.5 1.65V

w podpisie masz vcore 1,65 a przy 1,85 albo wiecej ile pójdzie?

pytam bo tesz mam Bartona jestem ciekaw?

napisz cos wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...